|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Klasična muzika u trudnoći ...
25.10.2010 14:56:51   
Capa
Drage moje, da li ste čule da bebe vole da slušaju klasičnu muziku još dok su u našim stomacima ?
Moj bebac je skroz aktivan, ne miruje ni sekund, pa rekoh da puštam malo Mocarta ( čula sam da ih on najviše smiruje ) ....
Bilo bi zanimljivo da razmenimo iskustva po tom pitanju, ako ste raspoložene...
Pozdrav !
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Klasična muzika u trudnoći ...
25.10.2010 15:37:46   
jelena038
moj je slusao!!! user posted image user posted image user posted image procitala sam to na nekom od foruma, tada, pre sest godina i pustala mu svaki dan bramsa i cajkovskog, ne prejako, naslonim slusalice, ili zvucnik na stomak, i beba se smiri user posted image tada sam procitala da to utice na inteligenciju user posted image da l je zbog njih dvojice, ili mene i mm, ne znam, ali moje dete je krenulo u skolu sa 5 i po user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Klasična muzika u trudnoći ...
2.1.2011 2:54:50   
~Nim~
I ja sam citala o tom Mocart efektu.
Iako je nedavno pobijena ta teorija - da slusanje klasicne muzike povecava inteligenciju za 10-15%
moja beba je slusa skoro svaki dan user posted image

P.S. Da napomenem da nema svrhe pustati bebi muziku pre 15.nedelje
jer do tad ne cuje.
U pocetku cuje kucanje maminog srca i crevca kako krce i mamin glas,
a koju nedelju kasnije i zvukove spolja

< Poruku je uredio ~Nim~ -- 2.1.2011 2:55:55 >


_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Klasična muzika u trudnoći ...
5.1.2011 9:54:29   
strahinja11
Nasla sam na netu super muziku za mame i bebe ...user posted image user posted image user posted image

Ako nekom treba neka se javi na pp?

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Klasična muzika u trudnoći ...
5.1.2011 10:01:41   
maja19
U svakom slucaju sve te da ih nazovemo radnje koje podsticu bebu jos u stomaku mogu samo da koriste...ja sam Nikoli dosta citala dok je bio u stomaku i on od malena voli knjigice i pokusava sam da smisli neku pricicu koja odgovara datoj knjizi...i mnogo voli racunsku masinu sa trakom,posto sam do samog kraja radila u firmi i non stop je koristila...

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Klasična muzika u trudnoći ...
5.1.2011 10:54:31   
strahinja11
Strava:))

Kako je to cudno, jos u stomaku stvara navike user posted image user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Klasična muzika u trudnoći ...
21.8.2011 0:59:01   
Brana
Pustala sam klasiku,najvise Cajkovskog i Sostakovica,ali je ipak najvise reagovao na muziku sa izrazenim ritmom,tada je umeo da se javi udaranjem u mamina rebrauser posted image i dan danas kada mu pustim klasiku,reaguje mirno,osluskuje...a kada mu pustim muziku sa izrazenijim ritmom,odmah dize rukiceuser posted image i pomera telo u skladu sa muzikom...user posted image Treba pustati bebi u stomaku razne muzicke zanrove,a ona ce reagovati na onaj koji joj najvise prija,klasika obicno deluje umirujuce na psihu,pa se cak koristi i za lecenje odredjenih psihickih bolesti preko muzikoterapije...Ako mami prija klasika,i opusta je,to ce se sigurno velikim delom odraziti i na bebu,i time ce i na nju delovati smirujuce..


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Klasična muzika u trudnoći ...
23.8.2011 14:34:38   
Blagoslovena
Da, na youtube ima mnogo linkova sa muzikom za bebe....pored muzike prelijepe su i slike bebica.....a i mame se opuštaju uz takvu muziku....

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Klasična muzika u trudnoći ...
28.8.2011 15:10:21   
bajkica
ja pustam najvise mesecevu sonatu- betoven i bas opusta i bebu a i mene

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here