|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Manastir Koporin
7.1.2011 18:57:36   
jekiki
Da li ste culi ili mozda bili u ovom manastiru Koporin? Prica se da tu postoje molitve za sve nas koje iz nekog razloga ne mozemo da imamo bebace,a to jako zelimo.Kazu da pomaze.Sta mislite o tome?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 18:59:05   
Sanjica26 RR
Ja sam bila u tom manastiru, ali nisam o tome nista cula. Znam samo da se nalaze mosti despota Stefana Lazarevica.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:03:01   
jekiki
Malopre je bilo na tv-u nesto o tom manastiru i prica o tim molitvama. Neka dr kaze da je uz pomoc njih, posle dugo pokusavanja da zatrudni uspela,tj. posle 6 meseci od uzimanja i citanja tih molitvi

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:04:52   
Sanjica26 RR
Sve je moguce. Pogledaj malo po netu. Inace manastir je jako divan.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:06:26   
jekiki
Njuskala sam vec i slicice koje sam videla izgleda ekstra

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:09:33   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: jekiki

Da li ste culi ili mozda bili u ovom manastiru Koporin? Prica se da tu postoje molitve za sve nas koje iz nekog razloga ne mozemo da imamo bebace,a to jako zelimo.Kazu da pomaze.Sta mislite o tome?


Znam za manastir, u njemu se nalaze Svete mošti Svetog Stefana Lazarevića. Veruje se da njegove Svete mošti imaju čudesnu moć koja pomaže porodicama bez dece. Skoro sam gledala na TV ispovest žene koja je posle molitve u ovom lepom manastiru rodila prelepu, zdravu devojčicu u 49. godini posle skoro 25 godina pokušavanja user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2011 19:14:38 >

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:13:45   
jekiki
MOguce da sam i ja to isto danas gledala. Pomalo mi deluje nestvarno ali verujem da nesto postoji u svemu tome samo treba verovati

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:25:44   
dunja RR

Мошти Деспотове су гледано очима смртника случајно а гледано очима небеским промислом Господњим пронађене у манастиру Копорин где се и данас налазе. Српска православна црква је затражила помоћ експерата у анализи и утврђивању чињеница око аутентичности моштију. Скоро десет година су истакнути светски стручњаци изучавали мошти и дошло се до дефинитивног закључка да оне припадају Деспоту Србском Стефану Лазаревићу. Сестринство манастира Копорин, ако одете до ове светиње, је најбољи сведок колико су ове мошти свете и исцељујуће. Тамо сам чуо неколико божанствених прича о деци која су рођена захваљујући сили Светог Деспота. Тамо ћете чути и приче о духу свеца који и дан данас чува манастир.

IZVOR

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:31:58   
jekiki
Definitivno kad se prolepsa idem do manastira sa muzem-puzem,a do tada na prvu insemenaciju sada u januaru(ali ne verujem da ce biti uspesna),a onda po molitvuuser posted image Hvala na super informacijamauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:32:08   
dunja RR
Ja sam baš istraživala ovu priču. Kažu da je jako interesantno da je baš Stefan, koji nije imao potomaka zašitnik potomstva.
Istražujući naišla sam na objašnjenje a ima ga i u onom prethodnom tekstu:

Verenicа Despotа Stefаnа postаlа je lepа Jelenа, iz fаmilije vizаntijske cаrice. Kažu da je to zbog toga što je Stefan ostao veran Jeleni i oženio je iako je znao da je teško bolesna. Niko nije mogаo pretpostаviti dа će brаk između Jelene i Stefаnа trаjаti krаtko а njihov zаvet dovekа. Tek nekoliko godinа nаkon veridbe, zbog prezаuzetosti držаvnim i nаrodnim pitаnjimа, Despot Stefаn nаlаzi vremenа dа sklopi brаk sа Jelenom. Jelenа u međuvremenu bilа nаrušenog zdrаvljа, te dа je njihov brаk trаjаo zаprаvo svegа 40 dаnа. Ne znа se zа podаtаk o njenom grobu. Znа se dа je Despot Stefаn do krаjа životа ostаo verаn Jeleni te nije stupаo u novi brаk već je nаprotiv nаstаvio dа živi kаo monаh.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2011 19:35:22 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:36:29   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jekiki

Definitivno kad se prolepsa idem do manastira sa muzem-puzem,a do tada na prvu insemenaciju sada u januaru(ali ne verujem da ce biti uspesna),a onda po molitvuuser posted image Hvala na super informacijamauser posted image


Nema na čemu mila, želim ti svu sreću i da nam molitve ovog velikog Sveca svima pomognu user posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:37:32   
jekiki
Da li mi verujes da me prolazila neka jeza citajuci ovaj tekst

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:39:37   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jekiki

Da li mi verujes da me prolazila neka jeza citajuci ovaj tekst


verijem mila i mene je, zato sam ga i objavila user posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:45:38   
Sanjica26 RR
Inace naucnici su trazili od episkopa Ignjatija da uzmu DNK sa mostiju despota stefana. Hteli su da utvrde da li se stvarno radi o toj osobi.Naravno episkop nije dozvolio. Sa svetinjom se ne treba igrati.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:48:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Inace naucnici su trazili od episkopa Ignjatija da uzmu DNK sa mostiju despota stefana. Hteli su da utvrde da li se stvarno radi o toj osobi.Naravno episkop nije dozvolio. Sa svetinjom se ne treba igrati.


