|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 10:53:41   
Anoniman
Ja se zeznuh... nisam išla redovno. Negde na sredini trudnoće sam otišla, ne sećam se dal me je boleo zub ili šta je već bilo... ipak, bez neke indikacije nisam išla, jer ipak dokolicu ne rešavam zubarom!

Imala sam jedan baš gadno pokvaren zub, koji je bio tada popravljen. I gravidalni gingivitis. Više ni ne znam šta sam sve pisala u temi Fluorogal. Ali pošto ta tema nije ovde u trudnoći, onda sam odlučila da otvorim ovu temu i skrenem trudnicama pažnju da zubi umeju mnogo da se pokvare u trudnoći.

Toplo savetujem Sensodine pastu za zube ko ima problema sa desnima (kao što sam ja imala, gravidalni gingivitis).
I savetujem da se raspitate kod svog ginekologa dal savetuje Fluorogal!

Ostale trudnice, mame... kakva su vaša iskustva sa zubima u trudnoći?

< Poruku je uredio Tasha -- 14.1.2009 10:54:28 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 10:59:30   
Jeca*
Išla na početku trudnoće da popravim jedan zub i sad se već danima kanim da odem...mooooraaam!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 11:03:45   
mamyca
U trudnoci sam isla tri,cetiri puta kod zubara,samo popravci su bili u pitanju.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 11:05:44   
Anoniman
Ja sam zadnjih par meseci prošle godine provela kod zubara.

Popravljala sam zube u donjoj vilici. Obe 7 - ice su haos. 3/4 zuba su plombe. Kada bude pukla plomba, ide krunica. Naravno, i 6-ice su loše, posebno na spoju sa 7-icama. Sem toga su mi dole desno popravljali 3-ku i 5-icu, a levo 3-ku, 4-ku, 5-icu. Znači u donjoj cilici nisu popravljanje samo 1-ice i 2-ke i 4-ka desno.

Još mi je u gornjoj vilici ostalo 2 zuba.

Pa vi ako hoćete mojim stopama... nemojte ići kod zubara u trudnoći! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 11:10:32   
mamyca
Tasha to si dobro rekla,u trudnoci se jako brzo zubi kvare,ovo je dobro upozorenje za buduce trudnice.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 11:18:17   
Anoniman
Često otvaram banalne teme, ali meni mnoge stvari niko nije rekao u trudnoći, pa sam u fazonu da čak i ako ne bude odgovora na moj post, nema veze, makar naslov stoji, možda postoji još neka trudnica koja je neupućena kao što sam ja bila.

(odgovor članu mamyca)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 11:23:46   
mamyca
Tacno,vjeruj mi da ih ima puno,pa ucimo dok smo zivi,zar ne?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 12:24:53   
Koka Loka
Prvu trudnoću sam provela na zubarskoj stolici, a u drugoj sam sedela samo jednom, i to u dečijem vrtiću user posted image  Naterala me Andrejeva zubarka.

Prof. Plećaš iz Višegradske mi je rekao da svaka trudnica MORA da popravi sve zube i to OBAVEZNO uz anesteziju. Karijes može da izazove prevremene kontrakcije.

(odgovor članu mamyca)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 13:37:58   
kumara
Jao samo ne to!!! Vi nemate pojma koliko se ja bojim zubara i koliko to ne mogu da podnesem. Cak sam u stanju da lazem da me ne boli zub na vazduh samo da vise ne buse i da ga zatvore plombom. user posted image

Juce mi je dr rekao da do 12. nedelje moram sve zube da popravim... user posted image Kukuuuuu! user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 13:43:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

Cak sam u stanju da lazem da me ne boli zub na vazduh samo da vise ne buse i da ga zatvore plombom. user posted image  




user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 13:53:13   
kumara
Znam, znam... ali sta cu kad se jaaaaaako bojim! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 13:57:28   
Koka Loka
Ja bih se radije porađala ceo dan nego sedela na zubarskoj stolici 10 minuta!

user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 13:59:49   
kumara

IZVORNA PORUKA: Koka Loka

Ja bih se radije porađala ceo dan nego sedela na zubarskoj stolici 10 minuta!

user posted image


user posted image E to si lepo rekla!!!

