|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nema vise "fitness" izgovora!
7.1.2010 8:00:54   
cipiripi

Nema vise FITNES izgovora!!!


Umorni ste i osecate da ste pod stresom jer previse radite, obavljate sve kucne poslove, brinete se o deci... No, nista od navedenog nije dovoljan razlog da izbegavate treninge.

Za svaki razlog da vezbate sigurno postoji bar jedan izgovor da to ne radite: nemate vremena, cesto ste na putu, deca su bolesljiva, suprug zahteva da mu se vise posvetite... Iako je ponekad sasvim OK ici linijom manjeg otpora, potpuno odustajanje od rezima fizickih aktivnosti negativno ce se odraziti na vasu kondiciju i zdravlje, ali i na raspolozenje. Nakon konsultacije sa fitnes ekspertima, kao i nekoliko nasih citateljki koje su resile problem uklapanja treninga u dnevni raspored obaveza, smislili smo sedam taktika za ostvarenje "fitnes cilja".

Tipican izgovor # 1
"Zbog obaveza na poslu, prema porodici i prijateljima, jednostavno ne mogu da nadjem vremena za treninge"

Savet: Vezbajte cim ustanete (rano ujutro)

Kada Suzana (34), menadzer u banci i majka dvogodsnjih blizanaca, cuje zvuk budilnika, u pola sest ujutro, njena prva misao je: "Ne zelim da ustanem!". Medjutim, dan joj je ispunjen brojnim obavezama, od menjanja pelena do poslovnih sastanaka, a rani jutarnji sati su jedino vreme kada moze da zadovolji svoje potrebe. Zbog toga primorava sebe da rano ustane i krene u akciju. "Znam da cu se osecati mnogo bolje cim se obucem i izadjem iz kuce", priznaje ona.
Iako je pola sest ujutro ekstremno rano za vecinu ljudi, Suzanina strategije "ko rano rani..." donosi najbolje rezultate. S druge strane, eksperti kazu da su osobe koje vezbaju ujutro doslednije u sprovodjenju fitnes rezima od onih koji vezbaju posle podne i uvece. Da biste pomerili termine treninga, navijajte budilnik da vam zvoni 15 ili 20 minuta ranije svake dve nedelje dok na kraju ne uspete da se probudite sat ranije. Kada to postignete, potrudite se da ustajete u isto vreme svakog dana (bar radnim danima) - bez obzira na to da li vezbate ili ne - pa cete rano ustajanje prestati da dozivljavate kao kaznu. A onda, vezbajte na miru. Ili, iskoristite vreme za obavljanje kucnih obaveza, igru sa decom i raniji odlazak na posao.

Tipican izgovor # 2
"I kada ugrabim malo slobodnog vremena, izmedju dve obaveze, previse sam umorna da bih vezbala"

Savet: Zavarajte i mozak i telo

Poput mnogih zaposlenih majki, Katarina, lekar opste prakse i majka trogodisnjeg deteta, koristi taj "Previse sam umorna" izgovor skoro svakog dana. Ipak, ova 40-godisnja zena pronasla je nacin da natera sebe da vezba. "Kada osecam da ne mogu da trcim, ubedim sebe da ce biti sasvim dovoljno da odem na stazu kojom trcim i da se samo prosetam. No, kada stignem tamo, odmah se osecam mnogo bolje i ipak istrcim svoju kilometrazu", kaze Katarina. Slican plan primenjuje i za plivanje. Kada nije spremna da pliva, odlazi u saunu. "Nakon izvesnog vremena pozelim da se rashladim u bazenu, a kada udjem u vodu, vec nakon nekoliko minuta m ise pliva." Umor i slabost nije lako prevazici jer je mozak cesto umoran, bas kao i telo. Iako ce zvucati cudno, najbolja strategija je da ne razmisljate o tome koliko ste umorni. Jednostavno se prebacite na komandu "autopilot", obucite odecu za trening i idite da vezbate. Najcesci uzrok pada energije jeste smanjen dotok kiseonika. Kada pocnete da se krecete (vezbate) brzo cete se bolje osecati jer krv i kiseonik stizu u mozak i misice. No, ako se i nakon deset ili petnaest minuta osecate malakasalo, odustanite od treninga za taj dan pa sutra krenite ponovo.

