|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mala materica
17.2.2009 23:12:22   
vodolija 82
Danas mi je doktor rekao da imam malu matericu,sto predstavlja problem kada dodje do trudnoce da se ista i odrzi.Do danas mi to nijedan ginekolog nije rekao,pa me interesuje jel iko imao slican problem,posto se spremam za ivf....sad sam jos vise deprimiranauser posted image nek se javi

< Poruku je uredio guppy RR -- 18.2.2009 9:33:25 >


_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: MALA MATERICA
17.2.2009 23:15:39   
Jacaca
Ne brini imala je i moja sestra, mala ili ne razvijena materica, razvila se u trudnoci.(naravno ako nije bas neki defekt, sto ne verujem obzirom da niko ranije nije primetio) Nije te bilo toliko dugo zasto?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: MALA MATERICA
17.2.2009 23:18:20   
vodolija 82
nisam bila tu,malo sam putovala.ali evo me opet,sva nervozna,pisala sam ti i na temu histroskopija,pogledaj...

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: MALA MATERICA
18.2.2009 9:32:03   
eugenija
Prvi put čujem za tako nešto!
Materica je sva u mišićima, koji su rastezljivi, i od veličine kruške naraste do veličine balona..
Ne znam zaista, baš me začudilo.. Sva sam u upitnicima.. user posted image user posted image user posted image Možda potražiti savet i na drugom mestu, od još nekog stručnjaka...
 user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mala materica
18.2.2009 9:34:24   
guppy RR
Baš si mi uzela reči iz usta eugi....
kako mala user posted image

možda nije dosta elastična... ili šta... ? user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mala materica
19.2.2009 21:24:08   
vodolija 82
e drage moje,nemam pojma,niko mi do sada nije rekao a on tvrdi da moze biti problem kad dodje do trudnoce....javicu vam nalaze svakako....u NS me vodio DR DIMITRIJE SEGEDI,Tasa sigurno zna za njega,on mi to nikad nije rekao,vidjecemouser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mala materica
22.2.2009 0:06:48   
eugenija
Ajde Vodolijo, baš ću pratiti ovu temu, držimo ti figeuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mala materica
22.2.2009 0:09:40   
Jacaca
Vodolijo, citala sam da si rekla da su ti vec radili vto, pa ides ponovo, kako oni nisu videli?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mala materica
22.2.2009 16:13:49   
vodolija 82
to gdje sam ja radila licilo je na sve osim na vto,a pisala sam i o tome,tako da me ne iynenadjuje sto mi nije receno,uglavnom sutra idem da vadim nalaze,pa sa njima kod ovog dr,javljam sve kao se sta bude desavalo....

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mala materica
13.4.2009 7:15:43   
bezimena
bas me nervira kad doktori daju tako neke komentare pa ti ne objasne do kraja, meni je dr rekla da imam grlic "kao dugme" ja pitam sta to znaci, kaze "pa da je mali"???  badava mi posle rekla da ne brinem kad mi pustila bubicu i dala temu za razmisljanje... kako ce plivaci da prodju tu...
a sto se tice male materice i ja mislim da to nema bas nikakve veze, kao sto neko rece ona je rastegljiva i siri se koliko god je potrebno

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mala materica
13.4.2009 7:28:46   
tanjicak
e nemoj da se brines . lekari tu bezrazlozno naplase ljude , gadjanjem kojekakvim izrazima.

Ja isto imam malu matericu , tako mi je jedan ginekolog rekao. Posle sam isla kod drugog koji mi je rekao da od tog nema nista da mi je materica normana.  Na kraju mi treci rekao da je malo  manja ali mi je objasnio da to nema veze sa trudnocom , odnosno da ce ona da se razvije u trudnosci. Jedino sto ako je bas nerazvijena odnosno ima neki defekat  to moze da bude problem, a sto ne verujem da je slucaj kod tebe jer se to vidi odmah i nema sanse da lekar ne vidi.

(odgovor članu bezimena)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mala materica
13.4.2009 8:43:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vodolija 82

u NS me vodio DR DIMITRIJE SEGEDI,Tasa sigurno zna za njega


Da, znam za njega, ustvari nikada nisam čula ništa o njemu ni loše ni dobro, znam ime...

(odgovor članu vodolija 82)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mala materica
8.6.2009 1:49:27   
Katze
Kao prvo, pozdrav svima na forumu:)
Htela bih da vam ispricam svoje iskustvo vezano za "nerazvijenu matericu".

Ja sam je imala.
U kartonu, prilikom prvog ginekoloskog pregleda, doktorka je zabelezila to i verovatno zato sto sam bila mlada (17 godina) nije nasla za shodno da mi to i saopsti i objasni. Taj podatak sam saznala kasnije.

Kada je doslo vreme da zelim bebu, trudnoca je izostajala (23. godina). Opet mi niko nista nije objasnjavao vec kratko "zavaljena materica". O nerazvijenosti ni pomena...

