|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2009 0:23:14   
Anoniman
Nedavno je kod mojih bake i dede bio neki njihov prijatelj čija ćerka živi "negde preko". Čovek je željno isčekivao veče da vidi kupanje, međutim do toga nije došlo. Pitao je zašto, i ćerka mu je objasnila da se bebe na zapadu ne kupaju svaki dan. Nije da se baš kupaju jednom nedeljno, ali tipa jednom u 3-4 dana.

Ja Luku kupam svako veče. Za ove 2,5godine sam preskočila samo jedno veče, bio je mali, i nešto se poremetilo sa sisanjem i zaspao je posle sisanja i bilo mi je žao da ga budim.

A vi? Jel kupate bebu svako veče?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2009 12:47:13   
oliveradj
Po savetu patronazne sestre ne kupamo bebu svako vece. Dovoljno je svako drugo zbog ekcema. Realno male bebe nemaju gde da se isprljaju. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2009 14:54:46   
Lu
Da kupam ga svako veče kao i sebe ,to mi nekako spada u svakodnevnu higijenu,kao pranje zubića ili umivanje.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2009 15:05:09   
Anoniman
Zbog ekcema, olivera?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2009 15:23:22   
Jeca*
Kupamo bebu svake večeri, od kako se rodio. Preskočili smo samo 2x. Jednom kad je prvi put primio vakcinu pa je spavao ceo dan i nije se maltene ni budio, pa ni ja nisam želela da ga rasanim i maltretiram u tom stanju, a drugi put sam ja bila sama sa njim do 22h uveče i onda sam ga uspavala bez kupanja (nisam ga mogla sama kupati). Ali oba puta mi je sutradan nekako delovao puljav user posted image  ipak se bebi oznojki preko dana, prikupi razne truncice po vraticu, kosici, rukicama...
I tad kad ga nisam mogla kupati sama ja sam ga prebrisala vlaznim maramicama.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2009 13:36:28   
oliveradj
Tako mi je receno. Moje dete nema ekcem, ali da se izbegava kupanje zbog mogucih ekcema kasnije u zivotu. Kod nas jos to zvanicno nije usvojeno, ali u drugim zemljama jeste user posted image . U nekom casopisu sam procitala da je leti kupanje svaki dan ok dok zimi svaki drugi, treci dan. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
24.1.2009 15:16:50   
Anoniman
Moj Luka je imao ekcem na obrazima kao beba, ali mi nisu rekli da ga ne kupam, naprotiv, rekli su mi da ga kupam svaki dan, ali ne sapunom, nego da stavim malo neke kupkice u vodu, a sapunom 1 nedeljno.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
25.1.2009 16:37:26   
Koka Loka
Svako veče user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
26.1.2009 18:23:59   
andrijana
Svake veceri a na zapadu je normalna stvar da se beba kupa na 2-3 dana,da cim se rode stavljaju se u sedeci polozaj i ne nose siroki povoj... Je l' smo mi zaostali ili oni nisu normalni?

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
26.1.2009 19:17:12   
Anoniman
Ma ko će ga znati... user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
27.1.2009 16:51:30   
oliveradj
Za kupanje ok, ali cim se rode sedeci ne mogu da verujem. Pa kako mala bebica moja je jako zabacivala glavicu jer joj se okomotao pupcanik pa je stegao hvala bogu nije ostavilo vece posledice, nije sedela samostalno ni sa sest meseci, a kad se rodila nisam mogla zamisliti da je stavim u sedeci strasno.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
28.1.2009 11:45:46   
MERYEN
Do skoro smo ga kupali svako vece,sad zadnje dve nedelje desavalo se da preskocimo pa to bude svako drugo,ili sam sama pa ne mogu da ga savladam i okupam,a desilo se da smo bili na slavi pa se vratili on zaspao,volim da ga okupam svako vece cini mi se da bolje spava.user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
28.1.2009 13:07:10   
sani
prvi mjesec dana sam kupala svako vece a poslije toga doktorica je savjetovala da kupamo svako drugo vece  jer kcerka ima svjetlu put i kaze da te bebe imaju osjetljivu kozu i da se cestim kupanjem koza isusuje bez obzira sto se poslije kupanja koriste mlijeka ili ulja

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
1.2.2009 18:48:42   
prase
Mi kupamo bebu svaki dan, čast izuzecima - tipa da negde zaglavimo pa nema smisla da ga budimo samo zbog kupanja kada se vratimo kući. Uglavnom ciljamo da ga okupamo tik pre poslednjeg obroka, a i on je tako navikao i u većini slučajeva odmah posle podrigivanja zaspe i to je kraj dana za njega user posted image

