|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Atkinsonova dieta
27.2.2011 15:14:32   
Didily
Ova dijeta se sastoji u tome da se isključi unos ugljenih hidrata u organizam kako bi pomogli telu da se očisti od naslaga sala. Sa ovom dijetom nećete biti gladni, ne morate jesti samo tri puta na dan, ne trebate hranu meriti i posebno spremati obroke, ne morate piti čajeve i tablete protiv pojačanog apetita, ne morate trčati ili ići na akupunkturu.

Kako deluje
Sa potpunim isključenjem unošenja ugljenih hidrata, naše naslage sala počnu se topiti. Sa prvih 6 dana gubite 5 kg, svaki sledeći dan lakši ste za 1 kg. Za 24 dana možete izgubiti do 20 kg.

ALI OPREZ! Ako samo jedan dan samo jednom pojedete komadić hleba ili bilo kakvu sitnicu koja sadrži ugljene hidrate organizam će blokirati topljenje masnih naslaga.
NE SME SE JESTI HRANA KOJA SADRŽI UGLJENE HIDRATE

Ovu dijetu mozete držati onoliko dana koliko želite smršati. Kada postignete željenu težinu, organizam neće dobijati na kilaži izvesno vreme, čak i godinu-dve.

Pažnja: Ova dijeta nije za svakoga! Zbog obilja proteina, ljudi sa zdravstvenim problemima, trebalo bi da konsultuju lekara pre početka dijete.

ZABRANJENO
[/b]
hleb, krompir, brašno, pirinač, soja, grašak, prezle, pohovano meso, testenine, kikiriki, musmule, lešnik, viršle, zaprška, margarin, šlag, šećer, čokolada, razne grickalice slane i slatke, sladoled, ni jedna vrsta sira, ništa od voća...

OGRANIČENO
MLEČNI PROIZVODI – mleko, puter, kiselo mleko i pavlaka, jogurt

Da bi nadoknadili deficit vitamina koji će nastati zbog neunošenja gore navedene hrane uzimajte vitamine i to: C, E, A, B, kalcijum i magnezijum.


HRANA KOJU MOŽETE JESTI[/b]

Sve vrste mesa
Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, ćuretina, sve vrste iznutrica, divljač na sve načine-osim pohovana- kuvano, pečeno, roštilj, možete jesti i čvarke ali bez hleba, sušeno meso, kobasice osim viršli, sve vrste narezaka.

Sve vrste riba
Morske ribe, slatkovodne ribe, sve vrste ribljih konzervi.

Sve vrste salata
Sveža zelena, paprike, sveže ili pečene, paradajz, krastavci, sveže zelje ili kiselo, salata od morskih plodova, salata od luka, sveži spanać. Sve salate začiniti sa uljem, sirćetom, solju, biberom... ajvarom - po želji.

Jaja
Možete jesti jaja na sve načine.

Povrće
Karfiol, blitva, spanać, praziluk, kelj, luk, zelje, artičoke, patlidžan, šargarepa, peršun, celer, rotkvice, pečurke.

Mleko i mlečni proizvodi
Pod uslovom da količina ugljenih hidrata u ukopnom zbirnom unosu ne bude veća od 15 gr dnevno

Možete piti
Mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste čaja bez šećera, pola litre belog vina ili 1 litar gemišta ali nakon 6. dana dijete. Umesto šećera koristite veštačke zaslađivače tipa natren i sl.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Atkinsonova dieta
27.2.2011 15:15:51   
Didily
Ovako... planiram za koji dan da pocnem sa ovom dietom... ima li neko da ju je koristio i da zeli da podeli iskustva??? user posted image

(odgovor članu Didily)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Atkinsonova dieta
27.2.2011 15:28:43   
lanajelena
Preporucujem,nisam je dugo drzala ali sam brzo izgubila kile,znam da nije bas djeta za primer ali ima efekta

i da nisam je bas postovala samo sam izbacila UH i slatkise ostalo sam jela koliko sam mogla

