|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta mi sve prođe kroz glavu kad me stisnu oba...
8.1.2013 16:53:40   
jovicaa
zanima me koliko puto dnevno.. godisnje.. pomislite ovo?
naravno odnosi se na osnivanje porodice, direktno na rodjenje deteta, dece! posebno u mnoziniuser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 9.9.2013 20:17:40 >


_____________________________

don't shit where you eat :))
Direktna veza do poruke: 1
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:10:43   
Verolina
Da nisi mogla da ih dobijes ne bi otvarala ovako glupe teme. Kad hoces biti majka treba da budes svesna da to nosi odredjeni stepen pozrtvovanja, a "sta mi je ovo trebalo" bi moglo da se odnosi na muza, na decu ne. Pogotovo u tvom slucaju, jer koliko znam tebi se deca nisu omakla nego si ih pravila sa namerom.
Cak mi je i milo sto mozda ima mnogo zena koje sebi postavljaju ovo pitanje, jer to znaci da ima mnogo zena kojima su zivoti poprilicno lagodni.
Izvini, ali tema je potpuno kontradiktorna tvom potpisu i jako je glupa. Moderatori mogu da obrisu ovaj moj komentar ako zele.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:35:53   
Jeca.V
Verolina,od sveg srca ti zelim da postanes majka u sto skorije vreme,pa da posle nekoliko ne preospavanih meseci,izakanih grudi,zutica,kojekakvih virusa,bakterijskih upala itd.dojes u ovu temu da nam kazes kako je tebi bas to trebalouser posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:43:56   
Jeca.V
I sa jednim i sa drugim detetom sam se ovo pitala u prvih nekoliko meseci po rodjenju.Sada stariji ima 8 godina,a mladji 8 meseci i smesno mi je kada se setim zbog kakvih sam se gluposti nervirala.Jedno je sigurno:sve su to stvarno slatke muke,koje nas jacaju i spremaju za dalje odgajanje decice.Sada tek shvatam izreku majke i svekrve:mala deca mala briga,velika deca velika briga!user posted image

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:46:14   
Maslacak15
mozda stvarno nebi trebalo zapocinjati ovakve teme. Vidis Jelena ja jesam majka, i to trenutno guram poodmaklu drugu trudnocu, a prvo dete mi je staro samo godinu dana. I sve cu u zivotu da pomislim i da kazem, ali nikad " sta mi je ovo trebalo". I kao sto Verka rece nije mi bas najjasnije, kod zena koje su planirale decu u cemu je poenta tj sta su ocekivale??? Decu koja nece plakati, biti bolesna zahtevati paznju i vreme??? I gomilu zivaca? Ne mislim da sam super zena- ali ja tako nesto slicno pomislila nisam koliko god bila neispavana.

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:50:02   
sneza24
Jovice ja te u potpunosti razumem.
Meni se par puta desilo u ovih 5 meseci da se zapitam isto to.
Jer dok je jedno dete lakše je ali kad zbog dvoje dece nemaš kad da odmoriš,da se okupaš,da jedeš a starije dete plače jer hoće da jede ili da se igraš sa njim a mlađe recimo ima grčeve i tako u duetu plaču dođe ti da poludiš.
Ne kažem da je kod mene ovako svaki dan ali ima sitacija kad bih volela da mogu da se kloniram i budem na više vesta u isto vreme.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:50:06   
Snelle
Ja, za sada, hvala Bogu, nisam jos uvek pomislila ovo i nadam se da nikad necu ni pomisliti. Da me ne shvatite pogresno, ali meni je strasno tako nesto pomisliti. Ne osudjujem one koji tako nesto pomisle, jer verujem da to sve zavisi od toga koliko ste jaki kao osoba i kakav vam je karakter. Sigurno je da to ne znaci da ste losa majka, vec da jednostavno zbog premora, briga neke "kocnice" popuste, nista vise.



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:53:45   
serpica
Verolina u potpunosti se slazem sa tobom,ova tema otvara mnoga pitanja i verovatno bi pale teske reci....zene koje se nisu namucile oko dece mozda se i pitaju ovako nesto,ono sto mogu da kazem za sebe da se ni u jednom trenutku nisam pokajala sto sam rodila decu i da sto puta ostanem trudna sto puta bih rodila,to isto sam pricala i sa 17 godina kad pojma nisam imala sta znaci biti majka..
Zutica,temperatura,proliv,nisu nista naspram osmeha koji me saceka svakog dana na vratima..
A kad smo kod tezine cuvanja dece cisto da napisem da je moja prva devojcica jedva ziva ostala,nakon toga dve godine u zavod za mentalno zdravlje,silni lekovi,terapije,snimanja na kraju sam dobila dg motorni debilitet,sta mislite kako je bilo meni???? devojcica je ziva i zdrava i ide u skolu hvala Bogu,posle nje imam jos jednu a trenutno cekam trece dete i ako Bog da da se rodi bicu najsrecnija majka na svetu...
A vi se i dalje pitajte STA VAM JE TO TREBALO????
Izvinjavam se....ali deca su najvece bogatstvo!!!!!!

