|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba levoruka, a nema na koga biti?
8.9.2009 16:25:03   
Anoniman
Da li je moguce da beba bude levak a da niko u porodici nije ljevoruk?user posted image izgleda da je to slucaj sa Davidom

< Poruku je uredio Jeca RR -- 8.9.2009 22:09:39 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 16:26:35   
simke
user posted image Jao Miljana user posted image kako znas da je levakuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 16:28:10   
marince1
Zar ne umes da izmislis nekog pradedu koji je bio levak?user posted image user posted image user posted image

Mislim da je moguce.Ja sam levak,a roditelji mi nisu,doduse jeste deda bio.
I mama i tata su mi A+ krvna grupa,a ja 0+.I za to smo okrivili dedu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 16:32:29   
viking
Miljana, a svi ostali,
izvinjavam se ako sada kažem potpunu neistinu, ali gledala sam neku emisiju gde su rekli da je naučno dokazano da je kod dece koja su levoruka u početku postojala blizanačka trudnoća pa je "desna beba" otpala... Dakle, po njima, ne postoji mogućnost da levoruko dete nije par u prvim danima trudnoće imalo blizanca. Ili možda ja to nisam dobro shvatila user posted image ? Po toj logici, u svim blizanačkim trudnoćama jedno dete mora da bude levoruko a drugo desnoruko, ali ne znam da li je to baš tako... I mene to baš zanima!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 16:54:38   
Anoniman
Pa bili smo kod djecijeg fizijatra na pregled jer je malo truntav pa ne dize glavu, i onda nas je dr pitala da li je neko kod nas ljevoruk? A nema ama bas niko. Jer njoj se cini da jeste ljevoruk, a cak sam i ja primjetila vec poodavno da poseze lijevom rukom ka stvarima.

A to za blizanacku trudnocu nemam pojma. user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 17:02:09   
dacca
Mozda David ima komsiju lijevorukog user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 17:04:14   
simke
Joj ti fizijatri...ccc...vidi to sto je lenj i ne dize glavicu je stvar VEZBEuser posted image Stavi ga na stomak i skloni mu se iz vidokruga pa ga zovi,da vidis kako znaju da se okrenu ne bi verovalauser posted image A za levorukost se nemoj opterecivati...i moj Sinisa je u pocetku levu ruku koristio vise od desne,onda je nastupila desnica,a sad ih podjednako koristiuser posted image Pa sta i ako bude levorukuser posted image Nije smak svetauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 17:07:59   
dacca
Naravno! ja sam se jednom zacudila da u odeljenju ima devetoro ljevaka! i kako stizu nove generacije ima ih vise. Medjutim vecina ljevaka zna dobro da pise i desnom rukom, ali mu je lijeva primarna!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 19:19:02   
kathy
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Da li je moguce da beba bude levak a da niko u porodici nije ljevoruk?user posted image izgleda da je to slucaj sa Davidom


Levorukost uopste nije nasledna.
Medjutim, vaznije za tebe: bebe podjednako razvijaju OBE ruke, i tek u trecoj godini moze se sa sigurnoscu tvrditi je li dete levoruko ili desnoruko. U ranom detinjstvu bebe pocinju da hvataju npr. levom rukom, ali kasnije budu desnjaci. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 20:02:57   
Anoniman
Sad pokucah komsiji, rece da desnjak user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: dacca

Mozda David ima komsiju lijevorukog user posted image

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 20:19:19   
Verus
Miljana od moje drugarice mala je sve sa levom rukicom do evo skoro godinu dana starosti sada sve desnom.  Jos se drugarica sekirala da beba ide levom rukom jer kada je drzi desna rukica je mami vise uz telo, pa je hendikepirala bebu!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 21:21:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Miljana, a svi ostali,
izvinjavam se ako sada kažem potpunu neistinu, ali gledala sam neku emisiju gde su rekli da je naučno dokazano da je kod dece koja su levoruka u početku postojala blizanačka trudnoća pa je "desna beba" otpala... Dakle, po njima, ne postoji mogućnost da levoruko dete nije par u prvim danima trudnoće imalo blizanca. Ili možda ja to nisam dobro shvatila user posted image ? Po toj logici, u svim blizanačkim trudnoćama jedno dete mora da bude levoruko a drugo desnoruko, ali ne znam da li je to baš tako... I mene to baš zanima!