(odgovor članu Didily)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Atkinsonova dieta
27.2.2011 16:13:13   
minavb
Ne preporucujem!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Atkinsonova dieta
27.2.2011 21:35:40   
Didily
danas mi je kraj 7 dana sa onom BOLNICKOM DIETOM ... nesto mi ona slabo pomaze..pridrzavam se jelovnika ali slabo vidim neku promenu,sem sto cesto idem u wc... ali kako i da ne idem kada pijem dosta vode... nisam pravila pauzu posle 5 dana vec sam nastavila...a planiram kad nju zavrsim da krenem sa ovom..cula sam od mnogih da je ova dieta odlicna i ako se pridrzavas da je sve ok ... mada opet ima ljudi koji imaju samo lose reci... pa neznam... jbg moram da skinem kileeeeee....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Atkinsonova dieta
27.2.2011 22:06:33   
minavb
IZVORNA PORUKA: Didily

jbg moram da skinem kileeeeee....

Postoje zdraviji i bolji nacini da se oslobodis viska kilograma.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Didily)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 17:48:58   
prolece
a da odes kod nutricioniste? zakazes raygovor ipricas svoje obaveze, navike , zdr stanje itd pa dr lepo na osnovu svega toga odredi ti dijetu. ako vec ne mozes da smrsas  smanjivanjem porcije

(odgovor članu Didily)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 17:57:25   
Didily
kod nutricioniste kada odes...da ti ok jelovnik..cak i previse..ali ima sta u koje vreme..a ja imam obaveze i nemogu na svakih 2 staa da jedem i da spremam... zato je ovo bolje..a pritom sam O krvna grupa..sto je ok za ovu dietu user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 18:04:57   
prolece
ok. meni se nesto ne svidja ovaj jelovnik. posto se ne sme jesti voce, a ja voca pojedem toliko, da se razmisljam da podignem vocnjakuser posted image a mozda u njega stavim i 2 krave da pasu posto ne mogu ni bey mlecnih proizvoda


(odgovor članu Didily)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 18:21:44   
Brana
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Didily

jbg moram da skinem kileeeeee....

Postoje zdraviji i bolji nacini da se oslobodis viska kilograma.

minna slazem se voce,mlecni proizvodi,..skoro sve je izbaceno,treba da uzimam vestcke vitamine da bih nadoknadila umesto hrane....pa ima mnogo zdravijih dijeta gde nije skoro sve zabranjeno.

< Poruku je uredio Brana -- 28.2.2011 18:23:06 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 18:51:04   
minavb
IZVORNA PORUKA: Didily

kod nutricioniste kada odes...da ti ok jelovnik..cak i previse..ali ima sta u koje vreme..a ja imam obaveze i nemogu na svakih 2 staa da jedem i da spremam... zato je ovo bolje..a pritom sam O krvna grupa..sto je ok za ovu dietu user posted image

Kad neko nesto hoce da uradi, nadje nacin, kad neko nesto nece da uradi, nadje izgovor. user posted image  Vrlo je lako hraniti se po savetu nutricioniste i biti zaposlena mama, imamo takve na forumu. Ishrana po krvnim grupama? Necu da komentarisem.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Didily)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 20:40:38   
Jeca*
I evo opet ja kao odlican primer slusanja saveta nutricioniste tj nase mine. Bukvalno vidim kako se topim. A radim kao crnac, imam malo dete, trcim vrtic-posao-vrtic-kuca, ali nadjem vremena i da sebi spremim obroke....posle nedelju dana sam se uhodala i sad mi je milina. Jako mi je drago sto sam se upustila u ovo i napokon po prvi put u zivotu odlucila da pametno smrsam! Posle ovog iskustva sve dijete su mi postale besmislene, ali stvarno!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 20:43:07   
Brana
Jeco superuser posted image ,u pravu si kada krenu obaveze jedva da se stigne jesti!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 20:44:20   
Jeca*
ali nisam to htela da kazem. Ja sam sad pored svih obaveza naucila sebe da jedem 5 puta dnevno (imam tri obroka i 2 uzine) i sve stizem. A mrsavim. Volja je kicma karaktera!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 20:45:55   
Jeca*
pritom, ne pisem ovo da bih sad hvalila sebe nego da bih rekla da sam ja, koja je bila veliki pobornik UN dijete i uvek neko ko se lako lozio na "privlacne" dijete, sad zapravo jedini pobornik toga da treba slusati nutricioniste i njihove savete. Nije mnogo teze! A pametnije je.
opet...uvek se vratim na ono svoje razmisljanje da bi svet bio mnogo bolji kad bi se svako bavio samo svojim poslom!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Atkinsonova dieta
28.2.2011 20:55:17   
Brana
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ali nisam to htela da kazem. Ja sam sad pored svih obaveza naucila sebe da jedem 5 puta dnevno (imam tri obroka i 2 uzine) i sve stizem. A mrsavim. Volja je kicma karaktera!

