|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 7:22:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Ne znam da li je off topic, ali zanima me šta biste radile da, ne daj Bože, nešto nije u redu sa bebom, tj. ako doktori kažu da nešto nije u redu, u šta oni ne mogu nikad biti 100% sigurni. Ja sam o tome razmišljala i u trudnoći i pre trudnoće i nikad nisam mogla da budem načisto sama sa sobom i sa odgovorom. Nekako mi je ipak više naginjalo tome da bih zadržala bebu. Ako je tako, čemu onda sve analize. Da se dodatno brineš i nerviraš, možda bez potrebe.

Mojoj ujni su videli na UZ da, navodno, beba ima neku izraslinu na glavi i svi joj savetovali da ne zadrži bebu, iako je već bila u poodmakloj trudnoći. Ona nije slušala ni lekare, ni rodjake, ni komšije, već sebe. Moj brat je živ, zdrav i savršeno normalan dečak. Svaka čast na hrabrosti, divim joj se.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 7:23:21   
Anoniman
Verovatno bih otišla na amniocentezu, i ako bi i ona pokazala da nešto nije ok, ne bih zadžala dete. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 8:12:10   
mamanp
Kada bi test pokazao da nesto nije u redu, normalno da bih prvo obavila sve analize i pretrage i ako ne bi ni to bilo u redu, najverovatnije bih makla bebu

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 8:19:38   
Anoniman
mojoj prijateljici ja na klinici jedna navodno jako dobra doktorica rekla da nesto nije ok s bebom u 7 mjesecu trudnoce (to je tada vec porod a ne abortus) al samo na osnovu UZ... i nije nalozila nikakve druge pretrage... cura istraumirana, ode kod drugog ljekara, nije vidio nista na UZ nenormalno, ali je nalozio dalje pretrage ... elem da skratim s bebom je sve hvala Bogu ok... rodjeno zivo zdravo pravo...

da se meni desi trazila bi misljenje par ljekara... uradila sve moguce pretrage kao i amniocintezu i ako bi se ispostavilo da je ne daj Boze nesto, onda bi se najvjerovatnije odlucila na abortus ili sta vec zavisno od mjeseca trudnoce

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 10:36:05   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Verovatno bih otišla na amniocentezu, i ako bi i ona pokazala da nešto nije ok, ne bih zadžala dete. 





_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 10:39:25   
Anoniman
Mislim da je, imati bolesno dete, užasno veliko opterećenje, posebno ako imaš već jedno normalno. Time ne kažem da nije opterećenje ako nemaš već jedno normalno, ali mislim da ljudi mnogo više paze kada u porodici već postoji jedno dete. Ne retko sam čula savet lekara: Idite za svaki slučaj na amiocentezu, nisu ovo baš loši rezultati, ali nisu ni dobri, a ipak imate zdravo dete kod kuće".

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 10:47:56   
mamanp
Imala sam slucaj da je sestra od tetke imala jedno takvo dete, devojcica je zivela nekih 10 godina a pri tom je bila i fizicki i psihicki na nivou petogodisnjeg deteta i ceo svoj zivot je provela u krevetu. ne bih mogla da podnesem da gledam to dijete u takvom stanju a da znam da mu ne mogu pomoci i da ce posle sve te muke ono umreti.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 10:56:31   
Jacaca
Naravno da kada bih saznala da bas nesto nije dobro jos na pocetku ne bih rodila, prosto to je i za dete mucenje, ali nikada nisi siguran, na samom porodjaju moze da krene lose pa od forcepsa ili vakuma ili vec.......moze da krene po zlu, tako da je to sve lutrija, toliko svaka majka treba da bude srecna sto joj je dete normalno i zdravo sve ostalo je manje vazno.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 16:33:22   
kumara
Off topic, ali meni je nekoliko drugarica trudnica reklo da kad budem user posted image nikako ne idem na double, jer on uvek pokaze da nesto nije ok, i zene se samo isparanoisu, i da je bolje da odmah radim tripple.

A kad nesto stvarno ne bi bilo ok... Uff, to je jako teska odluka, i nadam se da ni jedna od nas nece morati sa njom da se suoci. user posted image Ja stvarno ne znam sta bih radila.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
3.4.2009 22:45:37   
Anoniman
Ne znam šta bih uradila da mi se tako nešto desi. Ranije sam mislila da bih odmah prekinula trudnoću, sad više nisam sigurna. Pokolebala me je jedna prijateljica sa svojom izjavom "Ako Bog misli da sam dovoljno jaka da rodim bolesno dete onda treba tako i da bude".
Ne znam, nisam pametnauser posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
4.4.2009 7:51:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

"Ako Bog misli da sam dovoljno jaka da rodim bolesno dete onda treba tako i da bude".



