|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitajte Pampers pedijatra
23.10.2016 23:56:01   
marketing RR
Dragi roditelji,

U želji da pomognemo mamama i tatama kojima je potrebno dodatno stručno mišljenje ili savet doktora pre nego da odu kod svog pedijatra, Pampers i Ringeraja pokreću interaktivnu temu u kojoj će na sve nedoumice odgovarati Pampers pedijatar - Dr Julka Damnjanović. Ukoliko imate dileme, pitanja vezano za zdravlje, negu, odgoj i razvoj beba i dece, obratite nam se iz udobnosti vašeg doma i dobićete odgovor od stručnjaka.

PROČITAJ VIŠE >>>



user posted image

Naš cilj je da brzo:

* dobijete više informacija i saveta o problematici koja vas zanima
* rešite dileme
* ne gubite vreme na Internetu samostalno tražeći značenje određenih simptoma i znakova
* da pružimo odgovore na pitanja razumljivim jezikom za svakoga


Svesni velikih strepnji i nedoumica roditelja i potrebe za razgovorom sa doktorima o različitim dilemama i zdravstvenim problemima, a da to nažalost često nije moguće iz brojnih razloga u kratkom roku, Pampers ima za cilj da to učini mogućim i pristupačnim za sve roditelje i da im na taj način olakša dalje odluke.

Biće nam drago da pomognemo, a sve sa ciljem da zajedničkom saradnjom sačuvamo i unapredimo ono šta je najvrednije, zdravlje i zdrav razvoj naše dece!


Temu omogućio Pampers



< Poruku je uredio lesica RR -- 15.11.2016 23:38:47 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.10.2016 9:27:24   
lesica
Poštovana dr Julka,

Interesuje me vakcinacija Prevenar vakcinom.

Naime moj sin ima 18,5 meseci, ima učestale upale ušiju i uvečan 3. krajnik. Nakon pregleda, mišljenje ORL lekara je da bi trebao da primi ovu vakcinu, iako su mu svi dosadašnji brisevi nosa i grla isključivali stafilokoknu infekciju. Nama se u međuvremenu promenio izabrani lekar, a tako se zadesilo da novu doktorku još uvek nismo upoznali te mi je i savetovanje izostalo. Interesuje me u ovom uzrastu da li se i u koliko doza daje deci ili se daje druga vakcina.

Hvala najlepše unapred.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.10.2016 9:55:40   
suzi kju
Poštovana doktorka, imala bih i ja jedno pitanje.

Imam dve devojčice od po 13 meseci. Uskoro kreću u vrtić. Čitala sam da nije loše uvesti preventive radi neki sirup za imunitet. Konsultovala sam se sa našim pedijatrom, ona nije za to. Druga doktorka ipak govori da ne može da škodi.
E sada sam ja u nedoumici šta da radim. Da li da im uzmem, i koji?
Svaki predlog, savet dobro bi mi došao.
Hvala puno!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.10.2016 11:44:16   
dijana1*
Postovana dr.
Interesuje me u kom uzrastu deca pocinju da se kriju i stide kada treba da idu u toalet?
Imam sina 6.5 godina i kada su nam npr. bake u kuci uopste se ne stidi da bude go. Ja sam pocela da ga opominjem da se oblaci i da to treba da cuva samo za sebe.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.10.2016 12:54:32   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Poštovana dr Julka,

Interesuje me vakcinacija Prevenar vakcinom.

Naime moj sin ima 18,5 meseci, ima učestale upale ušiju i uvečan 3. krajnik. Nakon pregleda, mišljenje ORL lekara je da bi trebao da primi ovu vakcinu, iako su mu svi dosadašnji brisevi nosa i grla isključivali stafilokoknu infekciju. Nama se u međuvremenu promenio izabrani lekar, a tako se zadesilo da novu doktorku još uvek nismo upoznali te mi je i savetovanje izostalo. Interesuje me u ovom uzrastu da li se i u koliko doza daje deci ili se daje druga vakcina.

Hvala najlepše unapred.

Ja sam savetovala jednu dozu Pneumo 23 vac. nakon druge godine. Ako dete ima ceste upale usiju, u ovom vasem uzrastu i infekciju stafilokokom pneunonie koja je dokazana brisom, ja bih savetovala Synflorix vac ito dve doze sa razmakom od najmanje dve meseca. Potreba za buster dozom nakon ove dve doze i u ovom uzrastu nije utvrdjena. Znaci za vakcinisanje ovom vakcinom je vazno da dete ima ceste upale usiju izazvane Streptokokom pneumonie.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.10.2016 12:59:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Poštovana doktorka, imala bih i ja jedno pitanje.

