|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 9:17:32   
Anoniman
Pošto danas imamo mnogo mogućnosti za način porođaja, zanima me kada bi mogle birati, za koji način porođaja bi se odlučile?

Da li je to prirodan porođaj? Možda carski rez?
Da li dolazi u obazir možda epidural? Šta bi vi želele i kako bi želele roditi?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 9:21:03   
Rina
Najradije pririodno,da ne boli onako ludacki mnogo,da i beba sve to junacki podnese,da ne ispucam ni malkice i da se oporavim za par dana user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 9:23:20   
Skoki
Prvi put kada sam se poradjala bas sam zelela da sve bude 100% prirodno. Naslusala sam se svakakvih prica i zelela sam da prodjem kroz svaki stadijum porodjaja. Prvi put sam ga bas dobro podnela, moram priznati da sam na neki nacin uzivala u tome i sve je proteklo prirodno i glatko, kao iz knjige. Isto se nadam i sa ovom bebom, posto nemam strah od porodjaja i ovaj put cu pustiti prirodu da ide svojim tokom, samo cu malo da joj pomognem user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 13:48:17   
gagana83
Ne znam ni sama,valjda epidural,sto da trpim bol ako ne moram,mada ga se po malo i plasim... E sad kod nas u porodilistu ima epidurala ali ga u praksi vrlo retko koriste. Nisam jos uvek razgovarala sa mojom doktorkom o tome, u svakom slucaju necu ni na cemu insistirati,kako mi ona preporuci tako ce i biti. A da, pricala sam sa svojim ocnim lekarom o vezi dioptrije i carskog reza. Ona kaze da necu morati jer mi dioptrija nije napredovala u trudnoci i nema nikakvih promena na ocnom dnu. E sad,pitanje je da l ce i doktorka koja ce me poradjati imati isto misljenje,posto kolko sam videla u drugim temama lekari imaju potpuno razlicita misljenja u vezi toga.
Ma nek bude kako mora samo da mi bebac bude ziv i zdrav.user posted image
A i mamauser posted image

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 13:57:33   
nina83
Nadam se prirodnom porodjajuuser posted image  Odlucila sam se za Gradsku na Zvezdari i tata ce biti prisutanuser posted image  

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 13:59:22   
gagana83
Joj,sto bih ja volela da mm prisustvuje porodjaju ali na zalost to kod nas u porodilistu nije moguceuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 13:59:50   
Anoniman
Gagana, prekopiraću te u drugu temu i tamo ti nešto napisati.

Nina, jesi već pisala u temi Tata na porođaju? user posted image

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 14:02:28   
nina83
E, nisam, sad cu da virnemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 14:09:44   
Leki 77
A da mi neko objasni zasto pod prirodnim porodjajem ne smatrate epidural!? Prirodni je jer dete izlazi putem koji mu je priroda namenila, bez obzira da li je plasiran kateter u epiduralnu oblast ili je neophodna neka druga vrsta asistencije. Ja sam, naravno, za epidural. I manite se prica - nase majke, bake i sl. pod drvetom , u njivi i sl. jer je tada bio tragicno mali procenat prezivljavanja i dece i porodilja.
A volela bih da se medju nama nadje neki stomatolog koji bi prokomentarisao kako bi pogledao pacijenta kada bi mu rekao na stolici da hoce da vadi zub bez anestezije jer je u Tutankamonovo vreme to tako islo, a sta je Tutankamonu falilo, pa bio je boziji izaslanik na zemlji!?!?!?!?! Mislim, stvarno ljudi, zasto da boli kada ne mora? I da li je neko pomislio da je detetu lakse kada se vi ne mucite i kada se porodjaj brze okonca, sto jeste slucaj sa epiduralom jer uz njega uvek ide stimulacija. Dakle, epidural uvek, ako ne postoje medicinski indikovani razlozi protiv. Naravno, svako po svojoj pameti radi sta misli da je najbolje, ali mozda mi tu malo zaostajemo za svetom. Ono sto sam zelela, to sam i dobila. Nadam se tako perfektnom 15-ominutnom porodjaju ponovo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 14:14:34   
Anoniman
Ovo si već negde pitala. user posted image

Napraviću novu temu o ovome.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 17:30:06   
nina83
Leki, mislim da mnogi smatraju da je porodjaj bez epidurala prirodniji jer zena tada aktivno ucestvuje u svom porodjaju. Kada dodju naponi i treba da izgura bebu, ona oseca svoje telo i zna koliko snage moze da utrosi. Cula sam da se desavalo da porodilja sa epiduralom zavrsi na CR jer ne moze da izgura bebuuser posted image Kad joj kazu guraj, ona gura, ali ne oseca da li jos jace treba i koliko ona zapravo gura. Tada se ona ne muci, ali se beba muci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 18:04:33   
Brand new mama
Hm,da vidim...da se ne istraumiram, da se ovaj moj ne istraumira(bilo bi pozeljno  i da ne tripuje da ce da se onesvjesti i da ce da se smori ako bude trajalo dugo,kao i da ne pita da li moze da zapali u porodjajnoj sali).Da me ne boli previse(imam opciju da zatrazim epidural kad hocu),da mi ne daju nikakvu indukciju, da mi bebac ipak ne bude prekrupan(tata mu je imao preko 4,5 kg) pa da mi napravi zurku dolje.... Manje vise je to to,i da se naravno oporavim za max 7 danauser posted image  I da napomenem da sam zaboravila na pocetku da ubacim "Dragi Djede Mraze"

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 18:08:22   
nina83
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

da ne pita da li moze da zapali u porodjajnoj sali


I ja se ovog plasimuser posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kakav porođaj biste želele?
4.8.2009 20:48:01   
Anoniman
A ne, ne, neka hvala, ja bez epidurala nikada vise! Pa makar i na carski isla! 8 sati bolova, sjecena, ispucala, hemoroidi, postporodjajna trauma od jakih bolova i duvanja, da ne pricam od 37-dnevnom oporavku... 