Urađena je DNK analiza:

IZVOR

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2011 19:51:37 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:49:36   
Ana RR
Moja drugarica ,koja je pre 7 godina operisala tumor na mozgu, često odlazi u manastir Koporin. Ne mogu vam opisati sa kojom ljubavlju govori o tom manastiru i monahinjama, a posebno o jednoj mati (ne sećam se imena). Puno su joj pomogli u oporavku.


< Poruku je uredio Ana RR -- 7.1.2011 19:52:15 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:55:54   
Sanjica26 RR
Dunja, odakle ti ta informacija? Zivim u Pozarevcu. Znam licno episkopa, pa znam da nije dozvolio. Jedino ako su oni na prevaru to uradili,

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 19:58:30   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Dunja, odakle ti ta informacija? Zivim u Pozarevcu. Znam licno episkopa, pa znam da nije dozvolio. Jedino ako su oni na prevaru to uradili,


Imaš na raznim sajtovima tu informaciju a bilo je i na vestima, čak mislim da je urađeno pre par godina; stavila sam ti i link pa pogledaj, evo dodaću ti još linkova.

Inače no ljutiš, nemam lepo mišljenje o Ignjatiju......

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 20:01:11   
Sanjica26 RR
Ne ljutim se. user posted image Postoje razna misljenja o njemu, ali ja eto imam lepo iskustvo sa njim. Jos dok sam se nisam udala, bio mi je profesor na fakultetu. I sad mi je vladika.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 20:06:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ne ljutim se. user posted image Postoje razna misljenja o njemu, ali ja eto imam lepo iskustvo sa njim. Jos dok sam se nisam udala, bio mi je profesor na fakultetu. I sad mi je vladika.


user posted image

napisaću ti pp zašto je on jedan od za mene najneomiljenihih vladika

Možda ti nisi dobro razumela, ali i WIKIPEDIJA kaže da je urađena DNK analiza, i da je Ignjatije dao saglasnot da se uradi ali ne i da se objave rezultati:

Kasnije je urađena DNK analiza tih ostataka i njom je utvrđeno, sa 99.9378% tačnosti, da se radi o sinu kneza Lazara.Živanović smatra da se radi o njegovom mlađem sinu Vuku, dok Brambolić taj nalaz smatra potvrdom svoje pretpostavke da ti ostaci pripadaju Stefanu.DNK analiza kostiju pronađenih u Koporinu, nije obavljena, pošto vladika Braničevski nije dao saglasnost za njeno obavljanje.

pročitajte više.....

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 20:10:21   
Sanjica26 RR
U svakom slucaju Bog je veliki bez obzira cije su mosti. One su cudotvorne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 20:13:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

U svakom slucaju Bog je veliki bez obzira cije su mosti. One su cudotvorne.


Naravno, ja koliko sam razumela i pored DNK analize ne može se sa sigurnošću reći čije su mošti (mada većina i dalje veruje da su Svetog Stefana), a da su čudotvorne to se puno puta dokazalo.......

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2011 20:14:40 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 20:19:42   
Sanjica26 RR
I ja sam za to da ono sto je od davnina dokazano da ne treba sad proveravati. A, naucnici stalno tragaju za necim sto im se ja mislim na takav nacin nikad nece otkriti.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 20:23:57   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

I ja sam za to da ono sto je od davnina dokazano da ne treba sad proveravati. A, naucnici stalno tragaju za necim sto im se ja mislim na takav nacin nikad nece otkriti.


Slažem se. Ja sam kažem znala za DNK analizu, i da nije utvrđeno itd.....ali kada sam igumaniju slušala kako puna vere priča o čudotvornim moštima Svetog Stefana i njegovoj životnoj priči, to me je ispunilo, i ne treba mi nikakav dokaz. Najveći dokaz su mi njene reči iz srca izrečene.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2011 20:25:26 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Manastir Koporin
7.1.2011 20:42:13   
vonavoj
i ja sam cula za pricu o majci koja je rodila u 49.oj godini,i nisam verovala! nisam znala za tu pricu i molitve u manastiru,a inace me je dragi zaprosio na izvoru svete vodice u manastiru Koporin ove godine za 1.maj, tako da se nadam da cemo imati srece sa potomstvomuser posted image user posted image ..krenuli smo da radimo na tome,pa cemo videti,nadam se da nam nece trebati molitve,da je dovoljno sto smo se tamo veriliuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...
5 dobrih razloga da spasite brak
U braku nije lako. Puno je kompromisa, problema, napetih situacija, ali i lepih, nežnih trenutaka koji odagnaju loše dan...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here