|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:11:55   
Ana RR
Da li ste nekad pravile neke mazalice koje su od prirodnih sastojaka?

Ja bih da napravim kremu za telo, od kakao butera, bademovog i ulja jojobe.

Volela bih da čujem i mišljenja devojaka koje se bave kozmetikom.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:16:58   
Ana RR
Evo jednog recepta

20 gr pčelinjeg voska
20 gr kakao butera (po mogućstvu nerafinisanog)
20 gr si butera (shea butter, karite butter)
20 gr ulja slatkog badema

Sve sastojke sjediniti u šerpi i otopiti na pari. Ili staviti u vatrostalnu staklenu posudu u mikrotalasnu na 60 sekundi. Treba da budu potpuno otopljeni i sjedinjeni. Izmešati ih, po želji dodati jednu kafenu kašičicu meda, i izliti u silikonski kalup. Ostaviti na sobnoj temperaturi da se smesa stegne (oko jedan sat).


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:24:37   
Ana RR
A ovo je za negu usana

Sastojci za 30 grama butera:

10 gr pčelinjeg voska
2 gr maslinovog ulja
3 gr jojobinog ulja
5 gr ricinusovog ulja
2 gr si butera
8 gr kakao butera


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:27:57   
Didy
Ja nemam iskustva, ali mi zvuči zanimljivo i primamljivo. Jedino ne znam gde bih pronašla pojedine sastojke...user posted image
Verovatno su zdraviji od kupovnih, jer nemaju konzervanse i ostalo đubre. Verovatno im je zato i rok ograničen, možda se čak čuvaju i u frižideru.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:27:59   
Anoniman
Meni je ovo super, samo što ja nemam predstavu gde se to kupujeuser posted image Kako buter, jojoba, vosak...gde to da nađem?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:28:27   
Didy

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Meni je ovo super, samo što ja nemam predstavu gde se to kupujeuser posted image Kako buter, jojoba, vosak...gde to da nađem?


Ne prepisuj!user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:30:17   
Olga75
znam da nije tema ali da vas pitam Lush - ova kozmetika , da li mislite da je stvarno prirodna i bez svih tih konzervanasa user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:30:56   
Jeca*
meni je to mnogo zezanja! toliko je veliki izbor kozmetike. I u apotekama se mogu kupiti kreme bez konzervanasa ako neko bas zeli. Prosto, ovo mi je mnogo cimanja. user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:30:58   
Ana RR
Kakao buter može da se kupi u svim bolje snabdevenim apotekama, ulja u prodavnicama zdrave hrane. Pčelinji vosak u nekoj radnji koja prodaje med ili ako znate nekoga ko se bavi time.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:31:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Meni je ovo super, samo što ja nemam predstavu gde se to kupujeuser posted image Kako buter, jojoba, vosak...gde to da nađem?


Ima kod Kineza garant user posted image .

Bez zezanja , Anči , kako nabaviti sve to ? Mene bi jako mrzelo , dok ponabavljam , pa dok smućkam ... Crnogorka user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:32:55   
minna
Super je to samo sto bi mene mrzelo da to pravim sama kad mi je vec lakse da kupimuser posted image
Leti se na plazi mazem kakao buterom i koza bude super i mnogo se lepo pocrni...
A u kombinaciji sa ovim ostalim sigurno ispadne super mlekce za telouser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:33:34   
Didy
Žene, pa valjda je gušt da malo i eksperimentišemo, a nije sve pitanje toga šta je lakše i jednostavnije.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:34:50   
Jeca*
eksperimentisemo tako sto menjamo kreme user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:35:51   
Ana RR
Nisam ni ja nikad pravila, tek sam se zainteresovala za to. Ali sigurno ću probati barem kakao buter i ulje badema, za početak.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:37:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Meni je ovo super, samo što ja nemam predstavu gde se to kupujeuser posted image Kako buter, jojoba, vosak...gde to da nađem?


