|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Siofor
24.3.2009 0:18:30   
kumara
Pita Jacaca u temi DUOANSTER:

IZVORNA PORUKA: Jacaca
Da li ga je neko pio? ja ne znam da postavim temu a interesujeme da li je neko pio SIOFOR, to sam dobila za stimulaciju jajnih celija posto mi je insulin nizak. Taso pomazi napravi mi ovu temu, ako neko ima iskustva sa lekom?

IZVORNA PORUKA: leptir
Jaco, mm i ja smo pili ,pridržavali se uputa i strogo vodili računa jer se pije u pauzama al eto meni nije pomogao.Baš me zanima da li je neka ostalauser posted image kad su ga toliko naplatili.Dobiju se sirupi i kapi koje su toliko gorke .Jedino što je pomoglo kad smo radili nalaze da nije bilo nikakvih bakterija, a kod mm ništa se nije popravio spermogram.


Jel ima neka od nas iskustva sa ovim lekom?

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.9.2011 8:48:57 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
24.3.2009 11:52:49   
Jacaca

IZVORNA PORUKA: Lenka RR

Pita Jacaca u temi DUOANSTER:

IZVORNA PORUKA: Jacaca
Da li ga je neko pio? ja ne znam da postavim temu a interesujeme da li je neko pio SIOFOR, to sam dobila za stimulaciju jajnih celija posto mi je insulin nizak. Taso pomazi napravi mi ovu temu, ako neko ima iskustva sa lekom?

IZVORNA PORUKA: leptir
Jaco, mm i ja smo pili ,pridržavali se uputa i strogo vodili računa jer se pije u pauzama al eto meni nije pomogao.Baš me zanima da li je neka ostalauser posted image kad su ga toliko naplatili.Dobiju se sirupi i kapi koje su toliko gorke .Jedino što je pomoglo kad smo radili nalaze da nije bilo nikakvih bakterija, a kod mm ništa se nije popravio spermogram.


Jel ima neka od nas iskustva sa ovim lekom?


Ja sam pitala za SiOFOR on je 200 din nije skup, ovaj odgovor mislim da je za DUOANSTERuser posted image user posted image user posted image user posted image

lJudi da li je neko pio SIOFOR?

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
25.3.2009 2:05:47   
kumara
Izvini Jaco, meni se ucinilo da je za Siofor.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
31.3.2009 9:32:07   
Koukla
Evo ja pijem Siofor!!! user posted image

Vec nekih četiri meseca, tri puta dnevno zbog insulinske rezistencije. Moram priznati da mi je neke prve tri nedelje jako tesko pao, dijareja, bolovi u stomaku, mucnine uzasne... Ali sve je prestalo. Lekarka mi je rekla da je sve to normalno i da preguram taj prvi period, uzimam ga iskljucivo u toku jela ( i to konkretnog obroka) kad god ga uzmem uz voce ili neku grickalicu odmah pravac wc kroz par sati, ali i to sam shvatila, pa sad izbegavam... Inace jesu mi ciklusi redovniji sad, i manji mi je apetit pa ide i gubitak kilograma (sto je u mom slucaju bilo pozeljno jer zbog pco sam imala par kila viska). Sad ga kombinujem sa klomifenom... to mi je terapija.. samo jos bez rezultata, ali bice...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
13.8.2011 11:23:04   
plačljiva
Molim vas za iskustvo sa sioforom,da li ste,koliko dugo i u kojoj dozi pile siofor i da li je neko ostao user posted image

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
13.8.2011 22:52:53   
meyo
placljiva evo ja sam vec drugi mjesec na sioforu
za rezultate tesko ti mogu reci meni je regulisao apetiti pa vise nemam one odvratne napade gladi i to
s tim sto mi od kad sam na njemu user posted image kasni pozamasno e sad od i do čega je ne znam niti mi ko umije reci
moja doza je jedna tabletica od 850 posle rucka citam da svi piju vise al mene strah na svoju ruku povecavat dozu
citala sam na inostranim forumimam da su za neke rezultate pili do  2000 mg redovno meformina..

jesi ti pocela piti ili dobila preporuku??

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
14.8.2011 21:22:03   
maakki
Evo i ja ovde da se upisem pijem Siofor tri meseca zgod insulinske rezistencije (insulin mi je povisen), u pocetku sam osecala strasnu mucninu, i izgibila apetit, sada je vec lakse i to samo ako ga pijem uz obrok, tada me ne muci toliko, a doza mi je 2 x 850. Sto se tice iskustava zena koje su takodje pile nesto slicno, uglavnom je dolazilo do trudnoce ukoliko je u pitanju IR, za PCOS ne znam.

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
14.8.2011 21:51:15   
plačljiva
Meyo,ja sam 8 meseci pila po jednu tabletu od 850 mg...Ali kada sam sada ponovila OGTT,rezultati su bili samo malo bolji.Razočarala sam se i zakazala pregled kod druge doktorke...Mislim da mi treba veća doza.Inače user posted image je tačna u dan...

