|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Štitna žlezda
12.1.2009 17:11:02   
Anoniman
[Sadržaj poruke je obrisan]

< Poruku je uredio Nada RR -- 13.8.2012 21:08:31 >
  Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
12.1.2009 19:03:07   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: stitna zlezda
12.1.2009 19:18:49   
Lu
Ja neznam baš ništa o tome,a kako ste došli do toga,jel ti nešto osjećaš ili imaš neki problemuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: stitna zlezda
12.1.2009 19:55:18   
Koka Loka
Nadam se da će pomoći user posted image

Oboljenja štitne žlezde


Štitna žlezda ili štitnjača nalazi se simetrično na prednjoj strani vrata, između grkljana i gornje ivice grudne kosti. U normalnoj veličini se neprimećuje. Ona luči hormone veoma važne za normalan razvoj i pravilan rad ljudskog organizma. Od ovih hormona za sad su poznati tiroksin i trijodtironin. Hormoni štitne žlezde deluju snažno na izmenu materije i hemijske procese u našem telu. Oni regulišu harmoničnost ovih procesa. Zbog toga se svako odstupanje od normalnog lučenja tih, eventualno i drugih njenih hormona odražava manje ili više teško na ljudsko zdravlje i izaziva određene poremećaje i oboljenja. Među ovim poremećajima i oboljenjima najvažniji su: guša ili struma, Bazedovljeva bolest ili tireotoksikoza i idiotija ili miksedem.

Funkcionalna sposobnost i aktivnost štitne žlezde proveravaju se određivanjem bazalnog metabolizma, koji je ubrzan u slučaju tereotoksikoze, a usporen u slučaju miksedema. U poslednje vreme u ovu svrhu se koristi i radioaktivni jod.

www.svetzdravlja.com


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: stitna zlezda
12.1.2009 19:57:00   
Koka Loka



Štitna žljezda kroz pet pitanja i odgovora



1. Gdje je smještena i kako utiče na zdravlje čovjeka?

Štitna žlijezda je leptirastog oblika i teži tek tridesetak grama. Smještena je u vratu, a njena “krila”, desni lijevi režanj, “omotavaju” dušnik. Proizvodi hormone tiroksin (T4) i trijoditironin (T3) koji utiču na rad gotovo svih organa u ljudskom organizmu: rad srca, nivo holesterola, težinu, snagu mišića, izgled kože, redovitost menstruacije, pamćenje... Bolesti štitnjače pogađaju oba pola, ali su nešto češća kod žena. Mogu se, uslovno rečeno, podijeliti na one povezane s proizvodnjom previše ili premalo hormona, te one koje nastaju zbog pojačanog rasta žlijezde, što proizvodi pritisak i otečenost na vratu.
2. Šta je hipotireoza i kako se prepoznaje?

Poremećaj kod kojeg žlijezda ne luči dovoljno hormona naziva se hipotireoza. S obzirom da je jedna od glavnih uloga hormona štitnjače upravljanje metabolizmom, kada ih nema dovoljno pacijent počinje osjećati simptome sporog metabolizma. Na dužem popisu simptoma hipotireoze su: umor, debljanje, suva žućkasta koža, krhkost i gubitak kose, promuklost, gušavost, usporeni refleksi, zaboravnost, depresija itd.


3. Koji su simptomi hipertireoze?
Preaktivna štitnjača uzrokuje hipertireozu, pri kojoj organizam čovjeka doživljava pravu “hormonsku buru”. Lupanje srca, nepodnošenje topline, pojačano znojenje, drhtavica, gubitak težine, izražen apetit, ubrzana probava, nesanica, promjene vida (nepodnošenje svjetla, dvostruki vid, “izbuljene oči”) itd. - sve su to simptomi pretjeranog lučenja hormona štitne žlijezde. Iako je za hipertireozu karakteristično mršavljenje, neki se pacijenti zbog povećanog apetita udebljaju.

4. Šta predstavljaju čvorovi na štitnoj žlijezdi?

- Čvor je izraslina koju pacijent ponekad napipa sam, ili ga otkrije ljekar prilikom rutinskog pregleda.

Više od devedeset odsto otkrivenih čvorova su dobroćudne izrasline, (ponekad su to ciste ispunjene tekućinom) koje ne proizvode nikakve simptome. Rijetko su bolni, ali ponekad su uzrok preaktivne štitnjače ili otežavaju gutanje.
Kada se na štitnjači razvije zloćudni tumor, tada govorimo o raku štitnjače.
Kao i druge organe i žlijezde i štitnjaču napadaju bakterije i virusi. Tada govorimo o akutnoj i subakutnoj upali. Hronična upala štitne žlijezde, poznatija kao Hashimotov tireoditis, je autoimuna bolest s najrazličitijim simptomima.


