|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice, da li vam "preskace" srce ?
16.7.2009 15:45:22   
Zlatna ribica
Mene rasturise ova preskakanja. Doduse, imam ih i na promenu vremena, ali inace u trudnoci me rasturaju. U prvoj trudnoci mi je doktor rekao da je to od giniprala. MEdjutim, sad ne pijem nista od lekova. Moja ginekolog kaze da je to u redu.
Moj kariolog kaze da je meni to fizioloski i da nije potrebna nikakva terapija, ali ja nisam bila kod njega tri godine.

Imate li i vi osecaj da vam srce "preskace" ( pri tom je broj otkucaja normalan) ?

Bas je neprijatno, ponekad se BAS uplasim !

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 15:54:26   
Daca84
Cao zlatna ribice.
Meni se desava da mi srce ubrzano kuca i da se lako zamaram... i to je jako neprijatno... neznam dali je to normalno u ranoj trudnoci?????

Jel imao iko slicna iskustva??

Hvala unaprijed na odgovorima..user posted image

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 15:56:02   
Zlatna ribica
IZVORNA PORUKA: Daca84

Cao zlatna ribice.
Meni se desava da mi srce ubrzano kuca i da se lako zamaram... i to je jako neprijatno... neznam dali je to normalno u ranoj trudnoci?????

Jel imao iko slicna iskustva??

Hvala unaprijed na odgovorima..user posted image


Za tahikardiju i opstu slabost u trudnoci rekose mi nekoliko zena da je to posledica anemije. Proveri gvozdje i hemoglobin, moguce da je zbog toga.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 16:00:44   
Daca84
Hvala ti na odgovoru zlatna ribice...
Moguce da je anemija, to sam imala jednom i prije trudnoce....
Od kad sam cula da sam trudna tako sam uzbudjena od radosti, mozda je i od toga inace ne osjecam uopste slabost i nisam puno ni umorna...

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 16:04:36   
suziQ
To je sasvim normalno u trudnoci narocito na pocetku.Naime,mi zene imamo oko 5 litara krvi u nasem telu , ali u trudnoci  nase telo doda jos 1,5 litara da bi mogle da hranimo bebu u stomaku.U pocetku se u nase krvne sudove "ubacuje "voda , koja razredjuje nasu krv , usled cega se mogu javiti vrtoglavice,nesvestice,ubrzan rad srca,lupanje,preskakanje..Vremenom se stvore i svi elementi krvi pa imamo dovoljno i eritrocitai hemoglobina i svega ostalog sto ulazi u sastav krvi.Znaci , u pocetku imamo "razvodnjenu "krv usled koje se i javljaju problemi , ali kada organizam napravi sve ostalo , trebalo bi da smo dobro.Mame koje nisu imale dovoljno rezervi gvozdja cesto postaju malokrvne pa se problemi koji se javljaju u pocetku mogu zbog toga nastaviti

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 16:08:41   
Daca84
Hvala ti puno na odgovoru Suzi, odma mi je lakse kada procitam da je to sasvim ok i normalno. Inace imam sutra prvi pregled, tako da ce biti i nalazi krvi sledece sedmice pa cu vidjeti zbog anemije

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 16:09:31   
Zlatna ribica
SuziQ, hvala ti na lepom i konciznom odgovoru.

Ponekad se obezglavim od panike, pa kad prodje, smejem se sama sebi ...

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 16:10:48   
nina83
I meni se ponekad desava kratak dah i ubrzani otkucaji, a 1ili 2x do sada i preskakanje. Gvozdje mi je dobro, jedino mi je pritisak nizak, ali takav mi je celog zivota, tako da se nije promenio ni sada..
Mislim da je to normalno zbog povecane kolicine krvi i ubrzanog rada srca.

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 16:14:56   
suziQ
Nema na cemu devojke user posted image user posted image samo bez brige i panike..ne zove se ovo bez razloga drugo stanje user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 16:16:36   
Daca84
Ha ha ha upravu si Suzi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 19:00:16   
Nanica1
A jel neko zna koliki broj otkucaja u trudnoci je normalan?

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
16.7.2009 19:42:18   
guppy RR
Ne znam više koliki broj otkucaja je u normali, ali znam da sam ja zbog toga morala kod kardiologa. Uradili su mi EEG u trudnoći i ustanovili da je sa srcem sve OK, da tako kucka od prevelikog napora (blizanci u stomaku). Tada mi je srce kucalo sa 110 otkucaja / min ako sam normalno šetala (bez posebnog napora!).

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
17.7.2009 19:05:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nanica1

A jel neko zna koliki broj otkucaja u trudnoci je normalan?


