|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški
27.2.2014 13:22:08   
lesica
Dr. Olga Murgaški, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju neka pitanja vezano za začeće, povećanje plodnosti, uspostavljanje hormonskog balansa... i davaće odgovore i savete vezano za ono što vas interesuje.

user posted image


Brend SRCE PRIRODE je prisutan u Srbiji i okruženju već skoro 5 godina i u službi je zdravlja čitavog stanovnistva. Biljke koje kao dodatke ishrani imaju u svom asortimanu ( Zlatna Maka, Una de Gato, Herkampuri) su visokokvalitetne i veoma lekovite za ljudski organizam i zato su veoma brzo postale neizostavni deo svake kućne prirodne apoteke.

Zlatna maka je čuvena biljka sa visokih predela Anda i njena upotreba je bila poznata drevnoj civilizaciji Inka. O njenim lekovitim svojstvima kojih je zaista puno, jer je pre svega Adaptogen, što znači da veoma slojevito harmonizuje organizam i čini ga dugo vitalnim. Glavna dejstva su brojna i u razgovorima sa vama obuhvatićemo sve teme koje se tiču Zlatne Make a to su: plodnost, pms, menopauza, policističnijajnici, potencija , erektivna disfunkcija, uvećana prostate I čitav niz propratnih simptoma kod hormonalnog disbalansa koji je posledica savremenog načina života. Zlatna maka je prisutna u Srbiji u prahu i kapsulama jedina je gelatinizovana (oslobodjena skrobnih lanaca) tako da se lakše apsorbuje i njena bioraspoloživost je mnogo veća od obične make.

Extract Une de Gato, biljke koja se svojom lekovitošću izdvojila kao jedan fantastičan imunostimulant na svetu, i jedan od najjačih antioksidanata.

Za sve one kojima je detoxikacija i smanjenje kilograma problem, tu je i Herkampuri, biljka koja poboljšava probavu i otklanja opstipaciju, i izuzetno blagotvorno deluje na jetru.

Veoma je važno znati da su biljke kao adaptogeni, imunostimulanti, antioksidanti, diuretici i detoksidanti (čistači) jedan od ključnih faktora u očuvanju zdravlja i jačanju imuniteta, zbog nesposobnosti čoveka da se u ovom savremenom i užurbanom vremenu više posveti svojoj pravilnoj ishrani. Hipokrat, otac medicine, svojevremeno je rekao: Neka hrana bude tvoj lek. Kao i nekada davno i danas sa pravom možemo reći da biljke nisu alt_ernativa. Biljke su hrana, lek i zdravlje.



Pitanja možete postavljati u ovoj temi!!!



• Odgovore stručnjaka shvatite kao informaciju o određenom zdravstvenom problemu.
• Odgovori u temi ne mogu zameniti poset__u lekaru, niti se mogu koristiti kao jedino uputstvo za lečenje.
• Pre preduzimanja aktivnosti na osnovu saveta stručnjaka dobijenih na ovoj temi, konsultujte se sa svojim doktorom.


< Poruku je uredio lesica RR -- 28.2.2014 16:12:06 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
28.2.2014 14:23:19   
dunja RR
Izvolite, možete postavljati pitanja user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 28.2.2014 16:12:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
4.3.2014 19:27:56   
snovi

Poštovana dr. Olga, čula sam dosta lepih reči o Zlatnoj maki. Elem, zanima me, da li mora da se pije svaki dan i da li oba partnera moraju da je koriste.

Unapred hvala

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
4.3.2014 19:37:10   
7marii
Postovana dr. Olga molim vas recite mi da li je bazalna temperatura povisena ako postoji cista na jajniku.Hvala

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
9.3.2014 1:55:01   
anchikita
Postovana,pripremam se za vto.Hormonski status ukazuje na pcos( LH 7,8 FSH 6,3 AMH10,5) dok je testosteron uredan,SHBG uredan,anderstedion uredan,Dheas uredan,mada blizi gornjoj granici.Ciklusi su redovni na 3o-32 dana.Ultrazvuk radjen petog dana ciklusa,dr.je samo rekla da su jajnici odlicni,radjen dopler i prokrvljenost jajnika.Ustanovljena je blaga insulinska rezistencija,endokrinolog kaze da je u pitanju Pcos pa me buni dal imam ili nemam pcos,i da li se on nuzno vidi na jajnicima.Inace,imam 39 godina,jednu trudnocu iza sebe i prvi put se susrecem s tom dijagnozom.Trudnoca se zavrsila u 31 nedelji.Hvala

< Poruku je uredio anchikita -- 9.3.2014 1:58:11 >

(odgovor članu 7marii)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
9.3.2014 16:04:56   
gugutka
Poštovana dr. Olga,

Da li Zlatna maka može pomoći kod 2. stepena endometrioze (imala sam tri operacije, dve laparo i jednu klasičnu), i ako da, na koji način?
Unapred zahvalna

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
14.3.2014 10:04:13   
Zlatna maka

IZVORNA PORUKA: snovi


Poštovana dr. Olga, čula sam dosta lepih reči o Zlatnoj maki. Elem, zanima me, da li mora da se pije svaki dan i da li oba partnera moraju da je koriste.

