|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 18:01:50   
Anoniman
Kao dete sam isla sa roditeljima na trg i tako slavila Novu godinu (od 10. do recimo 13. godine). Tada je bila druga prica.
Prosle godine sam se sablaznila cifrom koja je odvojena za taj docek, a ove godine sam procitala da ce grad platiti docek 200 000 evra!!!!!!!!
Ja razumem da nemaju svi mogucnosti da odu u neki kafic, i da svima treba da bude lepo. Ja necu ici na trg, a moj porez placa docek. Ali cu zato ici u kafic i dodatno platiti. Pa ko je tu lud, jesmo mi skroz pukli s mozgom, mislim nasa drzavauser posted image user posted image user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 18:15:23   
Anoniman
Pročitala sam Doček Nove na trAgovima i kontam, kako na tragovima, šta je ovo??? user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 18:25:52   
gina
Nedjo, doček Nove godine je prava sića za naše pohlepne političare.
Dajte narodu pića i igara i zamažite im oči!!!

Evo malo više informacija gde se troše pare poreskih obveznika i zašto je budžet kratak ---------- KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 20:58:29   
Dora
Da, i niko nije odgovarao za to, a kamoli da su te pare na neki način vraćene!!!user posted image user posted image user posted image
Novi Sad štedi na trudnicama, da slučajno ne oštete državu time što će otići na trudničko bolovanje, a za novu godinu daju i šakom i kapom...kome??? Ja iz principa ne idem na trg! Neću i tačka. 

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 21:08:33   
LillyT
IZVORNA PORUKA: gina

Nedjo, doček Nove godine je prava sića za naše pohlepne političare.
Dajte narodu pića i igara i zamažite im oči!!!

Evo malo više informacija gde se troše pare poreskih obveznika i zašto je budžet kratak ---------- KLIK


Nazalost je tako, pa ako nista drugo, neko se lepo i provede na takvom jednom doceku.
Ja ne volim da cekam NG na trgu (pricam za Srbiju), jednostavno, smorim se (da ne kazem nesto drugo) od trubaca i tih uzasa.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 21:39:30   
Anoniman
Pa ja ne znam, da mi dovedu Dejvida Bouvija ja ne bih iz principa otisla, kakav je to bezobrazluk.
Vecina nas je bar jednom videla sve moguce domove zdravlja, i bila u milion situacija kada se zgrozila nad stanjem u zdravstvu.Zasto ne daju te pare tamo?!
Pa ja bih bila presrecna da okupe sve one cigancice sto prose na ulici i daju im pare da jedu par dana, lupam, za mesec dana stanarine...nesto...kao da nemaju gde da trose, tako se ponasaju!
Jako sam razocarana i ljutauser posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 21:47:47   
LillyT
Uf, za DB-a bih na svasta pristala user posted image
Ja stavrno ne znam na koji se nacin rasporedjuje budzet grada i koliko precenata ko dobija, ali verujem da deo ide na zabavu. Spominjes domove zdravlja, ja verujem da i oni imaju svoj budzet, ali mi ne znamo kako se on trosi. Jbg, kome smeta, neka ne ide, meni vise smeta primitivizam ljudi tamo i nacin na koji se to organizuje, ali to je vec moj problem.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 21:56:02   
Anoniman
Bila sam jedne godine na Trgu, više u prolazu za kafanu user posted image , ali smo se kao malo zadržali. Ja dobijem fras kada neko baci petardu, tako da to definitivno nije za mene.
No, bila sam za doček 2006 u Budimpešti na trgu, i, iako su svi izvođači za mene bili anonimusi, proveli smo se fenomenalno! Niko mi nije bacao petarde pod noge jer tamo ima tačno predviđen prostor za takve stvari, i čik baci petardu mimo toga ako smeš. user posted image Svi su bili nekako jako raspoloženi, sasvim drugačije nego kod nas.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:00:32   
Anoniman
Pa ja o toj raspodeli budzeta i pricam, mislim da nismo u prilici da bas TOLIKO trosimo na zabavu, a ONOLICKO na druge stvari. Ja to tako vidim.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:04:54   
viking
Nije to baš sve tako crno/belo. Jesu to velike pare, ali Nova se slavi na trgovima svih zemalja sveta, bez obzira koliko siromašne ili bogate te zemlje bile. Na tim proslavama bude stotine hiljada ljudi koji to vole i kojima bude lepo (nekima je to jedini provod u godini). Naše poreske pare se troše na mnoge stvari od kojih mi kao pojednici ne koristimo verovatno ni 30 posto, ali ih koristi neko drugi, koji ne koristi ono što koristimo mi. Ne mogu ja sada da zapalim kuću da bih iskoristila svoje pare koje sam dala vatrogascima, da ne propadnu...
Osim toga, te proslave i generišu pare jer:
a) privlače turiste /npr. BG je pun Slovenaca i drugih turista koji dolaze samo za Novu
b) prodavci hrane i pića u okolini, prodavnice suvenira
c) taksisti  
d) hoteli i restorani
e) da ne nabrajam dalje, shvatili ste
Poenta priče je da se te pare ipak nekako vrate, bar deo. Mislim da ima mogo besmislenijih akcija na koje se bacaju pare...  

