|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Udovica / Udovac
5.1.2009 0:04:11   
Anoniman
Surova istina...user posted image

Trebala bi se dešavati kada ostarimo i umremo od starosti, ali nije uvek tako.

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Udovica / Udovac
5.1.2009 7:31:59   
Lu
Moja mama je udovica već deset godina,
gledajući nju to to postane normalna situacija,naravno nakon bolnog i tužnog perioda.
Život ide dalje i ona se navikla na sadašnji život i nebi ga nikada mjenjala,nebi se nikada više udala iaoko bi meni bilo svejedno kako god da odluči jer to je njen život.
Ja sad imam obitelj i mislim da nemam pravo da se njoj mješam u tu odluku.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Udovica / Udovac
6.1.2009 12:15:44   
kumara
Jao kako mi je to strasno. Moja svekrva je ostala udovica i mnogo joj je tesko. Znam da sve to vremenom bude lakse, ali... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 16:44:07   
Olga75
moja mama je ostala udovica kad je imala 45 godina , ja na studijama a brat u srednjoj skoli . Tata je bio bolestan par godina , jedan infarkt , drugi , mozdani udar i na kraju sahrana . Stres za stresom.
Ne zali se ona da joj je tesko ali mislim da bi trebala da ima nekog sa kim ce popricati ili se bar posvadjati , ovako , cini mi se da ima utisak da nam smeta user posted image
ne zelim da joj predlazem da nadje nekoga , ne zelim da je povredim ili uvredim ali ...
jako je to tesko
i tako , ne znam sta sam htela uopste ovim da kazem


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 16:55:07   
JMPM
Evo je tema...
Htedoh da pitam da li jos neko ima misljenje kao ja.Elem,mama mi je udovica vec vise od 12 godina.Mnogo su se voleli,imali su divan brak.Dobili tri cerke (mene su napravili kad se najstarija udala i ostala trudna),bili zajedno i u dobrom i u losem (rat,nemastina,izbeglistvo...),preziveli sve i svasta i onda za vreme bombardovanja ''''99 godine moj tata je imao saobracajku posle koje je zavrsio u bolnici sa prelomom kicme u vratnom delu i posle 15 dana je izdahnuo.Mami i meni je bilo uzasno tesko (i sestrama je naravno,ali one su vec imale svoje porodice i nisu zivele sa nama),borba za zivotom je tek tada pocela a mislili smo da cemo ziveti srecni,nas troje posle svih granata koje smo preziveli zajedno...Dovezli smo se ovde zutim ficom sa jednim kofercetom i papagajem koji se zvao Zuca,koji je uginuo tri dana posle nego sto je moj tata umro.Nikada moji roditelji nisu dopustili da ja oset__im da nesto nije u redu,da nam nesto fali...imali smo pa nemali,a njih dvoje su zracili ljubavlju i srecom i sve to preneli na mene.Mama je ostala slomljena i dan danas joj je tesko.Ne prica o tome,ali ja vidim...dovoljno je da pogledam njene oci,oci koje sve govore a ne znaju da pricaju...mnogo mi je tesko sto je sama (bez muske ruke pored svoje),ali mislim da bi mi bilo isto tako tesko i kada bi imala nekog drugog pored sebe.
Ne znam da li razumete sta hocu da kazem...da li sam ja bezobrazna sto tako razmisljam?Vidim da mama nema nameru da ima bilo koga drugoga.Kupila je sebi mesto da bude pored tate jednoga dana.Od kada njega nema ona ne voli da ide negde gde se dolazi "u parovima",tipa slave,svadbe,veca druzenja,uvek su njih dvoje zajedno isli,ceo zivot su i zajedno radili...
Eto htela sam da pitam sta vi mislite o tome,da li bi vam smetalo da mama/tata ima drugu/drugog u slucaju da ostanu sami?

< Poruku je uredio JMPM -- 12.4.2011 16:56:35 >

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 16:57:58   
Anoniman
Nemojte da mi neko zameri, ali ja najiskrenije mislim da to što žene ostanu same nakon smrti svojih muževa nije DOKAZ LJUBAVI . Ljubav se dokazuje na milion drugih načina , nošenjem u srcu , u mislima , uspomenama . To što će se neko zavetovati na večnu samoću da bi dokazao privrženost preminulom partneru - nije mi pravi dokaz jubavi . Ja sam uverena da bi preminuli suprug ili supruga više voleli da "vide" kako partner ispunjeno živi svoj život , kako je srećan , kako voli i kako je voljen . Ne verujem da bi Onaj Kojeg Više Nema voleo da za suprugu - supruga ceo svet stane posle Njegove smrti . Više verujem da bi Preminuli voleo da njegov partner uživa u životu , da bude srećan , nasmejan i ispunjen , a ne da ogrezne u bolu i samoći .

