|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijete za izbegavanje
16.3.2010 16:00:25   
minavb
Desavalo se mnogo puta da se zene slepo drze stvari procitanih u novinama ili ko zna gde, nego saveta nutricionista ili trenera. Iz tog razloga, prenecu vam clanak iz novina koji govori o onome sto ce vam svaki lekar i nutricionista potvrditi, ove dijete treba izbegavati! Ako ne verujete meni, eto, i u novinama je pisalo. user posted image

Dijete za izbegavanje Ima ih raznih i sve su popularnije kod onih koji veruju da njima mogu da doteraju liniju. Možda i mogu, ali istovremeno ozbiljno narušavaju zdravlje. Predstavljamo vam osam najdiskutabilnijih recepata za skidanje kilograma Dijeteuser posted image
Čak četvrtina stanovništva EU je pregojena, a u celom svetu više od 30 odsto ljudi pati od prekomerne težine, pa se predviđa da će zbog nepravilne ishrane i držanja pogrešnih dijeta sva deca rođena posle 2000. godine u svojim četrdeset_im imati šećernu bolest. Dijeta je danas postala primarna za lečenje pandemije gojaznosti. U opticaju su razne dijete koje idu od ruke do ruke, počevši od onih koje drže holivudske glumice, pa do dijeta sa interneta.
Iza njih se krije opasnost po zdravlje, pa svako ko se odluči za dijetu mora da zna da one ne mogu da budu masovne, već prilagođene svakoj individui. Dijetu može da prepiše samo stručnjak koji ima sve podatke o osobi i njenom trenutnom zdravstvenom stanju, upozorava dr Ljubomir Pfaf, nutricionista.
- Da sve te dijete „na glasu" imaju neke koristi, ne bismo imali pandemiju gojaznosti. Gubitak više od pet do osam kilograma kod odraslih ili tri do pet kilograma kod dece direktno šteti. Sve preko toga znači da organizam trpi i gladuje, a čim gladuje, znači da dijeta nije dobro komponovana - kaže on.
Neke od najlošijih dijeta su one sa visokim unosom proteina i niskim unosom ugljenih hidrata, dijete koje eliminišu neku grupu namirnica, a forsiraju drugu grupu namirnica, one koje se baziraju na planiranju obroka sa tačnim brojem potrebnih kalorija koje bi trebalo ranije pripremiti i jesti u određeno vreme, kao i razne metode čišćenja creva.
- Najgore su dijete u kojima se upotrebljava jedna vrsta namirnica kao, recimo, meso jer tada propadaju bubrezi, ili dijete sa jajima jer je kod 90 odsto gojaznih oštećena žučna kesa, pa kod konzumiranja belanaca i žumanaca to stvara efekat kao kada biste vatru gasili benzinom. Na energetsku potrošnju čoveka utiče više faktora, a to su pol, godine starosti, vreme ili rok trajanja i uslovi pod kojima se obavlja rad, vrsta rada, trenutno zdravstveno stanje. Zato se dijete i ne mogu prepisivati generalno, kao što se radi preko medija, gde se ne definišu stvari do kraja, kao što je bio slučaj sa dijetom za redukciju telesne mase američkog ratnog vazduhoplovstva „Poen", koja je isključivo bila namenjena za održavanje kondicije pilota na supersoničnim avionima, a ne za sve koji imaju problema sa kilažom - objašnjava Pfaf.
Predstavljamo vam neke od najpopularnijih dijeta koje nutricionisti ne preporučuju, naročito bez prethodne konsultacije sa stručnjacima.