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 10:45:31   
Rina
IZVORNA PORUKA: Brand new mama
...  I da napomenem da sam zaboravila na pocetku da ubacim "Dragi Djede Mraze"


user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 11:58:00   
marince1
Prirodno sa epiduralom!Ovo je moj konacan odgovor user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 14:44:19   
Verus
Da mogu da biram (a to ce zavisi od uslova bolnice), rodila bih u bolnici, u vodi samo sa akupunkturom  kao prevencijom boli, i sa dulom (zena koja pomace pri porodjaju, masira, zna sve pozicije u kojima manje boli). 
Ne bih volela nista sa lekovima, epiduralom, a nadam se da necu morati CR.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 14:53:20   
Mica breskvica

ako bude izvodljivo, ja bih u vodi....user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 14:59:11   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: nina83

Leki, mislim da mnogi smatraju da je porodjaj bez epidurala prirodniji jer zena tada aktivno ucestvuje u svom porodjaju. Kada dodju naponi i treba da izgura bebu, ona oseca svoje telo i zna koliko snage moze da utrosi. Cula sam da se desavalo da porodilja sa epiduralom zavrsi na CR jer ne moze da izgura bebuuser posted image Kad joj kazu guraj, ona gura, ali ne oseca da li jos jace treba i koliko ona zapravo gura. Tada se ona ne muci, ali se beba muci.

Da, svasta ljudi pricaju. Neki veruju i da su ih oteli vanzemaljci. Ja se poradjala epiduralom, ne da sam osecala apsolutno sve, osim bola, nego sam posle dva sata ustala sa stola i odsetala u svoju sobu. Beba se muci kada se majka ne muciuser posted image  Sta sve ljudima pada na pamet!? Ali stvarno! Kako li se moj beban mucio dok sam se ja poradjala, bas me zanima? I porodila sam se onog trenutka kada je prestalo da boli, zato sto sam tada bez ikakvih problema mogla da radim sve sto mi je dr govorio, jer me nije bolelo. Opustila sam se , otvorila skroz i zavrsila posao odmah. Pretpostavljam da se ti nisi poradjala, jer ni malo nema smisla to sto pises. Zena ne oseca da li treba jace da gura ili ne. Zena ima napone i u skladu sa njima gura, htela ili ne. Koliko ce dugo da zadrzi potisak, da li ce dijafragma biti spustena ili ne, sve to govori babica ili lekar, tako da tu stvarno nema nikakvog pametovanja. Smatram da sam vrlo aktivno ucestvovala u svom porodjaju, osecala svoje telo, bez problema izgurala bebu i - gle cuda primila epidural. Misljenja sam dakle, potpuno suprotnog. Kod odredjenog broja zena, koje imaju tezi porodjaj, epidural i njima i bebcetu olaksava i ubrzava celu pricu. A sto se tice zavrsavanja porodjaja zapocetih epiduralom carskim rezom - no comment. To mi je druga dimenzija cele price. Neko, potpuno nekvalifikovan, nemajuci celu klinicku sliku ispred sebe (koja mu ne bi nista ni znacila jer nije kvalifikovan), zakljucuje da je zbog epidurala porodjaj prolongiran i da je bilo nuzno zavrsiti ga CR. I da ponovim, po n-ti put (pomislice ljudi da zaradjujem od prodaje epidurala) u Francuskoj zene koje odbiju epidural idu kod psihologa na razgovor jer se tamo pitaju koji problem ima majka kada zeli da je boli, a ne mora da je boli i kako ce to uticati na vaspitanje deteta. Ne solim ja nikome pamet, neka svako radi kako mu je volja, naravno, ali ovo pisem samo zbog zena koje su u nedoumici jer kolaju svakakve glupe price.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:05:09   
Anoniman
da ljudi valjaju gluposti što se tiče epidurala tu se slažem
imam komšinicu koja se oba puta porađala sa epiduralom i kaže da bi tako mogla cijeli život

ali da te šalju kod psihologa ako odbiješ epidural e to su stvarno gluposti

evo ti samo jedan primjer, po tom trulom zapadu kojem želimo toliko da se približimo ako ti je ćejf možeš i na drvetu da se porađaš samo ako će biti bezbjedan porod

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 5.8.2009 15:10:18 >

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:08:17   
Lu
Kad bi slučajno drugi put zatrudnila,tražila bi sebi najbezbolniji mogući porod jer čemu bol ako može proći bez njega!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:09:18   
božana
Da sam mogla da biram, porodila bih se prirodnim putem bez epidurala.Koliko čujem od žena koje su se poradjale sa epiduralom, on samo otežava stvar, a porodjaj traje duže.Nažalost, carski mi je i drugi put zagarantovan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:18:29   
Anoniman
evo jedan fini tekstić

KLIK

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:23:02   
Anoniman
O tome kako indukcija a kako epidural utiču na porođaj, pisale smo ovde malo: indukcija + epidural KLIK

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kakav porođaj biste želele?
5.8.2009 15:29:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

evo jedan fini tekstić

KLIK



Ima i kod nas na forumu taj text, i ima još jedan srodan, videti na ovoj temi linkove: BESPLATAN epidural (KLIK OVDE)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

kupanje
rajkica

kupanje u gumenom bazenu

da (79%)

ne (21%)


Ukupan broj glasova: 47

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here