|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba ne napreduje
19.1.2010 22:03:58   
sneza24
Bili smo danas na kotroli za kukove i sestra je izmerila Davida.
Za 2 meseca je napredovao samo 400 g sto je jako malo.Bas sam se ske***
Sva sreca pa imamo dobru dr koja je rekla da ne panicimo u smislu :Jao sta cemo sada?Nije bolestan naprotiv bas je super sto se svega ostalog tice.
Da idemo za 3 nedelje na merenje da vidimo da li ce nesto napredovati.
Inace je on jako zivahan,nasmejan.
Nikakve promene nisam primetila na njemu.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:05:22   
Anitaaa
jel sisa ili pije adaptirano ml? ikoliko puta dnevno

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:06:51   
Anoniman
ma on hvata zalet...sad ces da vidis...samo polako...
znam da je nezgodno ali vazno je da je on zivahan, da ti vidis da mu je dobro...
polako...
jesam laik, ali pretpostavljam da i svaka beba ima neki svoj ritam...

Vazno je da nema neki problem...

Sad ce on da ze zaleti pa kao mecava!!

Drzi se snezo, bez nerviranja da ne oseti beba da si nervozna...
Ljubim ga ja srecicu malu!

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:11:25   
Jeca*
A da li ga dojiš ili dohranjuješ? (pomešale mi se silne RR bebe, sad ne mogu da se setim na kojoj hrani ste vi user posted image )

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:12:59   
dakana
Snezo nemoj da se nerviras, takv je bila i moja cerkica. Dok je samo sisala, tj pila mleko (posto sam svasta pokusavala) jako je slabo napredovala, a ja se beskrajno nervirala. Onda sam joj po savetu doktora vec sa 4 meseca uvela prvo vockice, pa onda polako i sve ostalo i ona je to bas lepo privatila i lepo jela. I pored toga nije se nesto rasturala od dobijanja na kilazi, ali sam se bar radovala sto jede. Sta da ti pricam kad je sa godinu dana imala tek nesto vise od 8 kg. Evo sad ce skoro 5 godina i nista joj ne fali i jos uvek je moja mala mrvica. Sad super jede, nije mrsava uopste, ali je sitna i dalje. Doduse nema na koga da bude krupna user posted image . Tako draga samo bez nerviranja, btno da je on tebi zdrav, a on jede koliko njem treba. Ljubi bebca... 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:13:06   
Anitaaa
to i ja pitam,pošto smo i mi slabo napredovali poslednji mesec pre prelaska na ad.mleko

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:13:14   
sneza24
Samo sisa.Na svaka 2-3 sata.I nocu bar jednom.
Pitala ja za kasice da mu dajem.Kaze dr da mu ne dajem dok ne odemo za tri nedelje na kontrolu ali ja sam odlucila da mu ipak dajem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:14:59   
sneza24
Pa ima sve predispozicije da bude mrsav a visok sto i jeste sada.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:15:15   
Anitaaa
Možda ne sisa kako treba,tj nepravilno dojiš.A možda mu jednostavno nije dovoljno tvoje mleko.Samo ti njemu daj voćkice neće mu ništa biti

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:15:27   
Ellenica
Draga a koliko ima kg?
Nemora ništa da bude pogotovo ako je na početku naglo otežao.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:17:52   
Jeca*
Iskreno, ja mislim da pre treba da uvedes adaptirano mleko kao dohranu, nego pravu hranu. Rano je za hranu detetu koje samo sisa. Ne treba da zuris. Sa hranom ce jos slabije da napreduje, ja ti to iz iskustva govorim. Dete napreduje najvise dok je na mleku, kad se uvede hrana onda manje dobija na tezini mesecno, sto je i logicno. Drugo, dete koje samo sisa savetuju da sisa 6 meseci pa tek onda polako uvoditi hranu i to pod uslovom da ima mama dovoljno mleka i da beba dobro napreduje. Ovako, treba uvesti adaptirano. Nemoj me pogresno shvatiti, ja samo hocu da pomognem i iznosim svoj stav. Ne mislim da imas razloga za brigu, ako ti dete lepo spava i ako ti izgleda kao da je sve ok, onda kilogrami nisu toliko vazni, ali mislim da ti je rano u ovom slucaju da uvodis pravu hranu pa makar i u vidu kasica.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:21:26   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Draga a koliko ima kg?
Nemora ništa da bude pogotovo ako je na početku naglo otežao.




I da dodam i moj bebac je za poslednja 2meseca otežao samo 400gr.
Ali dr. kaže da je on super i da je bolje da je takav nego debeo, tako da ja verujem mojoj sjajnoj i divnoj dr.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:21:32   
gagana83
Slazem se sa Jecom.
Kalorijska vrednost mleka je mnogo veca nego vrednost jabuke npr. samim tim je i  logicno da ce beba manje da napreduje od sokica ili kasica.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:22:39   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Draga a koliko ima kg?
Nemora ništa da bude pogotovo ako je na početku naglo otežao.


