|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Temenjača
28.8.2008 17:40:45   
Anoniman
Kako ste čistile bebama temenjaču?

Ja sam Luki mazala baby ulje na glavu predveče, recimo oko 18h mu namažem (ako znam da ćemo biti kod kuće). Sipam ulje na vatu i dobro mu utrljam na glavu. Ostavim ga tako do kupanja koje je tada bilo oko 19.30-20h. PRE kupanja (prvi put sam se zeznula pa sam posle kupanja) sam uzela češljić, onaj deo sa uskim zubcima, blago ga iskosila (da mu baš ne orem po glavi) i počela da češljam. Ako ima mnogo-ne siđe sve odjednom. Ne treba forirati. Iz više pokušaja - sve siđe. Naravno, nakon iščešljavanja, sam mu prala kosu.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Temenjača
28.8.2008 19:53:18   
guppy RR
Nama se je to samo jednom pojavilo i to u blažem obliku, kada je počela da raste kosa. Namazala sam na debelo bademovim uljem i ostavila pod pamučnom kapicom da se to "namače" nekoliko sati. Onda sam češljala onom jako gustom baby četkom POD UGLOM (inače ništa ne izađe) i sve se lepo isčešljalo u prvoj rundi. Mislim, da je dosta važno da se češlja malo tako pod uglom, kao što i Tasha kaže, da dlačice to malo "izgrebu" nežno dole.

Posle skidanja smo im oprali kosu dečjim sapunom i to je bio kraj problema.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Temenjača
28.8.2008 23:14:18   
Anoniman
Nama se desilo kad je bio baš mali, tu između 3-6 meseci, i onda sada pred leto. Ali nije to ništa strašno, ili bar meni nije ilo-možda zato što je bio blaži oblik-brzo se to sredi.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Temenjača
29.8.2008 7:00:35   
ebru
Tasha isto ovako kao i sto si ti napisala.Znaci prije kupanja na jedno 20 minuta namazala bi joj glavicu baby uljem,onda isprala i poslije pranja samo iscesljala i tjemenjaca je hB vec nestala od 2.pranja!

_____________________________

Monika 11.12.2007
Svaki covjek upozna jednom covjeka svom zivota,ali samo rjetki upoznaju ih u pravo vrijeme!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Temenjača
29.8.2008 7:52:24   
Anoniman
ebru, to nije isto kao što sam ja radila, jer ja sam naglasila da češljamnjem nakon pranja nisam ništa postigla, već sam češljala pre pranja kose.

(odgovor članu ebru)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Temenjača
29.8.2008 18:13:13   
štrumf
potpis pod Tasho. Mi nemamo sa tim problemauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Temenjača
1.9.2008 14:42:44   
ebru
Sorry Tasha,ja procitala a nisam odma skontalauser posted image

_____________________________

Monika 11.12.2007
Svaki covjek upozna jednom covjeka svom zivota,ali samo rjetki upoznaju ih u pravo vrijeme!

(odgovor članu štrumf)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Temenjača
9.9.2008 5:08:22   
stella
Mi sada koristimo Mustela sampon za tjemenjacu.Mjesecima pokusavamo maknuti tjemenjacu ali nista.Stavljali smo i bademovo i obicno ulje i nista.I drzali vlaznu kosu i opet nista.
Prije par dana kupimo ovaj sampon u pjeni i od tri pranja sve skoro otislo.A bilo je bas puno.Ima dugu kosicu pa je bilo tesko.Mozda da jos dva puta operemo i nema je viseuser posted image  
A cesljamo se normalno.
Jedno veliko bravo za Mustelu.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu ebru)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Temenjača
9.9.2008 13:25:28   
guppy RR
Da, čula sam i ja za Mustelu, da je odlična!!! Svi je jako hvale!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Temenjača
11.10.2008 12:41:10   
Veki76
Kupite ogrlicu od cilibara. Pomaze kod rasta zubica, ali i kad se jednom skine temenjaca vise se ne vraca. Cak skida i ekcem sa lica.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Temenjača
21.12.2009 1:16:22   
marince1
sta je temenjaca?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Veki76)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Temenjača
21.12.2009 1:19:06   
gagana83
Šta je temenjača? Temenjača je seborični dermatitis poglavine - masne žućkaste naslage na glavi. Blaži oblik temenjače, mestimične poršine na koži glave sa masnim ljuspicama.
Izvor-Bebac


