|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dijeta po krvnim grupama
28.4.2010 8:59:36   
Anoniman
Na večito pitanje ima li hrana univerzalni karakter ili je namirnica koja je za jednog čoveka hrana za - drugog (gotovo) otrov, dr. Peter D'Adamo odgovara: Kaži mi svoju krvnu grupu i ja ću ti reći da li se hraniš ili truješ.

Dijeta po krvnim grupama - osnove

Najstarija krvna grupa, po ovoj teoriji, jeste 0, koja se pojavljuje sa prvim čovekom i usponom ljudskog roda na vrh prehrambenog lanca. Sa promenom načina života, od lovca-sakupljača do ustaljenijeg agrarnog načina života, između 25.000 i 15.000 godina pre nove ere, dolazi do pojave krvne grupe A, dok krvna grupa B nastaje između 10.000 i 3.500 godina pre nove ere, mešanjem i seljenjem rasa iz afričke prapostojbine u Evropu, Aziju i Severnu i Južnu Ameriku. Grupa AB nalazi se kod oko pet posto ukupnog stanovništva na Zemlji i najmlađa je krvna grupa. Nema nikakvih dokaza da je postojala do pre 10 vekova, kada se pojavljuje nakon modernog mešanja različitih krvnih grupa.
Poštujući ove različitosti, od nastanka krvnih grupa pa do njihovih hemijskih karakteristika, dr D'Adamo prema tipu krvne grupe razlikuje jako dobru, neutralnu i hranu koju treba izbjegavati. Kao dokaz delotvornosti nudi dve stvari: prva je da visokoproteinske dijete, koje su trenutno veoma popularne, uspevaju samo kod ljudi krvnih grupa 0 ili B, dok se pokazuju kao potpuno nedelotvorne kod krvne grupe A. Drugi dokaz su njegovi pacijenti, koji, pridržavajući se ovog načina ishrane, težinu počinju gubiti već posle 14 dana. Dakle, dijeta po krvnim grupama definitivno "radi".

Dakle, srž teorije o krvnim grupama čini otkriće da se antigeni krvnih grupa - različito ponašaju u biohemijskim reakcijama sa određenim namirnicama (to jest nekim njihovim sastojcima).

Koje su karakteristike pojedinih krvnih grupa i koje im namirnice kao i životni stil najviše odgovara? Pogledajmo skraćeni pregled dijata po krvnim grupama:
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: dijeta po krvnim grupama
28.4.2010 9:00:09   
Anoniman
ISHRANA PO KRVNIM GRUPAMA - KRVNA GRUPA "O"

Karakteristike: lovac, mesojed, jak, samouveren, tip vođe

Jake strane: jak probavni sistem, jak imuni sistem, prirodna zaštita od infekcija, efikasan metabolizam

Slabosti: netolerancija prema novoj ishrani i novim uslovima okoline. Usled preterane aktivnosti imunog sistema može se dogoditi da napadne sam sebe

Rizici: smetnje u koagulaciji, zapaljenske bolesti, zapaljenje zglobova, smanjena funkcija štitaste žlezde, čirevi, alergije

Profil ishrane: visok nivo belančevina, potrošnja mesa. Meso, riba, povrće, voće.

Ograničeno: žitarice, pasulj, leguminoze


Kura za mršavljenje:

Izbegavati: pšenične pahuljice, pasulj, sočivo, kupus, prokelj, karfiol, senf

Pomaže: morske alge, morska riba, so, džigerica, crvena mesa, kelj, spanać, brokoli

Dodaci ishrani: vitamini B i K, kalcijum, jod, slatki koren, morske alge

Telesne aktivnosti: intenzivna telesna aktivnost, kao aerobik, borilački sportovi, trčanje


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: dijeta po krvnim grupama
28.4.2010 9:00:33   
Anoniman
ISHRANA PO KRVNIM GRUPAMA - KRVNA GRUPA "A"

Karakteristike: zemljoradnik, pravi vegetarijanac, promišljen, kooperativan, precizan

Jake strane: dobro se prilagođava promenjenoj ishrani i novim uslovima okoline. Lako metaboliše hranljive materije

Slabosti: osetljiv probavni sistem; ranjiv imuni sistem - otvoren prema infekcijama

Rizici: srčana oboljenja, rak, malokrvnost, bolesti jetre i žuči, šećerna bolest tipa I