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:00:30   
JMPM
Nije u pitanju zavetovanje na vecnu smaocu,vec je rec o tome koliko je ta ljubav bila jaka da posle nje nema mesta drugoj ljubavi.Ako ce biti losija od te koja je bila najbolja na svetu onda ne treba ni da se zapocinje user posted image .Bar ja tako mislim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:02:05   
Anoniman
Naravno da mi ne bi smetalo. Samoca je uzasna. Mislim da je tesko nositi njeno breme na ledjima. Ali odluka tvoje majke je ta koja je konacna. Ima zena koje ne bi nikada nasle nove partnere, jer i suvise vole uspomenu na ljubav, onu pravu, veliku i jedinstvenu. Tvoja majka je verovatno svu ljubav koju ima da da sada preorijentisala na vas. I to je ok. Ok je i to sto ne zeli da ide na slavlja. Verovatno je ti ljudi kod kojih bi isla i suvise podsecaju na srecu i coveka koga vise nema. Sa druge strane, da se ne bi potpuno osamila vi je posecujte cesto i pravite joj drustvo.
Inache, zao mi je zbog tvog ocauser posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:02:36   
Ana RR
Uh, daleko bilo.. teško bih podnela gubitak roditelja, daće bog da dočekaju duboku starost..

Ali nikad ne bih mogla da se ljutim da neko od njih sebi nađe partnera, ne treba da budu sami, ne treba da se posvete samo nama. Zamisli da dođeš kući i niko te ne dočeka.. teško je to. Niko drugi ne može ti biti tata ili mama, to se podrazumeva, ali ne treba biti sebičan.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:03:21   
JMPM
Verolino,mm Stefan i ja zivimo sa njom i ispunili smo joj zivot,pogotovo njeno sesto unuce koje je u stvari prvo koje sa njom raste user posted image
Ana,nisam sebicna user posted image .Ne mogu ja njoj zabraniti,samo ne bih iskreno volela da neko drugi bude tu...ma nije ni da ne bih volela nego stvarno ne znam kako to da vam objasnimuser posted image .Srecom ili nesrecom,sama je sa nama i srecna koliko to moze biti,hvala Bogu user posted image

< Poruku je uredio JMPM -- 12.4.2011 17:05:39 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:03:29   
Anoniman
JMPM , moja mama nije ostala sama ni posle razvoda , a ja ne bih volela da ostane sama ni posle očuhove smrti . Zašto ? Pa zato što je mlada , vedrog duha , i ne treba ona da umre jer je Predmet Obožavanja umro . Tvoj otac sigurno ne bi voleo da tvoja mama tugje za njim ceo život , sigurna sam , i da može , sigurno bi joj nekako rekao da se trgne , da ŽIVI . Naravno , niko ne može naterati ni tvoju ni moju mamu ni na šta , moraju same donositi odluke . A veruj , sve je to u glavi . Ili ti "klikne" na beskrajnu tugu i taj klik traje , i traje , ili jednostavno , klikne na osećaj da bi trebalo živeti i u sreći spominjati Onog Koga Nema . Razumeš ?
Razgovaraj sa mamom o tome i sugeriši da ćeš je podržati šta god da odluči , jer možda ona razmišlja baš kao ljudi o kojima sam pisala u prethodnom postu - svojoj velikoj ljubavi odaje počast i poštovanje samoćom . A ne mora tako .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:04:03   
lanajelena
Jmpm od reci do reci si opisala moj zivot sem izbeglistva tu se ne uklapam i moja mama je sama i jako je tuzna i isto mislim kao ti volela bih da nije sama a opet bi mi bilo tesko da znam da ima nekog mada ona to ni ne zeli

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:05:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JMPM

Verolino,mm Stefan i ja zivimo sa njom i ispunili smo joj zivot,pogotovo njeno sesto unuce koje je u stvari prvo koje sa njom raste user posted image

Utoliko bolje....Mislim da je najbitnije da joj ti stavis do znanja da je ok sto se tebe tice da potrazi novu srecu, ali odluka je uvek njena...

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:05:11   
Brana
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ne verujem da bi Onaj Kojeg Više Nema voleo da za suprugu - supruga ceo svet stane posle Njegove smrti . Više verujem da bi Preminuli voleo da njegov partner uživa u životu , da bude srećan , nasmejan i ispunjen , a ne da ogrezne u bolu i samoći .

Meni je mm rekao ako umrem pre tebe i ako nadjes drugog, mrtav u grobu cu se prevrtatiuser posted image tako da ne zele bas svi to svom partneru a i ja delim njegovo misljenje.user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:05:20   
zoća
Moj brat sa kojim sam odrasla,skoro mi je kao rođeni ostao je udovac sa 35 godina i dvoje male dece.Kada ga vidim kako se muči i žrtvuje za njih srce mi se kida volela bih da i on pronađe neku srodnu dušu,ali njega to ne zanima živi za svoje anđele i veoma je požrtvovan.Uveče još uvek pusti cd na kome je njegova žena i kaže da mu je tada sve lakše...Mada se to sve izdešavalo pre četiri godine.Možda će i vreme učiniti svoje

< Poruku je uredio zoća -- 12.4.2011 17:06:54 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:07:51   
Brana
Otac od moje drugarice je rano ostao udovac,nikada nije pomislio na drugu zenu,gajio je decu i gledao da njima ne pravi probleme pogotovo ako maceha dodje u kucu..stalno prica o svojoj zeni i prica koliko su se voleli i po meni je to divno.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:08:14   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ne verujem da bi Onaj Kojeg Više Nema voleo da za suprugu - supruga ceo svet stane posle Njegove smrti . Više verujem da bi Preminuli voleo da njegov partner uživa u životu , da bude srećan , nasmejan i ispunjen , a ne da ogrezne u bolu i samoći .