Ne prepisuj!user posted image


2 sekunde razlike, isto razmišljamouser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:40:04   
Anoniman
Ja volim da eksperimentišem kod kuće, sve volim sama da mućkam i pravim. Hmmm, imam u blizini dobru apoteku, zdravu hranu...i ne baš tako blizu prodavnicu gde ima sve to..pčele, đem i tako...mogla bih da probamuser posted image
Al kad se već budem njakala oko toga, oću i nešto za lice, pošto je postalo kritičnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:47:18   
Jeca*
Nedjo ajd muckaj pa ako valja i deluje ja kupujem! user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:49:18   
Ana RR
Evo i ovde nekih informacija KLIK

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:52:56   
Anoniman
Jeco, ako se obogatim na ovome vama ću da mućkam for freeuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 13:53:34   
Olga75
ja volim te eksperimente , pre par godina sam pravila domaci sapun user posted image
a pravila sam i kremu za zadebljale i ispucale pete
poucena iskustvom da je svinjska mast oprana u devet ( cini mi se ) voda univerzalni lek , uzala sam jednu dooobru kasiku i lepo je umutila mikserom , u nju sam dodala osusen nevenov cvet , dooobru saku , sve to izmesala i mazala na pete
omeksale su
ali je mast vrlo brzo dobila onaj fuj smrad pa sam kremu tj mast bacilauser posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 8.3.2011 13:54:00 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 15:25:59   
pepeljuga
ja volim prirodne lekove a bas sam pre neki dan cula da je svinjska mast oprana u devet voda u kombinaciji sa nevenom odlicna za sve i svasta (raspitivala sam se jer moje dete jos uvek ima ekcem po nozicama i pored svega sto smo mackali, ne vidi se ali se oseca pod prstima i dalje, nista ne pomaze user posted image ), pa sam mislila da i to probam.
inace, tu opranu svinjsku mast mu stavljam u nosic kad je zapusen i bukvalno nista ne pomaze kao to!

olga, koliko dugo sme da stoji to, posto kazes da se usmrdelo, bolje da napravim malu kolicinu (ako cu mu mazati na nozice, mozda moze ta tvoja srazmera - kasika masti i saka nevena?)


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 16:31:46   
Olga75
Pepeljuga , vrlo brzo je ta mast postala onako pih , imala je onaj smrad , mozda ako drzis u frizideru nece
ali ja to ne bih mazala bebi

< Poruku je uredio Olga RR -- 8.3.2011 16:32:06 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 16:49:04   
mikica sa
IZVORNA PORUKA: Olga RR

znam da nije tema ali da vas pitam Lush - ova kozmetika , da li mislite da je stvarno prirodna i bez svih tih konzervanasa user posted image


ja lično ne vjerujem da je bez konzervansa, ali fantastično mirišeeeeeeeeee user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 16:51:37   
mikica sa
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ja volim prirodne lekove a bas sam pre neki dan cula da je svinjska mast oprana u devet voda u kombinaciji sa nevenom odlicna za sve i svasta (raspitivala sam se jer moje dete jos uvek ima ekcem po nozicama i pored svega sto smo mackali, ne vidi se ali se oseca pod prstima i dalje, nista ne pomaze user posted image ), pa sam mislila da i to probam.
inace, tu opranu svinjsku mast mu stavljam u nosic kad je zapusen i bukvalno nista ne pomaze kao to!

olga, koliko dugo sme da stoji to, posto kazes da se usmrdelo, bolje da napravim malu kolicinu (ako cu mu mazati na nozice, mozda moze ta tvoja srazmera - kasika masti i saka nevena?)



ja se sjećam da su žene tokom rata kod nas svašta pravile pa čak i šampon za kosu od koprive. sastojaka se ne sjećam tačno ali neki od njih su bili: lukšija od vrbovog drveta, list i korijen koprive, kabaš sapun... itd... nisu mirisali bog zna kako ali su bili djelotvorni, mogu vam reći... niko nije imao prljavu i masnu kosu user posted image

moraću da probam ovo s masti pošto muku mučim otkad sam user posted image ... dojadile su mi više kapi za nos...

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 16:51:47   
*Alexx*
Za Lush - pa ako kažu da je prirodna, onda bi trebalo da je prirodna. U svetu ipak postoji mnogo bolja zaštita potrošača nego ovde, tako da sumnjam da bi smeli da pričaju da je prirodna, a nije (tj. da se lažno predstavljaju).
A koliko vidim, oni samo kažu da je fresh handmade cosmetics, ne kažu da ne koriste aditive, konzervanse ...


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Vrućina i teška šminka ne idu dobro zajedno
Postoji način da koži istovremeno pružite neophodnu hidrataciju i ujednačite ten, i tokom toplih letnjih dana, laganom f...
Torbe M&M - unikat u originalnosti
Reč, dve o tome kako nas mašta i kreativnost ispune i donesu satisfakciju... Predstavljamo vam umetničku radionicu Torbe...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here