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
10.2.2009 19:57:15   
sonja999s
ja cu mog Aleksu kupati svaki dan, kao i do sada.
pa i bebama prija da izadju malo iz tog kreveta, da im proradi cirkulacijauser posted image , da se osveze malko. a to sto nisu prljavi nema veze. i mi se kupamo svaki dan.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
21.2.2009 17:44:23   
sonja999s
da li treba bebi prati samponom svaki dan? koristimo nivea samponcic, nadam se da nije jak da bi se prala s njim kosa svaki dan

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
21.2.2009 18:04:45   
NadaR
Mi se kupamo svaku vece,jedino ako se negdje zadrzimo pa on zaspi, onda mi zao da ga budimuser posted image
Kupanje 19i 30, onda se oblacimo,malo pomazimo i 20i30 carstvo snovauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
21.2.2009 18:08:12   
sonja999s
mislim na pranje kose sa samponomuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
21.2.2009 18:14:49   
NadaR
Citala sam negdje da to nije neophodno svaku vece,kao da nije3 ni dobro ali ja ga skroz okupam, nekad bljucka pa mu ode i iza vrata i uhvati i iznad dio kose.
Koristimo nivein shampoo&bath, mislim da ne bi trebalo biti jakouser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
21.2.2009 18:29:07   
sonja999s
pa i ja mislim ali sam triper nevidjeni. stalno nesto umisljam, a sta mu je ova tufna ovde, sta mu je tamo..? vecito sam u nekoj nedoumici. ne valja to bas tako, moram malo da se opustim

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.2.2009 8:18:47   
mihi
I Luku  kad je bio beba (12 god) i Miloša (5 mes) kupam svakog dana možda se dogodilo 2 do3 puta da smo preskočili jer se uspavao pa nisam htela da ga budimuser posted image . Kupam ga Chicco šamponom i baš sam yadovoljna. Inače sam čula stav da se u zemljama zapadne Evrope deca ne kupaju i čak ne mažu losionima posle kupanja zbog mogućih ekcema i alergija. Ali Miloš se isprlja ko prase podliva mu mleko kad jede, bljucka, rayne mrvice od čarapica u prstićima.... Možda je preterujem ja njega kada se ukaki obrišem maramicama i odmah perem nikada se nij desilo da ostane prebrisan  maramicama i presvučen. to su mi savetovali pedijatri posle urinarne infekcije koju je imaouser posted image .

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.2.2009 9:10:00   
maša
Mi Mašu kupamo svako veče.Desilo se , istini za volju, koji put da preskočimo, ali kupanjac je uživanjac!!!!
Dooobro ugrejemo sobicu, raskomotimo je(ostane samo u peleni)-te sreće Bog nije video- ciči, bacaka se, ma uživa, onda kupanje, klopa i zaspe kao bebauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.2.2009 9:32:01   
Buba76
Moj sin ima 2,5 godine i otkako se rodio mozda ga 5 puta do sada nismo kupali. Glupa su mi razmisljanja zapada da kupaju bebe1 nedeljno.One bljuckaju,kake u pelene...pa i mi se tusiramo i kupamo svaki dan,cak i 2-3 puta na dan

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.2.2009 10:45:33   
Anoniman
Moj sin ima 3 godine. Od samog pocetka pa do druge godine smo ga kupali svakodnevno, i to u kadi, najcesce sa penom. Posto je on osetljiv i sklon ekcemima desavalo se vrlo cesto da moramo da ga mazemo sa kremicama tipa Elocom, Didermal, Phenergan... Sve su to neke kreme na bazi kortizona, koji nije uopste bezazlen, a i svaka od njih ima propratno negatvno dejstvo. Jedno ga je toliko ekcem na ledjima svrbeo da je kozu potpuno rascesao, i sad na tom mestu ima oziljak. Po savetu lekara sam prestala da ga kupam cesto, sad ga tusiramo savaki drugi dan a u kadi se brcka jednom nedeljno, i koza mu je sad mnogo bolja.  Od sredstava koristim Seba-med sapun koji je odlican za osetljivu kozu, i Bubchen kupku koja isto nije losa. 

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.2.2009 11:25:23   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Moj Luka je imao ekcem na obrazima kao beba, ali mi nisu rekli da ga ne kupam, naprotiv, rekli su mi da ga kupam svaki dan, ali ne sapunom, nego da stavim malo neke kupkice u vodu, a sapunom 1 nedeljno.

Da,Tasho.Jako je dobro i skuvati nekoliko kesica kamilice pa dodati u vodu u kojoj se kupa beba.Mi smo to radili na pocetku,babica nam je to savetovala i nikada ga nisam mackala ni sa kakvim kremama po telu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here