Tada sam dobila 2 saveta od 2 doktora: doktor kod nas me je posavetovao da nakon odnosa ne ustajem i ne idem u kupatilo vec da legnem na stomak i tako lezim bar 1 sat. Drugi savet je bio od doktora iz Austrije - da nakon odnosa legnem na ledja i podignem noge na zid - 30 minuta.

Epilog tih igrarija - ostala sam trudna vec sledeci mesec:)

Ali, akcija sa doktorima se nastavlja i dalje... Svakih 7 dana sam isla na ultra zvuk, niko mi nista nije objasnjavao - sve se svodilo na "rizicna trudnoca".
Ja jesam osecala da mi je stomak cesto tvrd (cak i u ranoj trudnoci osecala sam u nekim trenucima matericu stvrdnutu - kasnije sam tek shvatila da su to bile kontrakcije:)

I tako sam ja visoko rizicna, bez objasnjenja, lezala 7 meseci. 2 puta su me slali u bolnicu da mi urade serklaz (zbog premalog grlica) - ovi me vracali nazad (jeste premali ali je zatvoren)... I ja odlucim da promenim doktora.

Bogu hvala, upala sam u ruke jednom starom i iskusnom doktoru koji je ubrzo posle toga otisao u penziju.
I on mi je konacno lepo objasnio (i pokazao u mom kartonu da je sve to lepo dijagnostifikovano jos na prvom ginekoloskom pregledu kada sam imala 17 godina) da ja imam nerazvijenu matericu i da zbog toga imam tokom cele trudnoce te "grceve" (hehe tako sam ja to opisivala). Ali, da je beba dobro, sve se lepo razvija i da treba da se opustim.
Sto se tice grlica materice - rekao mi je doslovce ovako: "Nekada takvi grlici bolje drze od normalnih".
U 8. mesecu sam imala jos jednu epizodu jakih kontrakcija, u bolnici su mi prepisali injekcije (progesteron).
Opet moj doktor (car) odigra ulogu i kaze: "Kakav progesteron sad? Jesu li oni ludi, pa necete moci da se porodite... Nego, kad osetite da vas hvataju kontrakcije vi uzmite 1 casicu cistog alkoholnog pica - viski, rakija... i ako ne mozete na eks a vi pomesajte sa casom vode i popijte." Tako sam i radila.
Epilog - eno ga u drugoj sobi, ima 15 godina, zdrav, prav, tesko bolestan od bolesti zvana "pubertet". Rodio se potpuno prirodnim putem, bez seckanja i bilo kakvih intervencija. Tj. dobila sam indukciju da bi se brze otvorila - eto to je bila sva "intervencija".
Toliko sam bila "prosecna" u porodilistu da mi je prosto bilo krivo sto je vizita pored mene prolazila bez dodatnih objasnjenja.

Dakle:
Jako zavaljena (nazad) nerazvijena materica - iznela sam u bebu u prvom pokusaju.
I jos to da kazem: u najgorem slucaju mala nerazvijena materica moze da izazove pobacaj, pa cak i vise pobacaja, ali, svakom sledecom trudnocom ona se razvija dok zena ne uspe da iznese do kraja.
Moja materica je nakon porodjaja potpuno normalna, i da taj podatak nemam u kartonu - niko ne bi ni znao da sam ikada imala taj problem.

Znam da sam nasiroko ovo opisala, ali, eto mozda nekom pomogne.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mala materica
8.6.2009 8:39:14   
Anoniman
Dobrodošla Katze! user posted image

(odgovor članu Katze)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mala materica
24.3.2012 19:33:25   
tashailic
:( prosle godine mi je na ginekoloskom pregledu doktor rekao da mi je materica velicine oraha, tj poprilicno nerazvijena. vec godinama pokusavam da zatrudnim ali nikako :( da li mi neko moze reci sta da radim?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mala materica
24.3.2012 19:36:00   
anajid
tashailic dobro nam dosla na forum.Ja stvarno o tome ne znam nista,ali verujem da ce se javiti neka od zena sa nekim savetima!

(odgovor članu tashailic)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mala materica
24.3.2012 22:51:18   
vukosava
Meni su stalno govorili da imam malu matericu. Pa sam rodila bebu od 4490 g, 56.5 cm. Rasteze se to. (Imala sam na kraju hitan CR doduse).

A sad mi ovaj ginekolog tvrdi da imam taj otvor mali da mi je on vodio trrudnocu, sigurno bi isla na zakazan CR. Lako je sad se praviti pametan.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mala materica
28.9.2012 22:54:15   
seeka
Cao svima mene ta informacija stalno prati kao mala vam je materica i zato se desavaju razno razni problemi.ja mislim kad to jedan ginekolog kaze da on ili ona stvarno vise neznaju sta ce reci,jednostavno blebnu user posted image da ti mozak stane...Nema zene na ovom svijetu koja je postala majka da mi nije rekla da se materica razvija ida tu nema neke polemike...ali eto..........ja se nisam uopste zabrinula kad mi je doktorica to rekla..i dan danas nesmatram da to u negtivnom smislu...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here