|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sekundarni sterilitet
24.4.2009 23:51:42   
Anoniman
Danas sam prvi put čula za ovaj termin pa sam malo google-ala...

evo šta sam našla:

STARA SAM 27 GODINA,A SUPRUG 30. U BRAKU SMO 2,5 GODINA.MOJA DIJAGNOZA JE SEK. STERILITET.1997. GODINE BILA SAM U DRUGOM STANJU I U SEDMOM TJEDNU SAM POBACILA.OD TADA NE MOGU ZANIJETI.
Detaljnije: cybermed.hr

Sekundarni sterilitet je sterilitet kod zene koja je vec ostajala trudna,bilo da je rodila bebu ili ne.
Detaljnije: forum.krstarica.com

Ako par nakon barem jedne prethodne trudnoće ne može postići ponovnu trudnoću, to stanje se definira kao sekundarni sterilitet.
Primijetila sam da ima dosta zena, pa cak i na ovom nasem forumu, koje tesko ostaju trudne cak i nakon sto su rodile jednom ili vise puta ( i ja sam ta, izmedju inih.....)
Detaljnije: ringeraja.hr



  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sekundarni sterilitet
24.4.2009 23:55:53   
Verus
Uvek pominjem moju mamu...jako lako ostajala trudna, ali nije mogla da zadrzi bebe....i onda jednom nije mogla posle 6,7 pobacaja da zatrudni godinu dana....lekar joj rekao da se ne brine, da suncha jajnike.  Otisli ona i tata na more u septembru, i evo MENE.  Posle toga opet ostade trudna kada sam ja imala 5 godina. Ta beba je samo umrla u stomaku, nije ju cak ni pobacila user posted image i onda je odustala.  Rekla je i daje tata isao u Betaniju da mu vade krv jer su rekli da se mozda njih dvoje u necemu ne slazu po krvi, ali posto je ostala trudna sa mnom i zadrzala, nije otisla nikada po rezultate user posted image   Moja mama ima prijatelje kojima je oboma sve u redu, medicinski, ali nikada nisu mogli da imaju dece. Na kraju su usvojili.  Nekada kao da priroda nece da se dvoje ljudi "razmnoze" i imaju potomstvo, a zasto, to samo bog zna. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sekundarni sterilitet
24.4.2009 23:57:10   
Sneža
I ja sam onda SEKUNDARNAuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sekundarni sterilitet
26.4.2009 1:09:19   
Modessty
i ja sam ta!
samo se još niko od doktora nije usudio da mi to direktno kaže user posted image
možda ne bi trebalo da im kažem da treniram aikido user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sekundarni sterilitet
26.4.2009 14:30:33   
Anoniman
user posted image Mod

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sekundarni sterilitet
27.4.2009 0:03:09   
Jacaca
Prijavljujem se kao jedna od njih, posto sam rodila a sada cvrc.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sekundarni sterilitet
7.5.2009 15:43:22   
2002m
Evo i mene kod vas

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sekundarni sterilitet
12.5.2009 20:26:12   
Cecana
Evo i ja da se prijavim,imam decaka od 6 godina,zacet iz prve,sad vec 3 godine nikako.
Steta sto niste napisale i kakve su dijagnoze i koliko je duga borba za drugim detetom ili trudnocom.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sekundarni sterilitet
12.5.2009 20:35:49   
Sneža
Cecana dobro došla ovde kod nas na ringerajuuser posted image user posted image
Sve smo mi pisale manje više zašto nema trudnoće ili u kom smo trenutno stadijumu lečenja,ali po datim temama,već ćeš i sama uvideti.Koja je dijagnoza kod vas?Ili ste još u potrazi za problemom?

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sekundarni sterilitet
12.5.2009 21:03:06   
2002m
Ja imam decaka od 7 god. trudnoca iz prvog pokusaja a sada pokusavamo 3 god. i jos nista.Od analiza jedino nisam radila lapar. svi ostali nalazi su uredu.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sekundarni sterilitet
13.5.2009 10:27:09   
Anoniman
Dobrodošla Cecana na Ringeraju! user posted image

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sekundarni sterilitet
13.5.2009 10:32:10   
Modessty
Cecana dobrodošla!!!! Pridruži se nama trudilicama u temi Čekamo dve crtice

Ja stvarno nemam tačnu dijagnozu. Po poslednjem je da nema ovulacije user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 22:36:39   
Cecana
Pozdrav svima.Evo nikako da se javim,prosto ne znam gde da pisem.
Kod nas je problem losiji spermogram koji smo otkrili pre 2 godine,kod mene je kao bilo sve ok.Pre 6 meseci ja konacno krecem na detaljnije analize i stanje je blagi uzas.Hormoni u disbalansu, fsh manji od lh-namam ovulacije,otkrili su mi i hipotiroizam-umanjen rad stitne zlezde-tu dobijam dozivotnu terapiju.
Sad sam trebala da uradim laparoskopiju u Betaniji ali su me pomerili za sledeci ciklus.Inace dr. Kopitovic mi je otkrila PCOS,tako da sam sad kompletna.
Sve u svemu,prosto nam treba cudo da bi zaceli bebu.
Laparoskopski ce mi punktirati ciste na jajnicima i savetovali su mi da malo smrsam-imam 10 kg viska,tako da radim i na tome.
Stvarno pokusavam da vas pratim ali nikako ne stizem,javicu se kad god budem mogla.
Svima vam zelim da sto pre ugledate user posted image .Srecno.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 22:40:40   
Ana RR
Cecana, žao mi je što se tako iskomplikovalo...
Ali ne gubi nadu, uvek postoji neko rešenje! Na kraju krajeva, uvek postoji veštačka oplodnja, tako da nemaš brige, biće to ok!