Profil ishrane: vegetarijanac - povrće, tofu (sir od soje), morska riba, žitarice, pasulj, leguminoze, voće


Kura za mršavljenje:

Izbegavati: meso, mlečne proizvode, lima pasulj, pšenicu

Pomaže: biljna ulja, jela od soje, povrće, ananas

Dodaci ishrani: vitamin B, C i E, folna kiselina, gloginje, ehinacea, kvarcetin, šareni čkalj

Telesne aktivnosti: mirne vežbe kao joga tai či


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: dijeta po krvnim grupama
28.4.2010 9:01:07   
Anoniman
ISHRANA PO KRVNIM GRUPAMA -KRVNA GRUPA "B"

Karakteristike: nomad, uravnotežen, elastičan, kreativan

Jake strane: jak imuni sistem, prilagodljivost novoj okolini i novom načinu ishrane, uravnotežen nervni sistem

Slabosti: prijemčivost za autonomna obolenja i retke virusne infekcije

Rizici: šećerana bolest tipa I, hronični zamor, autoimune bolesti (lupus, multipla skleroza…)

Profil ishrane: uravnotežena ishrana, svaštojed: meso (ne pileće), mlečni proizvodi, žitarice, pasulj, leguminoze, povrće, voće


Kura za mršavljenje:

Izbegavati: kukuruz, sočivo, lešnik, susamovo seme, heljdu, pšenicu

Pomaže: povrće, jaja, meso divljači, slatki koren, čaj

Dodaci ishrani: magnezijum, slatki koren, ginko, lecitin

Telesne aktivnosti: umerene telesne vežbe, na primer pešačenje, biciklizam, tenis, plivanje


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: dijeta po krvnim grupama
28.4.2010 9:01:27   
Anoniman
ISHRANA PO KRVNIM GRUPAMA - KRVNA GRUPA "AB"

Karakteristike: zagonetan (savremeno stapanje A i B tipa), redak, harizmatičan, tajanstven

Jake strane: dobro se prilagođava savremenim uslovima. Veoma tolerantan imuni sistem, ujedinjuje prednosti grupa A i B

Slabosti: osetljiv probavni sistem. Preterano tolerantan imuni sistem može biti otvoren za infekcije. Negativno reaguje na okolnosti kako A tako i B tipa

Rizici: srčana oboljenja, rak, malokrvnost

Profil ishrane: mešovita ishrana - meso, morska riba, mlečni proizvodi, tofu (sir od soje), pasulj, leguminoze, žitarice, voće


Kura za mršavljenje:

Izbegavati: crvena mesa, lima pasulj, semenke, kukuruz, heljdu

Pomaže: tofu (sir od soje), morska riba, mlečni proizvodi, povrće, morske alge, ananas

Dodaci ishrani: vitamin C, gloginje, odoljen, šareni čkalj

Telesne vežbe: mirne telesne vežbe kao joga, taj či, kombinovane sa umerenim aktivnostima (pešaćenje, biciklizam, tenis)


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: dijeta po krvnim grupama
28.4.2010 9:02:09   
Anoniman
Ipak, dublja analiza prehrane pojedinih krvni grupa ne izaziva preveliko oduševljenje budući da su određene krvne grupe posebno zakinute na nutrijentima (primjerice grupa 0). Također, ovaj princip prehrane isključuje čitave kategorije hrane, pa onda bi bilo uputno i takav način prehrane ''isključiti'' kod djece, adolescenata, trudnica, dojilja i starijih osoba. I na kraju, nije olakotna okolnost planirati jelovnik kako to sugerira dr. D'Adamo za obitelj čiji članovi imaju različite krvne grupe.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: dijeta po krvnim grupama
28.4.2010 9:02:54   
Anoniman
Evo, devojke, ovo sve prethodno sam nasla o ishrani po krvnim grupama. Jel neko mozda probao? sta mislite o tome?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: dijeta po krvnim grupama
26.3.2011 10:47:28   
Anoniman
Verujem da u ovome ima istine, donekle i kako za koga. Ja se savseno uklapam u profil k.g.0 jer su mi proteini bas vazni, pre svega mlecni,a nisam veliki ljubitelj zitarica generalno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: dijeta po krvnim grupama
3.4.2011 10:54:39   
MaDi
i ja se uklapam u O ... ali neznma koliko je to pametno jesti samo te namirnice a ne unositi druge???