Imam dve devojčice od po 13 meseci. Uskoro kreću u vrtić. Čitala sam da nije loše uvesti preventive radi neki sirup za imunitet. Konsultovala sam se sa našim pedijatrom, ona nije za to. Druga doktorka ipak govori da ne može da škodi.
E sada sam ja u nedoumici šta da radim. Da li da im uzmem, i koji?
Svaki predlog, savet dobro bi mi došao.
Hvala puno!

Ja bih se slozila sa vasom doktorkom. Preparati nisu stetni a za ucunak na imunitem ne znamo. Dete pri ulasku u kolektiv zbog kontakta mora da boluje decije bolesti.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.10.2016 13:02:40   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Postovana dr.
Interesuje me u kom uzrastu deca pocinju da se kriju i stide kada treba da idu u toalet?
Imam sina 6.5 godina i kada su nam npr. bake u kuci uopste se ne stidi da bude go. Ja sam pocela da ga opominjem da se oblaci i da to treba da cuva samo za sebe.

To je individualno i u vasem slucaju je verovatno pitanje slobode prema poznatima, ali vi ga nezno opominjite, i vi to odlicno radite.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.10.2016 13:17:02   
Ana RR
Poštovana doktorka,

moj sin je u roku od godinu dana dva puta imao upalu pljuvačne žlezde, nakon poslednje upale sa obe strane vrata lako se mogu napipati "kuglice", čak kada podigne glavu sa leve strane se jasno vidi kuglica. Naša doktorka kaže da su deca sklona tome i da to nije ništa strašno.

Po vašem mišljenju i iskustvu, da li bi trebalo da uradimo još neki pregled (i koji)?

I još nešto, upalu pljuvačne žlezde je imao početkom septembra, dobio je sirup Cefzil (nadam se da nisam pogrešila naziv), dok je pio sirup razboleo se (ccurenje nosa, kašalj) i to još uvek traje. Svakodnevno ispiramo nos, dva puta je pio sirup za kašalj ali nikakvog poboljšanja nema a doktorka nema rešenje, kaže proći će. Molim vas za bilo kakav savet.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.10.2016 11:53:44   
emicaa
postovana doktorka,bebac od tri i po mjeseca juce i danas ima prolivkastu stolicu,bez temperature.Nije nervozan i super jede.Vec dva mjeseca pije isto ad mlijeko a jos nismo poceli sa cvrstom hranom.Dal bih ga trebela voditi doktoru?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.10.2016 16:45:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Poštovana doktorka,

moj sin je u roku od godinu dana dva puta imao upalu pljuvačne žlezde, nakon poslednje upale sa obe strane vrata lako se mogu napipati "kuglice", čak kada podigne glavu sa leve strane se jasno vidi kuglica. Naša doktorka kaže da su deca sklona tome i da to nije ništa strašno.

Po vašem mišljenju i iskustvu, da li bi trebalo da uradimo još neki pregled (i koji)?

I još nešto, upalu pljuvačne žlezde je imao početkom septembra, dobio je sirup Cefzil (nadam se da nisam pogrešila naziv), dok je pio sirup razboleo se (ccurenje nosa, kašalj) i to još uvek traje. Svakodnevno ispiramo nos, dva puta je pio sirup za kašalj ali nikakvog poboljšanja nema a doktorka nema rešenje, kaže proći će. Molim vas za bilo kakav savet.

Upala i uvecanje limfnih zlezda vrata se javljaju kod nekih upala gornjih respiratornih puteva kao i kod upala pljuvacnih zlezda. Uvecane limfne zlezde se vide i kod neke zdrave dece. Treba utaditi KKS sa limnocitnom formulom, CRP , palpirati limfnu zlezdu i proceniti. Ta labotatorijska analiza ce vam pomoci i u proceni sta je uzrok curenja nosa i kaslja. Potrebno je i pregledati dete kod pedijatra, mislim na grlo kao i auskultaciju pluca.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.10.2016 16:53:39   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

postovana doktorka,bebac od tri i po mjeseca juce i danas ima prolivkastu stolicu,bez temperature.Nije nervozan i super jede.Vec dva mjeseca pije isto ad mlijeko a jos nismo poceli sa cvrstom hranom.Dal bih ga trebela voditi doktoru?