O ovome ima tema na RR: Levorukost i jedna nedokazana teorija KLIK

I nije sestro (Miljana) levak, nego levoruk, majku mu! user posted image

Moj brat recimo podjednako koristi obe ruke. Može da piše identično i levom i desnom. Kada je bio bebac, sve je radio levom, i kad dete isto, onda je pošao u školu i počeo pisati desnom. user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 21:22:39   
Anoniman
Pa sta ako nema na kog da bude levak, to je navika samo! Ja sve skoro radim desnom rukom samo u frizeraju radim drugacije!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 21:23:32   
marince1
A da probas kod drugogkomsije user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Sad pokucah komsiji, rece da desnjak user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: dacca

Mozda David ima komsiju lijevorukog user posted image



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 21:29:05   
tixy1
Ja sam levoruka i ponosim se time   user posted image user posted image user posted image
jeeeeeeeeeee

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 21:30:22   
indy_25


Moj brat recimo podjednako koristi obe ruke. Može da piše identično i levom i desnom. Kada je bio bebac, sve je radio levom, i kad dete isto, onda je pošao u školu i počeo pisati desnom. user posted image



Isto kao i moj sin bio je ljevoruk kad je bio beba a kada je krenuo u skolu pisao je malo ljevom malo desnom kaze kad se umori pisee onda desnom hahaha.. blago njemu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba levoruka, a nema na koga biti?
8.9.2009 21:55:18   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Moj brat recimo podjednako koristi obe ruke. Može da piše identično i levom i desnom. Kada je bio bebac, sve je radio levom, i kad dete isto, onda je pošao u školu i počeo pisati desnom. user posted image



Pa i ja sam rodjeni levak i dok nisam posla u osnovnu skolu pisala sam levom. Ali u prvom razredu je mojoj glupoj uciteljici mnogo smetalo sto pisem levom i nije mi dala nego me stoka glupa terala da pisem desnom cak mi je vezala levu ruku izza ledja. I tako je bilo sve dok moja baba nije popizdela jer mi je po sveski uvek crtala crvenim i grdila me da imam ruzan rukopis. Kad nisam vise bila u moranju da nesto radim sama sam vezbala pisanje obema rukama i danas mogu koristiti obe.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 8.9.2009 22:09:13 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 22:13:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR



I nije sestro (Miljana) levak, nego levoruk, majku mu! user posted image



E jbg, tako ti je kad se pravim pametna i pisem ekavski, jer ne znam da li da napisem ljevak ili lijevak, pa mi lakse bilo levak hahaha.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 22:15:35   
Anoniman
Ne vidim ja nista lose u tome, stavise, to mi je mnooogo slatko. Uvijek su me fascinirali ljevoruke osobe. Nego navalila dr na mene ima li nam o u familiiji ljevoruk, a kod nas ama bas niko nema, pa se cudi kako je onda ljevak. I sama mislim da ne mora biti nasledno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
8.9.2009 22:16:21   
mihi
To se ne nasleđuje zavisi od rasporeda centara u kori velikog mozga!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
9.9.2009 10:40:46   
Zlatna ribica
Mislila sam da je srednji vek prosao user posted image  ... zar je jos uopste bitno da li dete pise levom ili desnom rukom ?
To je odavno valjda prevazidjeno.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba levak, a nema na koga biti?
9.9.2009 10:43:52   
oliveradj
Nek je živo i zdravo kojom rukom piše nije važno!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba levoruka, a nema na koga biti?
15.9.2009 8:42:37   
prolece
ma još je mali Miljana da bi moglo da se odredi. Moja ćerka je kao beba forsirala levu, a onda počela da koristi obe podjednako. sad kad piše koristi više desnu, ali piše nekad i levom. mi još nismo načisto da li je desnoruka ili levorukauser posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 15.9.2009 8:44:10 >

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba levoruka, a nema na koga biti?
15.9.2009 8:47:06   
stevajela
IZVORNA PORUKA: Zlatna ribica

Mislila sam da je srednji vek prosao user posted image  ... zar je jos uopste bitno da li dete pise levom ili desnom rukom ?
To je odavno valjda prevazidjeno.


Slazem se.
Moje dete je levoruko ili lijevoruko,ali levak ili lijevak nije ne-daj-Boze.
Nama je psiholoskinja objasnila da kada se dete opredeli za jednu ruku,onda treba potsticati tu ruku.Razlog tome je da u mozgu mora da postoji hijerarhija,odnosno nalagodavac koji daje instrukcije,pa prema tome nije dobro da dete koristi podjednako obe ruke.Ovo se odnosi tek na period od dve godine.Sa 4 meseca jaaako je rano i pretpostavljati koju ce ruku dete koristiti,jer koristice ih obe podjednako do 2 godine.Ako je dete desnoruko znaci da je ravijenija leva hemisfera mozga,a ako je levoruko onda je desna hemisfera razvijenija.

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba levoruka, a nema na koga biti?
15.9.2009 8:53:03   
stevajela
Evo nekih linkova,veoma inteesantnih:

http://www.roditelj.org/levorukost.html

http://www.roditelj.org/levorukost.html



(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here