|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Biljke vole kad im žene tepaju
30.6.2009 8:53:51   
Anoniman
Biljke reaguju na ljudski glas i mnogo brže rastu ako se sa njima priča, pogotovo ako "slušaju" ženski glas, pokazalo je istraživanje Britanskog kraljevskog udruženja za hortikulturu.



Eksperiment je započet u aprilu ove godine audicijom čiji je cilj bio pronaći najmelodičnije ženske i muške glasove. Svaki odabrani kandidat dobio je po jednu biljku. Njihov zadatak je bio da im čitaju i eksperiment je u globalu pokazao da su biljke kojima je čitano rasle mnogo brže od onih koje su ostajale u tišini. Ogled je takođe pokazao da su ženski glasovi bili najefikasniji. Kako prenose britanski mediji, interesantno je da su biljke ostavljene da rastu u tišini brže napredovale od biljaka za koje su bili "zaduženi" pojedini muškarci. Biljka Sare Darvin, koja je potomak slavnog Čarlsa Darvina, najbrže je porasla. "Prava je čast imati glas koja pomaže biljkama da raste", izjavila je ona. Uticaj zvukova i pre svega ljudskih glasova na razvoj biljaka ne iznenađuje u meri u kojoj zvučni talasi čine deo okruženja biljaka isto kao kiša ili svetlost, istakli su u Britanskom kraljevskom udruženju za hortikulturu.
Izvor: zena.blic.rs
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Biljke vole kad im žene tepaju
30.6.2009 12:55:44   
oliveradj
Ima istine u tome cveće buja i vidi se na njemu kad mu se priča i kad se gaji sa puno ljubavi uverila sam se lično!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Biljke vole kad im žene tepaju
30.6.2009 15:32:03   
Verus
Zato je moj paradajz skoro 2 metra!user posted image   Ja skuvam kaficu, sednem pored bastice i ispricamo se svako jutro! 

Salim se, ali brinem o njima sa ljubavlju i to se vidi-stavicu vam ovih dana slicicu da vidite!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Biljke vole kad im žene tepaju
11.3.2013 8:26:15   
Olga75
e pa onda je moje cvece bezobrazno
ja sam igrala , pevala , trazila mesto , ono nece pa nece
i onda sam pocela strogo sa njim , da vidite kako se povretilo , nema vise da se sjada a raste
i eto user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Biljke vole kad im žene tepaju
11.3.2013 8:28:45   
Maraj
Meni kad krene krene, a kad ga napadnu vasi, prskam sa koje kakvim insekticidima i samo kljokne. Moram se pohvaliti juce smo mm i ja zasadili ceri paradajiz na terasi user posted image ostaje samo da cekamo. Nismo do sad njega sadili...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Biljke vole kad im žene tepaju
11.3.2013 8:30:14   
nata11
Ja sam citala da vole klasicnu muziku user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here