|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
11.3.2009 13:13:00   
Anoniman
Žene u Srbiji od 25 do 65 godina dobijaće na kućnu adresu poziv za obavezni preventivni pregled za rano otkrivanje raka grlića materice. Domovi zdravlja pozive će slati na osnovu biračkih spiskova.

U Institutu za javno zdravlje Srbije „Batut”, gde je održan skup povodom početka sprovođenja Nacionalnog programa za prevenciju raka grlića materice, juče je rečeno da je nadležnima u domovima zdravlja ostavljeno da sami organizuju kada će početi sa pozivanjem žena i pregledima.
- Još prošle godine smo počeli da organizujemo skrining program, ali smo tada žene pregledali samo vikendom. Sada će to biti drugačije, ali još se nismo dogovorili kako. Postoji mogućnost da svakoga dana odvojimo sat vremena na zakazane ginekološke preglede - objašnjava dr Mirjana Velimirović, direktorka Doma zdravlja Savski venac.
Domovi zdravlja dobiće i kompjuterske softvertske programe kako bi na što efikasniji način mogli da vode evidenciju o svojim pacijentima. Ministar zdravlja Tomica Milosavljević rekao je da u bazama podataka zdravstvenih osiguranika već postoji dovoljno informacija na osnovu kojih može da počne pozivanje na preglede.
Pregled za rano otkrivanje raka grlića materice podrazumeva da se ženi uradi Papanikolau test, koji je efikasna zaštita od ove bolesti samo ako se obavlja redovno. Sve žene treba da idu na skrininig preglede jednom godišnje.
Izvor: blic.rs

Jesam dobro razumela? Slaće nam pozive da dođemo da radimo PAP? Zar postoji neka žena koja kod svog lekara ne odradi PAP jednom godišnje? Radiće svaki dan po sat vremena sa pacijentkinjama. WOW! Pa neće stići sve žene da odrade za godinu dana.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
11.3.2009 13:19:40   
Jeca*
Ne Tašo. Nekad su radili to vikendom, a sad ce odvojiti i sat vremena dnevno za te preglede. A sa druge strane, mislis li da ce se odazvati sve zene? Pa ja prva necu ici u dom zdravlja. Nista licno, jednostavno, imam svog ginekologa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
11.3.2009 13:37:54   
prase

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jesam dobro razumela? Slaće nam pozive da dođemo da radimo PAP? Zar postoji neka žena koja kod svog lekara ne odradi PAP jednom godišnje? Radiće svaki dan po sat vremena sa pacijentkinjama. WOW! Pa neće stići sve žene da odrade za godinu dana.



Ajoj Tasho, nemaš ti pojma koliko žena ne ide kod ginekologa dok ne oseti neke smetnje. Pravdaju se obavezama, tempom života, decom... samo da ne idu. Baš kada sam bila kod mog ginekologa u čekaonici sam srela ženu koju je dovela njena ćerka i objašnjavala joj da MORA da ide na kontrole bar 2 puta godišnje i da ne čeka da je neko vodi za ruku. Iz razgovora sam zaključila da ta žena nije bila kod ginekologa godinama. Rak grlića materice se u proseku jako kasno otkriva baš zbog toga što žene odu kod ginekologa samo kada moraju... Slažem se sa Jecom, mislim da ih ovi pozivi neće naterati da odu, možda samo mali procenat njih koje su inače mislile da je vreme da idu na kontrolu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
11.3.2009 15:01:18   
Anoniman
Jeco, vikend i sat vremena dnevno je smešno malo vremena. Koliko žena stigneš da pregledaš za sat vremena???

Ni ja neću ići, ja sam malo skeptična prema nepoznatim lekarima.

prase, meni to nije jasno. Kao da kod ginekologa boli. Mogu da razumem (delimično) kada neko neće kod zubara, jer se boji da će ga boleti, ali žena koja je rodila dete, i zna da kod ginekologa ne boli... zašto se opire? user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 11.3.2009 15:02:13 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
11.3.2009 18:43:03   
ljubičica
I ja kad odem kod moje doktorke masu puta  čujem kako žene ne idu po nekoliko godina kod ginekologa user posted image  !!!
 
Meni je to strašnooooo!!!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
11.3.2009 18:53:45   
Jeca*
Mislim da nije poenta u tome da li nešto boli ili ne. Ljudi su jednostavno nemarni prema svom telu. I brzo se živi, nema se vremena ni za šta što nije nužno. Po principu, ako ne osećam neku bol, zašto bih išla kod lekara. Moram priznati da ja npr nikad nisam radila ultrazvuk dojke, a to toliko potenciraju. Takođe, pre trudnoće nisam imala običaj da idem često kod ginekologa. Osećala sam se zdravo i iskreno, nisam ni razmišljala o tome. Živela sam trista na sat, ma kome padne na pamet da ide kod lekara ako ne mora. Sad je drugačije i sad planiram da idem jednom god. bar, na pregled. Ali hoću da kažem da ja kapiram zašto ljudi ne posećuju lekare ako ne moraju.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
11.3.2009 20:25:43   
NadaR
Moja tetka je umrla od raka dojke zato sto se kasno otkrilouser posted image
Mislim da bez obzira kojim tempom zivota zivimo ,trebali bi naci vremena za taj pregled
jer on ponekad moze da spasi zivotuser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
11.3.2009 21:25:32   
Ana RR
Moram da priznam da sam prilicno lenja kad treba da odem kod lekara opste prakse, mislim da ima 10 godina kako nisam usla u dom zdravlja. Idem u privatnu laboratoriju, obavim sve analize i oni ti kazu sta nije u redu i da li nesto treba da lecis.

