|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plave okice
22.1.2009 0:30:24   
Anoniman
Sve bebe se rode sa plavim očima. Jel to istina? user posted image  Zašto je to tako? Da li je tačno da beba kada prestane da sisa onda ustvari menja boju očiju u onu stvarnu?

Ja o tome ne znam ništa jer moj Luka ima plave oči.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Plave okice
22.1.2009 12:56:10   
oliveradj
I moja Adrijana se rodila sa plavim ocima. Ona ima genetiku takvu njene oci se nisu menjale. Ja imam plave oci, ali ona ima oci jos plavlje na muzevu sestru. Svi sisari imaju plave oci. Dok dete sisa u zavisnosti koliko dugo oci budu plave, mada sam videla kod neke dece koja duze sisaju da posle odredjenog vremenskog perioda deca dobijaju boju ociju kakva ce im biti (bez obzira sto jos sisaju), ili im ostaju lepe plave kao sto je slucaj sa nasom decicom. Ne znam posle kod vremenoskog perioda se oci menjaju, ali mislim da i tu genetika igra ulogu kakve su oci roditelja. Oni koji imaju izrazajno tamne braon oci njihovoj deci se brze promeni boja ociju, oni koji imaju svetlije njihovoj deci sporije i to sam videla kod nekih mama. Ja sam se porodila kad i jedna zena koja je rodila meleza njemu oci nisu po rodjenju bile plave. Nadji neku strucnu literaturu user posted image i prikaci.


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Plave okice
22.1.2009 13:51:40   
sneza24
ja kad sam se rodila imala sam plave oci i to do godinu dana,vidi se na slikama a kada su se tacno promenile u zelenu neznam.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Plave okice
22.1.2009 14:52:06   
Lu
I moj Roko je plavook a ja i muž imamo zeleneuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Plave okice
22.1.2009 15:16:55   
Jeca*
Ja sam davno davno čula da se deci do treće godine "formira" boja očiju. Tj da tek kada vam dete napuni tri godine možete biti sigurni da će mu ta boja očiju ostati za ceo život.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Plave okice
22.1.2009 15:37:27   
Anoniman
Kod mene u porodici i moj tata, i moj deda i moj brat imaju plave oči, tako da znam na koga ima plave oči.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Plave okice
22.1.2009 16:19:35   
gracija
I kod mene u porodici imaju svi plave oci,mm,ja,Milica i ne znam kako cu "dokonim strinama"objasniti ako ovaj bebac bude imao,recimo crne okice....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Plave okice
22.1.2009 16:23:09   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Plave okice
26.1.2009 18:07:49   
andrijana
Mm ima plave oci,dever ima plave i svekar ima plave a i moja Katarina. Mada,cula sam da se bebama menja boja kada prestaju da sisaju.  Ima jedna anegdota vezana za rodjenje mm. Svekrva se dugo mucila da se porodi da se na kraju mm bio izvucen vakuumom,sa pupcanom vrpcom oko vrata a ona ne pita da li je beba dobro vec da li ima plave oci... Zamislite facu doktora....user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Plave okice
26.1.2009 19:11:28   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Plave okice
28.1.2009 11:53:34   
MERYEN
Moja beba sad ima teget boju ociju,i osecam da ce da ima plave na svekrvu a jedino ona u porodici ima plave oci,ne bih volela ja volim da ima tamno braon kao ja sto imam.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Plave okice
1.2.2009 18:53:22   
prase
Uroš nikada nije imao baš plave oči, kao odrasli plavooki ljudi, nego nekako modro plave. A sada su modro zelene i naravno pojma nemamo kakve će biti. Obojica deda su bili zelenooki, ali i tata i ja smo braonooki tako da... videćemo. Uzgred budi rečeno, svetla boja očiju se recesivno nasleđuje a tamna dominantno. To znači da svaka osoba koja ima svetle oči ima samo gene za svetle oči i ako se njeni geni ukrste sa osobom svetlih očiju - dete mora da ima svetle oči (osim ako je zamenjeno u porodilištu ili poštar ima tamne oči user posted image ). Jedina interesantna kombinatorika u tom delu genetike je ovo što bi moglo da se desi nama, da roditelji imaju tamne oči a dete svetle user posted image

P.S. Ovo nije moždikanje, sećam se genetike iz srednje škole sa časova biologije, majke mi user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Plave okice
5.2.2009 10:51:41   
ivana3777
Kad su se moji bratanci rodili, svi su govorili, eh kad bi imali tetine plave oci, pa nista od toga. E, sad kad ja trebam da se porodim, svi ocekuju da ce to biti slatki beban sa svetlom kosom i plavim ocima (suprug i ja imamo plave oci). Bice veselo ako ne bude tako user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Plave okice
5.2.2009 10:57:18   
Anoniman
KAKO TI JE DOBAR TICKER!!!!! user posted image

