|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   voznja automobila u trudnoci
21.2.2010 13:50:49   
micketta
drage trudnjace,
zanima me da li vozite u trudnoci...
kako mi je sada sve teze i teze da hodam, a imam i taj tzv. isijas kroz desnu stranu, auto se cini kao jedini spas. ponekad se zezam sa mm i kazem 'sta ako mi totalno otkaze ova desna noga? necu moci kocnicu da stisnem!' :P
moja mama se ljuti i plasi se da me neko ne spici od pozadi jer bi u tom slucaju, ne daj boze, moj stomak otisao pravac na volan. naravno, ne zelim ni ja da rizikujem tako da izbegavam dugacke i bespotrebne relacije. prosle nedelje dok je bio onaj sneg i led, nisam cak ni u dom zdravlja htela da idem nego sam lepo pritisak izmerila u obliznjoj apoteci.
imam prijateljicu koja kaze da je vozila do 15 dana pred porodjaj, ej!
opet mi jedna druga prijateljica kaze kako je njena koleginica samu sebe u toku noci odvezla u porodiliste. zeni puk'o vodenjak, muz bio na sluzbenom putu i ona lepo sela u auto i polako...
pretpostavljam da je trudnicama cija beba jace udara teze i opasnije da voze. ja, em imam siroke kukove em mi je posteljica na prednjem zidu, tako da ti udarci nisu meni nista strasno.
ne znam ni da li bi se panduri ljutili ako bi me kojim slucajem zaustavili i videli da vozim sa stomakom do zuba... nisam videla nigde da zakon to ne odobrava.
kakva su vasa iskustva?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: voznja automobila u trudnoci
21.2.2010 15:08:33   
LillyT
Ja vozim relativno redovno (ne bas svaki dan) i nastavicu tako. Moja beba bas jako udara, ali mi to ne ometa voznju, a ona ima obicaj da me razvaljuje u toku voznje. Vozim i po gradu i van grada, jedino je fora da te ne uhvati grc. Mene je uhvatio jednom (nisam bila trudna, nego se jednostavno desio) i jako je nezgodno, a ne znam da li si sklona grcevima u trudnoci, ja do sada nisam bila. Mada, nije nista strasno, ali to je nesto sto se svakom moze dogoditi, pa zanemari. U principu, jos uvek mi vise prija da ja vozim, nego da me neko vozi. A sto se tice milicije, to ne mogu da mi zabrane, doduse, samo lepo sa njima i to je to. Vozi onoliko koliko ti prija i do kada ti prija. Ne znam kakva cu biti na kraju devetog meseca, ali nadam se da cu moci da vozim.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: voznja automobila u trudnoci
21.2.2010 18:20:25   
Anoniman
Celu prvu trudnoću sam vozila, do poslednjeg dana.

Ovu ne vozim jer nemam auto trenutno, baš se radujem što ću ga za kji dan opet dobiti.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: voznja automobila u trudnoci
21.2.2010 18:30:20   
Tara
I ja vozim, mada svi imaju neke teorije kako trudnica ne treba da vozi kola,
usporeni refleksi, mogucnost povrede ...itd
Ne mogu da zamislim da ne vozim auto jer do prve prodavnice imam 1km, a do posla 26 km user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: voznja automobila u trudnoci
21.2.2010 20:57:37   
micketta
IZVORNA PORUKA: LillyT

ne znam da li si sklona grcevima u trudnoci, ja do sada nisam bila.


nisam, nisam. ne znam ni na kakve grceve mislis. user posted image one u nogama?

IZVORNA PORUKA: LillyT
U principu, jos uvek mi vise prija da ja vozim, nego da me neko vozi.


