|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Musku decu ne treba utopljavati
27.12.2008 14:28:31   
Anoniman
Moja svekrva, koja inace ima tri sina me je non stop maltretirala sa tim kada se Luka rodio. Imala je neku filozofiju da to nije dobro za musku decu, a ja sam samo pipala rucice i nos, i cim je hladan, a ja mu obucem makar prsluk. Kada mi je dojadilo njeno filozofiranje, pitala sam je "Zasto? Hoce mu se jajca skuvati?", onda je zacutala, i vise to nije spominjala.

Jeste vi cule za to? Jos jedna babska prica ili ima nesto ipak u njoj? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
27.12.2008 15:20:19   
guppy RR
nemam pojma... user posted image
ja sem nisam obazirala na rukice, već sam pipala vrat ... kažu ako je on hladnjikav, onda se dete utopli.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
27.12.2008 15:21:50   
stella
Misljenja sam da ni u cemu ne treba pretjerivati.Tako ni u utopljavanju.Pa,bilo musko,bilo zensko.
Mada i ja sam cula kao da nije dobro za djecake,nemam pojma zasto.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
27.12.2008 15:23:09   
andrijana
Ja prvi put cujem za to.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
27.12.2008 19:27:26   
MERYEN
I meni govore da decaci ne vole toplo i da ih ne treba utopljavati,cak mi je i mama rekla jednom to,bas cu da je pitam i zbog cega.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
27.12.2008 21:46:36   
Anoniman
user posted image  Javi nam MERY da i mi znamo! Ja nisam preterivala sa utopljavanjem, ali, kada su mu ruke i nos hladne... meni nisu rekli za vrat... user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
28.12.2008 7:36:34   
Lu
Pa jel znaš Tasha zašto?
Meni se to čini kao još jedna predrasuda,ali trebala si pitati svekrvu zašto?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
28.12.2008 9:46:13   
Anoniman
Zato što su njoj tako rekli! Zna ona da ni ona nije utopljavala svoje sinove. user posted image  Meni to nije bio dovoljno dobar argument! Pitaće MERY mamu!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
28.12.2008 17:34:02   
prase
Mene je moj sin naučio da ne voli kada mu je vruće. Moja svekrva je, nasuprot tvojoj Tasho, insistirala da treba dobro da ga obučemo... a ja brojala do 10... Napolju je bilo preko 20 stepeni kada sam se ja porodila, neobično za oktobar, ali tako je bilo. A moje jadno dete, na sebi je imalo bodić sa dugačkim rukavima, pa preko toga somotsko odelce, pa umotan non-stop u neki frotir, a kada spava preko svega toga još i pokrivač. Ispod njega dušek, okrenut na "toplu" stranu, a na dušeku jorgančić pre čaršafa da mu ne bude zima... Pri tom uljani radijator uključen non-stop, da greje na "optimalnih 25" stepeni. Stalno se znojio i imao crvene tačkice po telu, koža se perutala na potolenicama i podlakticama. Onda sam ja udarila zabranu na umotavanje u frotir, pa sam počela da oblačim bodić sa kratkim rukavima umesto bodića sa dugačkim rukavima - dete se preporodilo! Radijator sam isključivala čim MM ode na posao, pa doooobro provetrim sobu. U početku se MM bunio, kao dete će se smrznuti, stalno mu pipkao ručice i nosić. Vremenom se uverio da se ni ručice ni nosić nisu ohladili i da postoje slučajevi kada dete plače jer mu je prevruće. Sada smo već u stadijumu da nas MM opominje: "Ala si ga natrontala, pa ne idemo na sankanje nego do kola..." user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
29.12.2008 14:43:43   
Anoniman
Luka i ja smo pošli danas u šetnju po ovih -5... Obukli smo se oboje da ne možete da verujete, ja sam se u jednom momentu na sred ulice raskomotila, a on je dete i dalje sedeo u kolicima, ne mičući. Onda me je pogledao kako sam se skinula i pitao "Jel nije hladno?", ja sam rekla "pa i nije baš" (ne duva vetar napokon), i onda se i on raspričao u kolicima i počeo da se mrda. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
30.12.2008 21:20:04   
Makili
Ja za ovo nisam nikad cula. Moja beba je rodjena krajem Juna i gorelo je i nebo i zemlja kad smo dosli kuci ali ja sam se uvek iz sve snage user posted image borila da mu ni u jednom trenutku ne bude hladno iako za to nisu postojale nikakve sanse i to je tako funkcionisalo dok jednog momenta nije dosla komsinica i kad je videla bebu me je iz zezanja pitala pa da li je moguce da on nema carapice i kapicu... Ja mislim da to dovoljno govori o tome do kojih granica sam ja utopljvala svog decaka...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
2.1.2009 20:28:42   
MERYEN
Pitala sam majku,ona kaze da decaci imaju neke zlezde koje devojcice nemaju tacnije oko mosnica i da zbog toga ne valja da se utopljavaju.