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:07:24   
Anoniman
Nisam ja protiv proslave na trgu, naprotiv! ALi davati tolike pare...to mi je suludo, ima toliko dobrih bendova, ne samo novosadskih, koji bi svirali za smesne pare, samo da im neko da priliku da sviraju...a ima i onih poznatijih koji ne traze tolike sume kao oni sto su u  10 najplacenijih, i koji moooooraju da budu na trgu. Meni se to gadi.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:15:36   
viking
To jeste istina, ali pare se bacaju na sve strane. Se'am se kad su u BG radili Nemanjinu ulicu pre 3-4 godine, sredjivali su drvored pa su, mo'š misliti, morali da uvezu ne znam koliko stabala nekog drveta iz Mađarske (kao da je Srbija Island pa drveće ne raste ovde) koje je plaćeno 5 miliona dinara (tada je kurs bio drugačiji). E, to je bilo da popizdiš!

Slažem se da ima bendova koji bi svirali za manje, ali oni uglavnom nisu toliko popularni (iako su možda zaista kvalitetni) pa njihove pesme ne znaju svi, što znači da neće svi uživati i neće svi moći da pevaju.... Te pare koji oni potroše na doček, košta kao 15 minuta rada Skupštine....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:17:55   
LillyT
IZVORNA PORUKA: viking

Nije to baš sve tako crno/belo. Jesu to velike pare, ali Nova se slavi na trgovima svih zemalja sveta, bez obzira koliko siromašne ili bogate te zemlje bile. Na tim proslavama bude stotine hiljada ljudi koji to vole i kojima bude lepo (nekima je to jedini provod u godini). Naše poreske pare se troše na mnoge stvari od kojih mi kao pojednici ne koristimo verovatno ni 30 posto, ali ih koristi neko drugi, koji ne koristi ono što koristimo mi. Ne mogu ja sada da zapalim kuću da bih iskoristila svoje pare koje sam dala vatrogascima, da ne propadnu...
Osim toga, te proslave i generišu pare jer:
a) privlače turiste /npr. BG je pun Slovenaca i drugih turista koji dolaze samo za Novu
b) prodavci hrane i pića u okolini, prodavnice suvenira
c) taksisti  
d) hoteli i restorani
e) da ne nabrajam dalje, shvatili ste
Poenta priče je da se te pare ipak nekako vrate, bar deo. Mislim da ima mogo besmislenijih akcija na koje se bacaju pare...  


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sapienti sat


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:34:27   
Anoniman
Svesna sam ja tog rasipanja sakom i kapom, ovo je ono sto me je ubolo u oci danas, i povredilo. Ne znam zasto.
Sto se tice bendova, ja sam mislila na bendove koji se bave interpretacijom tudjih, svima poznatih pesama.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:39:39   
viking
Ma i ja tako poludim 300 puta, ali džabe nam... Kad postanem predsednica planete, ispraviću nepravdu user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:42:36   
Anoniman
Onda cu glasati za tebeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:50:17   
Brand new mama
Viking,sto planete?Odmah kreni na poziciju Zaphoda Biblbroksa user posted image
Ali,da i ja pratim temu- pare za docek u velikim gradovima se mogu isplatiti,ali ne znam koji je argument gradova koji imaju pet turista to vece i citavih 1000 ljudi na trgu da daju iz kase 20000 eura za neku pjevaljku.Dodjes na trg,smrznes se,pjevaljka odjauce dvije -tri pjesmice,a cak je i obucena(sto taman rastjera trecinu onih koji su dosli na trg) i u povratku upadnes u rupu od zadnjeg prekopavanja ulica koji nisu vec dva mjeseca zatrpali jer nemaju para

