|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gastritis
28.7.2010 16:59:18   
Anoniman
Neverovatno, ali istinito, nismo imali ovu temu, pa otvaram.
Iz teme "Kandida"

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

IZVORNA PORUKA: Nedja

Pčelice, mm je nedavno imao anginu, identične simptome, prvo ga je mučio želudac (ne znam kako je povezano, ali imao je taj problem), onda ga je bolelo grlo, pa je primetio čepiće na krajniku. Izlečio se za 5 dana, terapija penicilin

Pa i ja sam imala probleme sa zeludcem i sad kad se vratim unazad sve je pocelo tako sto sam imala knedlu u grlu!
A posle terapije zeludac?









IZVORNA PORUKA: Nedja


E sad, što se želuca tiče, i mm i ja imamo gastritis, samo što mm ima blag, i ne trebaju mu lekovi, a ja sam dobila dva leka, kao terapiju mesec dana. Nisam još počela
On se bola u stomaku rešio tako što sam mu dovela maserku, uradila mu je tajlandsku, pa relaks masažu i pošto ima sabijene pršljenove na leđima, ona ih je izvukla i oslobodila pritisak sa želuca.
Godinama se mučio, i sad mu je dobro, jede kao bure bez dna.



IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

da ,secam se da si pricala da ima problema sa ishranom!
a gastritis su ti ustanovili onom sondom?
jos mi kazu za zeludac da je mozda spusten ili podignut...



IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: Nedja

Pčelice, angina obično ide sa temperaturom, ali je mm nije imao, a nije bila "blaga" angina. Savetujem ti da proveriš to, imamo i ovde temu "angina", pa vidi da li ti se uklapaju simptomi.

E sad, što se želuca tiče, i mm i ja imamo gastritis, samo što mm ima blag, i ne trebaju mu lekovi, a ja sam dobila dva leka, kao terapiju mesec dana. Nisam još počela
On se bola u stomaku rešio tako što sam mu dovela maserku, uradila mu je tajlandsku, pa relaks masažu i pošto ima sabijene pršljenove na leđima, ona ih je izvukla i oslobodila pritisak sa želuca.
Godinama se mučio, i sad mu je dobro, jede kao bure bez dna.

meni je gastritis nestao kada sam prestala da pusim


IZVORNA PORUKA: Nedja

Želudac može da bude podignut ili spušten zbog kičme, tako je bilo kod mm, skroz mu se podigao želudac.
Moj gastritis je toliko uznapredovao da mi je dr otkrila bez sonde. Samo mi je ispipala stomak, i odmah je znala.



IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

jao moram i za zeludac da idem ali tu sondu nikako necu moci...
Nedja draga pocni sa terapijom nemoj da napravis nesto jos gore... a koje si ti simptome imala? Jer ima tema o gastritisu? BAs me zanima i to!





IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: Nedja

Želudac može da bude podignut ili spušten zbog kičme, tako je bilo kod mm, skroz mu se podigao želudac.
Moj gastritis je toliko uznapredovao da mi je dr otkrila bez sonde. Samo mi je ispipala stomak, i odmah je znala.

da kod nas je porodicni problem...samo htedoh reci ako pusis kojim slucajem-prestani ...rezultati stizu nakon mesec dana ...nikada vise za ove tri godine nisam imala kiselinu




< Poruku je uredio Nedja -- 28.7.2010 17:00:13 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:02:44   
Anoniman
Bicu cesta ovde u ovoj temi... user posted image user posted image user posted image
Nedjo secam se da si pisala nesto da ti se i voda gadila i tako nesto,jel da?
Jer su tad poceli simptomi za gastristis?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:02:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: Nedja

Draga, verujem da mi je pušenje jedan od uzroka, ali u mom slučaju, po rečima doktorke, najveći uzročnik je stres.
Pušenje nema šanse da ostavim, jednostavno, to mi nije opcija, jer ću bez cigara morati da pređem na nešto drugo za smirenje, a to ne bi valjalo

Pčelice, sad ću naći temu i iskopirati postove tamo, nemojte pisati o ovome dok ne kopiram, please

ista si ko moja sestra...nju stomak ubija...nasla je sebi simptome za sistemsku candidu a da prekine da pusi ni pod tackom razno....nedjo mogla bih reci da je najpametnije u zivotu sto sam uradila to,sto sam prestala da pusim ...moja sestra je 1972 godiste ...ja deset godina mladja od nje i non stop je molim da prekine....meni se stomak preporodio...a pre toga popijem sok ...ubi me stomak do grla mi dodje bol....znam o cemu pricam...bacila sam cigare ugojila se pet kila...i opet sam smrsala nakon par meseci....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:04:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Bicu cesta ovde u ovoj temi... user posted image user posted image user posted image
Nedjo secam se da si pisala nesto da ti se i voda gadila i tako nesto,jel da?
Jer su tad poceli simptomi za gastristis?