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Temenjača
21.12.2009 1:20:59   
marince1
hvala bogu,nije mi poznato.
nama se pomaloperuta koza na glavici.
gago user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Temenjača
21.12.2009 1:25:39   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

hvala bogu,nije mi poznato.
nama se pomaloperuta koza na glavici.
gago user posted image

user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Temenjača
21.12.2009 8:16:38   
mamanp
Ja bi mojim pre kupanja namazala glavicu uljem, stavila kapicu, posle nekih pola sata iscesljala im kosu i gotovo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Temenjača
21.12.2009 9:16:25   
*Alexx*
Andrej je imao to perutanje (jako malo), pa sam ja to iščešljala na "suvo", i tu je nestalo. Ostalo nam je baš na vrhu glave, kao suva koža, pa grubo pod prstima (ne liči na ono što sam iščešljala user posted image ). Probaću Mustelin šampon.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Temenjača
21.12.2009 9:24:02   
sneza24
Davidu se isto malo peruta glavica.Mazem mu bebi ulje,odstoji malo tako onda iscesljam i to je to.Imamo jos malkice da skinemo.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Temenjača
21.12.2009 12:41:14   
Anoniman
A sta mislite o hipp-ovom bebi ulju? Jel bih smela te da joj namazem sad sa 3 puna meseca? I moja slatkica ima temenjacu

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Temenjača
21.12.2009 13:39:57   
NONA79
mi smo imali vrlo malo temenjače i to smo riješili kantarionovim uljem prije kupanja ( kod oba djeteta ) i posle dva-tri "tretmana" se sve sklonilo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Temenjača
30.1.2010 11:57:12   
Shishica
Da li se moze spreciti pa mazati lutkice sa malo ulja pre kupanja i malo, blago cesljati pa kupati....?

Ne svako vece tako nego onako...ponekad staviti ulje... haaaaaaa???

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Temenjača
30.1.2010 12:00:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Shishica

Da li se moze spreciti pa mazati lutkice sa malo ulja pre kupanja i malo, blago cesljati pa kupati....?

Ne svako vece tako nego onako...ponekad staviti ulje... haaaaaaa???


meni zena u apoteci kod koje sam kupila NUK cetku i cesalj (230din) da ako beba ima kosicu da ipak od prvog dana malo krenem da je cesljam...i da cu tako spreciti nastanak temenjace...
I ona je pominjala ulje koje namazem bebi na glavu (ako se pojavi temenjaca) ...I onda je okupamo.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Temenjača
30.1.2010 12:03:55   
Anoniman
Ja sam Nesi mazala glavicu bademovim uljem od rodjenja, ali je ipak dobio temenjacu i imao je do 8-9 meseca. Prestala sam da mu mazem, tj da mu iscesljavam sa 7, jer mi nije dozvoljavao da to radim, i onda je prosla sama od sebe.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Temenjača
30.1.2010 12:12:40   
Shishica
Eto sad... Pa dobro..vredi pokusati, a onda beba svaka za sebe... ide kako ide...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Temenjača
30.1.2010 12:15:26   
Anoniman
Naravno da vredi pokusati, u sustini, nemas sta da izgubisuser posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Temenjača
27.4.2010 13:09:12   
Anoniman
danas sam primetila da tea ima ovo ...ali samo sa strane...na vrhu glave i iza nema...

koje ulje može?
bilo koje?

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here