Unapred hvala


Poštovana, Zlatna maka je biljka i potrebno joj je vreme da uspostavi i pokrene mehanizme u nasem telu.Zato je neophodno da se pije svakoga dana u odredjenoj dozi a to je za zene 3gr(srednje popunjena kafena kasicica) dnevno a za muskarce 5gr(puna kafena kasicica) dnevno ,najbolje uz dorucak ,pomesana u souk,jogurtu,vodi..sta vec pijete uz dorucak(moze I u maloj kolicini tecnosti,ako vam ne prija ukus). Sto se tice koriscenja ,bolji I brzi rezultati su kada piju oba partnera,to je nasa povratna informacija od onih koji su veoma uspesno I brzo dobili rezultat ,to jest bebu.Sve najbolje vam zelim.


(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
14.3.2014 10:05:08   
Zlatna maka
IZVORNA PORUKA: 7marii

Postovana dr. Olga molim vas recite mi da li je bazalna temperatura povisena ako postoji cista na jajniku.Hvala


Poštovana, nije obavezno da vam bazalna temperature bude povisena ako imate cistu na jajniku. Dakle nekada moze da bude povisena ,ali to nije sigurna indikacija…dakle neka cistu prati vas ordinirajuci ginekolog. Zlatnu maku mozete uzimati da napravi balans i spreci pojavu cista ! Sve najbolje!

< Poruku je uredio Zlatna maka -- 14.3.2014 10:10:43 >

(odgovor članu 7marii)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
14.3.2014 10:06:08   
Zlatna maka
IZVORNA PORUKA: anchikita

Postovana,pripremam se za vto.Hormonski status ukazuje na pcos( LH 7,8 FSH 6,3 AMH10,5) dok je testosteron uredan,SHBG uredan,anderstedion uredan,Dheas uredan,mada blizi gornjoj granici.Ciklusi su redovni na 3o-32 dana.Ultrazvuk radjen petog dana ciklusa,dr.je samo rekla da su jajnici odlicni,radjen dopler i prokrvljenost jajnika.Ustanovljena je blaga insulinska rezistencija,endokrinolog kaze da je u pitanju Pcos pa me buni dal imam ili nemam pcos,i da li se on nuzno vidi na jajnicima.Inace,imam 39 godina,jednu trudnocu iza sebe i prvi put se susrecem s tom dijagnozom.Trudnoca se zavrsila u 31 nedelji.Hvala


Poštovana, sudeci po vasem hormonalnom statusu ,sve je u zadovoljavajucim granicama. Sto se tice pcos on se ne vidi na jajnicima ali to ne treba preterano da vas buni ili brine jer nije od presudnog znacaja kod vto. Opustite se i verujte u pozitivan ishod. Sve najbolje vam zelim !

< Poruku je uredio Zlatna maka -- 14.3.2014 10:11:19 >

(odgovor članu anchikita)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
14.3.2014 10:12:31   
Zlatna maka

IZVORNA PORUKA: gugutka

Poštovana dr. Olga,

Da li Zlatna maka može pomoći kod 2. stepena endometrioze (imala sam tri operacije, dve laparo i jednu klasičnu), i ako da, na koji način?
Unapred zahvalna


Postovana ,endometrioza spada u hormonalni disbalans naseg tela i tu Zlatna maka moze da pomogne jer svojim sastavom utice na hipofizu i hipotalamus da uspostavi ravnotezu produkcije hormona i opsteg stanja svih endokrinih zlezda. Povratne informacije nasih korisnika govore u prilog tome da su imale odlicne rezultate koristeci Zlatnu maku.Ovo je biljka,nema nikakvih kontraindikacija i moze vam samo poboljsati stanje..dakle bilo bi dobro da koristite Zlatnu maku I ona pomaze kod endometrioze. Zelim vam sve najbolje!

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
17.3.2014 9:25:54   
snovi
Draga dr. Olga hvala puno!

Još jedno pitanje - da li je delotvornija zlatna maka u kapsulama ili prahu, šta preporučujete?

