|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pogačice sa čvarcima by milicicak
27.11.2013 22:36:25   
jole82
IZVORNA PORUKA: milicicak

Evo recept user posted image ( ima i boljih, ja ove pravim jer nemam mnogo izbora)

Jedna solja mlake vode, kvasac i kasika secera da nadodje. U sud za mesenje sipas oko 500g brasna, 1-2 jaja, 1 prasak za pecivo i kasicicu soli i dodas vodu sa kvascem. Zamesas kasikom i ostavis da se testo udupla (treba da bude onako meko)

U multipraktiku sameljes jedno 300g cvaraka sa kasikom masti da bude kao pasteta
I klasika... razvuces testo, premazes trecinom mase, pa savijes kao knjigu*, ostavis da stoji jedno 15 min i tako 3 puta... na kraju razvuces testo na oko 5mm debljine i pravis pogacice...

Lepse je kad umesto vode stavis mleko, al ja ne stavljam jer nismo u mogucnostima user posted image


*knjiga-
Razvijete testo u kvadrat, namazete cvarcima, pa zamisljenom linijom podelite kvadrat na trecine... gornju trecinu preklopite preko srednje, a donju trecinu preklopite preko tog da kazem prvog sloja kojim ste preklapali... ostane pravougaonika sa kojim ponovite isti proces....
isti je postupak kao kada se prave salcici...





< Poruku je uredio jole82 RR -- 27.11.2013 23:25:28 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
27.11.2013 22:58:36   
Ivanka 75
Uh uh uh, imamo friske cvarke, moglu bi da se isprobaju u pogacicama user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
27.11.2013 23:01:03   
Jole84
Zvuči ukusno,samo mi nije jasno gde se tačno stavljaju ti čvarci,plavuša user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
27.11.2013 23:05:20   
milicicak
Pa u multipraktiku sameljes cvarke i mast da dobijes nesto sto ima konzinstenciju pastete pa tu masu mazes preko razvucenog testa kao kad pravis lisnato testo... al ga objasnih user posted image
definitivno ne znam da napisem recept, moracu da vezbam

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
27.11.2013 23:07:03   
Jole84
To razumem,nego posle kad mažem nije mi jasno to s knjigom user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
27.11.2013 23:08:39   
jole82
Mico razjasni "knjigu" user posted image ..napiši tačno proces... pa ćemo lako da prepravimo gore

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
27.11.2013 23:21:02   
milicicak
Razvijete testo u kvadrat, namazete cvarcima, pa zamisljenom linijom podelite kvadrat na trecine... gornju trecinu preklopite preko srednje, a donju trecinu preklopite preko tog da kazem prvog sloja kojim ste preklapali... ostane pravougaonika sa kojim ponovite isti proces....
isti je postupak kao kada se prave salcici...


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
29.11.2013 19:21:51   
Žapkić
Meni nije jasno zašto se stavlja prašak za pecivo, ako se već stavlja kvasac?

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
29.11.2013 20:22:08   
nata11
A mene zanima jer mora mast user posted image
Inace ih obozavam ima ih u rodi, stalno kupujem.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
29.11.2013 21:50:56   
milicicak
Zapkic, recept je moja izmisljotina, nastao iz ocaja a pretstavlja varijanru testa za hleb... moja mama tako pravi testo za hleb (i kvasac i pzp)
Nato, ne mora mast ali ti treba nesto sto ce da razmeksa cvarke, da se lakse razmazu... pretpostavljam da moze margarin, maslac ili ulje, ja margarin i maslac ne koristim a ulje se trudim da koristim sto manje...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
30.11.2013 9:58:01   
branki*
nisam nikad ovo pravila,ali sam jela..retko ukusna stavar..prvom prilikom kad mi se zadese cvarci,pravicu..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
30.1.2014 8:49:48   
Anoniman
Ja imam neke cvarke u frizideru, stoje odvano, taman bih mogla da ovo napravim. A je li cvarcima ne moze d aprodhe rok?user posted image

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
30.1.2014 22:34:46   
milicicak
UM, ja cvarke cuvam u zamrzivacu, kad nadjem one koji mi odgovaraju kupim po 5kg i budem mirna neko vreme.
Tako da je moj odgovor na pitanje da li cvarci imaju rok upotrebe, ne znam. Mogu da uzegnu sigurno ali da se bas pokvare, pokvare mislim da ne mogu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
23.11.2018 7:48:56   
Maraj
Mili jesi pravila skoro user posted image
Moj L voli. Kupovne doduse. Mogla bi da probam da napravim.
Samo pitanje. Kad prejlopis testo kao knjigu. Ostane ti pravougaonik. Jel onda razvuces taj pravougaonik oklagijom pa opet namazes sa smeaom od cvaraka? Jer, rekla si da se ponavlja 3 puta...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
23.11.2018 7:53:12   
Duškić
E ovo nikad nisam pravila . Sad stizu cvarci, sezona pa da pravim i ja.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
23.11.2018 8:11:15   
milicicak
Maraj, nisam pravila skoro. To je zimska hrana 😉
Da, testo se razvlaci 3 puta. 
Postupak je isti kao kad se prave salcici, mozda negde na yt ima video pa pogledaj

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pogačice sa čvarcima by milicicak
26.11.2018 8:56:15   
Duškić
A sto mi ne kazete gde ima provereni recept da ne eksperimentisem.user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here