|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba i antibiotici
5.1.2009 19:54:35   
Anoniman
Neki lekari odmah prepisuju antibiotike, a neki ne. Ima razlike dal je virusna ili bakterijska upala grla, kod jedne ne idu a kod druge idu antibiotici. Verovatno na jednu utiču a na drugu ne utiču antibiotici. Ja svom pedijatru verujem, jer zaista kada treba da antibiotik, a dešavalo se i da nas vrati kući, kaže da dajem detetu samo nešto za temperaturu, i da će za par dana sve proći. Ipak dečiji organizam treba da se bori i sam.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba i antibiotici
5.1.2009 19:56:58   
guppy RR
Antibiotik ubija bakterije, a ne viruse, u pravu si... 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba i antibiotici
5.1.2009 22:05:55   
Lu
A  za virusne upale nam propisuju...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba i antibiotici
5.1.2009 22:23:38   
guppy RR
čaj, ležanje, inhalacije, vitamine, lečenje simptoma (glavobolja itd.) ...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba i antibiotici
5.1.2009 23:05:05   
Anoniman
Luki ništa od toga. Samo kažu "Nešto za temperaturu i kapi u nos ako je začepljen". user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba i antibiotici
5.1.2009 23:06:43   
Koka Loka
Ja mojoj deci ispiram nos fiziološkim rastvorom. Pokazali mi na VMA. 10ml špricem u jednu nozdrvu, a iz druge izlete slinci, pa ponovim, pa u drugu. Najbolje da dete leži sa strane. Super stvar za ispiranje nosića.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 7:26:50   
guppy RR
Da da... to i mi radimo... ujutro i uveče obavezno.... ispiranje nosića.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 8:27:25   
Anoniman
Ja to ne znam da radim. user posted image

Šta, polegnem dete na desni bok i ušpricam u levu nozdrvu 10ml fiziološkog? I onda isto i obrnuto?

Meni to tako strašno zvuči. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 8:29:36   
Jeca*
Ali mene zbunjuje ovo 10ml. To su čak 2 ampulice ovog bebi sol rastvora koji ja koristim. A meni jedna ampulica traje ceo dan. Jeste li sigurni da im odjednom ubrizgate ČAK 10 ml rastvora u jednu nozdrvicu???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 8:41:06   
Lu
Pa jeli to isto kao i fiziološka otopina u spreju recimo AQUAMARIS ili neka druga,mislim zbog toga šo je praktičnije samo špricnuti u nosić i onda očistitit?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 8:44:03   
Anoniman
Mene zbunjuje to FIZIOLOŠKI RASTVOR, jer ja kada tražim u apoteci fiziološki rastvor, dobijem bocu, onu za infuziju, fiziološkog rastvora, i niko mi ne nudi manje.

Zar aqua maris nije morska so? user posted image

A bebi sol kada tražim u apoteci me gledaju bledo... kao da sam tražila da mi prodaju krompir u apoteci. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 8:46:33   
Jeca*
Ne mogu da verujem user posted image user posted image user posted image
Pa traži ampulice fiz.rastvora za bebe. Možda će to znati user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 8:48:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha


Zar aqua maris nije morska so? user posted image




Pa je ali dali to dvoje ima isto dejstvouser posted image

< Poruku je uredio lu -- 6.1.2009 8:49:44 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 8:52:14   
Anoniman
Pa kontam aqua je voda a mare je more. user posted image  Ja u apoteci kupujem morsku so za decu (naravno, nije u pitanju so user posted image , nego kao tečnost koja ima efekat morske vode. Svi znamo kako se fino očisti nos na moru. user posted image

Probaću jecika tako da tražim. user posted image  Već mi je snaja rekla da to tražim (bebi sol), kao ona to stavi svom klincu u nos, okrene ga potrbuške i svi slinci iscure napolje. user posted image  

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 19:35:44   
guppy RR
Da Jecka, ja 100 % sipam 10 ml u svaku nozdrvu. Kupim fiziološki rastvor u apoteci, bocu od 1l i onda to pre čišćenja prespem u malu bočicu sa nastavkom koji ide u nos. Kad to sipaš bebi u nosić, tečnost procuri van kroz drugu nozdrvu i očisti SVE. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 19:36:32   
guppy RR
Malo smo promašile temu?
user posted image user posted image user posted image

Tašo, ajde ove postove ubaci u onu temu "kako čistite bebi nos" ili nešto slično... nešto smo već pričale na tu temu... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba i antibiotici
6.1.2009 23:52:37   
Anoniman
Jaooooooooo guppy...

sutra? user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba i antibiotici
7.1.2009 23:38:04   
Koka Loka
Da da, NaCl, fiziološki rastvor, 500ml (nema veće), kupiš iglu što veću i veliki špric. Ako je beba malena, dovoljno je 5 ml ali 10 ml je bolje.

Te bebi ampulice su malo, one se samo nakapaju u nosić, a ovo sa špricem je bolje jer slinice IZLETE NAPOLJE što i jeste cilj.

