|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 13:38:20   
Anoniman
Lično sam zadržala devojačko i dodala muževljevo. Mislim da je to ustvari stvar vaspitanja, odnosno, deca se ugledaju na roditelje. Da je moja mama uzela samo tatino prezime, meni verovatno ne bi palo na pamet da zadržim i devojačko, jednostavno, ne bih to ni imala kao ideju. Ali pošto je i mama zadržala i svoje devojačko, i dodala tatino, valjda mi je to nekako bilo normalno. Šta ste vi uradile?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 13:45:35   
Lu
Ja sam uzela prezime od muža,jer je rekao da me drugačije neće oženitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 14:01:32   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 14:22:15   
kumara

IZVORNA PORUKA: lu

Ja sam uzela prezime od muža,jer je rekao da me drugačije neće oženitiuser posted image


I moj je isto rekao! Ja sam se cak zezala da cu na samom vencanju da kazem da zadrzavam svoje, na sta je on rekao da ce napraviti skandal. Nisam to htela ni da pokusavam. user posted image

Salu na stranu, ja sam zaista htela da zadrzim svoje devojacko, jer je posebno i zato sto sam ja poslednja koja ga ima, ali sam na kraju uzela muzevljevo. I sad mi stvarno nije zao, jer je to njemu mnogo znacilo, mnogo vise nego meni na kraju krajeva. Sve je stvar kompromisa. Mada se za jos neke stvari tipa vozacka i dalje svercujem sa svojim devojackim prezimenom.

Ne znam lu kako je tebi bilo, ali ja moram priznati da sam odplakala partiju kad sam prvi put izvadila izvod iz maticne knjige rodjenih sa novim prezimenom. Nekako mi e to bilo jako tuzno. user posted image Bas sam smesna!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 14:29:55   
Anoniman
Kako je meni bezveze što se u izvodu iz matične knjige rođenih menja prezime. Pa nisam se ja rodila sa muževljevim nego sa tatinim prezimenom. I mislim da bi trebalo pisati

IME; DEVOJAČKO PREZIME; (UDATO PREZIME)

Udato tako u zagradi.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 14:34:00   
kumara
Slazem se potpuno. Cak mislim da je to tako samo kod nas. Neke moje drugarice iz Francuske nisu mogle da se nacude tome sto kod nas kad se udas na izvodu vise ne pise tvoje devojacko prezime. Za njih je to bilo potpuno nenormalno.

Eto opet smo mi zene ugrozene. Kad se udas i promenis prezime, vise se ni ne vidi sa kojim se se prezimenom rodila. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 14:36:39   
Anoniman
Jao, samo nemoj da se borimo za svoja prava, jer mislim da je ona što se onomad borila za ženska prava totalni debil! No, o tome neki drugi put! Sada sam user posted image !!!!

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 14:44:39   
kumara
Ne mislim ja da treba da se borimo za svoja prava. Samo sam rekla da smo mi opet ugrozene... Nemoj da se ljutis. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 14:49:21   
Anoniman
Nisam na tebe ljuta - joj izvini ako je tako ispalo.

Bezveze sam nešto drugo ljuta, pa ako krenem da pričam još o ženskim pravima... neće valjati.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 16:25:24   
gracija
Ja sam uzela muzevo prezime, nisam nesto ni razmisljala da zadrzim svoje.Sad kako sam starija voljela bih da sam zadrzala i svoje prezimeuser posted image .Zasto?Ne znam...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 17:04:59   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lenka


Ne znam lu kako je tebi bilo, ali ja moram priznati da sam odplakala partiju kad sam prvi put izvadila izvod iz maticne knjige rodjenih sa novim prezimenom. Nekako mi e to bilo jako tuzno. user posted image Bas sam smesna!!!


Ma meni ti to nesmeta,prezivala se ovako ili onako,iako sam nesretnim slučajem ostala jedinica kod mame,a i moj tata je bio jedinac,pa nas neće biti više stim prezimenom,ma ništa strašno.
A da je glupo to kad vadiš prvi put rodni list poslije udaje,ja sam stvarno mislila da su pogriješili i ubjeđivala ih pa ja nisam rođena stim prezimenom,šta vam je.user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.11.2008 19:55:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

A da je glupo to kad vadiš prvi put rodni list poslije udaje,ja sam stvarno mislila da su pogriješili i ubjeđivala ih pa ja nisam rođena stim prezimenom,šta vam je.user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:41:06   
Rivana
Najbolja je moja mama, kad se udla za mog oca promenila prezima, izvadila sva dokumenta nova, bila u braku 4 godine i razvela se, mrzelo je da opet menja prezime da vraca staro i dandanas se preziva isto kao njen bivsi muz tj moj tata