e, bas tako :))
kad me neko drugi vozi, samo se nesto stresam bezveze. smatram da sam pazljiv vozac pa samim tim i najsigurnija u sebe. a i ovaj novi zakon mi dosao ko kec na jedanaest jer inace vozim polako user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: voznja automobila u trudnoci
21.2.2010 23:12:23   
ana77
I dalje vozim ali u poslednje vreme ne predugacke relacije ako ne moram jer vidim da mi glava slabije radi i bas moram da se jako fokusiram, nije mi lako kao do recimo pre 20 dana do kad sam vozila sve sama. Sada u principu vozim samo kad muz ne moze :). Usla danas u 39-tu nedelju :)!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: voznja automobila u trudnoci
21.2.2010 23:28:31   
Anoniman
ja sam vozac (ne bas iskusan) a vozacka mi je istekla 13.09. i jos je nisam produzila..
iskreno ne znam ni da li bih smela sada da vozim ali to nema veze sa trudnocom...nisam siguran vozac i plasim se...aktivno sam vozila po celoj srbiji i makedoniji i onda stala...od avgusta ne vozim i sad sam opet nahvatala strah...mada nikad nisam bila opustena pred volanom...

pogotovu sad kad pomislim na ovu strmu usku ulicu u kojoj zivim...user posted image

tako da...aktiviracu se za neko vreme..

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 4:16:18   
She Ra
Dobar sam vozac, ali u trudnoci izbegavam da vozim.. Voza me mm, a ja uzivam na mestu suvozaca :)

_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 9:39:22   
LillyT
IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: LillyT

ne znam da li si sklona grcevima u trudnoci, ja do sada nisam bila.


nisam, nisam. ne znam ni na kakve grceve mislis. user posted image one u nogama?



Mene je jednom uhvatio grc u listu, a bila sam na raskrsnici Ruzveltove i Bulevara. A joj, desna noga, ja nisam mogla gas da stisnem, ne znam zasto mi se to dogodilo user posted image Citala sam ovde da su se neke trudnice zalile na grceve, pa sam zato to i napomenula (ne da ne vozis, nego da se ne uspanicis), ali eto, to moze da te uhvati i ako nisi trudna. Zato sam i rekla, zanemari i vozi koliko ti prija.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 11:16:39   
maslinica
ja vozim, vise-manje...mm panici i nije bas odusevljen kad sam sama za volanom..sta znam, ja se osecam sigurno...jedino sam zadnje vreme primetila da kad treba u rikverc, tesko mi se okrenuti, sva sam teska, ko mali medo..ali se nadam sada lepsem vremenu i manje robetine i pernatih jakni, pa ce biti lakse....

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 11:21:41   
Anck Su Nmaun
Ja izbegavam da vozim,  jer ne zelim da dodjem u situaciju da mi neko izleti ili se iznrviram zbog neke budale ili slicno...tako da me vozikaju user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 11:27:06   
Anoniman
Vozila sam celu trudnocu, do 10 dana pred porodjaj, kad su mi moji oduzeli auto jer mi je stomak udarao o volan.
Mm nema dozvolu, tako da sam vozila svuda, stalno, i jako me je to opustalo. Cak sam ga vozila cesto na posao i isla po njega.
Jedini stres sam imala kad sam udarila biciklistu, pao je mrak, tj jos je bilo izmedju sumraka i mraka, a on nije imao upaljena svetla i jurnuo je na put, a vec mu se upalilo crveno, a ja sam imala uslov desno. Ni on ni ja nismo bili povredjeni, nikakve stete nije bilo, samo sam se malo uplasila. A sto puta gore stresove sam dozivljavala od sumanutih taksista, oni su mi nuzno zlo.

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 11:48:15   
Lu
Ja sam vozila cijelu trudnoću i kad sam se porodila čim sam mogla sjesti u auto,vozila sam i bebu sama, jer nisam imala drugog izbora a što se mora nije ni teškouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 12:04:48   
maslinica
e sad da vas pitam....posto su nasi putevi, jel jako lepi i prijatni...jel se kad tripujete sto skakuce stomak na svim tim rupcugama po gradu?  ja zivim u obrenovcu, ali svi dragi ljudi su mi u bgd...i nekako stalno izbegavam da idem, doduse po bgd bas i ne znam da vozim, ja sam kontala na bus i do grada....ima li koja ovakvih strahova ili preterujemuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 12:09:23   
Lu
Draga maslinice, ja mislim da je gore truskanje u autobusu nego u autuuser posted image
U svakom slučaju ako je trudnoća iz bilo kojeg razloga rizična ne treba se dodatno izlagati opasnosti.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 12:13:22   
LillyT
Ne volim da upadam u rupe i sahtove, ali to nema veze s trudnocom, trudim se da izbegnem rupe (pa onda upadnem u jos vecu). Ne smeta mi kada trucnem, mislim da je gore za kola, nego meni. Iskreno, najvise mi smetaju tinejdzeri (horde zla) jer sam izgleda neki baksuz (a i skola je blizu) pa stalno upadam u kolone (horde) koje se krecu bez da gledaju kuda idu, uf sto me nerviraju........Ne znam da li im ti hormoni oduzimaju intelekt?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 12:16:09   
Panicarka
IZVORNA PORUKA: maslinica

