|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 12:04:03   
jelena038
Posto je otvorena prva tema o klinikama, evo, da otvorimo i temu o banjaluckoj klinici koja jedina u RS radi VTO i u kojoj se rade svi postupci koje finansira fond.

Za pocetak evo svezeg clanka, rezultati su ohrabrujuci, a posto sam i sama krenula u ovaj nacin borbe za bebu, prenosicu vam iskustva sa ove klinike, a sigurna sam i druge cure, jer nas ima nekoliko ovde.

Uspešno završilo 46.2 % pokusaja

Nek ova tema donese srecu svakome ko u nju zaviri user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 12:09:16   
Ana RR
Jeco, bez ljutnje, ali moderatori treba da otvaraju ove teme.Već sam rekla, pošaljite mi na pp o kojoj klinici želite da otvorim temu i to ću učiniti.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 12:10:49   
jelena038
izvinjavam se, napisala si tamo da je odluceno da se sme. nista, zakljucaj ovu, pa otvori novu, nisam znala.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 12:11:48   
Ana RR
Jedna napomena, ovo nije chat tema, tako da nju koristite samo za informacije o proceduri, papirologiji, cenama i slično.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 12:12:25   
Ana RR
Nema veze sada, pišite slobodno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 12:21:52   
jelena038
ok. hvala user posted image

Procedura..

Za konkurisanje kod fonda potrebno je psmo od dr. Sibincic koje se dobije nakon pregleda u ovoj klinici, izvod iz maticne knjige vencanih i kopije overenih knjizica. Komisija zaseda svaki mesec, resenje stize za oko mesec i po najvise, a ako se insistira, nakon odobrenja komisije mozete resenje podici u fondu, bez da cekate da stigne na kucnu adresu. Sve ostale pretrage radite dok cekate resenje, sve mozete u drzavnoj bolnici osim spermograma, to klinika insistira da se radi kod njih. Obavezne pretrage su hormoni, vaginalni i cervkalni bris, klamidija, ureaplazma i mikoplazma za zenu, i spermogram i spermokultura za muskarca. Ja sam slucaj bez jajovoda, pa nisam morala na HSG i inseminacije, to ide pre njenog pisma, to ce druge devojke napisati, one su to prosle.

Moj tempo je bio takav da sam pre 20 dana bila na prvom razgovoru, predali papire u fond, dobili resenje, uradili sve nalaze i sad cekamo rezultate mojih hormona. Rekli su mi da bez obzira na njih pocnem sa mikroginonom, da ne gubim ceo ciklus. U utorak idem kod njih opet, nosim rezultate i valjda cu imati pregled i upoznati doktorku koja radi VTO.

O osoblju za sad sve najbolje. U odnosu na druge privatne klinike mnogo su mi nasmejaniji i predusretljuviji. Sestru sam bukvalno zvala da pitam kako da brojim prvi dan user posted image posto mi je krenulo ono glupo braonkasto, nije se ni iscudjavala, niti je meni bilo neprijatno, lepo me je pitala sve detalje i rekla kako da brojim dane i kad da idem da radim hormone, i cak mi rekla da nazovem sutra da opisem to krvarenje, ako ne krene lepo, da mi kaze sta da radim. Iskustva su mi za sad jako pozitivna.

< Poruku je uredio jelena038 -- 19.2.2012 12:23:14 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 13:33:03   
dijana1*
Jeco zelim ti sve najbolje i da ti uspe iz prvog puta. Slabo se razumem u sve ovo sto si pisala, iskustva nemam. Ali ako ti iista znaci mogu napisati iskustva koja sam cula u bolnici od drugih zena.
Prvi put pokriva fond sve troskove, drugi put mislim 50% a treci put sama sve placas. Iskustva koja sam cula nisu bas pozitivna, navodno ta doktorica zenama daje mnogo hormona, bude im lose, manta im se boli ih glava........ a VTO ne uspe.
Nemoj da mi sta zameris samo sam napisala sta sam cula u bolnici, a ja ti naravno zelim sve najbolje i da sto pre ugledas svoje user posted image user posted image
A KC? Da li oni rade?

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 16:01:59   
jelena038
naravno, svako iskustvo skupljam, jako mi to znaci!
pa odavno pricaju da ce poceti, ali od toga nista.. ne znam ja nista o tim hormonima, za sad pijem konracepciju prvi put u zivotu, kako ce da mi bude posle nemam pojma, ali pisacu sve.

ja sam cula da su do sad imali jako puno neuspesnih pokusaja jer su ubacivali preko 3 jajne celije zenama. sada kao njvise tri.

negde sam procitala da je kod njih zamrzavanje prvih godinu dana besplatno, da li je neko informisan o tome? ako se setim, pitacu u utorak. mnogo bi mi znacilo kada bi to bilo istina.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 16:20:45   
lady_b
Jelena038 svaka cast za temu user posted image

Ja sam od prije nekih 20-tak dana takodje pacijent Medico S-a.. Bila sam kod dr Djukic Kukolj, jedna jako fina doktorica. Trebam da izvadim neke nalaze, bas to sto si ti navela.

Neki dan sam bas slusala na radiu o VTO kod nas, i koliko sam razumijela i prvi a i drugi pokusaj ide na trosak fonda..ispravite me ako grijesim..