1 Dijeta po mesečevim menama

Sastoji se od posta sličnom gladovanju u trajanju od 24 sata, u periodu kada je mlad mesec. Za to vreme nije dozvoljeno konzumirati ništa osim vode, čaja ili u slučaju velike gladi soka, a preporučljivo je da se popije od dva do četiri litra tečnosti. Možda je dobra za čišćenje organizma, ali je diskutabilno koliko pomaže u mršavljenju.
2 „Poen" ili pilotska dijeta
Kod „Poen" dijete suština je da se unese velika količina energetskog materijala kako bi se zadovoljile potrebe ljudi koji troše više od 5.000 kalorija, poput pilota, što znači da dijeta ne odgovara nekome ko nema toliku potrošnju kalorija. Dijeta se temelji na poenima pa se tako 100 grama jabuka računa kao 12 poena, a 100 grama slanine kao nula poena. Pilot ne može da ide opterećenog želuca i da bi potrošio energetski unos, bolje je da uzme 100 grama masti nego 200-300 grama neke druge vrste namirnica koje će ga opteretiti.
3 Lagerfeldova dijeta (gladovanje)
Karl Lagerfeld je 2001. izgubio 30 kilograma ne bi li uspeo da se uvuče u uzana odela. Svoju dijetu temeljio je na uvrnutim principima, pa danima ništa nije jeo, a dnevno je u organizam unosio samo vodu i nekoliko kašičica maslinovog ulja. Njegova dijeta ravna je gladovanju, što je najpogubnije po zdravlje.
4 Atkinsonova dijeta
Prvih 14 dana dijete unos ugljenih hidrata je ograničen na do 20 grama dnevno. Nisu dozvoljeni voće, hleb, žitarice, povrće bogato skrobom, mlečni proizvodi (osim sira, mleka i maslaca). U fazi u kojoj masa počinje da opada, eksperimentiše se sa različitim vrstama ugljenih hidrata dok se ne ustanovi koje su „najliberalnije" doze koje se mogu unositi a da se i dalje gubi na težini. U posednjoj fazi utvrđuje se količina ugljenih hidrata koju osoba može da konzumira, a da pri tom zadrži svoju telesnu masu. Prema dr Atkinsu, većina osoba mora da limitira unos ugljenih hidrata na ne više od 60 grama dnevno, dok su preporuke o adekvatnom unosu ugljenih hidrata (formirane i prihvaćene od strane različitih renomiranih organizacija) otprilike 300 grama dnevno.
5 Dijeta u zoni
Autor ove dijete je američki biohemičar Beri Sirs koji u knjizi o ovoj dijeti „Život u zoni" savetuje unošenje 40 odsto ugljenih hidrata, 30 odsto proteina i 30 odsto masti. Međutim, to je previše proteina i premalo ugljenih hidrata, ako se uzme u obzir da nutricionisti preporučuju unos od 60 odsto ugljenih hidrata, 15 odsto proteina i 25 odsto masti. Između ostalog, on savetuje doručak od pet belanaca dnevno, što je definitivno previše proteina za organizam.

6 UN ili dijeta 90 dana
Ova dijeta je vrlo popularna jer se kilogrami navodno ne vraćaju. Temelji se na geslu da se mršavi uz picu i čokolade, kao i na ideji da se jedan dan jedu samo ugljeni hidrati, a drugi samo voće. Nutricionisti upozoravaju da ova dijeta može da izazove hroničan deficit osnovnih masnih kiselina, avitaminozu, opterećenje probavnih organa i štitne žlezde, gubitak kalcijuma. Dijeta je u stvari vrlo nezdrava. Ljudi se zavaravaju da mogu sve da jedu, ali unose malo namirnica u organizam, zbog čega je ova dijeta vrlo opasna i rizična.
7 Kupus dijeta
Mnogi koji su probali ovu dijetu, koja je samo jedan od primera dijeta koje se baziraju na jednoj vrsti namirnica, isto kao i dijeta sa suvim šljivama, tvrde da je zdrava i praktična jer se hrana lako i jednostavno priprema. Ova dijeta navodno podstiče metabolizam i stvara dobro raspoloženje, smiruje i ublažava stres. Ali, naučno je dokazano da kupus dijeta zbog manjka osnovnih namirnica, poput proteina i belančevina, izaziva mnoge poremećaje u organizmu.
8 Dijeta po krvnim grupama
Ova dijeta se temelji na stavu da ljudi različitih krvnih grupa imaju različite potrebe zbog načina na koji su se razvijali njihovi preci. Ipak, mnogi nutricionisti su protiv toga da se ona primenjuje bez prethodne konsultacije sa lekarom.  