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
14.8.2011 21:52:00   
plačljiva
I još da dodam da sam smršala 13 kg za 8 meseci ali od user posted image  ništauser posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
14.8.2011 21:58:51   
degu
Plačljiva to što si smršala je odlično i svakako je pravi put ka user posted image i nemoj više da budeš plačljiva user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
14.8.2011 21:59:34   
meyo
pa i ja mislim da mi treba veca doza s tim sto je moj endokrinolog jako dobar pa me to buni
odmah mi je poslozio neke kockice i doveo hormone u dva mjeseca koliko toliko na pristojan nivo

e sad ne znam... sta i kako dalje ti mi javi sta ti doca bude rekao za siofor

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
14.8.2011 22:01:22   
degu
Ma Meyo ti si user posted image
Verovatno da treba precizno da ti dozira s' obzirom da piješ i lek za štitnu, ako sam dobro zapamtila, možda bi drugačije bilo da piješ samo siofor.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
14.8.2011 22:04:21   
meyo
haha neka utripovat ces me i pored testa negativca hahaha

mada cu poci na UZ svakako u toku nedjelje jer sam se toliko nadusila da to nije normalno
nesto mi smeta tamo u stomaku ... valjda koliko vec nisam dobijala pa samo cu da prsnem jedan dan..

sad cu da ga pitam kad podjem u septembru na kontrolu sta i kako dalje dal da poveca dozu  s tim sto ce mi lekove za stitnu povecati jer jesen ne prija tako mi je rekao....moram iskoristiti ovo ljeto i odmor da samo barem malko smrsamuser posted image

< Poruku je uredio meyo -- 14.8.2011 22:05:17 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
14.8.2011 22:15:21   
plačljiva
Drage moje javiću vam šta mi je nova dr rekla za siofor...I ja želim da promenim naziv da ne budem plačljiva,ali neznam kako...user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
15.8.2011 9:19:18   
maakki
Ne znam koliko vam je poznato da uz uzimanje Siofora treba da se regulise i ishrana, izbaciti secer, bela brasna ..... njega bi trebalo uzimati minimalno 3 meseca, bar su meni tako rekli. Ja jesam omrsavila 3 kg u mesec dana, sto meni nije bas neophodno ionako sam na donjoj granici, ali se insulin malo regulisao vec posle mesec dana, krajem meseca ponovo kontrolisem pa se javim. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
15.8.2011 9:23:16   
daca77
Ja sam glukophage uzimala do pre mesec dana kada sam krenula na letovanje, a pila sam ga od decembra prosle god. Sto se tice tezine, lek nije uticao...mada, ja sam uvek bila zadovoljna svojim kg i izgledom

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
15.8.2011 9:29:11   
d@d@
Placljiva,user posted image -za izgubljene kg!Javljaj sta je dr rekla siofor!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
21.8.2011 16:14:40   
Parižankaa
 Siofor nije lek za stimulaciju jajnih ćelija,pa bi trebalo promeniti naslov ove teme, da ljudi-žene ne bi pomislile stvarno da bi jajne ćelije mogle bildovati ovim lekom.
On se koristi za regulaciju insulinske rezistencije,a kad se insulin sredi,on blagotvorno deluje na sve ostalo,pa i jajne ćelije.


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu d@d@)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
21.8.2011 20:59:17   
plačljiva
Parižankaaa,tako je user posted image  Javljam vam u utorak šta mi je rekla doktorka za siofor...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
22.8.2011 11:56:28   
Parižankaa
samo napred Plačljiva! Jedva čekam da promeniš nick ;)

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
26.8.2011 10:07:57   
meyo
ej placljiva sta je bilo sa sioforom??

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
26.8.2011 15:24:41   
Contesa
Za Mrs. Parižankaa
Jedno veliko bravo sto se postirali da siofor-ili prakticno metformin nije lek za stimulaciju jajnih celija, zaista se treba naslov ovoga promeniti, jer neupuceni ljudi ce na svoju ruku uzimati i ovaj prilicno ozbiljan lek, koji nije naiva, ima svoje prednosti i mane i utice na matabolni i hormonalni status zene u celosti, a jednostavno ne vidim zasto se javno ne koregira naslov teksta od strana uvazenih moderatora, jer naziv teksta trebalo bi biti lek za regulaciju PCOS-a. Nigde niko ne pominje ovaj jako bitan sindrom, a to je sustina u stvari.
Mehanizam delovanja ovog leka je drugaciji i ne koristi se samo za regulaciju IR i indirektno balansiranje PCOS-a i da vas koregiram on ne utice na regulacija insulina samo i da cim se on sredi, pretpostavlajte da cim on blagotvorno delije na sve celije, deluje i na jajnu celiju. To nije tacno, u kontekstu da metformin ima jako sirok spektar delovanja i ima vise indikacija, a jedna od njih je PCOS i to cak iako nema IR, jer ima metabolan ucinak na balans organizma u celosti, a indirektno sreduje i ozbilni hormonalni disbalans prouzrokovan PCOS-om.
Gotovo svaka zena sa indukovanim PCOS-om trebalo bi da usred nadzora sa svojim repro endokrinologom uzme odgovarajucu terapiju i to bar minimalnu dozu metformina, da usred monitoring se totalno namale nezeljeni efekti PCOS-a, jer zene i kad imaju redovite menstruacije i O, imaju PCOS-jer je on dubli problem od reproduktivnog i radi se zapravo i o metabolnim poremecajem i sindromom, koji je jako, jako nasledan i je definitivno neizleciv. Svima zelim svako dobro.

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
26.8.2011 18:13:46   
plačljiva
Drage moje,doktorka mi je rekla da mogu da pijem 1 tabletu od 850mg siofora...I naravno i ona se čudila što ja nisam trudna...user posted image  Sve analize su mi ok.Imam insulinsku rezistenciju ali dr to ne vidi kao neki problem...

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
26.8.2011 20:43:26   
nina26
Conti, svaka cast na objasnjenju, sad su mi neke stvari jasnije,a nadam se i drugimauser posted image

Placljiva, a jel ti se popravilo bar stanje sa IR od ovog leka?

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: SIOFOR (lek za stimulaciju jajnih celija)
26.8.2011 21:03:50   
plačljiva
Skoro da su mi isti rezultati insulina,nit mi je pomogao,nit mi je odmogao siofor,jedino sam smršala 13 kg i ciklusi su mi tačno na 28 dana a ranije su bili i na 33-34 dana..user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here