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:42:59   
lothroniell
Ja sam kao mladja govorila da cu da zadrzim i svoje i uzmem suprugovo, ali sam ipak vremenom shvatila da necu, di cu se toliko potpisivati? user posted image Salim se... Odlucila sam da uzmem njegovo, nije mi to tako strasno, nekako mi je logicno da kad se udas menjas prezime! user posted image Meni je samo zao sto sam izgubila ITJ! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:43:06   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Koji sam ja slucaj ...sad zovem da zakazem pregled i kazem ladno svoje devojacko prezime...onako mahinalno........ OOOOOO boozeeee 

A sad neeeeecu zvati da promenim .....!!!!



joooj i ja se tako par puta zbunila, a par puta nisam reagovala kada su me prozivali sa novim prezimenom!





zato ja prezime ne menjam, drzim se svog ko pijan plota




I ja, nekako mi se slaze uz ime, a i dragi ima brendirano prezime, svi se trgnu kada ga cuju....


< Poruku je uredio Tasha RR -- 27.1.2010 13:45:25 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:44:45   
minavb
Ja sam moje promenila, ali sam zato dan posle vencanja plakala kao kisa i setala sama po gradu. Bas sam se budjavo osecala.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:46:03   
Daca88
Ja sam zadrzala svoje i dodala muzevljevo.
A koji je vas stav ako majka ima dva prezimena kako bi se trebalo prezivati dete,da li da nosi duplo prezime jer oboje su mu roditelji,ili samo muzevljevo.Da li to uopste pitaju kada roditelji prijavljuju rodjenje deteta,ili odmah stave muzevljevo

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:46:49   
buhla
Ja sam promenila prezime... nije mi nešto teško palo, ali mislim da sam trebala i da zadržim moje devojačko prezime. Još uvek se zbunjujem kada me prozivaju u domu zdravlja sa novim prezimenom. user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:47:02   
minavb
Dete nosi ocevo prezime. 

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:48:44   
lothroniell
Oni pitaju, odnosno kada ga prijavljujete u opstini vi govorite koje ce prezime imati! A moj licni stav je da treba da ima ocevo prezime. 

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:50:35   
Delijagirl
Kod mene je bas bila drugacija prica ja sam htela da uzmem muzevo prezime ali je on hteo da samo dodam jer ako bi se nekad selili u sloveniju ipak meni ostane slovenacko prezimeuser posted image Inace rivana tako i moja baka ostalo joj dedino prezime jer je mrzelo da menja... A u slo ostane ti devojacko prezime na izvodu iz maticne knjige...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:51:48   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Daca88

Ja sam zadrzala svoje i dodala muzevljevo.
A koji je vas stav ako majka ima dva prezimena kako bi se trebalo prezivati dete,da li da nosi duplo prezime jer oboje su mu roditelji,ili samo muzevljevo.Da li to uopste pitaju kada roditelji prijavljuju rodjenje deteta,ili odmah stave muzevljevo


Ja sam da nosi oboje... ali na kraju ce ipak samo tatino prezime da nosi


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:55:29   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: lu

A da je glupo to kad vadiš prvi put rodni list poslije udaje,ja sam stvarno mislila da su pogriješili i ubjeđivala ih pa ja nisam rođena stim prezimenom,šta vam je.user posted image


user posted image user posted image user posted image


I ja sam isto rekla!
Cak sam zahtev popunila na devojacko prezime,pa su me terali da pisem nov user posted image

Trebalo je vremena da se naviknem user posted image

Inace uzela sam muzevo,mnogo bi mi bilo da pisem oba user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 13:59:20   
Mari86
Uzela sam muzevo....jos uvek patim za mojim prezimenom..user posted image
I moje devojacko prezime ce uvek biti moje..moze da pise sta god hoce...
Volim ja i moje novo prezime,vucno je i lepo,nervira me jedino kada mi svekar kaze da sam ja sada njihova,e onda pobesnim
i onda se zakacimo...i sad me to iznervira..
Ja nikada ne mogu biti njihova..i KRAJ user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:04:58   
Anck Su Nmaun
Misljenja su razlicita i naravno svacije treba postovati..pogotovo kad neko zadrzi svoje...
Ali meni malo bezveze da sutra imamo decu i svi se isto prezivaju a ja drugacije ...
ko da nisam clan porodice.... Mislim da je to najlogicnije ako neko pita zasto uzeti njegovo prezime!

Srecom MM ima lepo prezime i nisam nikad ni razmisljala da ga ne bih uzela... A ostali mi i isti inicijali

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 27.1.2010 14:07:54 >

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here