Ali kad je u pitanju ginekoloski pregled i pregled dojke, tu sam redovna! Kod ginekologa sam isla na 3-6 meseci, a u poslednje vreme sam skoro svaki dan tamo. A posto godinama imam neki cvoric u dojci to pratim na 6 meseci. Prvo sam isla na 3 meseca pa na 6, pa bi sad mogla i na godinu dana ali nekako mi je sigurnije na 6 meseci.

A sto se tice tog gin. pregleda u domu zdravlja... NEMA TEORIJE da ce oni da me pregledaju!! Jednom sam se opekla i vala vise nikada!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
12.3.2009 0:24:20   
Anoniman
Već duže vreme idem na redovne preglede kod ginekologa... valjda zbog problema sa cistama. Sada odlazim 1 godišnje na redovne kontrole, a ako imam neki problem - odem i češće.

U ovoj temi Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom KLIK sam pisala o mojoj poseti lekaru opšte praxe... sada pre koji dan... eh, potsetiste me da dopišem... user posted image
Do juna meseca morate da potpišete ugovor sa nekim državnim lekarom opšte praxe - kaže Zakon.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
12.3.2009 14:12:52   
Modessty
Nema šanse da odem u DZ na pregled! Dosta mi ih je!
Imam svog ginekologa i niko drugi neće da me pipne!

Pošto samo državni lekar može da da bolovanje ja idem u ambulantu medicine rada. Nema mnogo gužve, imaju odličnu laboratoriju, a ginekologica je fenomenalna za saradnju.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
13.3.2009 8:08:17   
Anoniman
 
Jel ima uopšte ovde neko ko planira da se odazove na ovaj poziv? user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
13.4.2009 12:18:25   
Anoniman
Počeo besplatan skrining grlića materice

NOVI SAD - Služba za zdravstvenu zaštitu žena Doma zdravlja "Novi Sad", u okviru Nacionalnog programa za prevenciju premalignih i malignih oboljenja cerviksa, počela je sa skriningom grlića materice, navodi se u saopštenju Doma zdravlja "Novi Sad".

Svaka Novosađanka će na kućnu adresu dobiti poziv ili će telefonom dobiti informaciju o datumu i vremenu pregleda i imenu lekara koji će pregled obaviti. Izabrani ginekolozi pregledaće svoje pacijentkinje, a žene koje još nisu izabrale svog ginekologa imaće priliku da to sada učine.
Skrining obuhvata ginekološki pregled, kolposkopiju, uzimanje i analizu PAP testa i vaginalnog sekreta, a svi pregledi i analize su besplatni, i ne plaća se ni participacija, navodi se u saopštenju.
Svake godine u Evropi 50.000 žena oboli, a 25.000 umre od raka grlića materice. Srbija zauzima neslavno prvo mesto po broju obolelih i umrlih od ove bolesti. U našoj zemlji godišnje od raka grlića materice oboli 1.500 žena, a 500 ih umre.
Efektivnim merama prevencije moguće je sprečiti do 80% slučajeva raka cerviksa.
Uporedo sa ovim, u objektima "Liman" i "Bistrica" na Novom naselju tri lekara će obavljati tipizaciju na HPV (humane papiloma viruse) ženama sa slabijim socio-ekonomskim statusom.
Humani papiloma virusi mogu biti kancerogeni i nekancerogeni. Kancerogeni tipovi ovog virusa (broj 16 i 18) su odgovorni za nastanak premalignih i malignih oboljenja na grliću. Preko 70% karcinoma grlića materice je izazvano tipovima 16 i 18 HPV-a.
Zbog toga je važno otkriti ih na vreme i nakon toga sprovesti adekvatnu terapiju.
Infekcijama HPV-a su sklone žene i devojke koje rano stupaju u seksualne odnose i imaju veći broj partnera. Faktori rizika su i pušenje, neadekvatni higijenski i ekonomski uslovi života, upozoravaju iz Doma zdravlja.
Izvor: rtv.rs

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Poziv za pregled stiže na kućnu adresu
13.4.2009 12:23:12   
mamanp
Sve je to lijepo sto pise u novinama i sto oni pricaju, ali kod nas je istina drugacija - moja mama isla da zakaze za pregled i da uradi papa-test, oni joj rekli da moze da zakaze tek za nekih dva-tri meseca, a na rezultate papa-testa se ceka oko tri meseca i obicno kod nas nisu ni tacni. A kad odes privatno rezultati budu sutra gotovi.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here