IZVORNA PORUKA: Zlatna maka


IZVORNA PORUKA: snovi


Poštovana dr. Olga, čula sam dosta lepih reči o Zlatnoj maki. Elem, zanima me, da li mora da se pije svaki dan i da li oba partnera moraju da je koriste.

Unapred hvala


Poštovana, Zlatna maka je biljka i potrebno joj je vreme da uspostavi i pokrene mehanizme u nasem telu.Zato je neophodno da se pije svakoga dana u odredjenoj dozi a to je za zene 3gr(srednje popunjena kafena kasicica) dnevno a za muskarce 5gr(puna kafena kasicica) dnevno ,najbolje uz dorucak ,pomesana u souk,jogurtu,vodi..sta vec pijete uz dorucak(moze I u maloj kolicini tecnosti,ako vam ne prija ukus). Sto se tice koriscenja ,bolji I brzi rezultati su kada piju oba partnera,to je nasa povratna informacija od onih koji su veoma uspesno I brzo dobili rezultat ,to jest bebu.Sve najbolje vam zelim.




(odgovor članu Zlatna maka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
28.3.2014 14:58:28   
Zlatna maka

IZVORNA PORUKA: snovi

Draga dr. Olga hvala puno!

Još jedno pitanje - da li je delotvornija zlatna maka u kapsulama ili prahu, šta preporučujete?

IZVORNA PORUKA: Zlatna maka


IZVORNA PORUKA: snovi


Poštovana dr. Olga, čula sam dosta lepih reči o Zlatnoj maki. Elem, zanima me, da li mora da se pije svaki dan i da li oba partnera moraju da je koriste.

Unapred hvala


Poštovana, Zlatna maka je biljka i potrebno joj je vreme da uspostavi i pokrene mehanizme u nasem telu.Zato je neophodno da se pije svakoga dana u odredjenoj dozi a to je za zene 3gr(srednje popunjena kafena kasicica) dnevno a za muskarce 5gr(puna kafena kasicica) dnevno ,najbolje uz dorucak ,pomesana u souk,jogurtu,vodi..sta vec pijete uz dorucak(moze I u maloj kolicini tecnosti,ako vam ne prija ukus). Sto se tice koriscenja ,bolji I brzi rezultati su kada piju oba partnera,to je nasa povratna informacija od onih koji su veoma uspesno I brzo dobili rezultat ,to jest bebu.Sve najbolje vam zelim.







Poštovana,

Zlatna maka u prahu i kapsulama ima potpuno identičan sastav. Razlika je u količini i načinu konzumiranja. Ja zato uvek preporučujem prah Zlatne make jer je od 150 gr, a u teglici sa kapsulama imate 100kapsula po 500mg. Jednostavno je ekonomičniji, jer prah ženi traje mesec i po dana pošto joj je dnevno potrebno 3gr (jedna srednje popunjena kafena kašičica).

Naravno, samim tim što se prah odmah rastvori u nekoj od tečnosti koju pijemo za dorucak, brža je apsorpcija u organizmu. Zlatnu maku u prahu potrebno je uzeti jednom dnevno, dok kapsule zaista nije zgodno popiti 6 odjednom da bi se postigla doza od 3gr. Što znači da se moraju uzeti 3x dnevno po 2.

Dakle da rezimiramo, Zlatna maka je prahu je isplativija, lakša za upotrebu i brže deluje, I zato ja uvek preporučujem prah. Postoje ljudi koji više vole kapsule ili ne vole ukus make. Sve je individualno, ljudi se razlikuju i stvar je ukusa jer neki čak vole ukus make, odakle je najbitnije reći da se se sastav ni u čemu ne razlikuje.


(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
28.3.2014 15:51:04   
amelia
Postovana dr olga molim te da mi kazes tvoje misljene ..moja lutealna faza traje evo vec 4"meseca od kad merim bazalnu T 11 ili 12 dana znam da bih trebala biti 14 dana..e sad mene zanima dali zbog toga mozda ne dolazi do trudnoce vec 7 mesec kako radimo na bebi..koliko bi najmanja lutealna faza trebala biti a pri tom da nema smetnje za trudnocu? Unapred hvala na odgovoru

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Zlatna maka)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
28.3.2014 16:11:29   
gogili75
Poštovana dr imam samo desni jajovod, da li je moguće ukoliko imam folikul na levom jajniku da ta jajna ćelije prođe kroz desni jajovod..

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
31.3.2014 14:24:26   
lesica
Na koji način Zlatna Maka pospešuje povećanje plodnosti kod žena i muškaraca?
Pročitajte više >>>

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
1.4.2014 1:15:36   
gugutka
Kupila i počeli smo oboje da pijemo user posted image

Sa čime je vi pijete devojke?