Ljubac user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 23:19:00   
Mai
Cecana, i ja imam identican problem. Disbalans hormona, izostanak ovulacije, imam PCOS, 10 kg viska itd.
Samo meni nije dr preporucila laparoskopiju, nego HSG. Kod mense su se ciste smanjile, jer sam pila hormone i izazivali su mi menstruaciju. Ali mozda cu i ja posle HSG morati i laparoskopiju. Ko zna kakvi ce mi biti rezultati.

Sve cemo mi biti user posted image  uskoro ......

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 23:25:12   
Cecana
Ja sam se spremala na HSG ali nikako da ga uradim.Sad mi je dr.rekla da je bolje sto ga nisam radila posto ce mi laparoskopijom videti i prohodnost jajovoda.
Ne znam,kazu da je visak kilograma glavni problem,posto sam ja ustvari dobila pcos od viska kg.Sve se nadam da ce mi se srediti malo hormoni kad smrsam. Citala sam negde da je dovoljno da se smrsa 10% od ukupne tezine da bi se ponovo vratile ovulacije.

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 23:27:02   
Cecana
Mai koje si hormone pila,jel kontraceptivne tablete?.Jesi pokusala sa stimulacijom ovulacije i sa ciljanim odnosima ili inseminacijom?

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 23:31:33   
Mai
Nazalost, ja oduvek imam PCOS. To znam od 17-te godine. Pocela sam da se gojim tek od kada sam prestala da pijem DIANU35, jer sam htela trudnocu, pa sam izbacila kontracepciju. I vec tri godine ne uspevam da smrsam, ali se nisam ni preterano trudila. Kazu da je najvaznija fizicka aktivnost, i ishrana bez belog brasna, secera i mlecnih proizvoda.

Moracu malo vise da procitam o laparoskopiji, ako vide tako i prohodnost, bolje da uradim sve od jednom.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 23:34:25   
Mai
Nisam jos isla na inseminaciju, tek sam prethodna tri meseca pila klomifen, i imala sam ovulacije, ali su folikuli prerastali i pretvarali se u ciste. Sada cu jos da ispitam i jajovode, pa cu ponovo na neku stimulaciju ovulacije. Doktorka je predlozila inseminaciju, ali tek kad zavrsim sa HSG-om i malo se odmorim od klomifena, pa cemo videti

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 23:37:46   
Cecana
Sad vidim da Anci leci PCOS kod endokrinologa,bas cu da pitam dr kad budem isla u junu na kontrolu za stitnu.
Meni je dr.ginekolog jos rekla da bi mi prepisali lek Glikofage-ako se tako zove,kojim se leci PCOS,ali ne moze dok ne smrsam.
Sam pcos i nije tako veliki problem,moja drugarica ga ima od puberteta i ima 2 dece.

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sekundarni sterilitet
21.5.2009 23:42:02   
Mai
Nisam cula za taj lek, mada sam puno citala o PCOS. Ima raznih oblika, i mnoge zene imaju PCOS ali i normalnu ovulaciju, pa mogu da ostanu trudne. Ja sam neki najgori slucaj, imam sve moguce simptome PCOS.
Ali ima leka za sve, tako da izboricemo se

Tasho, mogla bi da prebacis ovu prepisku u temu PCOS, ja ne znam kako se to radi


(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sekundarni sterilitet
10.4.2010 15:13:04   
cipiripi
Primarni i sekundarni sterilitet Kod primarnog steriliteta nema trudnoće i pored lečenja i raznih terapija. Kod sekundarnog steriliteta žena je imala već jednu uspešnu trudnoću, ali se prilikom sledećeg začeća pojavio sterilitet.

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sekundarni sterilitet
10.4.2010 15:52:20   
liliana
Cipi, baš sam htela dati objašnjenje!
Uvek me preduhitriš!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sekundarni sterilitet
10.4.2010 15:55:34   
cipiripi
ako znas nesto vise o tome pisi...mnogima to treba... user posted image user posted image
mene zanima kako se luci...kako se dijagnostikuje uzrok...?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sekundarni sterilitet
10.4.2010 16:22:49   
liliana
Ne znam baš puno o tome, pošto je moj problem bio primarni sterilitet, pa se sekundarnim nisam baš previše informisala.
Znam samo da se nakon jednog ili 2 porođaja javlja, a uzrok može biti disbalans hormona uzrokovan prethodnom trudnočom, zatim pojava priraslica na regiji jajnika i/ili jajovoda(??) ali i u regiji materice (ukoliko je prva trudnoča završena sekcijom (carski rez). Zatim, jedan od uzroka može biti i višak kilograma nakon prve trudnoče, ukoliko ih žena nije imala pre trudnoče. U večini slučajeva, od sekundarne bračne neplodnosti žena "boluje" . Ne znam kak se lječi, ali predpostavljam da se moraju proči analize slične kao kod primarnog steriliteta. Ako se setim još nečega-napisat ču.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here