Tipican izgovor # 3
"Uvek nesto zaboravim kada idem na fitnes"

Savet: Napravite rezerve i improvizujte

Zaboravljanje patika kod kuce takodje moze da bude razlog za odustajanje od vezbanja. Na svu srecu, moguce je uspesno odraditi trening i bez patika (obuce). Kristina, 37-godisnja novinarka, nije dala da joj takva "sitnica" pokvari vezbanje. "Odlazak kuci za mene uopste nije bila opcija. Odradila sam na prostirci sve vezbe koje sam mogla da radim bosa".
Jogu i pilates je i bolje vezbati u carapama ili bos, a uvek mozete da udjete i u salu za vezbanje, uzmete prostirku i radite sklekove, cucnjeve, trbusnjake i slicne vezbe.
Da biste u buducnosti izbegli ovakve pehove, spakujte sportsku tasnu noc pre odlaska na trening i proverite da li se u njoj nalazi sve sto vam je potrebno. Onim danima kada nemate dovoljno vremena da od kuce, propisno spremljeni, krenete na trening, koristite sledece trikove.
Ako ste zaboravili...
* Majicu: Zamolite osoblje u fitnes klubu da vam da neku od njihovih promotivnih majica!
* Sorts: Ako ste u dovoljno udobnim farmerkama, mozete da vozite trenazni bicikl, hodate na pokretnoj traci ili da radite na elipticnoj spravi.
* Sokne & patike: Vezbajte bosonogi, ali ne na pokretnoj traci ili elipticnoj spravi, jer kretanje na njima moze da uzrokuje pojavu zuljeva na tabanima.
* Gumicu ili traku za kosu: Pitajte na recepciji kluba imaju li neku gumicu za kosu, ili radite vezbe koje ne izazivaju intenzivno znojenje.

Tipican izgovor # 4
"Osecam da cu se prehladiti"

Savet: Budite iskreni prema sebi, a onda poslusajte svoje telo

"Prilicno sam posvecena vezbama i zato me, kada preskocim trening ili dva zbog bolesti, prilicno grize savest", kaze Nada, 35-godisnja profesorka engleskog jezika. "Desava se, naravno, da me bolest toliko onesposobi da ne mogu da ustanem iz kreveta, ali tegobe koje mogu da izdrzim na nogama nikad mi nisu prepreka da odem na trening. Desavalo se da prehladjena odem u teretanu i da, nakon odredjenog vremena, nos prestane da mi curi ili se otcepi. Naravno, tada mi je bilo drago sto sam poslusala glavu, a ne telo."
Iako su bolest i povrede sasvim objektivni razlozi da usporite tempo vezbi, ili cak apstinirate od njih, ponekad je moguce da osecaj da cete se razboleti postoji samo u vasoj glavi bez realnog utemeljenja. To, naravno, nije nesto sto brzi hod ili voznja bicikla ne mogu da izlece. Dakle, kako da prepoznate razliku izmedju signala glave i tela? Ako se osecate neznatno umorno i ne mozete tacno da odredite sta vas muci, bar pokusajte da trenirate. Neka to bude lagana, umerena aktivnost, obavljajte je 10 do 15 minuta i proverite kako se osecate. Telo ce vam nepogresivo reci da li zeli da nastavi da vezba ili bi radije islo kuci. Prehlada, blaze stomacne tegobe ili slabija glavobolja, ne bi trebalo da vas sprece da vezbate. Suzdrzite se od intenzivnog vezbanja, i ako pocnete da se osecate lose, cak i nakon blazih oblika aktivnosti, odmah prestanite. Ipak, visoka temperatura koja ukazuje na upalu u organizmu, kao i otezano disanje (koje moze da ukaze na infekciju gornjeg respiratornog sistema) simptomi su koji definitivno nalazu da pauzirate od vezbanja. U oba slucaja, trening moze da pogorsa problem.