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:55:40   
vojvodjanka87
Serpiceuser posted image Verkauser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 17:59:09   
serpica
I jos samo nesto izvinite ali moram da pitam:
Kad gledate nocu vase dete kako mirno spava,sa osmehom na licu,kako se ponekad privije uz vas....da li se i tad pitate sta vam je to trebalo?

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:01:08   
sneza24
Snelle to je ono što sam htela da kažem.Nisam nikad pomislila da mi deca nisu trebala nego ponekad mi se čini da smo požurili sa drugim detetom,da smo možda trebali da čekamo još god-dve dok David ne bude stariji jer je ponekad nemoguć.I onda se ponekad zapitam šta mi je to sad trebalo možda je moglo za koju godinu.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:02:50   
nina26

IZVORNA PORUKA: Jeca.V

Verolina,od sveg srca ti zelim da postanes majka u sto skorije vreme,pa da posle nekoliko ne preospavanih meseci,izakanih grudi,zutica,kojekakvih virusa,bakterijskih upala itd.dojes u ovu temu da nam kazes kako je tebi bas to trebalouser posted image



eto ja sam postala majka uz dugu borbu protiv neplodnosti...i znam tacno na sta Verka misli.i iz postovanja prema drugim zenama koje bi sve na svetu dale da osete taj umor, i iskuse sve cari majcinstva,ne bih se usudila otvoriti takvu temu,mozda bih pre pisala u negativnoj,ali ok....

ni ja ne spavam, i moje dete place, i znam biti nervozna i umorna,ali NIKAD NIKAD nisam pomislila tako nesto.

jednostavno, to je bio moj izbor niko mi se nije mesao u tu odluku, i kao sto kaze Maslacak pa sta ste ocekivale,lutke umesto dece?
svima popuste kocnice,ali stvarno ne bih smela da pomislim to,jer bih imala utisak da sam nezahvalna sto mi se ukazala prilika da postanem roditelj.


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:05:09   
nina26
Serpice, divna si zenauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:08:15   
Jeca.V
A zasto vi devojke koje se to nikada niste zapitale osipate paljbu na nas koje smo prvenstveno iskrene prema sebi?Moja drugarica je posle deset godina borbe sa sterilitetom rodila zlatnog decaka koji je prva cetiri meseca imao nesnosne grceve pa se opet zapitala!I ne,ne mislim da sam losa majka sto sam na trenutak posustala i u trenutku umora i nemoci zapitala sebe ovo STRASNO pitanje,jer sam i dalje za moju decu ja najbolja majka na svetu!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:12:04   
Olga75
pa zapitam se ponekad onako retoricki kad je zvercica u nap[onu , kad nocu izvlacim bockalice iz tabana i pazim da isprosipam sadrzaj nose , zapitam se kad joj iscesljavam zvaku iz kose polako i najpazljivije sto je iko radio a ona kuka booooli , cuuupas , necu da se sisam na decaka
zapitam se tako ponekad ili cesto
ali samo retoricki jer da je nemam ne bih znala sta nemam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:12:25   
Trcosava
Vidim i dalje sami moralisti.....

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:15:30   
serpica
Jeco niko nije rekao da si losa majka,naprotiv svojoj deci si najbolja i jedina,samo kazem da nismo sve iste,i ja sam rastrzana izmedju posla,dvoje dece,kuce,bolesne majke i opet kazem da do sad zaa ovih 8 godina nikad nisam pomislila tako nesto a nadam se i da necu...
Ninauser posted image hvala,sve smo divne na svoj nacin

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:31:57   
MajaMV
Ja trenutno nosim treci put, imam divnu devojcicu I fantasticnog decaka, muza da zene pozele uzivam sa njima i biti majka I supruga je moje zivotno opredeljenje, ostavila sam posao I karijeru I resila da je izgradim na najtezem poslu na svetu. Razumem I vas koje mislite da je nemoralno pomisliti tako nesto, a I ove druge sto I'm je po nekada tesko I izgube strpljenje na tren, ali isto tako znam da se posle minut vrate svojoj deci kao da nista nije bilo.
Kapiram da nije zlonamerno bilo pitanje sta mi je to trebalo, vec trenutak slabosti. Njega svi imamo, neko tada place, neko psuje, neko se zatvori u sobu, neko se osisa.......drage moje sve drugacije reagujemo kad nas pritisnu obaveza, mozda nemastina ili nedaj Boze neki zdravstveni problem. Mene ko poznaje potvrdice da sam 'iskljucivi optimista, ali eto I ja nekad kljocnem, s tim u vezi ako postoji neka zena, MAJKA koju nikada nije stegao grc neka se javi I kaze mi kako joj uspeva.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:35:04   
nina26
Jeco, niko ne kaze da si losa majka, sve se borimo drugacije i imamo stavove razlicite,sto je normalno.

Mozda ta tvoja drugarica da je procitala ovakvo pitanje dok nije zatrudnela, bi je isto zabolelo kao i mnoge zene ovde,kapiras?

