|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
31.8.2021 10:44:17   
IvanaSK RR

Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:


01.11.2021.Leni90 user posted image
03.11.2021.Leptirica92 user posted image
09.11.2021.BubaBubica user posted image user posted image




< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 23.9.2021 8:36:43 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
31.8.2021 12:54:33   
Leptirica92
Od juce ispisem poruku i svaki put pukne mreza. Da se prijavim i septembar. Mene admini mogu ofarbati u roza 😊😊Vratili smo se sa godisnjeg, sad mi treba odmor od odmora 🤷‍♀️
Mi sutra ulazimo u 31 sedmicu. Tako mi brzo vrijeme leti, da je nevjerovatno. Kao da sam se juce javila sa nesigurnim pozitivnim testicem, a sad jos malo torbu pripremat 😁 A iskreno veselim se porodjaju. Od silnih stresova, mucnina, sad me zgaravica pritisla, ne mogu ni da uzivam. Trenutno sam u fazi sta god pojedem gorim u zeludcu, cak i vode kad se napijem.U petak imam kontrolu, bas me zanima koliko je napredovala. Vi stomacici kako ste? Milena, Malaraja, jesu torbe spremne :)Mahanje 🤗


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
31.8.2021 15:46:02   
Coconut
Evo i ja da se javim posle duuuzeg vremena.Napokon prosle vrucine,pored svega bas mi tesko palo.A zadnja tri dana me mucio kasalj,nocu nisam spavala.Toliko sam kasljala da sam dobila upalu misica stomaka,uzas.A jos i deca bila isto bolesna pa nisam znala gde sam od premorenosti.Sva sam iscrpljena,nemam snage ni za sta.Kako ste vi? Milena,Leptirice,Bubice masem 🤗


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
31.8.2021 18:49:09   
BubaBubica
Jej leptirice i coconut tu ste 🤗🤗🤗 drago mi je da je sve u redu a kašalj je i kod nas krenuo....

Malaraja ja njoj i kuvam čajeve, pravim vitaminske bombe sa medom i suvim voćem, teram da jede voće jer ona bi živela na grickalicama i slatkišima 🙄 nemam običaj da joj dajem na svoju ruku lekove, pila je ranije i Singulair i Ceritizin, jer ona ima alergijski bronhitis ali opstrukcije dobija kad dobije virus. Ali opet čudno, alergična je ja kućnu prašinu i grinje, na ambroziju i na polen trava, bar je tako alergotest pokazao ali bukvalno celo leto je ok samo čim padne noću temp ispod 20 njoj se zapuši nos i krene da kašlje. U vrtić ne može sa zapušenim nosem i kašljem tako da šta to znači, da neće uopšte ići u vrtić? Danas smo imale sistematski i u smetnje je napisala astma bronhitis tako da verovatno će tako sa kašljem ako nema temp. Potpuno normalno se ponaša ko da nije bolesna a kašlje ko magare. Pluća su joj čista. Sad nam je rekla da uzima Aerius kad primetim da trlja nos i kija, ali kako kažem pila je i Presing i Ceritizin i Singulair i opet sve bilo isto. Nisam pametna. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
1.9.2021 6:39:48   
Coconut
Bubice,taj aerius se kod nas dobro pokazao za bilo kakvu alergiju sto se tice osipa i koznih promena a verujem da je i za ostalo.Sto se tice imuniteta, moje jedva da nateram da nesto zdravo pojedu ili popiju a kad dodje do virusa onda je sa mladjim borba, nece lekove, nece ovo, nece ono ma nista i onda muke. 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
3.9.2021 14:46:05   
Leptirica92
Heej cure kako ste danas? Kako stomacici?

Ja sam imala kontrolu, bebica super napreduje. Okrenula se glavom dole. Sve mjere odgovaraju sedmici u kojoj sam. Sad u velike pripreme :DBubo jesi li i ti ono danas imala kontrolu?Coconut, drago mi je da si se javila, da je sve uredu 😊😊Malaraja, Milena kako vas dvije? Vi ste sada najblize 😊Mahanje 🤗🤗

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
3.9.2021 23:03:59   
Malaraja
Hejj leptirice, drago mi je da je sve ok 🥰 bebica je nadoknadila taman koliko treba. Ja sam bila super, al evo vec 3 dana se mucim sa bolovima ispod stomaka, kao kad vas presjece stomak zbog upale jajnika, i uzasno me boli dole kad se pomjera. Trudim se da ignorisem do ponedeljka, tada nam je kontrola. Kako si ti? Ostale cure kako ste 🥰


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 0:09:08   
Milena18
Leptirice, drago mi je da lepo napreduje devojka 😊