Da...tada sam otišla kod dr, ali problem je što je taj gastritis u meni tinjao jako dugo, a pokrenule su ga neke stresne situacije. Nisam jela nedelju dana, bila sam kao podgrejan leš...ali nikad nisam imala kiselinu i klasične grčeve u stomaku, nego mučnine i gađenje. Nisu baš tipični simptomi, ali je dr odmah znala o čemu se radi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:04:25   
anuksunamun
izvini sto davim...ali moram :):):")user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:05:30   
Anoniman
Opušteno draga, ne ljutim se ja, nebrojeno puta sam i ja bila tako kopirana, pa kopirana, pa kopirana...user posted image user posted image user posted image   Samo hoću da bude sve na jednom mestu, dobar je savet, treba ljudi to da pročitaju, a u onoj temi će se zagubitiuser posted image


< Poruku je uredio Nedja -- 28.7.2010 17:06:15 >

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:06:03   
Anoniman
Sto se tice gadjenja,ja sam pocela da se gadim svacega... I hrane i svega!
Moja mam napravila one spagete sa 4 vrste sira, jao samo me miris ubio al jela sam u inat,jedva!

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:07:09   
Anoniman
Znam da će ti zvučati glupo i sigurno znaš i sama...al kod lekara moraš pa moraš, to ti ne gine, a što pre odeš, pre će ti biti boljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:07:37   
Anoniman
Meni se nadima i zeludac nekad... cak i kad pritisnem stomak osetim kako mi vazduh prodje i kroz zeludac i neznam kako da objasnim vise.... 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:09:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Znam da će ti zvučati glupo i sigurno znaš i sama...al kod lekara moraš pa moraš, to ti ne gine, a što pre odeš, pre će ti biti boljeuser posted image

Znam,zeza me knjizica,spremila sam se da idem kod lekara i vidim da je istekla  i razjurile se i mama i ja da skupimo papire i cvrc moram da cekam sl. nedelju zbog neke potvrde tatine a ako ne uzmem to moram da platim ne znam koliko a ostali smo bez dinara...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:10:11   
Anoniman
Znaš zašto sam ja najviše otišla kod dr? Ležala sam na leđima, i osetila organe kako se pomeraju, onda prislonila ruku na stomak i osetila pod rukom to pomeranje. Kao kad sam bila 5. mesec trudnoće i beba se pomerala. Ukakila sam se od straha tada.
Dr mi je rekla da je to vazduh koji ostaje u crevima i pomera ih, užasan je osećaj! To mi je rekla da je takođe simptom gastritisa.
Rekla mi je i da imam sreću, što se izuzetno zdravo hranim, jer da nije tako, imala bih još veći problem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:11:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Znaš zašto sam ja najviše otišla kod dr? Ležala sam na leđima, i osetila organe kako se pomeraju, onda prislonila ruku na stomak i osetila pod rukom to pomeranje. Kao kad sam bila 5. mesec trudnoće i beba se pomerala. Ukakila sam se od straha tada.
Dr mi je rekla da je to vazduh koji ostaje u crevima i pomera ih, užasan je osećaj! To mi je rekla da je takođe simptom gastritisa.
Rekla mi je i da imam sreću, što se izuzetno zdravo hranim, jer da nije tako, imala bih još veći problem.


I ja osecam vazduh kako prolazi svuda... em sto sam ja dosta mrsava sada pa mogu i da vidim kako se sve pomera...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:13:03   
Anoniman
Mene kad muci zeludac ja popijem ranitidin sumeci i posle 10 min. mi bude lakse, to mi je dr rekla da koristim, bar sto se tice nadimanja

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:13:14   
Anoniman
a citala sam negde kak omoze da se oseti da li je zeludac spusten,podignut... ujutru na prazan stomak stavi se prst u pupka i ako se oseca pulsiranje tu najjace onda je na mestu a ako se oseca negde sa straen ili iznad onda je pomeren... e sad posto ja nisam jela par dana i u crevima nemam nista,kad legnem na stomak vidim kako mi pulsira iznad pupka!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:14:01   
Anoniman
Ne znam onda šta da ti kažemuser posted image
Čim budeš sredila knjižicu idi kod lekara, a dotle jedi, makar na silu, po zalogaj-dva, non stop, ne sme da ti bude prazan želudac nikako. To će ti malo olakšati tegobe, pij puno vode, a gazirano i voćne sokove nemoj.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:15:18   
Anoniman
e mani sto je to sa zeludcem i sto sam ja GLADNA ne mogu da gutam sad ,i strah me i smeta mi ovo nesto!