Izvor


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 16:15:37   
Anoniman
Ja mislim da nijedna dijeta nije ni zdrava, ni dobra za organizam, pod dijetom ne podrazumevam planski nacin ishrane,nego ishranu pomocu koje se gube kilogrami. Jedino je sport zdrav. Al ja nisam sportski tip, i nemam ni vremena, ni zivaca za sport. I pridrzavam se najstetnije dijete, bez grize savestiuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 16:17:28   
eugenija
Ja kontam neko nestašno dete (dijete)user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 16:24:38   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: minavb

1 Dijeta po mesečevim menama
Sastoji se od posta sličnom gladovanju u trajanju od 24 sata, u periodu kada je mlad mesec. Za to vreme nije dozvoljeno konzumirati ništa osim vode, čaja ili u slučaju velike gladi soka, a preporučljivo je da se popije od dva do četiri litra tečnosti. Možda je dobra za čišćenje organizma, ali je diskutabilno koliko pomaže u mršavljenju.



Evo stidim se user posted image , mada ja sam samo danas na ovom gladovanju, i najvise radi ciscenja organizma, a od sutra pocinjem da se zdravije hranim user posted image
Mada se ceo dan pitam imali to neke logike... ocistiti tek tako organizam za jedan dan

< Poruku je uredio Suncicabg -- 16.3.2010 16:26:40 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 16:30:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja mislim da nijedna dijeta nije ni zdrava, ni dobra za organizam, pod dijetom ne podrazumevam planski nacin ishrane,nego ishranu pomocu koje se gube kilogrami. Jedino je sport zdrav. Al ja nisam sportski tip, i nemam ni vremena, ni zivaca za sport. I pridrzavam se najstetnije dijete, bez grize savestiuser posted image

Slažem seuser posted image
Manje zalogaja-više aktivnosti,to je jedini pravi način da se zdravo skine višak kilograma i takvim ostane!


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 16:51:28   
minavb
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja mislim da nijedna dijeta nije ni zdrava, ni dobra za organizam, pod dijetom ne podrazumevam planski nacin ishrane,nego ishranu pomocu koje se gube kilogrami. Jedino je sport zdrav. Al ja nisam sportski tip, i nemam ni vremena, ni zivaca za sport. I pridrzavam se najstetnije dijete, bez grize savestiuser posted image

Dijeta, tj dijetoterapija nije to sto svi misle-gladovanje ili ishrana za gubljenje kilograma. Postoje mnogo vrsta dijeta ili dijetoterapija koje se razlikuju prema zdravstvenom stanju korisnika dijete. Tako imate ulkusnu dijetu, hiperproteinsku dijetu, laktovegetabilnu, nefiticnu, tecno kasastu, dijabeticnu,... pored svih ovih, postoji i redukciona, tj ona za gubljenje kilograma. Dakle, dijetoterapija je vid terapije koji primenjujete zbog vaseg zdravstvenog stanja, trajno ili privremeno, i ne sluzi samo za mrsavljenje. To je dobro isplaniran i izbalansirana ishrana koja vam, prema vasem stanju, obezbedjuje dovoljno gradivnih, energetskih i zastitnih materija, a da pri tom doprinosi izlecenju ili uklanjanju tegoba ili zdravstvenih problema.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 16:56:59   
Anoniman
To sam i mislila mina, al ne znam strucno da se izrazim, znam da je dijeta termin koji znaci neku vrstu planirane ishrane, i za sportiste, i za bolesne...smatram da ova,koje se ja pridrzavam, moze da doprinese mom zdravlju samo toliko da izgubim kg, ali da je zdrava-nije, naprotiv, posto sam izbacila ugljene hidrate, skoro skroz-pojedem jedan krompir na 3-4 dana, i to je to...al nije mi to toliko vazno, ja sam brlja po prirodiuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 17:00:23   
minavb
Ma ti si moja pametnica! Daklem, redukciona dijeta je za mrsavljenje, traje ograniceno i posle nje se obicno uvodi dijeta odrzavanja, uz pomoc koje odrzavate postignut telesnu masu, i nove zdrave navike u ishrani. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 17:28:29   
Anoniman
Sigurna sam da ce ta dijeta odrzavanja kod mene funkcionisati, posto ne mogu vise da smislim neke namirnice, i ne verujem da cu ikad vise kombinovati uh i proteine,ni hleb, nikako, jer mi ovako bas prija. Da sam zeljna pljeskavice...jesam...i sarme, al mogu bez toga, sve dok redukciona redukuje kako trebauser posted image
Znas sta me je strah? Da li organizam moze, kao na neki lek, da postane imun na neku vrstu dijete? Da li moze moj organizam da dostigne maksimum ovom dijetom, koji nije moj maksimum, tj minimum u kilazi? Al sam izbrljavila, jel razumes sta hocu da te pitam?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 17:35:11   
Lilly*
Srećom, nikada do sada nisam imala problema sa kilažom, i nikada nisam držala dijetu, tako da neću puno pametovati user posted image samo želim da kažem da sam jednom prilikom slušala nekog dr... stručnjaka... kako posebno opominje na one dijete, sad'''' ja nisam sigurna kako se zovu, kada jedan dan jedete samo npr. voće, pa drugi dan samo meso, pa treći dan... i traju dosta dugo, i da iako daju vidljive rezultate, da mogu biti jako opasne, jer se može poremetiti metabolizam i posle imati ozbiljnih posledica user posted image
Evo sada malo iščitah šta je napisala Mina za pojedine dijete. To je ta UN dijeta koja traje 90 dana!