(odgovor članu ivana3777)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Plave okice
16.1.2010 19:29:55   
gagana83
Una je na rodjenju imala teget boju ociju,skoro crnu.Vec su joj se malo promenile,mislim da ce imati kao ja-nesto izmedju zelene i braon boje,takoreci sucmurasteuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Plave okice
16.1.2010 20:03:26   
Anoniman
Nesa se rodio sa plavim okicama, a sad pocinju da dobijaju zeleni ton, i verovatno ce biti kao moje.
Sestrina cerka se rodila sa tamno braon ocima, sisala je 9 meseci, i takve su joj oci ostale.
Teorija koju ja znam je da su plava i braon osnovne boje ociju, a oni koji imaju zelene imaju i plavi i braon gen, pa kod bebe moze da prevlada jedan od ta dva ili da beba nasledi zelene oci. Gde god sam pogledala, to mi deluje tacno.
I iako tamniji gen vazi za "jaci" i on uglavnom prevlada nad svetlijim,sa mamine strane mi svi imaju svetle oci koje ocigledno imaju jak gen, koji se uvek nekako izbori sa garavimuser posted image
Ja bih najvise volela da Nesa ima zelene okiceuser posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Plave okice
16.1.2010 20:10:42   
sneza24
I David ima plave okice i bas bih volela da takve ostanu,ali s obzirom da su se meni promenile mislim da ce i njemu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Plave okice
16.1.2010 20:27:26   
buhla
IZVORNA PORUKA: prase

Uroš nikada nije imao baš plave oči, kao odrasli plavooki ljudi, nego nekako modro plave. A sada su modro zelene i naravno pojma nemamo kakve će biti. Obojica deda su bili zelenooki, ali i tata i ja smo braonooki tako da... videćemo. Uzgred budi rečeno, svetla boja očiju se recesivno nasleđuje a tamna dominantno. To znači da svaka osoba koja ima svetle oči ima samo gene za svetle oči i ako se njeni geni ukrste sa osobom svetlih očiju - dete mora da ima svetle oči (osim ako je zamenjeno u porodilištu ili poštar ima tamne oči user posted image ). Jedina interesantna kombinatorika u tom delu genetike je ovo što bi moglo da se desi nama, da roditelji imaju tamne oči a dete svetle user posted image

P.S. Ovo nije moždikanje, sećam se genetike iz srednje škole sa časova biologije, majke mi user posted image


ovo se desilo mojim prijateljima, oboje imaju tamne oci a obe devojcice plave.
mm i ja imamo zelene, o njegovi i moji imaju svi svetle tako da ne bi trebalo ni ovaj nas da odskace...
hmmm, ne secam se koje boje ociju ima postar user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Plave okice
16.1.2010 21:35:02   
simke

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja sam davno davno čula da se deci do treće godine "formira" boja očiju. Tj da tek kada vam dete napuni tri godine možete biti sigurni da će mu ta boja očiju ostati za ceo život.

Slazem se.Ja sam do otprilike trece godine bila plavooka(nebo plava),a posle su postale zeleneuser posted image Sinisa je po rodjenju imao teget plave,a sad su mu takodje nebo plave okice,ali mislim da ce i on imati zelene,jer su svi u porodici zelenooki,osim mog tate koji ima plave ociuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Plave okice
16.1.2010 21:40:08   
*Alexx*
Andreju su oči do skoro bile tamno sive, skoro crne. Sad menjaju boju, pa su braon (kao ja) ili zeleno braon (šućmuraste user posted image - kao mm), zavisi kako pada svetlo. Videćemo, ja držim palčeve za šućmuraste user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Plave okice
16.1.2010 22:17:54   
Leki 77
Moj sin se rodio sa braon ocima i te boju su i sada. Sisa sve vreme. Ja imam zelene oci, suprug ima braon, takodje od rodjenja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Plave okice
16.1.2010 22:22:33   
gina
Svi klinci su se rodili sa tamno plavim očima, skoro modro plave. Kako su bili stariji tako su oči postajale sve plavije i sada imaju svetlo plave oči. Ja imam zelene oči a mm plave user posted image .

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Plave okice
24.12.2016 14:36:23   
branki*
nije tacno da se sve bebe radjaju sa plavim ocima!radjaju se i sa crnim.nekim bebama ostane ta plava boja ociju,a nekim ne.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Plave okice
24.12.2016 14:39:57   
Mala Elena
Moje obe rodjene sa plavim. Ali znam i za tu mogucnost da budu crne...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Plave okice
24.12.2016 14:49:53   
Anck Su Nmaun
Moji su svi imali sive okice. Mada dvoje sad imaju crne a H zelene.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here