Meni je bilo i do 130, i dr mi tada rekao da je normalno.... a lupalo mi je kao ludo, ali ja sam pila ginipral. Ali sve se sredilo nakon porodjaja, tako ne brinite.

(odgovor članu Nanica1)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
17.7.2009 23:59:46   
suziQ
Nanice , normalan broj otkucaja srca u minuti je od 60-90,ali kod trudnica je normalno da bude i veci , do 120|min , ali u toku dana ako merite uvek cete izmeriti drugacije,jer kako nas pritisak varira ,tj.menja se, tako se menja i broj otkucaja srca...Nista nije za brigu ako ne traje npr.ceo dan ili duze pa se usput jave vrtooglavice,nesvestica ili slabost.Znaci , samo opusteno...

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
20.7.2009 8:23:42   
Nanica1
Hvala! Pitala sam zato jer sam ja operisala sum na srcu i bila sam na kontroli kada sam ostala u drugom stanju a dr mi je preporucio holter monitoring- znate onu spravicu sto meri otkucaje 24h jer sam imala veliki br otkucaja, ali to je bilo 100% od straha jer mi uvek tako bude kada idem na tu kontrolu. Moja dr je to znala ali ovaj doktor je novi pa to ne zna i zato mi je to preporucio! Jos nisam bila i ne znam da li uopste ima potrebe!

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
13.12.2009 1:32:51   
Nensi*
Meni se desava da nekad kad lezim imam utisak da ce da mi iskoci srce iz grudi koliko jako kuca,a to nisam primecivala pre trudnoce...Inace,broj otkucaja mi je normalan,samo nekako jace udara...
Da li se to jos nekome desava?

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
13.12.2009 1:37:20   
Verus
Meni se nensi desava ISTO TO!  Drago mi je sad mi je malo lakse vec sam mislila ode mi srcka!user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
13.12.2009 1:40:07   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni se nensi desava ISTO TO!  Drago mi je sad mi je malo lakse vec sam mislila ode mi srcka!user posted image


user posted image user posted image user posted image
E sad je i meni lakse user posted image
Bas sam se bila uplasila da nesto nije u redu,ali pitacu dr da odem bar na ekg da vidim da li je sve ok,mada sam citala da sad proizvodimo 50% vise krvi,pa mora brze i da radi user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
13.12.2009 1:41:56   
Anoniman
ja sam citala da je u minuti kod trudnice oko 15 otkucaja vise nego kod ostalih ljudi...
Nisam sigurna..
Ja nemam tih problema...

Pre trudnoce mi se desavalo da mi preskoci srce ali od trudnoce ne..
Verujem da je i to normalno...


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
13.12.2009 1:43:59   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: OTI

ja sam citala da je u minuti kod trudnice oko 15 otkucaja vise nego kod ostalih ljudi...
Nisam sigurna..
Ja nemam tih problema...

Pre trudnoce mi se desavalo da mi preskoci srce ali od trudnoce ne..
Verujem da je i to normalno...




Meni je broj otkucaja od 60-80 isto kao i pre,ali mnogo jako udara...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
13.12.2009 12:52:22   
ljubavce
meni je pritisak malo veci 135/80, a zbog povisenog broja otkucaja 96 prepisali su mi Verapamil, koji ne znam dali da pijemuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
13.12.2009 13:41:00   
ljubavce
dali postoji neka trudnica koja je pila Verapamil u trudnoci?

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
13.12.2009 14:59:31   
Lisica
Ne brinite devojke...Evo mog primera...
od cetvrtog meseca imam strasno lupanje i preskakanje srca i od tada idem kog kardiologa koji mi je rekao da je to najverovatnije zbog trudnoce (iako to bas i nije cesto u trudnoci,mnogo su cesca samo pojacana lupanja)i da ne pijem nista od lekova jer je veca steta nego korist
a u sedmom mesecu sam krenula da pijem i za odrzavanje pa mi se puls ne spusta ispod 100 a ide i do 130 user posted image  , ja inace pijem verapamil jednom dnevno po preporuci lekara zato sto lekovi za odrzavanje uticu i na puls bebe
Ljubavce ako su ti prepisali verapamil uzmi ga,moj ti je savet da pijes jednu tabl. dnevno (to ne moze da skodi) i to da je podelis na dva dela pa pola ujutro a pola uvece,tako su bar mene savetovali

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice, da li vam "preskace" ...
4.5.2011 12:22:56   
Mizzy
Da pokrenem ponovo temu. JA sam u 27 nedelji, i srce je pocelo bas cesto da mi preskace, cak i u mirovanju...Skoro svakog minuta po 2-3 puta.... Da li neko ima slicna iskustva, i da li je ovo za paniku? Hvala!

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here