Sada ima 5600 g i nesto nisam zapamtila ono sitno ali nije ni bitno,a rodio se sa 2850 g.Po njenom proracunu bi trebao da ima oko 6400 g.
Ma nemam pojma sva sam sludjena tek sad nista neznam.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:24:40   
Jeca*
ja bih uvela adaptirano mleko kao dohranu, a sa hranom sacekala jos malo. Ali svaka majka najbolje zna za svoje dete! user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:25:13   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Možda ne sisa kako treba,tj nepravilno dojiš.A možda mu jednostavno nije dovoljno tvoje mleko.Samo ti njemu daj voćkice neće mu ništa biti

Lezim i dojim ga ne mogu drugacije,probala sam ali ne ide.
Ako mu nije dvoljno zar ne bi plakao da je gladan.Mislim da ne bi ni lepo spavao.Ovo samo ja mislim nemora da znaci da je tako.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:25:22   
Anoniman
Meni ustvari nije jasno kako to da ste saznali da je za dva meseca dobio 400gr? Koliko je dobio prvi mesec? Jel ste išli svaki mesec na kontrolu (savetovalište)? Zašto pre mesec dana nije predložena dohrana ako slabije napreduje? (snezo, nemoj ovo shvatiti kao kritiku tebi, ja to više na račun dr)

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:26:59   
gagana83
Snezo,pa on je duplirao kilazu od rodjenja,koliko sam ja skapirala.Normalno je da beba do 6 meseci duplira kilazu.Moja Una je mozda malo teza od tvog Davida ali je bila krupnija na rodjenju.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:28:51   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja bih uvela adaptirano mleko kao dohranu, a sa hranom sacekala jos malo. Ali svaka majka najbolje zna za svoje dete! user posted image

Dala bih mu i adaptirano nije problem.Ali kad?Jer on sisa na svaka 2-3 sata.
Neznam stvarno mi vise nista nije jasno.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:29:59   
Jeca*
Ne sekiraj se. Popricaj sa pedijatrom o tome. Vazno je kako se dete ponasa, pre svega. Ja samo savetujem da zaista ne brzas sa hranom, pogotovo sto ti je i pedijatar to rekao. Ali opet, kako ti mislis da je najbolje uradi.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:31:19   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: sneza24

IZVORNA PORUKA: Ellenica

Draga a koliko ima kg?
Nemora ništa da bude pogotovo ako je na početku naglo otežao.


Sada ima 5600 g i nesto nisam zapamtila ono sitno ali nije ni bitno,a rodio se sa 2850 g.Po njenom proracunu bi trebao da ima oko 6400 g.
Ma nemam pojma sva sam sludjena tek sad nista neznam.


E pa sad da ti ne pametujem jer je bebac bio sitan.
Ja imam sjajnu dr. pa imam jako puno poverenje u nju i verujem joj ako kaže da je sve ok. i nikad nebih nešto forsirala dohranu.
Sad ti znaš kakav je tvoj pedijatar i dali ćeš ići mimo njega samo ti možeš da odlučiš.
Ali jedna stvar koju sam čula, neznam dali je medicinski podkovana, je da dete ima predispozicije dali će biti bucko ili mršavko, i to se mora uzeti u obzir.
I takođe da naduvanost beba na adaptiranom mleku nemora da strogo znači i zdravlje, jer nije bitno biti buci-buci već zdrav.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:31:51   
Verus
jos se ne "nosim" sa svim ovim, ali po svemu sto sam citala, i sto dosta pedijatra sada savetuje-slazem se sa Jecom....
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja bih uvela adaptirano mleko kao dohranu, a sa hranom sacekala jos malo. Ali svaka majka najbolje zna za svoje dete! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:32:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

IZVORNA PORUKA: Ellenica

Draga a koliko ima kg?
Nemora ništa da bude pogotovo ako je na početku naglo otežao.


Sada ima 5600 g i nesto nisam zapamtila ono sitno ali nije ni bitno,a rodio se sa 2850 g.Po njenom proracunu bi trebao da ima oko 6400 g.
Ma nemam pojma sva sam sludjena tek sad nista neznam.


Draga snezo!!! Nemoj bre da brineš, ja sam mislila da je žgolja, a nije! Baš sada htedoh napisati to što i gagana! Pa on nije mršav, i ustvari je sada vreme za ad mleko. No, ako je dr rekao još 3 nedelje dojenja - ja bih ga poslušala. Ne bih ništa na svoju ruku.

A pošto su David i Luka skoro iste porođajne težine, evo ti da malko uporediš:

Dakle, Luka je rođen sa 2730gr i bio je 48cm dugačak.
I mesec: 3550 gr, 52cm
II mesec: 4600gr, 56cm
III mesec: 5200gr, 57cm
IV mesec: 5900gr, 61cm
V mesec: 6450gr, 63cm

Luka je pio ad mleko od negde 3-eg meseca u kombinaciji sa mojim, a sa 4 meseca je prešao samo na ad mleko. Od 3,5 meseca je pio ceđene sokiće, a od 4 meseca je jeo voće. user posted image

Ne brini. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 19.1.2010 22:34:46 >

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:33:59   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni ustvari nije jasno kako to da ste saznali da je za dva meseca dobio 400gr? Koliko je dobio prvi mesec? Jel ste išli svaki mesec na kontrolu (savetovalište)? Zašto pre mesec dana nije predložena dohrana ako slabije napreduje? (snezo, nemoj ovo shvatiti kao kritiku tebi, ja to više na račun dr)

MA razumem te.
Za prvih 6 nedelja je napredovao 1080 g a za drugih 6 nedelja 1250 g.
Ne idemo svaki mesec na kontrolu jer kod nas nema pedijatar nego idemo u drugo mesto gde imamo pravo samo na UZ kukova i ako je ne daj Boze dete bolesno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 22:38:34   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Ali jedna stvar koju sam čula, neznam dali je medicinski podkovana, je da dete ima predispozicije dali će biti bucko ili mršavko, i to se mora uzeti u obzir.
I takođe da naduvanost beba na adaptiranom mleku nemora da strogo znači i zdravlje, jer nije bitno biti buci-buci već zdrav.

Mm i ja smo bili kao bebe onako normalni nismo bili debeljuskasti.Kad je mm krenuo u skolu jedno vreme su ga vodili kao neuhranjeno dete jer je bio jako,jako mrsav,ali je bio visok u odnosu na ostale.

< Poruku je uredio sneza24 -- 19.1.2010 22:39:45 >

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here