5. Kako se dijagnostifikuju i liječe bolesti štitne žlijezde?

Manuelni, ultrazvučni i rendgenski pregled štitnjače su uobičajene metode otkrivanja bolesti.
Međutim, prvi korak do precizne dijagnoze je određivanje nivoa hormona T3, T4 i THS u krvi.
Kod oboljelog od hipotireoze nivo T4 je nizak, a TSH visok (to je hormon hipofize koja pokušava stimulisati štitnjaču na aktivnost)... I za dijagnostikovanje hipertireoze također se mjeri nivo sva tri hormona. Ponekad se koriste i neki drugi pregledi kako bi se došlo do što preciznije dijagnoze i pristupilo adekvatnom liječenju.
Logičan naziv liječenja hipotireoze je nadoknada hormona koji nedostaje, a hipertireoze uzimanje lijekova koji “stišavaju” rad štitnjače. Ponekad se za ovu drugu preporučuje liječenje radioaktivnim jodom koji uništava ćelije i onemogućava prekomjerno lučenje hormona. Još jedan trajni način liječenja hipertireoze je hirurško uklanjanje cijele, ili dijela žlijezde.
Kada je u pitanju rak štitnjače primjenjuje se hirurško liječenje, kasnije i zračenje. Srećom, ti tipovi su sa velikim postotkom izlječenja.
ttp://www.medicicom.com

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: stitna zlezda
12.1.2009 19:59:29   
Jeca*
Hajde ti napiši koji su ti simptomi i šta se dešava, eventualno i rezultate, pa možda ja mogu da ti pomognem. Imam koga da pitam. Ali moram da znam nešto više.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: stitna zlezda
12.1.2009 22:05:15   
Anoniman
A zar nismo već imali temu o štitnoj žlezdi? Nešto mi poznata priča. user posted image  

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: stitna zlezda
12.1.2009 22:06:50   
Anoniman
Evo je, nema mnogo, ali znam da je tema bila. KLIK

drži se gagi!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: stitna zlezda
13.1.2009 2:58:48   
kumara
Gagi, pisi simptome, pa da se raspitamo okolo. Moja mama vec godinama ima problem sa stitnom zlezdom, pa mogu i nju da pitam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   [Obrisana poruka]
13.1.2009 9:17:09   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
13.1.2009 17:49:33   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: stitna zlezda
13.1.2009 17:56:14   
Jeca*
e pa super!!! Danas puno lepih vesti na RR user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: stitna zlezda
13.1.2009 18:53:59   
Koka Loka
Juhuu bravo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: stitna zlezda
14.1.2009 0:43:12   
kumara
user posted image user posted image user posted image user posted image Divnooo! Sad se opusti!

Kakav dan! user posted image eh da nam je svaki ovakav i da imamo jos puno puno trudnica!!!

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: stitna zlezda
13.5.2011 16:50:55   
Modessty
Mislim da je ovo pravo mesto da napišem rezultate.
                 ref. vrednosti
T4   43,0      (55-165)
T3    1,5       (1,2-3,0)
TSH  39,0     (0,17-4,05)

Piše na nalazu - provereno 2x
A sestra mi rekla da se odmah javim doktoru.

KOliko se ja obavestih preko gugleta ovo ukazuje na hipotireozu (ako ga lepo napisah)


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: stitna zlezda
13.5.2011 16:55:47   
Ana RR
Čitajući simptome na netu rekla bih da je to ono što ima moja sestra. Pije lek koji se zove Tivoral i odmah joj je bilo bolje, čim je počela da pije.

Mod, zakaži kod lekara što pre, da bi što pre počela sa terapijom.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: stitna zlezda
13.5.2011 16:57:54   
Modessty
Hoću. Samo da nadjem vezu negde. Znaš kako to funkcioniše u ovoj našoj lepoj srbijici.
A i onako je vikend. Nemogu ništa pre ponedeljka


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: stitna zlezda
13.5.2011 17:00:38   
indy_25
Mod imas hipotireozu nista strasno samo sto ces morati piti taj hormon koji ti stitna ne proizvodu. Stitna zlijezda je najdosadnija bolest koja postoji. Cijeli zivot si na lijekovima da bi izbalansirao hormone.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: stitna zlezda
19.5.2011 9:52:52   
Modessty
Bila kod dr juče. Dala mi Letrox 100, po pola tablete 5 dana, a onda na  dalje celu tanletu. Treba da idem na UZ žlezde.
Za 6 nedelja ponovo krv i kontrola kod dr sa nalazom sa UZ.

jao samo da prestane da me davi!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: stitna zlezda
19.5.2011 9:55:06   
Ana RR
Mod, baš sam ovih dana mislila na tebe. Sigurno će se to srediti od leka, ne brini. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: stitna zlezda
19.5.2011 9:59:10   
isidora88
ja danas treba da pokupim moje nalaze stitne,da vidim da li mi je stitna podivljala posle porodjaja i da odem kod endokrinologa da mi menja terapiju,utovljena sam kao svinja otkad pijem letrox glupavi user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: stitna zlezda
19.5.2011 10:06:59   
Modessty
jao nemojda me plašiš! ja jutros počela da pijem i sve se nadam da ću konačno početi da mršavim sad kad se malo srede hormoni!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: stitna zlezda
19.5.2011 10:15:53   
isidora88
kod svakog razlicito deluje terapije,meni je letrox super snizio TSH ali kile samo idu gore
moja drugarica pije tivoral i ona super izgleda,moram videti da mi da nesto da drugo jer vecina koje znam ili sam cula kazu da su se preporodili od kad piju hormone, a kod mene kontra efekatuser posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: stitna zlezda
19.5.2011 10:25:22   
Modessty
jao a ja sam hronično umorna i koža mi je suva i imam podočnjake.... i sve se nadam da će sve to da se sredi kad se sredi i taj TSH!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: stitna zlezda
19.5.2011 11:58:03   
Ana RR
Isi, moja sestra pije tivoral i baš joj je ok od njega. Pre nego što je dobila terapiju je počela da se goji, opadala joj kosa, stalno je bila umorna i razdražljiva, plakala non stop. Sad je super, hvala bogu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here