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Docek Nove godine na trgovima
1.12.2009 22:57:16   
gina

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Viking,sto planete?Odmah kreni na poziciju Zaphoda Biblbroksa user posted image
Ali,da i ja pratim temu- pare za docek u velikim gradovima se mogu isplatiti,ali ne znam koji je argument gradova koji imaju pet turista to vece i citavih 1000 ljudi na trgu da daju iz kase 20000 eura za neku pjevaljku.Dodjes na trg,smrznes se,pjevaljka odjauce dvije -tri pjesmice,a cak je i obucena(sto taman rastjera trecinu onih koji su dosli na trg) i u povratku upadnes u rupu od zadnjeg prekopavanja ulica koji nisu vec dva mjeseca zatrpali jer nemaju para


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Docek Nove godine na trgovima
10.12.2012 12:49:04   
jovana13
Kao klinka sam bila na trg za docek nove, bili su poznati izvodjaci i bilo je prepuno. Zadnjih godina, nista. Trg je maltene prazan u ponoc. Generalno, kod nas ne vidim negde da ima lepa ponuda za docek. Ove godine je na trgu Miroslav Ilic i kursadzije. Slazem se da se daju velike pare i da moze da se dovede neko ko ce za manje zabavljati gradjane. Ali ovih godina su bili lokalni bendovi za dz svirali. Ja to razumem ako se ulaze u nesto drugo,ali gradonacelnik nije ulagao ni u sta sem u svoj dzep. Sada,otkad je drugi, grad se sredjuje maksimalno sto nije uradjeno za prethodnih 10god, uradjeno je za par meseci. I jos dovodi covek nekog za docek da svi gradjani bez obzira na mat.situaciju mogu da se vesele. To postujem, ulaze se za zabavu,ali i u sam grad.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Docek Nove godine na trgovima
10.12.2012 20:38:07   
isidora88
mene nervira sto nas gradonacelnik, inace debil, baca tolike pare na georgijeva umesto da omoguci nastavak isplate za roditeljski dodatak, da zaposli jos kog anesteziologa u betaniji, da okiti grad da lici na nesto, da cisti ulice od snega...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Docek Nove godine na trgovima
11.12.2012 8:11:45   
M.mama
Ja volim docek na trgu, nego cuh da nam dolaze zvezde granda neke, bzvze ne dam jos nerodjenom detetu to da slusa user posted image
Prosle godine bio Cola, mm i ja u kafanici prijatelja mog tate pa malo na trg, gledali vatromet, opet kafanica... Verovatno ce slicno i ove godine da bude. Lepo nam kite grad, stavicu slikice neke cim zabelezim. user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Docek Nove godine na trgovima
7.11.2017 13:49:48   
mama Jo
Da li je vec pocelo da se prica o tome ko ce gostovati na trgu po gradovima? Nisam ispratila to...
Mislim da se za Novi Sad jos ne zna...
Novi Sad jos nisu okitili...
Beograd jesu, zar ne?
Pocinje novogodisnja euforija... nesto rano, a?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Docek Nove godine na trgovima
7.11.2017 16:35:40   
Mala Elena
Ja videh da u centru ima ukrasa ali nisu svetleli, to je bilo u petak.
Ide mi se na trg ali necu moci ni ove godine.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Docek Nove godine na trgovima
8.11.2017 12:41:10   
Sarav
Sad će da krenu gradonačelnici da se frljaju parama kao da ih im je tata ostavio. Setim se šta je bilo prošle godine i smorim se odmah.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Docek Nove godine na trgovima
8.11.2017 14:54:48   
isidora88
U NS plavi orkestar, darko rundek i sars. Najavljuju neki spektakularan vatromet.
Ja ne volim docek na trgu, guzva, petarde koje mi lete oko glave, hladnoca, nije nesto za cim zudim. Vise sam za kucne varijante ili restorane.
Ne znam zasto jos nije okiceno, rekose do novembra da ce biti gotovo.

< Poruku je uredio isidora88 -- 8.11.2017 14:56:15 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here