< Poruku je uredio Lilly RR -- 16.3.2010 17:36:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 17:38:43   
cipiripi
user posted image za temu...
ja sam VELIKI PROTIVNIK DIJETA....

zivela korigovana ishrana i vezba user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 17:45:33   
minavb
IZVORNA PORUKA: Nedja
Znas sta me je strah? Da li organizam moze, kao na neki lek, da postane imun na neku vrstu dijete? Da li moze moj organizam da dostigne maksimum ovom dijetom, koji nije moj maksimum, tj minimum u kilazi? Al sam izbrljavila, jel razumes sta hocu da te pitam?


Razumem te. Desava se, da, ako organizam dijetoterapiju prepozna kao gladovanje, brani se od istog tako sto smanjuje bazalni metabolizam. Znas one zene koje po ceo dan ne jedu nista, a ipak ne mrsave? Upravo tim gladovanjem su sebi napravile veliki problem. Zato se insistira na vise manjih obeda koji su uvek u isto vreme, i u kojima su namirnice dobro rasporedjene. Samo ti jedi lepo, po planu i rasporedu, i sve ce biti ok. Dobar trening par puta nedeljno, ubrzava postizanje zeljene telesne mase.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 17:49:10   
LillyT
Nikada nisam bila na dijeti (toj za gubljenje kilograma) jer smatram da je covek svastojed i da mora da unosi sve potrebne vrste namirnica. Znam ljude koji drze tu UN dijetu i stvarno odlicno izgledaju, ali sta ja znam, nisam bas kriticna sa kilazom, a nikada nisam bila karakter. Moze se biti i zdrav sa 3-4 kg viska. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 17:49:12   
Anoniman
Imam u proseku tri obroka na dan, i stvarno nikad nisam gladna. Ako izmedju obroka ogladnim, pojedem bistru supu bez rezanaca. I za sad jos uvek postizem rezultate, znaci stvar je u brzini metabolizma...hvala, sad si me utesila, jer mi odgovara ova dijeta, pa ne bih da je menjamuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 17:52:30   
minavb
Kod gladi izmedju obroka, uvek predlazem zvakanje svezeg kupusa ili sargarepe. Odrezem komad kupusa i mljac. Vlakna cuda cine!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dijete za izbegavanje
16.3.2010 18:09:07   
Anoniman
Meni je to gadno...a imam problem da pojedem nesto sto mi je bljak...pa improvizujemuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dijete za izbegavanje
18.3.2010 15:18:00   
afrodita
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ja kontam neko nestašno dete (dijete)user posted image