I misli da nije bilo potrebe otvarato ovakvu temi i dolivati so na ranu nekima, ali svako ima pravo da diskutuje o cemu hoce.

Po meni je samo ovo osetljiva tema nista vise.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:41:39   
Maslacak15

Ne radi se ni o kakvom moralisanju, nego verovatno u razlikama u razmisljanju i tipu licnosti. Mozda neke zene ne umeju da kanalisu premor i nervozu, mozda ne pridaju znacaj recima " sta mi je ovo trebalo" ali se slazem sa Ninom da je ovo jako osetljiva tema za postavljanje narocito u prisustvu toliko zena koje se bore za roditeljstvo.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:44:06   
adulence
devojka je otvorila temu jer joj ocigledno nije lako a ne zato sto ne voli svoju decu i kaje se sto ih ima,a vi ste sve osule paljbu po njoj...ajde budite ljudi pa saslusajte tudje probleme,sigurna sam da cu se vecini sada zameriti,ja sebi nisam postavljala ovo pitanje ali kada neko to uradi dajte neki savet a nemojte biti takve...ovde smo valjda da slusamo i pomognemo jedne drugoj...

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:47:33   
MajaMV

IZVORNA PORUKA: adulence

devojka je otvorila temu jer joj ocigledno nije lako a ne zato sto ne voli svoju decu i kaje se sto ih ima,a vi ste sve osule paljbu po njoj...ajde budite ljudi pa saslusajte tudje probleme,sigurna sam da cu se vecini sada zameriti,ja sebi nisam postavljala ovo pitanje ali kada neko to uradi dajte neki savet a nemojte biti takve...ovde smo valjda da slusamo i pomognemo jedne drugoj...



Bravo 'adulence. Eto to sam htela da kazem izmedju redova.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:57:26   
pocahontas
e vala je strasno koliko se namerno u najlosijem svetlu tumaci svaki, svakcijati post. ovo je forum o zatrudnjivanju, trudnoci i roditeljstvu te ne mislim da je tema neprikladna. svako ima pravo da iznese svoje misljenje, dok istim nikoga ne vredja.
ja razumem na sta je jovica mislila, desilo se to i meni i ne mislim da sam zbog toga losa majka ili da ne volim svoje dete, daleko bilo. i, sta vise, mislim da je to normalno, svi smo od krvi i mesa, treba nam odmor, san, 5min dnevno da odmorimo sami sa svojom mislima ili ucinimo nesto za sebe.
strasno mi je sto je sad situacija dovedena do toga da se neke ovde sad pravdaju da vole svoju decu i izvinjavaju devojkama koje imaju problema sa zatrudnjivanjem sto im ponekad padne klapna od umora i obaveza. uzas.
e da, i volim sto su se ovde svi sjatili a kad postavis pitanje u nekoj od tema nema nikog da ti odgovori.

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 18:58:01   
Tiziana
Draga jovice, i ja sam se to isto pitala tokom prvog porodjaja iako sam imala epidural,iako je sve bilo brzo...pitala sam se i par puta tokom prve dve nedelje kod kuce. Pitala sam se i pred drugi porodjaj jer mi je bilo tesko,prvo dete mi je bilo malo, imala sam kontrakcije,bilo je tooooplo itd itd..Mislim da je ljudski priznati da nekome to prodje kroz glavu.Ne treba nikoga osudjivati. Znam i za primere zena(meni vrlo bliska prijatlejica) koja je radila IVF i pitala se to nebrojeno puta nakon porodjaja jer je dobila mastitis 3x, groznica,razbijanje grudvi u grudima itd itd, a potpisujem da je najbriznija majka na svetu..
Dakle svi mi bezgranicno volimo nasu decu,vise od samog zivota,ali ne cini nas losim majkama to sto se neka od nas mozda to ponekad pitala.
Ja svim zenama koje pokusavaju zelim da sto pre uspeju da se ostvare kao majke,i samo neka je sto vise beba!!!!!!!!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: sta mi je ovo "trebalo" u zivotu?
8.1.2013 19:08:50   
Shishica
Jaaooo STRAASNO, mos misliti kakvo pitanje! Pa sasvim normalno i sigurno ne pitanje koje oslikava tvoja stvarna osecanja i to da ne zelis decu vec pitanje koje kaze: "Uuuumorna sam od svega, treba mi odmor!"

Nikakav greh niti pomisliti to (jer to stvarno ne mislis) i nikakav greh pozeleti malo svog zivota.

Sa zenama koje su ili i dalje imaju problema se saosecam jednim delom mog srca i to je za mene velika tuga, ali doci ce joj kraj, ja u to verujem.. pa nema razloga za vredjanje onih koje nisu imale prepreka ka putu za decicom..

JBT daj te se razumeti vec jednom..

Jovice, znas da to prodje.. imas vec jedno iskustvo.. meni je to prestalo da se vrti po glavi kad je Ema porasla malo..

< Poruku je uredio Shishica -- 8.1.2013 19:11:05 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here