Tipican izgovor # 5
"Imam komplekse zbog izgleda i odlazak u fitnes centar prilicno je stresno iskustvo za mene"

Savet: Pronadjite okruzenje koje vam odgovara

Dok je Vanja, 43-godisnja socijalna radnica, bila clan jednog fitnes kluba, osecala je nervozu pred odlazak na trening. "Osecala sam pritisak da izgledom i opremom moram da se uklopim u okruzenje, a bilo me je i sramota da stalno zapitkujem instruktore kako se koriste sprave i rade vezbe", objasnjava Vanja. "Zbog toga su moji treninzi bili pre sporadicni nego redovni." Kada je otkrila manji klub u blizini svoje kuce, u kojem su vezbale samo zene, u manje "pretencioznoj" opremi, osetila je veliko olaksanje i pocela da uziva u vezbama. Sada redovno odlazi na treninge tri puta nedeljno.
Eksperti kazu da je normalno osecati strah ili nelagodu ako niste dugo (ili uopste) vezbali, ako imate komplekse zbog izgleda ili niste nikada koristili sprave u teretani. Zato je najbolji nacin da se prvo uclanite u manji klub, u iskljucivo zensku grupu vezbaca i da izaberete oblik vezbi koje ne iziskuju specijalnu opremu niti intenzivne pokrete. Osim toga, odlican nacin da se naviknete na okruzenje u fitnes klubu jeste da angazujete licnog trenera. Tako cete ne samo nauciti pravilno da izvodite vezbe i koristite sprave, vec cete se fokusirati na rad sa trenerom i zaboraviti na ostale ljude u sali. Ukoliko je novac problem, uclanite se sa prijateljicom i podelite troskove i termine za vezbanje. Takodje, vezbanjem kod kuce (uz DVD) izgradicete samopuzdanje i izdrzljivost, koji ce vam odlicno posluziti kada budete odlucili da se uclanite u fitnes klub.
Konacno, znajte da ste vi sami sebi najostriji kriticar. Ostali u klubu mnogo su vise fokusirani na sebe nego na druge. Bez obzira na to kako izgledate i na stepen vase kondicije i vestine, ako ste u klubu - vi ste ravnopravan vezbac.

Tipican izgovor # 6
"U klubu je uvek velika guzva. Svaki put kada odem, moram da cekam red za neku spravu"

Savet: Vezbajte kod kuce

U fitnes klubu zaista moze da bude previse ljudi koji prave buku. Upravo zbog toga, Maja, 30-godisnja uciteljica, potpuno je odustala od treninga u fitnes klubu i osmislila je solo program vezbanja. Ona redovno odlazi na trcanje i voznju bicikla, a nakon povratka kuci, nastavlja da vezba u delu potkrovlja koje je adaptirala za to - na stabilizacionoj lopti, prostirci, pilates obrucu i sa tegovima. Na ovaj nacin, Maja aktivira misice gornjeg dela tela i kompletira svoj trening. "Za oko 25 minuta, odradim sve vezbe koje aktiviraju muskulaturu ruku, ramena, grudi i stomaka", kaze Maja.
Raznovrsnost je kljucna stvar za svaki program vezbanja, jer jedino tako mozete da postignete prave rezultate - oblikovanje i zatezanje svih grupa misica, podizanje kondicije i skidanje viska kilograma. Ako, ipak, niste tip osobe koja moze bez asistencije sportskog strucnjaka da osmisli program vezbi, ili ne mozete da se motivisete za rad van grupe - odlazite u fitnes klub u vreme kada je najmanja guzva. U suprotnom, ulozite u kucne rekvizite i sprave: tegove, stabilizacionu loptu, konopac za preskakanje i razmislite (zbog cene!) o kupovini trenaznog bicikla i elipticne sprave.