user posted image user posted image user posted image
dete za izbegavanje


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dijete za izbegavanje
2.4.2010 9:02:52   
Trcosava
U nisam videla ja ovu temu, nemam snage čitam sve. Vidim da su na ''spisku'' i one dijete između kojih se ja dvoumim.
Jedino što imam da prokomentarišem je kupus dijeta. Po mojim saznanjima kupus dijeta je medicinska dijeta i namenjena je gojaznim ljudima koji u kratkom vremenu moraju da skinu kulažu zbog nekih operacija. TTu dijetu sam dobila pre jedno 10 god. Donela mi je komšinca, žena dvoje dece - lekar u hitnoj pomoći (kasnije je i nešto valjda magistritala nisam sigurna), tek njoj verujem. Njena starija ćerka (god dana mlađa od mene) je držala dijetu i lepo smršala.
SVI kilogrami se vraćaju, ne postoji dijeta kod koje se neće vratiti kilogrami. Mislim ljudi pa nemožete sad vi jesto kg hleba za ručak i da se to ne primeti.... Bitno je da se jede umereno

UN dijetu sam takođe držala, uz kombinaciju ''pilatesa'' dok sam bila u Bg.
Minče draga moja, hvala ti na upozorenju, znam da ni jedna dijeta nije dobra, ali s obzirom da moja ishrnaa sada svakako nije nikakva (u smislu nekad skuvam nešto nekad ne) ovo će me donekle naterati da jedem.

Najbolji način je da nam nutricionista prepiše način ishrane. Neki mogu kod njega, neki ne... Nekima se jednostavno ne dauser posted image
Tako da će vidim... Ali ću verovatno pored svih upozorenja održati nekih par dana dijetu (nisam luda da držim 90 dana dijetu user posted image )
Iovako zadnjih dana skoro ništa ne jedem - skinula sam 1.5 kg user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dijete za izbegavanje
2.4.2010 9:09:50   
minavb
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Po mojim saznanjima kupus dijeta je medicinska dijeta i namenjena je gojaznim ljudima koji u kratkom vremenu moraju da skinu kulažu zbog nekih operacija.


Nije duso medicinska dijeta. Da jeste, znala bih posto sam nutricionista.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dijete za izbegavanje
2.4.2010 9:09:55   
Anoniman
Upravo sam citala temu "kupus dijeta"...ljudi, pa ja nista gore nisam videla...za 7 dana 7 ili vise kg?! I jos jedes tu bljuzgotinu od corbe po ceo dan, i to jos sa vocemuser posted image Ja bih pre imala 10kg viska nego se odlucila na tu dijetu.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dijete za izbegavanje
2.4.2010 9:12:42   
Trcosava
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Nedjo - pa nije tako ogavna čorba user posted image user posted image user posted image

Držala sam ja tu dijetu celih 4 dana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

@ Mina - znam draga da si nutricionista, kažem samo kako sam ja saznala za nju i od koga


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dijete za izbegavanje
2.4.2010 9:16:07   
minavb
Da svi lekari znaju nesto o ishrani, ne bi ih bilo toliko gojaznih. Kupus dijeta je glupost. Ako hoces na dijetu, moras zdravo da skidas kilograme.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dijete za izbegavanje
2.4.2010 9:16:08   
Anoniman
Ne znam Trco, meni zvuci bas, bas grozno. Ja sam sad na pauzi sa dijetom, par dana, da me malo mine zelja za stvarima koje ne jedem...ali za manje od 2 meseca, sa tri pauze od 4-5 dana, ja sam izgubila 9kg, ali to nisu samo kg, celulit imam tek, tek, i to iznad kolena, sto jos imam vode od trudnoce, a tamo gde sam ga ranije najvise imala sad nestaje...
Uvek sam, kao devojka, drzala neke brzinske dijete gde se gubio 50kg za 5 danauser posted image Ali ne mogu to sebi sada da dozvolim, da rizikujem da se razbolim,ili poremetim organizam, jednostavno, imam vremena do leta, ili ako treba, sledeceg letauser posted image i polako ce sve oticiuser posted image I sigurna sam da cu dogurati do devojackih 54kg, ali polako.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dijete za izbegavanje
2.4.2010 9:18:30   
Trcosava
A koja ti to dijeta draga?

Minče znam - nemoj me teraš da tebe maltretiram da mi prepišeš dijetu user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dijete za izbegavanje
2.4.2010 9:19:56   
Anoniman
Ovde sve pise Trco KLIK

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here