Meni je mm rekao ako umrem pre tebe i ako nadjes drugog, mrtav u grobu cu se prevrtatiuser posted image tako da ne zele bas svi to svom partneru a i ja delim njegovo misljenje.user posted image


Nemoj se ljutiti , ali po MOM mišljenju to je sebično ... "Ako ja umrem , "umri" i ti ..." Ja bih zaista volela da , ako mi se nešto dogodi , moj muž nađe nekoga ko će ga usrećiti . Ne želim da provede život tugujući .

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:10:45   
Olga75
Moja mama zivi sa bratom i snajom , oni cekaju bebu i stvaraju sebi dom
mama se oseca suvisna to nije njen dom
nadam se da razumete sta hocu da kazem
muz joj je umro , deca su nasla patrnere a ona je sama
jednom sam je pitala i ona mi rece :
ne mogu da zamislim nikog drugog sem Mila
stvarno mislim da je to njena stvar i ako ikada bude racionalizovala taj " problem " sigurna sam da ce naci nekoga
ne radi se tu o culnim stvarima , jednostavno ti treba neko
i ponovo sam izgubila poentu user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:11:42   
JMPM
Znam da nju drugaciji zivot ne zanima.Jeste vedrog duha,jeste puna zivota,jeste posvecena nama i jeste jos uvek u "ljubavi sa mojim tatom".To ne moze valjda da razume onaj koji nije video,doziveo...neopisiv je totalno njihov zivot.Kako ju je samo mladu obrlatio sarlatan sa sedim loknama u ranim dvadeset_im godinama.Pa sve to jos u skolskom dvoristu a on u italijanskom dzemperu pika loptu sa ekipom,eeeej sest godina stariji Miso...eee,stvarno za pozavideti.
Mama je sama vec odlucila,bez mnogo reci mi je davno rekla mnoge stvari kao i to da je u njoj jos uvek ljubav koja se nije ugasila kada i tatin zivot.

< Poruku je uredio JMPM -- 12.4.2011 17:13:19 >

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:11:44   
Brana
Naravno da se ne ljutim svako ima svoje misljenje ja sam rekla svoje,kada nekog istinski volis i ostanes bez njega i odmah trazis utehu da ne ostanes sam je po meni tek sebicno,ako volim nekoga do srzi ne moze ga meni zameniti nijedan muskarac na ovom svetu ja bih pre svega umrla od tuge,da ne pricam da mi ne i padalo na pamet da se bacim drugom u narucije.On je za mene jedini,ja mog muza volim najvise na svetu i kada bi on otisao pre mene to je kraj sa drugima on je za mene jedan jedini.

< Poruku je uredio Brana -- 12.4.2011 17:13:27 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:13:34   
Anoniman
Pa naravno , Olga . Ok , eto , tvoja mama i JMPM mama žive sa decom , ali zamislite da žive SAME , kao moja mama ? Zamilsite gluvu tišinu koja ih dočekuje , zamislite hladnu postelju i jutarnju kafu u samoći ? I tako godinama ... Ne , nije mi to prihvatljivo . Tužnije je to od svih tuga zajedno .

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:13:40   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne radi se tu o culnim stvarima , jednostavno ti treba neko


Na to sam i ja mislila.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:13:59   
Anoniman
Ja znam ljudi da nije lako gledati nekoga na mestu tvog tate ili mame. Ali ako vec nemas tatu ili mamu, zar nije lepse gledati onog preostalog roditelja srecnog?
Moja komsinica se sa 55 godina preudala. Njen novi izbor je crv naspram muza kojeg je imala (markantan, biznismen, korektan, spreman da pomaze drugima), a ovaj drugi je neka Jenki-stipsa, mali, debeo, neugledan, sirast, poprilicno bljutav i prost...Ali nju cini srecnom i njena deca su ga prihvatila...Ja im skidam kapu..Nije im bilo milo u pocetku, ali vremenom su se navikli na situaciju.

< Poruku je uredio verolino -- 12.4.2011 17:15:28 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:16:41   
Brana
Ali opet ja se mojoj mami ne bih mesala ako ne zeli ili zeli da nadje nekog to je njen zivot,ne bi mi bilo prijatno ali se ne bih mesala,ali misljenje koje sam ja iznela je bilo vezano konkretno za mene.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Udovica / Udovac
12.4.2011 17:16:44   
lanajelena
Sve je to ok ali necu ja mamu voditi za rukav ako ona sama ne zeli user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here