Tipican izgovor # 7
"Cesto putujem"

Savet: Vezbajte dok ste na putovanju

Cesta putovanja i duza odsustvovanja od kuce, kao sto Emilija, 37-godisnji PR, moze da potvrdi, zaista mogu da naruse rezim vezbanja. Pre nekoliko godina, kada je putovala skoro svaki mesec, Emilija je odlucila da gde god da ide, uvek ponese laptop i DVD sa tehnikama joga vezbi. "Ako nista drugo, tako mogu da uradim trening joge cim ustanem", kaze Emilija. Osim toga, ova mlada zena uvek se trudi da rezervise sobu u hotelu u okruzenju koje omogucava setnju ili dzoging. Naravno, u vecini hotela vise kategorije postoje i sale za vezbanje, mini-teretane i bazen, tako da mozete da iskoristite ove mogucnosti za rekreaciju.




prevedeno ko zna kad...i ko zna odakle...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
7.1.2010 9:35:34   
*Alexx*
Cipi, ja ću tvoje sve ove postove da odštampam i zalepim po kući - osećaću se kao da vičeš na mene od ranog jutra, moraću da vežbam user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
7.1.2010 9:39:03   
cipiripi
Jedina stvar koju dan danas necu prezaliti je sto nisam uradila slike devojaka koje sam trenirala pod ovim rezimom "pre i posle" user posted image user posted image
Al budi realna...ovo je ziva istinauser posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
7.1.2010 9:40:27   
Rivana
jel ti negde drzis aerobik

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
7.1.2010 9:43:01   
cipiripi
ne, ja sam radila fitness i bodybuilding treninge, anemicna sam i padam od skakanja pa bi bilo glupo da se instruktorka srusi na sred "seanse" user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
7.1.2010 9:44:51   
Rivana
super asto vise ne radis da krenem da vezbam kod tebeuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
7.1.2010 9:45:48   
Lu
E meni je jedini razlog što ne idem to što  nema  fitnessa u mom gradu,ali dok sam išla u teretanu bila sam najredovniji član(više nema ni nje, uglavnom cure često izostaju iz raznoraznih razloga.
Ja sam inače takva u svemu,dosljedna i redovita,kada nešto radim onda je to to!user posted image
Nije da se hvalimuser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
7.1.2010 9:46:31   
cipiripi
prestala sam da treniram i sebe i devojke kad sam se udala jer sam odmah pocela da radim na bebi.. user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
8.1.2010 19:16:28   
ksenija81
Na konto ovoga sto si napislala, zanima me da li vezbanje moze da utice na gubitak ploda.
Svaki mesec imam neki trip u lutelnoj fazi, tipa sta ako sam trudna...
Idem na spinning i u teretanu pa bi bilo dobro da znam da li moze biti nekih posledica.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
8.1.2010 19:37:00   
cipiripi
kada se planira trudnoca, treba prestati sa vezbama tipa teretana, sprint trenizni, naporan kardio program, itd...
ukuliko zelis da istanes u formi, dobar je pilates, joga, i lagane vezbe, sto ukljucuje tegice do 1 kg, mada ja sam i to izbacila!

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
8.1.2010 19:41:09   
ksenija81
Hvala ti na odgovoru.
Sta se desava u suprotnom? Mislim koliko ima zena profesionalnih sportista koje su ostajale u drugom stanju.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
8.1.2010 19:52:47   
cipiripi
zene koje odlaze u teretanu, treniraju aerobik ili neki kontaktni sport, u trudnoci bi trebalo da izbegavaju te aktivnosti zbog mogucih povreda i padova. vezbanje ne sme da ukljucuje nagle pokrete, vezbanje na kosini, prevelika opterecenja zglobova.

kada zatrudis dolazi do odredjenih promena u kardiovaskularnom sistemu i misicima i ne bi trebala trenirati ako se ne posavetujes sa svojim ginekologom i lekarom internistom.
za svaku trudnicu je izuzetno bitno, da se rade bar osnovne vezbe, koje ce olaksati kretanje, smanjiti ceste bolove u donjem delu kicme, poboljsati cirkulaciju u nogama i rukama i osigurati dobro drzanje tela. u rizicnoj trudnoci, bez obzira na zelje, mogucnosti su bitno ogranicene.
za trudnocu je najbolje igradi twist, jer se u tim pokretima pomera karlica i mogu se smanjiti bolovi u denjem delu ledja. izbegavaju se akrobatske igre.
plivanje je najbolji vid rekreacije u trudnoci.