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
2.4.2014 16:16:10   
Zlatna maka

IZVORNA PORUKA: amelia

Postovana dr olga molim te da mi kazes tvoje misljene ..moja lutealna faza traje evo vec 4"meseca od kad merim bazalnu T 11 ili 12 dana znam da bih trebala biti 14 dana..e sad mene zanima dali zbog toga mozda ne dolazi do trudnoce vec 7 mesec kako radimo na bebi..koliko bi najmanja lutealna faza trebala biti a pri tom da nema smetnje za trudnocu? Unapred hvala na odgovoru


Poštovana Amelija,
izvinjavam se pre svega što ste čekali. Ja se pre svega bavim fitologijom i nisam specijalista ginekolog, dakle na vaše pitanje ne mogu 100% da odgovorim već predlažem da razgovarate sa svojim ginekologom, ali kao lekar vam mogu reći da postoje situacije kada dođe do začeća iako je lutealna faza skraćena..dakle tu pravila nema. Mogu samo da vam prenesem iskustvo brojnih žena koje su koristile zlatnu maku, bile strpljive i ako je sa vama i partnerom sve fiziološki u redu kad tad će doći do začeća. Verovatno vi za sada imate disbalans hormona (ne znam da li se pregledao partner..broj i pokretljivost spermatozoida) i svakako bi trebalo da uzimate nešto što ce podići vašu plodnost. Maka je najprirodniji preparat za to. Usput, kažete 7 meseci..verujte Amelija to je jako kratak period da bi ste se na bilo koji način brinuli. Moj predlog je: opustite se, probajte da budete rasterećeni od cilja ”radimo na bebi” ..koristite redovno kafenu kašičicu Zlatne make i vi i partner, rezultat ce stići kada najmanje očekujete, to je prosto tako…želim vam sve najbolje i sledeći put da na Rigeraji saznamo od vas radosnu vest !!!


(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
18.4.2014 21:36:53   
lesica
Samo da vam kažem da sam iskreno oduševljena. Počela sam Zlatnu maku da pijem pa pre neke tri nedelje, i iznenađena sam da mi je ovaj ciklus krenuo bez uobičajenog jako bola, nekako krajnje neprimetno. Ja zadovoljna user posted image
A iskreno, nadam se da će mi maka i olakšati neku stvar koju planiram kroz koji mesec.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Zlatna maka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
19.4.2014 9:40:45   
Anoniman
Draga dr. Olga, počela sam da pijem Zlatnu maku, pa me zanima jedna info - da li maka poboljšava stanje gvožđa u organizmu.

Hvala unapred

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
29.4.2014 12:29:21   
lilihip
Da se preporučuje kod pripreme za VTO, i kod policističnih jajnika i za spermogram?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
30.4.2014 11:30:40   
Zlatna maka

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Draga dr. Olga, počela sam da pijem Zlatnu maku, pa me zanima jedna info - da li maka poboljšava stanje gvožđa u organizmu.

Hvala unapred


Poštovana,

maka utiče na povećanje nivoa gvožđa u organizmu i preporučujemo je za poboljšanje opšteg zdravstvenog stanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
30.4.2014 11:37:08   
Zlatna maka

IZVORNA PORUKA: lilihip

Da se preporučuje kod pripreme za VTO, i kod policističnih jajnika i za spermogram?


Poštovana,

naravno, maka se preporučuje i koristi kao propratna terapija kod vantelesne oplodnje, imamo i saradnju sa jednom od naših renomiranih klinika za vantelesnu oplodnju. Maka takođe pomaže kod endometrioze i policističnih jajnika, i utiče na povećanje plodnosti-povećanje broja spermatozoida, poboljšava pokretljivost i kvalitet, kao i volumen.

(odgovor članu lilihip)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
9.5.2014 17:21:01   
Anoniman
Draga dr. Olga,

Od prijatelja sam čula da maka pomaže ne samo kod problema sa sterilitetom i sexualnim životom, već i kod raspoloženja (nezavisno od prva dva navedena).

Da li pomaže kod nekih vidova depresije, pada u raspoloženju, nedostaka energije, i ako da, na koji način?

(odgovor članu Zlatna maka)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
22.5.2014 15:57:26   
Cakana84
Da li Zlatna maka pomaze kod ublazavanja simptoma vestackog klimaksa pri terapiji Diferelinom. Da li sme da se koristi u toku terapije?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga M...
22.5.2014 21:46:10   
nata11
Kako zlatna maka utice kod upale jajnika?

_____________________________





(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here