e sad da vas pitam....posto su nasi putevi, jel jako lepi i prijatni...jel se kad tripujete sto skakuce stomak na svim tim rupcugama po gradu?  ja zivim u obrenovcu, ali svi dragi ljudi su mi u bgd...i nekako stalno izbegavam da idem, doduse po bgd bas i ne znam da vozim, ja sam kontala na bus i do grada....ima li koja ovakvih strahova ili preterujemuser posted image


Ako nisi sigurna u svoju voznju bolje nemoj da vozis sama po gradu da dovodis u opasnost i sebe i dete, neka te drugi voze user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: voznja automobila u trudnoci
22.2.2010 12:19:25   
maslinica
pa to si i ja mislim Lu..iako nismo nista rizicni, sve ok...ma ja sam se naputovala na pocetku trudnoce posteno, jutro kad se pokazao + isla sam u Sombor da polazem ispit, a par dana pre toga dosla iz Hr. pa sam jos do 4. meseca trudnoce isla jedanput u Hr, i tamo se vozuckala i na more i tako...ali sad sam se nesto ustrlarila, sve gledam da sam blizu kuci i da sam u prometu koliko moram....a ceka me jos jedan ispit u Somboru....da zavrsim sa tim pre porodjaja, ali to cu da pitam doktorku smem li da krenemuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: voznja automobila u trudnoci
1.3.2010 1:09:56   
choopa choops
u prvoj trudnoci sam mirovala od petog mjeseca, pa tako nisam ni vozila. Sve dok nisam dbila zeleno svjetlo da se malo opustim ulaskom u deveti mjesec. To "malo" je meni znacilo svaki dan user posted image Bila sam kao pustena s' lanca i vozila do dan pred porodjaj. Ne trebam ni reci da je moja mama zamalo osjedila zbog toga user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: voznja automobila u trudnoci
1.3.2010 12:54:56   
mejvis
Ja još uvek vozim, kratke relacije- do grada, do mojih...
Primetila sam da sam dosta rasejana i da mi je koncentracija dosta lošija, naročito sada, u poslednjem truimerstru.
Tako da se trudim da vozim polako i da se maksimalno koncentrišem...
Kada udjem u 9. neću voziti, nema potrebe...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: voznja automobila u trudnoci
1.3.2010 13:18:10   
ssanja
ja obozawam da wozim a ni sada ne izlazim iz auta......brrrruser posted image

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: voznja automobila u trudnoci
1.3.2010 14:10:04   
marija32
I ja redovno vozim i nadam se da cu moci do kraja trudnoceuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu ssanja)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: voznja automobila u trudnoci
10.3.2010 14:55:53   
mirka77
I ja redovno vozim, svaki dan, usla sam u 37-mu nedelju, a planiram da vozim jos najvise desetak dana, ako se pre toga ne porodimuser posted image . Postaje mi tesko da ulazim u i izlazim iz automobila, primecujem da ukoliko to uradim nekoliko puta u toku dana (voznja na kratkim relacijama), imam bol u karlicnom delu i preponamauser posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: voznja automobila u trudnoci
10.3.2010 16:15:20   
New Mom
Mislila sam da ću bez problema voziti tokom trudnoće, ali od petog meseca me hvata grč u preponama u tom položaju, pa je nezgodno. Ali i to bih istrpela, volim da vozim, da skoro nisam ogrebala kola zbog loše procene, što mi se nikad nije dešavalo. Tako da sam se preselila na suvozačevo mesto, a dragi u ulogu taksiste. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mirka77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: voznja automobila u trudnoci
10.3.2010 21:45:10   
eugenija
Najvažnije je pravilno vezanje pojasa, bilo da ste vozači ili suvozači

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here