_____________________________

Kad nekog voliš...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: dijeta po krvnim grupama
3.4.2011 13:53:23   
minavb
Nije pametnouser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu MaDi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: dijeta po krvnim grupama
3.4.2011 13:56:43   
Anoniman
i ja mislim da nije pametno. ovo mi je zanimljivo samo zbog toga sto se ja prilicno uklapam u grupu A - zitarice obozavam, mleko skoro nikad ne pijem (samo jogurt), jedino sto sam meso pocela da jedem poslednje 2-3 godine cesce, a ranije sam mogla mesecima bez njega.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: dijeta po krvnim grupama
3.4.2011 14:32:34   
nencydrew
Meni je ta dijeta isključiva

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: dijeta po krvnim grupama
22.6.2011 22:14:04   
Inica
Hm, ima istine u ovome. Ja sam nulta krvna grupa, u sustini volim sve da jedem, ali meso je meso. I prija mi, ma koliko ga pojela, nikad mi ne optereti zeludac. Za razliku od zitarica. Desi se da pojedem neceg samo 100g, pola dana to osecam u zeludcu i neku tezinu..

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: dijeta po krvnim grupama
22.6.2011 22:24:11   
isidora88
ja se uopste ne uklapam u moju krvnu grupu,kod mene je sve obrnuto u odnosu na ono sto piseuser posted image tako da ne verujem u ovu dijetu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: dijeta po krvnim grupama
23.6.2011 3:50:25   
Verus
Citala sam dosta davno o ovome i moram reci da meni odgovara navedeno-ja sam krvna grupa A.  Mogla bih bez prolema da zivim bez mesa (da moram), kad god sam postila nije mi to sve bas nedostajalo.  I mogla bih samo ziveti na povrcu, vocu, ribi.  Nisam puno cackala oko ovoga da vidim ima li istrazivanja koje nekako podrzava sve ovo.  Ali radim na transfuziologiji i znam koliko je sistem krvnih grupa komplikovan, tako da mozda i ima neke istine...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: dijeta po krvnim grupama
23.6.2011 9:00:42   
Anoniman
I ja sam  A... Bez mesa bih mogla da moram i ceo život user posted image . Kao i Verus, meni je post potpuno normalan način ishrane, jedino što patim za jogurtom... user posted image Mleko pijem retko (čitaj-šolju mleka par puta godišnje!), ali sireve OBOŽAVAM user posted image tako da bez sira ne znam koliko bih izdržala! I nisam ljubitelj ovih...leguminoza... što ja kažem-mahunarki user posted image , jedino volim baš grašak, ostalo jedem po nuždi. Ribu volim, a soju jedem umereno i povremeno. Malokrvnost sam rešila upravo ishranom i zbog toga sam baš zadovoljna user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: dijeta po krvnim grupama
23.6.2011 9:03:49   
minavb
Necu nista da kazem.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: dijeta po krvnim grupama
23.6.2011 9:09:27   
nina26
Tek sam sad videla temu i odusevila se user posted image

Mislim da ima istine u tome, ali ne treba biti iskljuciv.

Ja se npr totalno uklapam u svoju grupu B takozvani svastojed user posted image

Bukvalno jedem sve, zitarice na silu, ali jedem, sad vidim da to treba izbegavati, ali se ne slazem sa tim jer od kad jedem zitarice probavni sistem mi je user posted image a pre sam imala problema.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: dijeta po krvnim grupama
17.4.2018 14:33:17   
findere
Tablete za mršavljenje
Zabranjeno reklamiranje bez dogovora sa Marketingom RR!

< Poruku je uredio veselica RR -- 17.4.2018 14:35:21 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: dijeta po krvnim grupama
27.4.2018 21:52:34   
jagodp
Mi smo svo 0+ i sto posto je tacno, mesozderi samo takvi, a testo nas skroz ubija u pojam, samo sto ja obozavam i slatkise :)

(odgovor članu findere)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: dijeta po krvnim grupama
27.4.2018 22:15:53   
mama Jo
I ja sam 0+ 😁
Nista, krecem na boks 🤣

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jagodp)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: dijeta po krvnim grupama
2.5.2018 17:53:54   
MimaKos
Tacno sto posto, dosta njih smrsalo.ovako

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here