Dozvoljeno je da beba ima do sedam prolivastih stolica, a da se to ne smatra diarejom, a pogotovo sto dobro jede, lepo se ponasa, veseo je. Verovatno se radi o poremecaju varenja zbog poremecene crevne flore. Sada i vlada neki virus sa tim smetnjama. Kod lekara idite ako se nesto proneni na gore, samo pratite svoju bebu.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.10.2016 21:48:19   
Maraj
Postovana doktorka,
beba od godinu dana pije Pancef zbog upale uha. Danas mu je 2.dan terapije
Dobio je dijareju . 2 retke stolice je imao danas. Dajem mu i linex. Sta se radi u slucaju kada dete odreaguje na antibiotik dijarejom? Da li se prekida terapija/menja ili nesto trece?
Hvala

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.10.2016 22:08:25   
bubulence
Evo i nas sa pitanjem.
Postovana doktorka,
Cerka od 21 mesec je pocela jako da hrce. Pocelo je pre nekih mesec dana kada se prehladila, prehlada je prosla a ona i dalje hrce i to sada vec postaje strasno. Ne mzoemo da spavamo u istoj sobi. Nema razlike da li spava na stomaku ili ledjima.
Da li zbog toga treba poset_iti pedijatra i sta moze biti uzrok?

< Poruku je uredio bubulence -- 25.10.2016 22:09:13 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2016 11:41:04   
gugutka

Draga dr Julka,


Mene zanima, zašto se stavovi zdravstvenih radnika o korišćenju širokog povoja razlikuju, u Srbiji odnosno u Beogradu. U porodilištima nas savetuju i uče kako da postavimo bebi široki povoj, a kada dođemo u Tiršovu, ili gde već, na prvi UZ kukova, čude se što smo došli sa dve platnene pelene + Pampersom, i kažu nam da menjamo navike. Ali te navike nam nameću upravo vaše kolege u porodilištima (bar u Gradskoj bolnici je bilo tako pre 2 god).
Kakav je vaš stav o širokom povoju, i da li ga koristiti od rođenja?

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2016 11:59:11   
vocicana
Draga doktorka, imam jedno pitanje, sve da znam za prvi put, da ne ispadnem prava guska.
Beba ima 6,5 meseci, nismo do sada imali temperaturu, niti neki kasalj, malo zapusenog nosica koje uspesno saniramo ispiranjem. Interesuje me naime, da li kada se pojavi temepratura preko 38, treba odmah dete odvesti lekaru, s obzirom da biva prvi put, sta se moze uraditi kod kaslja, suvog, neproduktivnog, da li sta pobornik inhalatora i njegove upotrebe kod zapusenih partija gornjeg respiratornog trakta, recimo samo fizioloskim rastvorom?
Treba mi direktiva. Unapred zahvalna!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2016 14:28:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovana doktorka,
beba od godinu dana pije Pancef zbog upale uha. Danas mu je 2.dan terapije
Dobio je dijareju . 2 retke stolice je imao danas. Dajem mu i linex. Sta se radi u slucaju kada dete odreaguje na antibiotik dijarejom? Da li se prekida terapija/menja ili nesto trece?
Hvala

Obavezno ,od sada , dajte detetu, pri terapiji antibiotikom, Bulardi sa zinkom za decu. Ako su stolice ceste i ako ima do sedam stolica promenite lek, ali umesto Linexa uvedite Bulardi za decu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2016 14:32:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence

Evo i nas sa pitanjem.
Postovana doktorka,
Cerka od 21 mesec je pocela jako da hrce. Pocelo je pre nekih mesec dana kada se prehladila, prehlada je prosla a ona i dalje hrce i to sada vec postaje strasno. Ne mzoemo da spavamo u istoj sobi. Nema razlike da li spava na stomaku ili ledjima.
Da li zbog toga treba poset_iti pedijatra i sta moze biti uzrok?

Uzrok je verovatno, ako ne i sigurno, treci kranik. Obavezno je da dete pregleda deciji ORL lekar sto pre.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2016 14:37:48   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gugutka


Draga dr Julka,


Mene zanima, zašto se stavovi zdravstvenih radnika o korišćenju širokog povoja razlikuju, u Srbiji odnosno u Beogradu. U porodilištima nas savetuju i uče kako da postavimo bebi široki povoj, a kada dođemo u Tiršovu, ili gde već, na prvi UZ kukova, čude se što smo došli sa dve platnene pelene + Pampersom, i kažu nam da menjamo navike. Ali te navike nam nameću upravo vaše kolege u porodilištima (bar u Gradskoj bolnici je bilo tako pre 2 god).
Kakav je vaš stav o širokom povoju, i da li ga koristiti od rođenja?

Dogovor je bio da se koristi siroki povoj u prevenciji iscasenja kukova, jer je Srbija endemsko podrucje za iscasene kukove. Moj savet je da do UZ kontrole kukova obavezno koristite sirok povoj, a kada lekar kaze da su kukovi uredu skinite.

