|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pritisak u medjunozju
2.3.2010 21:51:16   
VioletaPopadic
Drage moje saborkinje, ja vas vec 20-ak nedelja pratim i svasta sam od vas naucila. Ceprkala sam o forumu ali ne nadjoh, da li se neka od vas nosila sa, vise pritiskom nego bolom, u medjunozju? ja sam u 5. mesecu, kada sam pre dve nedelje bila na pregledu - manuelni i UZ dr je rekla da je sve u najboljem redu, da radim, setam i imam odnose najnormalnije. Medjutim, ja od pre par dana imam taj cudni osecaj dole, pa ne znam da li da odmah zakazujem pregled ili je to mozda normalan proces?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: pritisak u medjunozju
2.3.2010 22:12:29   
Anoniman
Čitala sam da su žene negde o tome pisale. Probaj da pitaš u Trudnice-drugo tromesečje, ili u Trudnice-treće tromesečje.

Samo molim vas, ako neko zna odgovor, prepisku nastavite ovde, da bi ostalo zapisano u posebnoj temi.

(odgovor članu VioletaPopadic)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: pritisak u medjunozju
2.3.2010 22:48:40   
Anoniman
ja imam bol u preponama i medjunozju ali tek od pre ..pa ne znam..dvadeset dana..
znaci od kad sam usla u deveti mesec, da kazem...
nekad jaci nekad slabiji ali ga imam i osecam...

u petom mesecu ga nisam imala sem nekad probadanje nisko ali kratko..zanemarljivo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: pritisak u medjunozju
2.3.2010 23:38:21   
micketta
ja sam imala bol u preponama u 6. mesecu, ali nikad nisam pitala dr o tome vec sam jednostavno to prepisala sirenju.

(sto ne znaci da i ti, violeta popadic, (smesan mi tvoj nick :))) ne treba da pitas doktora)


< Poruku je uredio micketta -- 2.3.2010 23:39:21 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: pritisak u medjunozju
3.3.2010 3:23:28   
Silvija9
Ja sam dobila te bolove u preponama, pritisakanje neko i osećaj kao kad bole jajnici u petom mesecu i morala sam da pije UTROGESTAN i da mirujem, održavala trudnoću... Moj ti je savet Violeta da zakažeš odmah pregled i prijaviš to doktoru, a dok ne odeš na pregled malo miruj, nemoj baš da se naprežeš user posted image
Nemoj da te ovo što sam rekla zabrine, može to pritiskanje i bol da bude iz sto nekih razloga, ali da ne bi brinula javi se doktoru obavezno!

Pozzzz!!!user posted image

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)

(odgovor članu VioletaPopadic)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: pritisak u medjunozju
3.3.2010 8:05:14   
VioletaPopadic
Hvala vam mnogo na odgovorima i savetima. Ja ne mogu da kažem da imam bolove, ni u donjem stomaku, ni u jajnicima, niti probodanje, nego eto, samo s vremena na vreme taj pritisak tamo dole.. kao kad posle sto godina vozite bajs, pa vas malo bole te košcice od sica user posted image da budem slikovita. Zakazacu pregled za sledecu nedelju, a do tada cu probati da nosim malo komforniji ves i da se umesto bodija vratim na stare dobre potkosulje, mozda me i to sve steze. Ma mene najvise brine to sto ne znam da li ukoliko bih bila otvorena ili nesto slicno, to se oseca nekako ili to samo dr moze da provali?! Svasta me to nesto brine...

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: pritisak u medjunozju
3.3.2010 15:38:14   
Anitaaa
TO je sasvim normalno.Nema brige...jedino je malo neugodno al Bože moj ima i gorih stvari user posted image TO beba vrši pritisak na taj predeo zato je taj bol karakterističan tamo od 6,7 meseca.I mene je to boluckalo od 7 meseca pa sve do porodjaja

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu VioletaPopadic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: pritisak u medjunozju
3.3.2010 16:39:12   
Verus
Violeta, proveri sa dr.  Ne mozes osetiti da li si se otvorila ili ne.  Neke zene osete bolove u ranoj trudnoci, ako dodje do kontrakcija (ja sam ih osetila u 6 mesecu, i rekli su mi da sam imala srece...neke zene ne osete, nego vec beba krene dole pa bude kasno).  Samo lepo na pregled-i bices sigurna.user posted image