Moji su plakali prvih par puta, a sada to i u hodu radimo - stojeći, sedeći, u jednoj ruci držim pelenu (ispod Unine brade), a drugom ubacim špric u nosić i iz druge nozdrve izleti sve. Ona se ne buni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba i antibiotici
7.1.2009 23:45:44   
Anoniman
Koka, o ovome pričamo u drugoj temi. KLIK
Prekopiraću tvoj post

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba i antibiotici
5.7.2011 22:13:06   
Anoniman
Nisam našla bolju temu... Ako neko može da mi pomogne...
Miši je ustanovljeno još pre 6 meseci da je netolerantan na antibiotike... Naravno, svi znamo da su deca sklonija raznim infekcijama, pa i bakterijskim, i onda šta??? U nedelju je dobio temperaturu 39.3 i 12h nije padala dole- na pregledu dr kaže upala grla-bakterijska, i pošto zna našu situaciju kaže: sačekajte 24h ako se temp. vrati onda dajte antibiotik... I spala je malo,ali opet je u dva-tri navrata visoko otišla i morali uvesti lek... Već nakon prve doze - 3 proliva user posted image user posted image user posted image a mora da ga pije narednih 5 dana... Da li ima rešenja za dečicu koja su netolerantna na antibiotike da se izleči infekcija, a ne prouzrokuje drugi zdravstveni problem?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba i antibiotici
20.7.2011 10:29:04   
gagana83
Ova tema bas i nije aktivna a volela bih da cujem vase misljenje o antibioticima.
Mi smo promenili pedijatra bas zato sto je antibiotike prepisivao k'o bombone. Odemo na pregled, pregleda je, kaze da je grlo upaljeno i krk-antibiotik. Svako ko se iole razume u ovo zna da antibiotici ne mogu da izlece virus. A lekar ne moze samo na osnovu obicnog pregleda da ustanovi da li je virus ili bakterija. Plus, kazu da se kod dece do 2 godine retko javlja bakterijska infekcija grla, uglavnom je to virus.
Sada idemo kod pedijatra koji antibiotike prepisuje bas retko. I svanulo nam je. Od kako idemo kod nje, 2 puta je imala upaljeno grlo i sve je proslo jednako brzo i bez antibiotika.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba i antibiotici
20.7.2011 10:36:40   
Anoniman
Mi smo isli kod jednog starijeg pedijatra koji je prepisivao antibiotike samo ako zaista treba. Meni je to bilo super! Sada se on polako povlaci koliko sam zakljucila jer je dosta svojih pacijenata prebacio na cerku. Ona mnogo cesce daje antibiotike, i ne dopada mi se to bas, ili sam samo stekla takav utisak jer je Luka zaredjao nekee bolesti koje se lece antibioticima? Ne znam, znam samo da ih mnogo cesce pije od kad smo kod nje.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba i antibiotici
20.7.2011 10:51:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83
. Od kako idemo kod nje, 2 puta je imala upaljeno grlo i sve je proslo jednako brzo i bez antibiotika.



gagana, jesu li vam nešto posebo prepisali? Moj prethodni post baš se na to odnosi.... doduše, kad se mora-mora se user posted image ali Miša je izraženo netolerantan na antibiotike i to mu čak stoji i u zdravstvenom kartonu...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba i antibiotici
20.7.2011 10:57:18   
gagana83
Mi smo do sada promenili 3 pedijatra.
Prva je bila ujna od mm-a, pedijatar stare skole. Ona nije neko ko cesto daje antibiotike.  sada je u penziji i retko je u Krusevcu pa smo presli kod drugog po preporuci prijateljice.

Kod te druge doktorke je pregled izgledao ovako. Pregleda usi, grlo, poslusa pluca, kaze da je grlo crveno i prepise antibiotik. Reci si morao klestima da joj vadis. Odemo na par dana na kontrolu, ona kaze nek pije sirup jos toliko i toliko dana i to je sve od razgovora. No to je za neku drugu temu. Samo ove zime Una je 3 puta pila antibiotikeuser posted image

Sad idemo kod jedne mladje doktorke koja je poznata kao protivnik antibitika i ne daje ih bez prethodnih analiza. Ja sam prezadovoljna.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba i antibiotici
20.7.2011 11:00:54   
gagana83
IZVORNA PORUKA: n i n a

IZVORNA PORUKA: gagana83
. Od kako idemo kod nje, 2 puta je imala upaljeno grlo i sve je proslo jednako brzo i bez antibiotika.



gagana, jesu li vam nešto posebo prepisali? Moj prethodni post baš se na to odnosi.... doduše, kad se mora-mora se user posted image ali Miša je izraženo netolerantan na antibiotike i to mu čak stoji i u zdravstvenom kartonu...


Aposlutno nista od lekova nije pila. Samo kapi za nos i po potrebi sirup za obaranje temperature.

Jeste li radili jos nesto od analiza pa se ustanovilo da je bakterijska infekcija? Nas pedijatar kaze da se  kod dece do 2 godine bas retko javlja bakterijska infekcija grla, uglavnom je to virus.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

ime
superm

Koje ime vam se vise dopada?

1. Petar (32%)

2. Mihajlo (32%)

3. Aleksandar (36%)


Ukupan broj glasova: 117

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here