ovo sto pitas za "zene sportiste" ja nijednu neznam da je nastavila sa normalnim i uobicajenim treninzima kad je ostala user posted image .
mozda ona koja se bavi plivanjem..umesto prsnog plivanja pliva lagano...ona koja se bavila aerobikom, nije luda da skace vise, one koje treniraju kosarku..ne verujem da nastave... svako nadje neku aktivnost koja mu odgovara a da je pritom bezbedna i u saradnji sa lekarom. user posted image

mislim da zena treba da vodi racuna...jer ipak user posted image je jako vazna i nesto cemu zene teze.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
8.1.2010 19:54:13   
cipiripi
a ovo "sta se desava u suprotnom i koliko je zena ostalo u drugom stanju"..
ako ostanes trudna ne radi vise agresivne vezbe..
a moj savet ti je da ako vec planiras trudnocu da zaobidjes teretanu. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
8.1.2010 20:04:49   
ksenija81
Nisi me razumela. Moje pitanje se odnosilo na onaj momenat kad jos uvek ne znas da li si trudna, a ipak radis vezbe sa opetrecenjem i teze cardio vezbe. Da li to moze da nekako utice?
Naravno da kad ostanem trudna prekidam sve sem setnji i naravno skolice za trudnice.
Brine me samo taj deo dok ne saznam.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
8.1.2010 20:18:00   
cipiripi
dala sam moj licni primer.

cim sa krenula sa "pravljenjem bebe" napustila sam teretanu,tegove, napore i ostalo sto moze da steti a i ne mora.

ja sam za varijantu bolje spreciti nesto negativno sto moze da se desi na vreme, nego da se posle kajes i da se pitas "sto mi je to trebalo".

da sam smatrala da ne moze da skodi nastavila bih.

razlog kako moze da skodi, kome , zasto .. neznam.. jednostavno moze!

ti cim razmisljas o tome "da si mozda trudna" moj savet ti je da zaobidjes tegove i teretnanu , da nadjes neku zamenu za to.

ja ti necu reci "PRESTANI SA TERETANOM" jer niti mogu da naredjujem niti zelim..samo sam realna i izbegavam sve sto moze da utice na moju trudnocu..

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
14.10.2011 0:38:11   
erika021
ja vebam uz pomoc personalnog trenera iz fitness novi sad, devojka je odlicna, i svi koji su Novom Sadu,trebali bi da dodju barem na probni trening.

EDIT Nedja RR: Za reklamiranje se obratite Dunji RR

< Poruku je uredio Nedja RR -- 14.10.2011 7:48:33 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
14.10.2011 12:59:26   
Tea2
Pocela je da me boli kičma,doktorka mi savetuje jogu ili pilates.Šta je lakše?Pošto sam sva,,zarđala",a kiiilogrami jako uticu na moju pokretljivost...Kojim vežbama mogu da brže skinem kilograme,naravno uz redukciju ishrane?

(odgovor članu erika021)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
14.10.2011 13:12:05   
*Alexx*
Ja sam kratko išla i na pilates i na jogu. Iz mog iskustva, brže ćeš skinuti kilograme pilatesom, ali je joga "keva" za istezanje i jačanje kičmenog stuba. Moj zamišljeni idealni plan treninga je 2x nedeljno kardio, 1x nedeljno joga.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
14.10.2011 13:21:44   
nencydrew
Bitno je i KAKO vežbati.Kardio?Tegovi?Prvo kardio pa tegovi ili obrnuto?
Čula sam oprečna mišljenja da više ni sama ne znam.Ja sam se porodila pre 5 meseci, i teretana mi mnogo pomaže.
Ali problem nastaje ponekad oko čuvanja deceuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
17.4.2018 14:33:07   
findere
Tablete za mršavljenje
Zabranjeno reklamiranje bez dogovora sa Marketingom RR!

< Poruku je uredio veselica RR -- 17.4.2018 14:52:21 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nema vise "fitness" izgovora!
2.5.2018 18:32:13   
MimaKos
Karsio za skidanje sala, pa tek posle definicija

(odgovor članu findere)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Na odmor sa detetom
Admin

Kuda najčešće idete na odmor sa decom?

na more (46%)

u planine (15%)

u banju (15%)

na selo (15%)

ostalo (8%)


Ukupan broj glasova: 13

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here