Uf
Odoh da gledam seriju,ne mogu vise!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:16:37   
Trcosava
off  topic - ne čudi mi se što su ti se gadile te špagete sa tim sosom, mm kkoji inače to voli kaže da je sos odvratan 

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:17:28   
Anoniman
ma ja volim sve te takve stvari al eto svasta nesto mi se gadi sada sto inace nije...

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:34:30   
minavb
Ja imam klasicne gastritise, one po knjizi. Sezonskog je karaktera, dakle uglavnom u jesen i na prolece. Dobijem temperaturu, stomak mi bude tvrd kao kamen i povracam kiselinu na kos i usta. Naravno, jelo ne dolazi u obzir. Bude mi bas uzasno lose, ispijem lekove i prodje. Po nekad me samoonako pece i nadujem se kao zaba, ali taj akutni kad me uhvati, to pece i boli kao djavo!!!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:35:32   
anuksunamun
Za probleme sa zelucem (gastritis, cir i sl.) dobro je ujutru popiti razmucenu kasiku projnog brasna u casi mlake vode. Mnogi kazu da su tako resili svoje tegobe.ovo smesko porucuje

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:37:07   
Anoniman
Imam bas dosta prirodnih lekova za njega...

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:38:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: miljanaM

Mene kad muci zeludac ja popijem ranitidin sumeci i posle 10 min. mi bude lakse, to mi je dr rekla da koristim, bar sto se tice nadimanja


Miljana, problem sa ranitidinom je taj sto on ne bi trebao da se koristi po potrebi nego kao terapija. Meni je pre 7-8 godina bio prepisan taj sumeci, mesec dana ujutru i uvece. Mada ga svi piju po potrebi, pa kontam da moze mozda i takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:41:27   
Anoniman
imam i ja ranitidin sumece al nisam uspla da ispijem,uzasno mi gorko bilo... jedino sa sto manje vode i odjednom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:44:11   
Anoniman
Bolesnicima se nikako ne preporučuje
loše temperirana jela,
papar i paprika,
crna kava, jaki čajevi bogati kofeinom ili teinom,
žestoka alkoholna pića.
Hrana koja se preporučuje
juhe: nemasne juhe od povrća (ukuhati sitnu tjesteninu, rižu ili krupicu).
mesa: nemasna mlada mesa kuhana ili pečena na žaru.
ribe: nemasne ribe kuhane ili pečene na žaru, prije serviranja prelivene uljem ili maslacem.
jaja: meko kuhana jaja.
mlijeko i mliječni proizvodi: mlijeko, kiselo mlijeko, jogurt, nemasni mladi sir.
žitarice i kruh: sitne tjestenine, krupica, riža, dobro pečeni kruh, dvopek.
povrće: kuhani krumpir, zeleno povrće.
masnoće: si rovo ulje i maslac.
kolači: biskvit, nabujak, rolada, varenac od pšenične krupice, varenac od riže, voćne torte, šato od jaja.
voće: kuhano voće, voćni sokovi, voćni pire i voćna krema.
začini: limun, sol.
pića: slabi čaj.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:51:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: miljanaM

Mene kad muci zeludac ja popijem ranitidin sumeci i posle 10 min. mi bude lakse, to mi je dr rekla da koristim, bar sto se tice nadimanja


Miljana, problem sa ranitidinom je taj sto on ne bi trebao da se koristi po potrebi nego kao terapija. Meni je pre 7-8 godina bio prepisan taj sumeci, mesec dana ujutru i uvece. Mada ga svi piju po potrebi, pa kontam da moze mozda i takouser posted image

JA sam ga pila kao terapiju , a posle mi je dr rekla da ga pijem po potrebi, ako zatreba, ali bas sam ga retko koristila, pomogne mi cak i kad se prejedem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here