Joj... ja nisam baš neki vernik, i mislim da uz današnju tehnologiju, ne treba Bog da donosi takve odluke.  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
4.4.2009 8:12:23   
prolece
Ja jesam vernik, ali opet smo mi te koje treba da odluče da li zadržati bebu ili ne. Mislim da bi se bez obzira kako odlučile, kasnije pitale da li smo pogrešile. Želim vam od sveg srca da ne dođete u tu dilemu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
4.4.2009 22:57:08   
Sneža
Baš teško pitanje,i teška dilema,neznam,nisam pametna,80%sam za skloniti,jer to bi dete verovatno imalo težak i mučni život,i neznam kako bi to uticalo na moju ostalu decu,a 20%sam za ostaviti ipak je to moje i mog muža krv i meso.Što kaže Proleće,od srca želim sebi i svim ostalim parovima da ne dolazimo u ovu dilemu.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
19.5.2009 21:17:40   
Debeljuca
eeeeeeee....
nema tu puno izbora...
meni je dabl pokayao lose u prosloj trudnoci...
uy prisutne anomalije ploda...

u pise na otpusnoj listi po nalog konyilijuma lekara prekinuta trudnoca....

tako da majka i nema puno izbora...
kad su idljivo prisutne anomalije....


sad cekamo dabl ponovo....
sa velikom strahom
i jos vecom nadom da sve bude oki....

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
19.5.2009 21:40:46   
mihi
Kada se otkriju rano anomalije i uradi se kiretaža još i nekako ali kada se kasno otkriju što se dešava pa prvo rade fetocid (usmrćivanje ploda) pa onda porođaj to je strašno. Ne znam šta bih odlučila stvarno ne daj bože da iko dođe u tu dilemu. Zato mislim da je veoma važan rani skrining (biopsija horiona) sa 8 do 10 nedelja. Ako nešto nije u redu bolje tada nego kasnije. Ja sam radila amniocentezu u 23 nedelji i jedva sam preživela tri dana dok nije stigao rezltat........user posted image  i sve je bilo ok, to mi je i lekar na UZ rekao ali sam ja ipak radila zbog godina.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
19.5.2009 21:42:13   
mihi
Debeljuco sa koliko je nedelja rađen prekid? Biće sigurno ok posle kiše uvek dolazi sunceuser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
19.5.2009 22:23:28   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: mihi

Kada se otkriju rano anomalije i uradi se kiretaža još i nekako ali kada se kasno otkriju što se dešava pa prvo rade fetocid (usmrćivanje ploda) pa onda porođaj to je strašno. Ne znam šta bih odlučila stvarno ne daj bože da iko dođe u tu dilemu. Zato mislim da je veoma važan rani skrining (biopsija horiona) sa 8 do 10 nedelja. Ako nešto nije u redu bolje tada nego kasnije.


Mislim isto.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
14.6.2009 15:22:42   
Debeljuca
ja sam sada na odrzavanju trudnoce primljena je cura u 8 mesecu trudnoce... i morao je da se radi prekid... e to je katastrofa tek...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
9.3.2011 20:38:47   
Anck Su Nmaun
Prvi putr kad sam radila nije valjao...ziva se isplakala..... i sve ok... danas pokupila rezlultate ( neznam sta mi bi da ga opet radim a rekla sa nikad vise) i jos gori su, al se ovaj put ne sekiram dok ne odem na Expertni....  to Sr ... nikom  nije valjalo!

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
9.3.2011 20:41:38   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Verovatno bih otišla na amniocentezu, i ako bi i ona pokazala da nešto nije ok, ne bih zadžala dete. 

Ovako sam razmišljama (i još sam tog stava). Bio je dobar, ali sam imala i amniocentezu (porodično opterećenje). Poznajem se dovoljno da znam da ne bih mogla sa fizički/psihički bolesnim detetom. A i kakve mogućnosti njemu takvo rođenom dajem.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
10.3.2011 1:13:40   
liliana
uh... Iz moje perspektive gledano, što mi se sve desilo pre i tokom trudnoče...ne znam... ali, zaista ne znam... Svaka odluka bi sobom nosila velike posledice...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
10.3.2011 10:18:28   
morena
Ja sam zato odbila sve testove. Ja bih zadržala bebu, šta god da mi rekli da s njom ne valja. Zato smo muž i ja odlučili da testove ne radimo. 

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
10.3.2011 10:21:35   
Anoniman
Ja idem na duble 21-og marta. Ako pokaze da nije nesto uredu sve jedno cu da zadrzim bebu jer ako je Bog reko da tako mora da bude tako ce i biti. Isuvise sam je dugo cekala i samo uz Bozju pomoc ostala trudna tako da ne znam da li bih smela tome da se protivurecim. Jer rekli su mi da ne mogu da ostenm trudna a mene evo. Tako da cu da prihvatim sve ma kako bilo.

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
10.3.2011 23:32:33   
morena
IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Ja idem na duble 21-og marta. Ako pokaze da nije nesto uredu sve jedno cu da zadrzim bebu jer ako je Bog reko da tako mora da bude tako ce i biti. Isuvise sam je dugo cekala i samo uz Bozju pomoc ostala trudna tako da ne znam da li bih smela tome da se protivurecim. Jer rekli su mi da ne mogu da ostenm trudna a mene evo. Tako da cu da prihvatim sve ma kako bilo.

Bravo! user posted image Bit će sve u redu s tvojom bebicom!


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da double pokaže da nešto nije ok, ja bih...
11.3.2011 12:00:18   
srna001
Ja bih otišla na 4d i zatražila drugo mišljenje.Dabl test je statistički a ne dijagnostički test i po meni totalna glupost.Dešava se da bude dobar pa da se rodi bolesno dete a i obrnuto.

Na 4d UZ sve može da se vidi i apsolutno nema potrebe rizikovati sa amniocentezom koja nije ni malo naivan zahvat.

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here