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.1.2009 14:05:02   
Anoniman
Ja se 6 meseci mentalno pripremam da nazovem zubara, i onda kada nazovem kažem da bih da zakažem za npr. treći četvrtak od današnjeg jer eto do tada nemam vremena (naravno, to nije istina), ali ustvari - sa anestezijom ništa ne boli. Ja imam toliko osetljive zube da ni kamenac ne skidam bez anestezije.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.1.2009 20:14:31   
guppy RR
Idem redovno kod zubara pa sam išla i u trudnoći user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2009 10:02:04   
MERYEN
Dva puta sam bila u trudnoci kod zubara i to pred kraj trudnoce,ovih dana trebam da idem .

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2009 12:51:37   
sonja999s
ja sam bila kod zubara na popravci, normalno sam primila anesteziju.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2009 13:58:38   
BINCE
ja sam cula da mozes ici zubaru na pregled al,ce ti rijetko koji zubar dati anesteziju,,,zbog ploda u tebi.....da se nebi sta zakomplikovalo ipat to je lijek...tako da sam ja svoje zube prije trudnoce sredila,,i sad godisnje na preglad...a sad cu malo cesce jer sam i to cula da se zubi vise kvare u trudnoci....

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2009 15:08:36   
Anoniman
To je samo lokalna anestezija, nema veze sa plodom. user posted image

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: U trudnoći kod zubara!
17.1.2009 17:43:10   
sonja999s
meni je ginekolog rekao da mogu da idem sa anestezijom bez problema. nema mi logike da bude neka komplikacija jer je to lokalna anestezija

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: U trudnoći kod zubara!
18.1.2009 18:05:16   
prase
Ja idem redovno kod čika Zube, pa sam išla i u trudnoći... Imam tu jednu prijateljicu iz srednje škole koja je stomatolog, pa idem kod nje. Ona me stalno ubeđuje da mi ne treba anestezija, a ja nju da mi i te kako treba. Onda je pokušala da me ubedi kako je bolje u trudnoći da mi ne da anesteziju (kao da nemam www) i ja rekoh da probamo... I ona mi radila tamo svašta nešto, menjala plombu a ispod nje novi karijes a ja ni da trepnem a kamo li da napravim grimasu. Tako je bila ponosna na mene... sve dok joj nisam rekla da u tom zubu nemam živac i da može da buši do mile volje - a ako hoće da radi neki drugi zub, bolje bi joj bilo da prvo prpremi drogicu user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: U trudnoći kod zubara!
18.1.2009 18:53:51   
sneza24
ja sam bas tog dana kad sam saznala da sam trudna isla kod zubara.zaboleo me zub a nesmem da pijem lekove.user posted image
ispod plombe pojavio se karijes pa dok mi je to skinula i stavila lek meni se user posted image
tri sata me je bolelo i user posted image ,kada sam bila sama

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.1.2009 15:20:58   
Anoniman
Uh, bre, ja sam cula pre neki dan da u prva 3 meseca nije dobro ici kod zubara! jel ima neko objasnjenje za to?

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.1.2009 16:04:24   
sneza24
ja sam isla jer me je zub boleo i dr je radila bez anestezije kao ne sme do 12 nedelje user posted image
meni su rekli da jedino nesmes da vadis zub u trudnoci user posted image .mada znam slucaj kada je jedna zena vadila i nista jos se nije desilo a ni bebi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.1.2009 16:28:09   
kumara

IZVORNA PORUKA: Trinny

Uh, bre, ja sam cula pre neki dan da u prva 3 meseca nije dobro ici kod zubara! jel ima neko objasnjenje za to?


A meni je dr rekao da obavezno sredim sve zube do 12. nedelje... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here