(odgovor članu VioletaPopadic)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: pritisak u medjunozju
3.3.2010 17:22:55   
bokica30
Ja imam bol u desnoj preponi, kao da sam ukljestila misic. Prvo sam mislila da mi se to desilo jer sam sada i teza nego pre trudnoce, to mi se desilo oko 6 meseca. I ponekad je taj bol bas jak, ne mogu nogu da podignem. Onda mi je sestra rekla da je i ona imala isti problem i da se to beba tako namestila da mi pritiska zivac. Da li jos neka trudnica ima ove simptome i da li ste nesto uradile u vezi toga?user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: pritisak u medjunozju
22.3.2010 15:10:24   
dragana1774
VioletaPopadic,
Ne znam da li si vec sa svojim lekarom proverila o kakvom se pritisku radi, ja te potpuno razumem o cemu govoris, jer takodje osecam "pritisak" dole. Ovo mi je druga trudnoca, pa mi je pomalo cudno jer se ne secam da sam u prvoj trudnoci to osecala. Bolne prepone, naravno, bolovi u kukovima naravno, ali i za ovaj pritisak ne mogu da kazem da me brine, jer u gornjem delu, tj. materici i ostalim reproduktivnim organima ne osecam nikakve tegobe osim povremenih kontrakcija koje su normalne. Inace sam u 6. mesecu a pritisak osecam odprilike od 3. meseca
Pozdrav

(odgovor članu bokica30)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: pritisak u medjunozju
23.3.2010 10:25:15   
VioletaPopadic
Bila sam kod svoje dr na redovnoj kontroli nedelju dana posle objavljenog posta. Ona me je pregledala i kaže da je sve ok. Ja taj osećaj, tog pritiska, nemam stalno, nego onako, s vremena na vreme. Provalila sam da je to uglavnom kada se preforsiram tokom dana, posto radim, svaki dan set_am, kuvam rucak, spremam stan... i onda kada se malo vise "uživim" i zaboravim da sam sad u drugom stanju, telo valjda samo pocne da salje signale. Takođe, ne nosim vise bodi i sav ves sam zamenila pamucnim boksericama, da me nista ne bi stezalo. U prvi mah sam se uplasila, a sada kad razmislim - telo se menja i prilagođava, pa su sva ta boluckanja (ukoliko nije nesto drasticno, naravno) neminovna. Koliko sam citala ovde po forumu, ti osecaji su subjektivni i zavise od zene do zene, ali i od trudnoce do trudnoce.

(odgovor članu dragana1774)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: pritisak u medjunozju
23.3.2010 21:39:58   
Netke
Violeta, i ja imam taj osecaj, vise kao neki pritisak i zatezanje u dnu stomaka. I ja sam primetila da je to od napora, kada dugo set_am ili kada dugo sedim (npr u cekaonici kod lekara:)) doktori su mi rekli da cim to oset_im, da se odmah ispruzim, legnem i odmaram dok ne prodje...dakle nista strasno, sve je to normalnouser posted image

(odgovor članu VioletaPopadic)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: pritisak u medjunozju
27.10.2014 10:55:35   
lelaigor
Meni je u početku bilo kao lagani bol, a onda je zadnjih dana postalo ozbiljnio. JAko me boli, jedva hodam. Čula sam se sa mojom dr, isključili smo mogućnost bruha, pošto nemam "džombu", rekla mi je da idem kod fizijatra, a ja sam sad malo guglala i pronašla ovo: KLIK
Najgore od svega što se ja osećam identično kako opisuju.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: pritisak u medjunozju
30.5.2021 21:53:45   
Djurdjaa
Imam cesto bolove u medjunoznju pritisak tamo dole al to mi je vec od 19 nedelj. Nikad nikakve probleme nisam imala grlic uvek cvrst i zatvoren. Pa me brine dal je normalno al imam povremeno taj pritisak nije konstanto

(odgovor članu VioletaPopadic)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here