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 17:10:54   
beka80
Draga jelena, odlična je tema. O ovoj klinici znam dosta jer sam svoju prvu VTO obavila upravo kod njih, davne 2008 god i to o trošku fonda. To je bio moj prvi neuspeh. Sve što vas zanima o klinici kao i o Dr Sanji Sibinčić - slobodno pitajte. Tada nije sve bilo tako sjajno, a ja sam imala konkretne zamerke, ali čini mi se da su se stvari vremenom promenile. I ja sam u medijima cula za njihove uspehe i veoma mi je drago. Što se tiče procenata uspešnosti - 46.2 mmmmuser posted image to je čini mi se svetski rekord. Daj bože. Ipak moram da primetim da po forumima ima sve više žena koje su uspele baš kod njih. Drage moje jelena i lady-b, navijam za vas i za puno user posted image user posted image user posted image . I da, ja imam pravo na još jednu beplatnu VTO kod njih, ko zna možda je tamo i moja sreća.

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 17:39:49   
lady_b
Draga Beka, hvala ti puno i tebi zelim da sto prije ugledas svoje user posted image

I ako mi mozes reci u cemu je kod tebe problem? Ja imam PCO-sy..

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 17:42:40   
jelena038
Draga Beka, mozes li mi napsati koliko su ti oplodjenih celija vratili tada? Moras iskoristiti i taj drugi pokusaj, a ako je statistika tacna, to je svaka druga trudnoca, tvoj minus je prosao, red je za plus!user posted image

lady, i mene je primila ista doktorica, isto mi se ucinila jako fina i smirena, samo sto mi nije rekla da nema nikakve sumnje da cu zatrudneti. to dosta znaci. poslala sam ti i privatnu poruku, da ovde ne zacatavamo.

< Poruku je uredio jelena038 -- 19.2.2012 17:45:37 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 18:02:50   
lady_b

IZVORNA PORUKA: jelena038

lady, i mene je primila ista doktorica, isto mi se ucinila jako fina i smirena, samo sto mi nije rekla da nema nikakve sumnje da cu zatrudneti. to dosta znaci. poslala sam ti i privatnu poruku, da ovde ne zacatavamo.


Ok, imas pp. Ni meni to doktorica nije rekla, nadam se da je to dobar znak user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 18:08:40   
ms_do
I meni je taj postotak od 46,6 malo cudan jer je evropski prosjek 26% za 2011 a americki nesto veci ali postocima uvijek treba prilaziti obzirno. Istina je da ima trudnica koja dolaze iz Medico S i navijam i  vjerujem da cete vi bas biti one koje poboljsavaju prosjekuser posted image

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 18:22:21   
beka80

IZVORNA PORUKA: lady_b

Draga Beka, hvala ti puno i tebi zelim da sto prije ugledas svoje user posted image

I ako mi mozes reci u cemu je kod tebe problem? Ja imam PCO-sy..

Kod nas je loš spermiogram. Šta je PCO-sy?

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 18:26:41   
lady_b
Sindrom policisticnih jajnika, neredovni ciklusi i samim tim nema ovulacije..

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
19.2.2012 18:32:35   
beka80
Tada sam imala četiri embria, ali sam 2 dan dobila temperaturu čak 39.2. Onda sam pila antibiotike po savetu doktorice a 5 dan su vraćene 2 balste koje su srećom preživele u labosu. ET nije dobro prošao jer se na vrhu katetera pojavila krv. U BL su mi rekli da to nije ništa bitno. Kasnije mi je drugi doktor rekao da kada se to desi nema šanse da se zakači jer su blastice vraćane u krv. Od čega je nastala temperatura nikada nije razjašnjeno. Baksuz.

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 8:26:37   
neron
evo jos nekih podataka .
ova klinika radi po tzv. dugom protokolu koji su uzeli od slovenaca, a to je onaj protokol sto zapocinje sa dva mjeseca kontracepcije.
njihov biolog mi je rekla da kad udjem u protokol da svaki dan popijem casu piva i pojedem ananas jer su primjetili da zene koje to uzimaju imaju mnogo bolju matericu.
i da otprilike ono sto je i jelena rekla od prvog susreta sa njima pa do pocetka postupka prodje oko mjesec dana. i mi smo u roku mjesec dana otkrili dijagnozu , dobili papire od fonda i izvadili sve potrebne nalaze, sto je ekstremno brzo .

e sad neznam jel se smije ovdje pisati cjene analiza kod njih?

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 9:03:02   
jelena038
ja ne znam, ali svuda sam vidjala svakakve cene, tako da misim da da.

mene najvise zanima zamrzavanje, jesi pitala, mozda?



_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 9:32:02   
neron
zamrzavanje 200 km ili 100 evrica. bar je tako bilo prosle godine kad smo mi zamrzavali

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 9:38:52   
jelena038
na koliko vremena?

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 9:42:54   
neron
nisam sigurna al mislim da je na 5 godina, a mozda i 2 , pa kad isteknu te godine ti ponovo platis da produze.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 9:46:22   
jelena038
to uopste nije skupo, kako sam citala da je u Srbiji..

a jesi sigurna da svima rade duzi program?

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 9:59:17   
neron
da svima koliko ja znam, dosad sam cula da su svi pocinjali sa mikroginonom a to je taj duzi protokol, sad sam procitala sto je alexis pisala za onu kliniku u leskovcu i izgleda mi da oni rade po istom prozokolu kao i medico s . cini mi se da je identican protokol u ove dve klinike.
cak sam procitala da i u leskovcu kao i kod nas ide ono svaki dan ananas, pivo i setnja 5 km.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 10:06:40   
neron
da takodje sam slusala na tv u jutarnjem programu rtrs-a , da je trenutno u planu da nadju mjesta ( koliko sam skontala u bolnici na paprikovcu) da bi parovi koji dolaze iz daleka (npr.iz trebinja), za vreme punkcije i et da im se obezbjedi smjestaj u bolnici da se ne bi morali maltretirati prilikom trazenja smjestaja ili dugom voznjom kuci.
ja kad sam to cula bas sam se obradovala jer nemaju svi tu srecu da im je klinika ispred kuce.

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here