|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
11.6.2010 2:35:36   
Tatamata
Da li se plašite da ćete pokazujući ljubav bebi da je razmazite? Da li je coolirate kada plače?

Jedan od ubedljivo najčešćih saveta koje ce novopečeni roditelji dobijati od znanih i neznanih je “Ne navikavaj ga na ruke!”

pročitajte više...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
11.6.2010 11:17:08   
Unica
ja se apsolutno slazem da je malo bebici potrebna paznja isto koliko i hrana. i ne mislim da je moguce bebu razmaziti do 6 meseci jer koliko god mi se cinilo da ona "sve" zna, kad realno razmislim ona ima samo potrebe koje treba zadovoljiti, i to svega par potreba. ako joj njih uskratim kakva sam ja to majka. vec kad krene da sedi, pa i da je ipak svesna sebe je druga prica. 

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
11.6.2010 11:32:23   
Nena81
Ma daj po meni su to gluposti. Koliko sam ja sina nosala po stanu,plesali uz muziku, mazili se po krevetu...non stop bio uz mene i pored mene ,pa nije sad zasiven za moju suknju. Bio je beba, napolju vrucina pa morala sam da zanimam dete sa necim. Jok nego cu da ga pustim da place u krevecu.
To sve zavisi kako ih da kazem naucimo, meni je od prvog dana puna kuca ljudi, jocu svi nosali, igrali se sa njim,ostajao bez mene bez problema, cim tata dodje u kolica i napolje..kod svakog hoce uopste nije ni plasljiv. 
Kada je prohodao retko kada je trazio da ga nosimo, tek onda mu je sve bilo dostupno i zanimljivo.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
11.6.2010 11:38:09   
Anck Su Nmaun
Ima negde slicna tema vec smo pisali o tome...ali ajde...

Gledam da je ne nosam puno , jer sam sama  snjom i ne bi mi bilo pametno da je naviknem na ruke i ovako nista ne stizem, ne dam drugima puno da je nosaju ali ...

Tata koji radi ceo dan naravno da kad dodje kuci ce da je nosa i da je gnjavi da se igra sa svojom bebom,
Moja beba kad se probudi naravno da ne zeli da joj dam da sisa pa da je opet legnem  vec malo i da se mazi sa mamom , da pricamo da se igramo...

Trudim se da je ne navikavam na ruke ali sve u granicama normale... Umerenost u svemu je uvek najbolja!!!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
11.6.2010 11:38:54   
Unica
ne znam, mene uzasava pomisao da mi dete place u krevecu a ja kao kuliram. drugo je kad hoce samo da se igra, gleda tj. ima svoji "5 minuta". meni je iskreno muka vise od komentara "ne navikavaj je na ruke. ju pa ti si je razmazila, vidi samo bi da se mazi',... pa jok nego sta treba da radi.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
11.6.2010 11:48:29   
Anck Su Nmaun
Pa normalno, svaka mama razlikuje svoje bebe plac, pa kad place iz dosade onako kao da to i nije plac neka je , ali da mi dete vriiisti  a ja kao necujem ... to mi malo surovo user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
11.6.2010 12:36:06   
Anoniman
Nosanje bebe KLIK

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
14.6.2010 13:37:20   
Pilence81
Ma dzaba sve,moja vristalina nece da zaspi dok je ne stavim na grudi i BOG! trudim se da je ne vrsljam po rukama sto je manje moguce ali nekad jednostavno zeli i trazi kontakt samnom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
16.6.2010 23:01:51   
majka mara
ja sam bila u fazonu `ne navikavaj ga na ruke kad je mali imao oko mesec dana,jer sam bila mrtva umorna,ali sam brzo prevazisla tu glupost

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
16.6.2010 23:10:31   
Nana*
Na to " ne navikavaj ga na ruke " moja mam uvek kaze: " samo ih nosajte, samo ih grlite i mazite sto vise, tako ce brzo odrasti da ce vam faliti da su vam blizu".. A ima nas dvoje i nosala nas je maximalno user posted image

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
17.6.2010 1:50:36   
Tatamata
Sanja je tek pristigla sa svojom bebicom iz porodilišta. Beba, naravno, ponekad plače (a šta bi drugo. Teško da možemo da očekujemo da kaze šta joj fali i sta joj je po volji!) Sanja i njen suprug, kao novopečeni roditelji suočavaju se sa savetima starijih i iskusnijih “ ma samo je razmažen, suv je sit je…!” ili “Nemojte ni slučajno da ga navikavate na ruke…razmažen je (razmaziće se)!”

Da li beba može da bude razmažena odmah po rođenju? Zvuči paradoksalno: kad "pre stiže da se razmazi"?

pročitajte više...


