|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vanilice
8.11.2011 15:46:37   
Lu
 200 g masti
1 jaje
1 žumanjak
4 žlice šećera
1/2 kg brašna
sok od 1 limuna


Umutiti masnoću, dodati jaje i žumanjak, šećer i sok od jednog limuna. Sada usuti brašno, izručiti na stol i zamijesiti tijesto.
Razvući koru oklagijom debljine 1/2 cm. Vaditi čašom pogačice, svaku umočiti u ulupani snijeg od bjelanjka i posuti sitno sjeckanim orasima, redati u podmazani lim i peći pazeći da ostanu bijele.
Pečene vanilice premazati marmeladom po želji, sastavljati po dvije, posuti sitnom šećerom zamirisanim vanilijom i služiti.



user posted image
Našla sam ovaj starinski recept, hoću da probam, ako imate neki ispoban recept za vanilice da se tope u ustimauser posted image  
Pišiteuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 8.11.2011 15:48:15 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vanilice
8.11.2011 16:00:47   
lesica
Uh kad se samo setim bakinih vanilica... Bas cu reci mami da mi pronadje taj recept pa cu pisati.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vanilice
8.11.2011 16:32:26   
Ana RR
Nikad ih nisam nešto volela a stalno ih je baka spremala, kao i salčiće user posted image svi su se davili u tome a za mene je baka spremala mekike user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vanilice
8.11.2011 16:40:03   
lesica
I vanilice dodju sa godinama(kao i pihtije user posted image )

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vanilice
8.11.2011 16:54:14   
Ana RR
Hahahahaha user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vanilice
8.11.2011 17:59:35   
snješka
Lu, ja ih pravim po tom istom receptu smo što ja dodam mljevenih ili sitno sjeckanih oraha. Budu savršene, posebno nakon dan-dva.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vanilice
11.11.2011 20:52:52   
Lu
Mljac su sa domaćom masti, više nikad neću koristiti margarin za tijesto, ovo se topi u ustimauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vanilice
16.10.2012 14:24:37   
Torbica
Evo peku se! Cerka pozelela pa da je obradujem!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vanilice
8.7.2015 20:40:44   
jess021
Ja cu sutra praviti, bas dobro sto sam nasla recept. Pravicu sam marmeladom od ribizli.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vanilice
8.7.2015 20:48:56   
vikiveki
Jao , ja vanilice obožavamuser posted image kada sam videla sliku pošla mi voda na ustauser posted image sad pravila palačinke možda za koji dan napravim i ove vanilice

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vanilice
22.10.2016 17:29:54   
branki*
evo suuu!celu nedelju proslu razmisljam o njimauser posted image nisam ih ni jela,ni pravila ne pamtim..poslednje secanje mi je kad sam bila student,pa mama napravi dupu meru i meni spakuje pola skoro da ponesem.
pravim ih sutrauser posted image da me mine zelja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vanilice
22.10.2016 18:43:40   
IvanaSK RR
Ja ih nikad nisam pravila, a volim ih. Mogla bi da probam recept.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vanilice
22.10.2016 20:37:19   
MasnaMasnica
Ja ih nikada nisam pravila, moja baka ih uvek pravi, a imaju da se kupe odlicne na meru ,uuser posted image se davim u njima.😂

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vanilice
23.10.2016 22:04:42   
branki*
ja pravila danas.dobre su.nisu bas ekstra ekstra,nisu onako skroz prhke da se raspadaju,ja takve volim,ali korektne su.samo sto nisam imala malu casu,pa sam soljom vadila,tako da nisu vanilice,nego vanileuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vanilice
17.3.2018 10:52:12   
IvanaSK RR
Ja ih jos nisam pokusala napraviti. A danima vec razmišljam da pravimuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vanilice
17.3.2018 12:59:13   
mama Jo
Moja mama ih uvek pravi za slavlja, praznike, slavu... uz gomilu nekih drugih kolaca, i onda taman kad smazemo sve ostale, vanilice omeksaju pa bude tuča za njih user posted image
Sa domacim pekmezom od kajsije... mljac 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vanilice
17.3.2018 13:16:24   
Ana RR
Ja ih ne volim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vanilice
17.3.2018 13:31:05   
Sanjica26 RR
ni ja.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vanilice
17.3.2018 13:37:52   
vocicana
Ne volim ih ni ja, samo kako ih je pokojna nana pravila, tada sam i jela. Sada mi to nista ne znaci.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vanilice
26.11.2019 19:21:22   
mama ivane


IZVORNA PORUKA: Lu

200 g masti
1 jaje
1 žumanjak
4 žlice šećera
1/2 kg brašna
sok od 1 limuna


Umutiti masnoću, dodati jaje i žumanjak, šećer i sok od jednog limuna. Sada usuti brašno, izručiti na stol i zamijesiti tijesto.
Razvući koru oklagijom debljine 1/2 cm. Vaditi čašom pogačice, svaku umočiti u ulupani snijeg od bjelanjka i posuti sitno sjeckanim orasima, redati u podmazani lim i peći pazeći da ostanu bijele.
Pečene vanilice premazati marmeladom po želji, sastavljati po dvije, posuti sitnom šećerom zamirisanim vanilijom i služiti.



user posted image
Našla sam ovaj starinski recept, hoću da probam, ako imate neki ispoban recept za vanilice da se tope u ustimauser posted image  
Pišiteuser posted image




Imam isti ovaj recept i pravim ih 1-2 puta mesecno i svaki put uspeju tope se u ustima ma savrsene, svi ih obozavamo

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vanilice
26.11.2019 22:20:23   
Ana RR
Ne volim ih, nikad nisam. Skroz su mi bljak.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vanilice
27.11.2019 0:04:23   
MamaNecaVo
Ja sam ih zavolela tek prosle zime pred Bozic.Pravila sam sama po bakinom izmenjenom receptu.Izbacila sam mast i ubacila jako malo maslaca,izbacila sam secer u prahu za posipanje i posula sa zutim secerom.Totalno druga prica..I nismo ih dirali dva,tri dana dok nisu lepe omeksale.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vanilice
27.11.2019 15:45:36   
flamingos
Volimo ih,pravim ih po nekom svom receptu i baš nam se dopadaju.Tope se u ustima


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vanilice
27.11.2019 15:55:20   
branki*

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ne volim ih, nikad nisam. Skroz su mi bljak.

hahahaahuser posted image zasto,bre,ana

meni su ok,dobre su jer sto duze stoje,to su bolje,
inace,ne volim bez masti,ko rece da menja mast,bas mast daje smek,budu onako prhke i mekane.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vanilice
28.11.2019 1:00:45   
MamaNecaVo
Mast im daju onaj prh ukus da tako kazem i posebnu mekocu ali ja licno imam neku averziju prema kolacima u koje ide mast i onda izbacimuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here