|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Oksfordske preporuke za dijetu protiv nadutos...
12.11.2010 22:56:53   
dunja RR
PREPORUKE ZA ISHRANU KOJA SMANJUJE NADUTOST

1. Jesti manje, a češće ! Ako ste gladni izmedju 2 obroka, „zavarajte“ se grisinama ili nekom integralnom grickalicom, ne više od 100 grama. Nikada ne dozvolite da budete „mrtvi gladni“. Prekinite da jedete kada osetite „prvu sitost“, niste više mali i ne morate da pojedete sve iz tanjira (kao što su nas mame učile). ZAPAMTITE DA JE ŽELUCU POTREBNO 20 MINUTA DA „SHVATI“ DA U NJEMU IMA HRANE, što znači da ćete 20 min posle obroka, iako mislite da niste dovoljno jeli, biti sasvim zadovoljni i siti.
2. Unos tečnosti: dnevno 2-3 l tečnosti (malo zasladjen čaj, obična voda i bistri sok od jabuke)
3. Maksimalno smanjiti unos hleba bilo koje vrste, dozvoljen 1 sendvič za doručak, ili parče hleba namazano džemom, uz ručak umesto hleba pojesti porciju pirinča uz glavno jelo. Nije dozvoljen unos proizvoda od lisnatog testa, bureka, masnih pita i gibanica. Dozvoljene su špagete (makarone) i tortilja testo, kao i proja i kačamak, takodje i grisine i perece.
4. Meso: najviše da budu zastupljeni belo meso (piletina, ćuretina) i bela riba, spremljeni na teflonu, roštilju ili u rerni (dakle bez prženja u ulju i pohovanja), pored toga može jagnjetina i teletina (svinjsko meso ne)
5. Mlečni proizvodi: izbegavati sveže mleko (mada može kod onih koji vide da im ne smeta), dozvoljeno je kiselo mleko, jogurt, mlad sir, manje masan kačkavalj, pavlaka sa najnižim procentom masti, voćni jogurt.
6. Povrće: dozvoljeno je svo kuvano i bareno povrće na vodi i na pari ili u rerni (npr. krompir), izuzev kuvanog kupusa, graška i pasulja. Od svežih salata najbolja je mlada (zelena) salata, začinjena po želji, ostalo povrće u salatama može da bude zastupljeno u manjoj količini, ali oljušteno (npr. paradajez), svež krastavac i cveklu treba izbegavati.
7. Voće: što više unositi voće u obliku kompota, ili manje količine svežeg oljuštenog voća, krušku izbegavati i svežu i kao kompot, dozvoljena jedna banana dnevno.
8. Slatkiše izbegavati, oni su najodgovorniji za nadutost i pojačane gasove, dakle ne jesti torte i kolače, niti veće količine džema i pekmeza, ne jesti čokolade, čokoladne štanglice (Mars, Snickers i slično).
9. Nisu dozvoljeni kikiriki, badem, orasi, indijski orah, suve smokve, oni izazivaju gasove i nadutost.
10. Hrana koju jedete treba da bude normalno začinjena (ljuto ne!) i ukusna (nikako bljutava) !
11. Neophodna je umerena fizička aktivnost tokom dana, npr. brza šetnja u dužini od 2-5 km po ravnom ili kraće po brdovitom terenu, kao i „trbušnjaci“ 10 – 20/dan.


PRIJATNO !  I nemojte da varate!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
7.11.2011 13:47:46   
Lu
5. Mlečni proizvodi: izbegavati sveže mleko (mada može kod onih koji vide da im ne smeta), dozvoljeno je kiselo mleko, jogurt, mlad sir, manje masan kačkavalj, pavlaka sa najnižim procentom masti, voćni jogurt.

Meni se nadutost javi poslije čaše jogurta a od voćnog ne, zašto to?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
7.6.2017 19:34:07   
Sanjica26 RR
Emice, ovo je prava tema za tebe i mene.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
8.6.2017 8:07:49   
IvanaSK RR
Sanjice, moze i za mene tema :) al mi se ne svidja user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
8.6.2017 8:30:56   
Sanjica26 RR
Ma, i meni se ne svidja.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
8.6.2017 11:46:14   
emicaa
pa po ovom ne smijem nista sto volim,neka bicu ja debela i srecna user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
8.6.2017 11:58:33   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

pa po ovom ne smijem nista sto volim,neka bicu ja debela i srecna user posted image

Zajedno cemo ondauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
8.6.2017 12:18:29   
Sandricak
Emice, pridruzujem se lepim i debelim :) i ja volim sve sto ovi ovde brane...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
17.4.2018 14:37:05   
findere
Tablete za mršavljenje
Zabranjeno reklamiranje bez dogovora sa Marketingom RR!


< Poruku je uredio veselica RR -- 17.4.2018 14:38:43 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
2.5.2018 18:00:59   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Sandricak

Emice, pridruzujem se lepim i debelim :) i ja volim sve sto ovi ovde brane...

Isto... za ovo disciplina treba...

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
2.5.2018 18:01:42   
mama Jo
Nemam problema

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
2.5.2018 18:02:21   
MimaKos
Ja imam i bas me nervira

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
2.5.2018 18:04:03   
mama Jo
Probaj onda

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Oksfordske preporuke za dijetu protiv nad...
2.5.2018 18:05:26   
MimaKos
Hocu user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here