(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
17.6.2010 15:08:07   
JULIE
Uff,pgodila me temauser posted image sa prvim sinom sam bila u fazonu da mogu sve,non stop sam ga nosala,mazila,ljubila ga...ma nisam se odvajala od njega...E,a onda sam dosla do toga da nisam mogla NISTA da uradim bez njega,ali BUKVALNo...ja sam morala da sa njijm u kenguru cistim,kuvam a kad zaspi spavao je na mojim grudimar cim ga spustim place...drage moje meni je kicma skroz stradala,sama primecujem da se grbavim..Sada sam rekla da necu to da ponavljam al jbg krenuli nam grcici i idemo opet sve ispocetka,samo u rukama zaspi.Ali izdrzacemo,kad porastu verovatno cemo ih moliti da nas poljubeuser posted image user posted image

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
17.6.2010 15:19:27   
Anoniman
mene bas briga sta kazu drugi i dosta mi je tih gluposti :ne navikavaj ga na ruke
nosim moje dete kad ono to zeli ili kad ja zelim
ljubim je, mazim je bez "merenja"
ne mogu ljubav da dajem na kasicicu..nije to vigantol.

da razmazim bebu od tri meseca???

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
17.6.2010 15:31:36   
A.N.A.
Od prvog dana uzimam svoju bebu u ruke SAMO KAD ONA TO TRAZI, samo kad se rasplace-ali nisam dozvoljavala da je nosaju kad je nekom drugom volja... Branila sam SVIMA-koliko god se "rastope" kad vide malo bice i osete potrebu da je nosaju-JA SAM BRANILA! I kad moja devojcica to zatrazi prepustala gostima da je nosaju.
Po ceo dan se mazimo nas dve dok OBE lezimo, milujemo, gucemo zajedno, smejemo se-provodim sve vreme sa njom-ali zasto bih tad setala kad je ovako lakse?!?!!? Bliskost joj ne uskracujem ni dok se odmaram uz nju...a i uzivanje je vece!

I meni su rekli "ne navikavaj je na ruke"-ali to nije znacilo da je pustim da place-vec da osluskujem svoje dete i da obracam paznju na njene a ne na tudje potrebe! ...Svi oni hoce da je nosaju SVE VREME dok su blizu bebe-a kad odu-meni ostaje da odrzim isti tempo kao i kad su bili tu... Tu je greska! Zato sam u startu postavila pravila.
A bebu nikada nisam pustila da place-kad place znaci da joj nesto treba, da je nesto boli a mama mora uvek da bude uz nju da resi "problem"-jer zato je mama!user posted image

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
17.6.2010 15:36:41   
liliana
Kak mene nervira to: "Ne navikavaj je n a ruke!" Pa, neču valjda slušati kako dreči, a da je ne uzmem?!? Ko to može-svaka mu čast!!! U ostalom, ja sam  je toliko želela, da ču je nositi i dan i noč-ako je to potrebno!!! I jopš nešto: kad ču je nosti i maziti ako ne sad?!? Neču sigurno kad bude imala 30 godina!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
17.6.2010 16:26:47   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: A.N.A.

Od prvog dana uzimam svoju bebu u ruke SAMO KAD ONA TO TRAZI, samo kad se rasplace-ali nisam dozvoljavala da je nosaju kad je nekom drugom volja... Branila sam SVIMA-koliko god se "rastope" kad vide malo bice i osete potrebu da je nosaju-JA SAM BRANILA! I kad moja devojcica to zatrazi prepustala gostima da je nosaju.
Po ceo dan se mazimo nas dve dok OBE lezimo, milujemo, gucemo zajedno, smejemo se-provodim sve vreme sa njom-ali zasto bih tad setala kad je ovako lakse?!?!!? Bliskost joj ne uskracujem ni dok se odmaram uz nju...a i uzivanje je vece!

I meni su rekli "ne navikavaj je na ruke"-ali to nije znacilo da je pustim da place-vec da osluskujem svoje dete i da obracam paznju na njene a ne na tudje potrebe! ...Svi oni hoce da je nosaju SVE VREME dok su blizu bebe-a kad odu-meni ostaje da odrzim isti tempo kao i kad su bili tu... Tu je greska! Zato sam u startu postavila pravila.
A bebu nikada nisam pustila da place-kad place znaci da joj nesto treba, da je nesto boli a mama mora uvek da bude uz nju da resi "problem"-jer zato je mama!user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
17.6.2010 18:12:33   
Lu
Bravo A .N.A.user posted image
Ja sma isto tako radila i nikada se nisam osjećala da mu uskraćujem ljubav time što mi nije na rukama jer nije to jedini način maženja i ljubavi, čak šta više kada se nešto MORA odraditi a što je nemoguće sa djetetom na rukama zar nije lakše staviti ga u ležaljku pored sebe i pjevati mu pričati, ponekad ga pomilovati i odraditi što treba, nego nervozno cupkati sa djetetom u rukama i osjećati se bespomoćno.
Smatram da je sve to navika, isto kao i uspavljivanje, ja bi samo spustila bebu u krevetić nakon maženja dok neko mora ljuljati bebu dok joj se ne zamanta da zaspi i opet čim ju spusti ona plače.

