|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 21:59:59   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Snelle

Elem, potrebno je: dva velika pakovanja piškota ili četiri mala, pola kg jagoda, velika imlekova pavlaka (ona od 700gr), prah šećer (ja to stavim odokativno - zavisi koliko slatko voliš) i malo mleka. Pavlaku, jagode i šećer pomešaš kašikom, nikako mikserom! Ređaš sloj piškota, pre čega svaku piškotu umočiš u mleko (nemoj dugo da ti stoji u mleku da se ne raspadaju, samo kratko), odozgo stavljaš smesu jagoda i pavlake, pa opet red piškota i smesa jagoda i pavlake. Na kraju možeš da staviš i šlag, ali i ne moraš.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 22:03:15   
Ana RR
Moja kuma pravi slično, samo što ide manje pavlake i ide voćni jogurt.

Ja bih sa malinama pravila, one su mi osvežavajuće. Snelle, u koliki pleh slažeš?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 22:19:56   
Snelle
Imam jednu vatrostalnu posudu koja je pravougaonog oblika, standardnih dimenzija i taman mi bude piškota.
I nemoj stavljati u pleh, jer to baš ispadne debelo, pa ti neće stati, znači treba ti neka dublja posuda.


< Poruku je uredio Snelle -- 12.5.2011 22:20:40 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 22:29:51   
madre
ja pravim istu tortu, ali malko drugacijeuser posted image
isti sastojci su u pitanju, samo sto ja uzimam 5 pavlaka, na svaku pavlaku stavljam 5 kasiika secera (znaci ukupno 25).
redjam piskote, pa na njih iseckam jagode (koje puste sok, tako da ih ne treba umakati ni u sta ili eventualno nakapas preko malo soka od jagode-znaci bez mleka) pa preko pavlaka, zatim ponovo piskote, jagode i pavlaka i na krakju slag. ja je mnogo volimuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 12.5.2011 22:33:57 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 22:57:21   
Snelle
Totalno ista torta madre, samo za nijansu drugačiji princip.
Pitanje za iskusne tete za pravljenjem fondana user posted image Može li preko ove torte fondan ili je ona isuviše meka za to?

< Poruku je uredio Snelle -- 12.5.2011 23:06:28 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:07:23   
indy_25
Snelle ne moze nikako . Prvo sto bi ti bila grbava a fondant ne moze preko takve kreme ako hoces da pravis tortu sa fondantom uzmi neku cvrscu kremu u koju se stavlja puter i koja se fino stisne a preko ove nikako. Ili mozda mozes da stavis odozgo jednu gotivu koru pa preko namazes buttercremom i dobro namazes sa strana buttercremom pa na to fondant i to da stavljas manje mase od pavlake da ti ne bi procurilo.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:11:02   
Snelle
Indy, tako sam i mislila! Hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:13:00   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Snelle

Indy, tako sam i mislila! Hvala na odgovoru user posted image


Nema na cemu Snelle user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:17:46   
pepeljuga
Ja ovo pravim cesto, ali sa vocnim jogurtom i skoro uvek stavljam maline (mada mogu i jagode ili sumsko voce), brzinski a osvezavajuce, mljaccc user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:19:48   
indy_25
Ovu cu tortu da pravim svekrvi dolazi iz Bosne u nedelju pa da je iznenadim bas je lako za napraviti .

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:21:30   
Ana RR
Pepeljuga, ajde napiši kako praviš, i moja kuma stavlja voćni jogurt user posted image ja bih baš sa malinama pravila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:27:17   
minavb
IZVORNA PORUKA: Snelle

Totalno ista torta madre, samo za nijansu drugačiji princip.
Pitanje za iskusne tete za pravljenjem fondana user posted image Može li preko ove torte fondan ili je ona isuviše meka za to?

Ja pravila u ponedeljak i stavila fondan preko. Posto samo mm jede tortu i jede po jedno parcence dnevno, jos uvek stoji u frizideru. Jagode malo pustile sok pa se fondan na nekim mestima malo rastopio.
Moja varijacija na temu je umakanje piskota u sok od jagode i dodavanje malo plazme u pavlaku.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:28:18   
pepeljuga
Kupim ono duplo pakovanje piskota, veliki vocni jogurt (mislim da je 500ml, uglavnom i njega uzimam od maline ili jagode, nije to puno slatko), dodam i malo vise od pola obicne kisele pavlake (moze i cela), malo secera (zavisi koliko volis slatko), pakovanje smrznutih Frikom malina. Redjam u dublji sud piskote umocene u mleko, ne puno da se ne bi ugnjecavile, pa fil pa sve tako dok ima. Uvek pravim uvece i ostavim da prenoci u frizideru, da se bas lepo stegne.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:31:46   
Ana RR
Je l' misliš na pola pavlake one od 180 gr?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:33:24   
pepeljuga
Da, pod obicna mislim na nju user posted image
Moze i cela, onda se dobije taj malo kiselkastiji ukus, i to je super! Nego, ja sam sumanuta kad je slatko u pitanju user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:35:17   
Ana RR
A kaži mi, je l' se to lepo stegne? Ja sam mislila da ređam samo dva reda piškota (donji i gornji) i stavila bih čokoladni preliv (ne volim šlag).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:47:44   
Snelle
Ana, mislim da bi čokoladni preliv pokvario sve user posted image Moje mišljenje.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:50:48   
Anoniman
Ja pravim ovu tortu, ali stavim tri reda piškota, pa bude veeeeelika, znači dolep piškote, pa fil, pa opet piškote, pa fil pa piškote, pa šlag. A nema koju kombinaciju nisam stavljala - prvi fil banane, drugi kivi, prvi fil ananas, drugi narandža na kolutove, jagode, breskve, maline ... Šta god , extra je ! Samo šro ja stavljam šećer u prahu i pavlaku, a voće pobacam po filu, ne mešam.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:51:59   
pepeljuga
Pa fino se stegne. Ne znam za cokoladni preliv, nisam probala, kolac je bas osvezavajuci pa mi se nesto cini da je cokolada teska za tu varijantu, ne znam user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
12.5.2011 23:52:50   
pepeljuga
E da, i ja neki put naseckam banane odozgo, super je user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
13.5.2011 10:20:41   
Ana RR
Ne znam šta da stavim odozgo a da nije šlag user posted image bez šlaga ću je i ja jesti malo ali ako je sa šlagom joj neću ni prići.

Da umutim slatku pavlaku pa u nju dodam malo soka od malina? Mada je i to isto što i šlag...


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
13.5.2011 10:25:43   
minavb
Stavi fondan.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
13.5.2011 10:26:43   
Ana RR
user posted image user posted image Mina, baš si me nasmejala! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
13.5.2011 10:28:48   
Jeca*
redjaj u dve cinije
tebi bez slaga a za druge dekorisi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
13.5.2011 10:30:23   
Ana RR
Jeco, za mene je dovoljna i jedna tacnica user posted image

Nešto ću smisliti, u krajnjem slučaju ako mi se bude jelo sastrugaću onaj šlag user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here