(odgovor članu Makili)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
2.1.2009 23:34:01   
Anoniman
Meni samo nije jasno zašto nam to ne kažu na otpustu iz bolnice ili u savetovalištu, ako je to zaista tako? user posted image  

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
2.1.2009 23:59:33   
Koka Loka
Zbog samih testisa. Oni su "prirodno" hladniji. Pitajte muževe ili proverite same user posted image  Šalim se malo user posted image  

Na utopljavanje se misli ne na gornji deo tela već na donji tj. oko polnih organa tačnije samih testisa. Znači bez hulahopki. Kasnije pred pubertet bez uskih gaćica.

Mada, kod nas još uvek većina bebe povija širokim povojem pa priča i smaranje baba nema nikakvog smisla osim rondanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
3.1.2009 0:08:51   
Anoniman
Luka prošle godine nije hteo da nosi hulahopke. Čupao ih je sa sebe, a moj tata je ponosno rekao "Pravo muško!" user posted image  No, ove godine je dosta hladnije nego prošle godine, i ne skidam mu hulahopke. Čim ih skinemo - on je slinav.


(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
3.1.2009 0:11:54   
Koka Loka
Takav je i moj bio. Ja sam mu oblačila duge gaće.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
21.2.2009 18:01:55   
sonja999s
ja primetim kada skinem Alexu rukavice, njemu su rucice hladnije. da li to znaci da mu je hladno?
ne bih da ga utopljavam i natrontavam. kad smo dolazili iz porodilista, ja se uplasila da mu ne bude hladno jer je u porodilistu vas toplo, stavila mu ja carape, obukla zekicu, cak je i kapu imao na glavi, umotala ga u cebe i stavila u AS. sve veme do kuce je plakao, a ja nisam imala pojma da je to od vrucine. kad sam dosla kuci i skinula mu kapu, glavica mu je bila skroz mokrauser posted image

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
11.10.2011 12:12:27   
bokicans
E i ja sam ovo cula tj da decaci ne treba da nose hulahopkeuser posted image Pa covece sta da im obucem ispod kada puze?Ja nesz ne verujem u ovouser posted image Pa valjda bih mi dr nekad napomenula.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
11.10.2011 12:16:52   
IVA 11
Ovo je glupost. Naravno da ne treba pretopljavati bebu sa 5 kg robe, bilo da je musko ili zensko, ali utopliti normalno po ovoj zimi-naravno da da. user posted image Moj nosi hulahopke, i prosle godine na zimu, i sad. 

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
11.10.2011 12:19:00   
Anoniman
Hulahopke nisu dobre za dečake koji više ne nose pelene, zbog tih tvrdih šavova, ali duge gaće obavezno, i moj brat i moj muž ih nose zimi! Miša nosi hulahopke od petka i celu prošlu zimu... A utopljavanje se postiže i dugim gaćama-neko gore je pisao ne hulahopke, ali da gaće zbog utopljavanja! Pa oba utopljavaju, samo su drugačije šivene i (ne) prilagođene muškim mošnicama user posted image

(odgovor članu bokicans)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
11.10.2011 12:22:04   
madre
ovo je tijana pre neki dan pitala, valjda ce videti odgovor.
ni ja nisam znalauser posted image znaci kada skinemo pampers prelazimo na duge gacaroneuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
11.10.2011 12:26:27   
bokicans
E dobro,pa ja nesto kontam i pelena  ih utopljava .Znaci kada prestanu da nose pelene samo "duge gace"user posted image a sada moŠ hulahopke,Fala Vam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
11.10.2011 13:03:54   
Ana RR
Ja ne znam kako Marku noću da pokrijem ručice, skroz mu budu hladne. Rukavice ne podnosi, da mu pokrijem ruke ne da, a ni ne smem jer se plašim da će povući prekrivač preko glave. Ne znam šta da radim, jedino da odmah počnemo celu noć da grejemo.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
11.10.2011 13:06:34   
Anoniman
Anči, i Miši su dugo bile hladne ručice noću i dok spava uopšte, rođen je u januaru, tako da se uveliko grejalo... To se samo uspostavlja cirkulacija, nemoj ga utopljavati ništa više nego što ti osećaš za sebe da ti je dovoljno user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Musku decu ne treba utopljavati
11.10.2011 13:10:15   
tijatija
Iz iskustva govorim ( i ako imam dve cure ) da bebama ako su ruke hladne nemora znaciti da im je hladno... ako mu je stomacic prijatno topao nemate razlog za brigu.... a to za musku decu da netreba utopljavati po meni je jedna od " babpskih prica" Ja nikad negrejem sobu gde spavamo i to radim od rodjenja ... decu sam ujutro kupala... kad su bila bas mala user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here