Ipak na kraju, nije to ništa loše ako neko želi da mu je beba stalno na rukama ako se tako bolje osjeća i beba je sretna i isto tako nije nikakvo uskraćivanje ljubavi ili nedostatak maženja za bebu ako nam nije stalno na rukama, neka radi svako po svom osjećajuuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
30.12.2010 22:39:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: A.N.A.

Od prvog dana uzimam svoju bebu u ruke SAMO KAD ONA TO TRAZI, samo kad se rasplace-ali nisam dozvoljavala da je nosaju kad je nekom drugom volja... Branila sam SVIMA-koliko god se "rastope" kad vide malo bice i osete potrebu da je nosaju-JA SAM BRANILA! I kad moja devojcica to zatrazi prepustala gostima da je nosaju.
Po ceo dan se mazimo nas dve dok OBE lezimo, milujemo, gucemo zajedno, smejemo se-provodim sve vreme sa njom-ali zasto bih tad setala kad je ovako lakse?!?!!? Bliskost joj ne uskracujem ni dok se odmaram uz nju...a i uzivanje je vece!

I meni su rekli "ne navikavaj je na ruke"-ali to nije znacilo da je pustim da place-vec da osluskujem svoje dete i da obracam paznju na njene a ne na tudje potrebe! ...Svi oni hoce da je nosaju SVE VREME dok su blizu bebe-a kad odu-meni ostaje da odrzim isti tempo kao i kad su bili tu... Tu je greska! Zato sam u startu postavila pravila.
A bebu nikada nisam pustila da place-kad place znaci da joj nesto treba, da je nesto boli a mama mora uvek da bude uz nju da resi "problem"-jer zato je mama!user posted image


user posted image
user posted image user posted image

neko je jednom rekao - doci ce vreme kada cete hteti da nosite svje dete,ali ono to nece zeleti , u prevodu, brzo odrastu :)

(odgovor članu A.N.A.)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
30.12.2010 22:53:09   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Anoniman

mene bas briga sta kazu drugi i dosta mi je tih gluposti :ne navikavaj ga na ruke
nosim moje dete kad ono to zeli ili kad ja zelim
ljubim je, mazim je bez "merenja"
ne mogu ljubav da dajem na kasicicu..nije to vigantol.

da razmazim bebu od tri meseca???



user posted image Bila sam ista ovakva, a i sada sam. I eto nije tacno da sam je "navikla na ruke" jer kad smo kupili ljulju nikad vise nije htela da zaspe u mom narucju. Menja stalno, tako da ...


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
31.12.2010 0:36:48   
Crvenkapa85
sa majom sam se zeznula to jest ne ja vec pokojna svekrva,bilo mi je zao i znala sam da joj nije ostalo mnogo jos da zivi,umrla je nakon 4 meseca od Majinog rodjenja.......a ja sam je posle morala uspavljivati na ruke do prve godine.....ovog puta cemo drugacijeuser posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
31.12.2010 11:46:35   
minna
Ja sam Vladimira morala da drzim dugo posle podoja jer je bljuckao, ustvari jos je tako...i onda se navikao... A uzasno me nervira kad neko kaze - pa niste ga valjda navikli na ruke??

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
31.12.2010 11:57:05   
Brana
I ja sam Minna tako radila i mene to nervira, beba hoce kontakt sa roditeljima i zato zeli da se nosi,da spava sa mamom i tatom u krevetu itd...Jeste tesko nositi ali ja ne zna koja beba nece da se nosi,ja sam protiv toga da se beba ostavi da place samo da bi navikla da ne moze da se nosi!user posted image A inace doktori su pricali da beba ne moze da se razmazi do prve godine jer ona nema tu sposobnost da to svesno radi,nego se vise ponasa instiktivno!

< Poruku je uredio Brana -- 31.12.2010 11:58:53 >

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
31.12.2010 12:05:00   
minna
Slazem se, a i stvarno brzo prodje, izdrazace ledja tolikouser posted image A i sta njih briga, moje dete, moja ledja...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
31.12.2010 12:10:21   
Brana
IZVORNA PORUKA: minna

Slazem se, a i stvarno brzo prodje, izdrazace ledja tolikouser posted image A i sta njih briga, moje dete, moja ledja...

user posted image
naravno ni drugi nisu nikoga pitali ali zato vole drugima da pricaju!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
31.12.2010 12:34:58   
Anoniman
Kako deca u Africi nisu razmazena kad ih majke po ceo dan nose u marami na ledjima ili stomaku? Ili mali kenguri na primer :) Salu na stranu, otkud nekome pravo da vam govori kako treba ili ne treba da nosite VASE dete? Meni je grehota ne uzeti malu bebu u ruke kad place a sita je, presvucena i nije zedna.

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here