razumem te i pored tolikih obaveza ti jedes malo a cesto 5 puta znam,to je najbolje za mrsavljenje...malo a redovno i vise puta.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 8:34:10   
Didily
ova tema je otvorena za ljude koji su koristili ovu dietu ili zele da koriste...oni koji su je koristili da podele iskustva ...a ne da se daju saveti sasvim deseti tipa nutricionista ovo ono... ja sam inace medicinska sestra... hvala na razuevanju...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 8:37:22   
minavb
Ja sam nutricionista, zato i kazem da sve moze vrlo lako da se organizuje a da se ne steti zdravlju. Ako si vec zdravstveni radnik, trebalo bi da znas koliko je ova dijeta stetna, kao i da je svaka dijeta strogo individualna.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Didily)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 8:46:07   
Lu
Sve te instant dijete su instant, što znači da se poslije kilogrami vraćaju a što je još gore zdravlje je narušeno!
Moze se lijepo organizirati, napraviti raspored od manjih ali zdravih obroka, na koje se organizam vrlo brzo navikne, kilogrami se sigurno neće vratiti (jer ne jedete više, nego stalno istu količinu) a opet najbitnije ostajete zdravi, vaše tijelo će vam trebati još dugo i o tome treba razmišljati!

Druga stvar su dijete koje propisuje doktor bolesnim ljudima!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 20:28:19   
Didily
naravno da neke diete nisu ok...ima ih raznih...ali evo moj primer...bila kod nutricioniste,spisak tj jelovnik koji mi je dala za mesec ipo dana je da pretezno jedem zitarice i mlecne proizvode..voce...mahunarke itd... zatim odradim test intelorancije na hranu i ispostavi se da bas ne treba da jedem voce,mahunarke i zitarice...vec meso i mesne preradjevine i naravno povrce....a i po krvnoj grupi jer sam O+ ispada isto mesojed... ova bolnicka dieta koju sam koristila 9 dana danas....mi nije pokazala neki efekat a iz kog razloga??? Pa jer u njoj ima zitarica(dvopek) kiselo mleko ili pavlaka,sir...pomorandze... zato kazem da je ATKINS OK jer unosis samo proteine a i dozvoljeno je 20g UH ,znate li koliko hrane spada u g UH ..mnogo... tako da je ATKINS OK...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 20:41:29   
anuksunamun
mina majke ti reci ljudima sta sve uzrokuje smanjen unos ugljenih hidrata u organizmu.....strasno

(odgovor članu Didily)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 22:36:08   
minavb
Prvo, ne goji se zbog intolerancije na hranu , vec zbog hiperalimentacije. Drugo, citiracu mog profesora bromatologije "Masti se tope na vatri ugljenih hidrata"

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 22:42:53   
New Mom
Nikako, ali nikako ne može biti zdravo ne unošenje jedne od tri bazične grupe namirnica (proteini, ugljeni hidrati, masti). Njihov metabolizam je povezan i manjak ili previše jedne narušava potpunu ravnotežu.
Poenta je ne unositi količini kalorija koja premašuje energetske potrebe TVOG organizma (što znači da se za svaku osobu pravi posebna dijeta u skladu sa navikama, fizičkom aktivnošću i dr.), ništa drugo (izuzetak su medicinski propisane dijete za pojedine bolesti).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 22:45:24   
minavb
NM, jel si to ovih dana slusala na fax-u?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Atkinsonova dieta
1.3.2011 22:48:23   
New Mom
user posted image user posted image
Vidi se, a? user posted image  Higijena ceo semstar samo o ishrani. Ne mrzi me da ponedeljkom u 7h idem, samo da slušam. A garantuju nam da će do kraja sa lakoćom svako znati da prepiše dijetu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here