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2016 14:50:07   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Draga doktorka, imam jedno pitanje, sve da znam za prvi put, da ne ispadnem prava guska.
Beba ima 6,5 meseci, nismo do sada imali temperaturu, niti neki kasalj, malo zapusenog nosica koje uspesno saniramo ispiranjem. Interesuje me naime, da li kada se pojavi temepratura preko 38, treba odmah dete odvesti lekaru, s obzirom da biva prvi put, sta se moze uraditi kod kaslja, suvog, neproduktivnog, da li sta pobornik inhalatora i njegove upotrebe kod zapusenih partija gornjeg respiratornog trakta, recimo samo fizioloskim rastvorom?
Treba mi direktiva. Unapred zahvalna!

Kod male dece kao sto je vase, pri povecanoj temperaturi , dajte lek za temperaturu i pratite dete, kako jede ,kako se ponasa,da li ima urednu stolisu,da li mokri. Nakon dva dana temperature odvedite dete lekari na pregled. Inhalator je moj izbor nakon pregleda kod lekara, ako dete ima opstruktivni nalaz na plucima, ali kod zapusenog nosica koristite ukapavanje fizioloskog rastvora, a ne ispiranje spricom. Kod svakiog suvog, neproduktivniog kaslja , odvedite dete na auskultaciju pluca kod pedijatra.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2016 14:53:13   
vocicana
Hvala puno draga doktorka, tako sam i mislila.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.10.2016 9:33:23   
gugutka
Hvala puno Dr. Julka!

IZVORNA PORUKA: gugutka


Draga dr Julka,


Mene zanima, zašto se stavovi zdravstvenih radnika o korišćenju širokog povoja razlikuju, u Srbiji odnosno u Beogradu. U porodilištima nas savetuju i uče kako da postavimo bebi široki povoj, a kada dođemo u Tiršovu, ili gde već, na prvi UZ kukova, čude se što smo došli sa dve platnene pelene + Pampersom, i kažu nam da menjamo navike. Ali te navike nam nameću upravo vaše kolege u porodilištima (bar u Gradskoj bolnici je bilo tako pre 2 god).
Kakav je vaš stav o širokom povoju, i da li ga koristiti od rođenja?


(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.10.2016 17:16:09   
dunja RR

Draga Dr Julka,

Moj sin ima 2 godine i 4,5 meseca. Kada smo bili na kontroli kod stomatologa rekla nam je da sa 2 godine krenemo sa 1 tableticom dnevno fluorogala. Međutim mene je strah, zato što jedni dr kažu da nije dobar i da ga treba izbegavati, dok su drugi za. Nisam još krenula da mu dajem.

Šta vi kažete?


I ne znam kako bi on to žvakao, jer je inače težak na hrani i piću, mislim da bi on tabletu odmah pljunuo.


Hvala unapred!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.10.2016 17:35:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Draga Dr Julka,

Moj sin ima 2 godine i 4,5 meseca. Kada smo bili na kontroli kod stomatologa rekla nam je da sa 2 godine krenemo sa 1 tableticom dnevno fluorogala. Međutim mene je strah, zato što jedni dr kažu da nije dobar i da ga treba izbegavati, dok su drugi za. Nisam još krenula da mu dajem.

Šta vi kažete?


I ne znam kako bi on to žvakao, jer je inače težak na hrani i piću, mislim da bi on tabletu odmah pljunuo.


Hvala unapred!

Stavovi su podeljeni kod stomatologa, a ja stvarno ne znam mnogo o tome. Zao mi je sto vam ne mogu sigurno reci i odgovoriti..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.10.2016 17:41:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Draga Dr Julka,

Moj sin ima 2 godine i 4,5 meseca. Kada smo bili na kontroli kod stomatologa rekla nam je da sa 2 godine krenemo sa 1 tableticom dnevno fluorogala. Međutim mene je strah, zato što jedni dr kažu da nije dobar i da ga treba izbegavati, dok su drugi za. Nisam još krenula da mu dajem.

Šta vi kažete?


I ne znam kako bi on to žvakao, jer je inače težak na hrani i piću, mislim da bi on tabletu odmah pljunuo.


Hvala unapred!

Stavovi u stomatologiji su podeljeni. Zaomi je sto vam nisam od pomoci, ne znam mnogo o tome jer je to problem stomatologije

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.10.2016 19:26:19   
dunja RR
Draga Dr Julka,


Hvala vam!

Molim vas za još jedan odgovor, naima bratanica moga supruga ima bebu od 5,5 meseci. Malecka je bila prehlađena 10 dana, inhalirali su je i izvlačili sekret iz nosa sa pumpicom. Zbog T joj je davan i Paracetamol. Sada nema T, ali ne mogu da se reše šlajma iz pluća, i dalje se čuje.
Da li imate neki dobar savet?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here