Ja sam zaboravila na prethodnom pregledu da pitam u kom je položaju bebac, a dr mi ništa nije rekao. Ali sudeći po tome gde me udara, ne bih rekla da se još namestio kako treba. I ja u ponedeljak idem na uz, pa ću baš videti. 
Danas sam išla da otvorim porodiljsko odsustvo, tj. da podnesem zahtev za naknadu. Već se sada i malo više krećem. U stvari, danas sam i preterala verovatno. 
Malaraja, još malo pa te neće više šutirati 😊

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 0:36:56   
Malaraja
Da znam, nazalost Milena mn se desilo nesto u Decembru o cemu bas i ne volim pricat....kada sam u Februaru saznala da sam trudna ja i muz nismo mogli da zavrsimo to nadajuci se da ce na kraju sve biti uredu. Na neki nacin to je ozvanicilo citavu moju trudnocu, koju provodim i dan danas u strahu. Bas zato sam na pocetku pricala o starosti trudnoce, i laznim menstruacijama strahujuci da je moja u januaru bila lazna. Ne nisam prevarila muza, nije nista bilo mojom voljom :) zato toliko strahujem kada cu se porodit. Zapravo ne znam ni sto pisem ovo, al nekako ste mi drage. Zao mi je sto nisam mogla uzivati u svakom danu kao vi 🥰 al kad se porodim barem cu biti kompetentna da pricam o strucnosti doktora u kojem god smjeru ode. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 1:40:21   
Milena18
Malaraja, ne znam šta je razlog tvoje brige, ali u svakom slučaju, za sada sve ide u dobrom smeru što se bebe tiče, zar ne? A što se uživanja u trudnoći tiče, za mene se to završilo onog dana kad sam dobila uput za bolnicu. Tek ovih dana sam se malo opustila kad znam da sam ušla u sigurnu zonu. One nedelje od 24. do 32. su bile uglavnom iščekivanje i ogromna briga. Ne kažem da smo u sličnoj situaciji, ali i u mom i u tvom slučaju je najvažnije da je sada sve (ili bar većina toga) ok i da polako privodimo ovo trudnovanje kraju 🙂 Piši kad god ti se piše. I šta god ti prija da podeliš sa nama, tu smo, tome ovaj forum i služi. 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 12:54:24   
Malaraja
Pratila sam tvoju situaciju, drago mi je da si sada van tog ''opasnog'' jos 2 sedmice i ne moras se sekirati 🥰 nisam znala u kojem mjesecu sam ostala trudna, mislim nisam sigurna ni sada to cu vidjet tek kad se rodi. Sto se tice bebice ona je dobro, ja nisam znala na pocetku ni sta trebam kad ocekivati, na prvi pregled sam otisla sa neki 5 nedelja, dao mi slicicu sa nekim krugom i ja sam mislila da je to beba 🙃 nisam se zamarala otkucajima srca, i slicnim stresnim stvarima. Al sam cesto isla na preglede kod vise doktora da bi potvrdila starost ako je to uopste moguce jer medicina nije 2+2. Najbitnije je da su oni zivi zdravi, i da mi abd preguramo porod najlakse moguce 🥰🥰

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 13:03:09   
lesli
Malaraja, datiranje trudnoce je najpreciznije u tim prvim nedeljama. Ako je prvi pregled bio samo krug - to je verovatno zumancana kesa bila. I to je starost od oko 5 nedelja. Po tome mislim da mozes biti bezbrizna.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 13:09:02   
Malaraja
Bila je vrecica bez ploda, napisao na nalazu 4\5. Onda je bilo zm 7 uzv 7,1... pa zm 8 uzv 8.1. Zm 12 uzv 12,2. Kasnije od 16 nedelje bilo je svakakvi odstupanja 🥰 Nadam se Lesli. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 13:17:23   
lesli
Onda je to to. Ne brini. U tim ranim fazama trudnoce ako je starost 4/5 nedelja, to je to. Moze da bude dan-dva gore/dole, ali ne i +4 nedelje, obzirom da se trudnoca uredno nastavila. Ciklus u januaru ti je bio pravi. Sto se toga tice, kada je datiranje trudnoca u ranim fazama u pitanju, tu ne treba da budu neki veliki strucnjaci. Ne brini.

Obzirom da naslucujem sta se desilo i zasto strepis, saljem ti veliki zagraljaj 🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 13:22:59   
Malaraja
Da, koliko sam shvatila do sada ako si trudan 8, onda si ustvari trudan 6 🥰 vidjet cemo sve. Uzvracam ti virtualni 🤗 nadam se da si ti dobro i da sve ide kako treba. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 13:25:24   
lesli
Trudnoca se racuna od prvog dana poslednjeg ciklusa. Tako da da - ako je starost trudnoce bila 5 nedelja, ovulacija je bila oko 3 nedelje ranije.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 14:02:48   
Milena18
Malaraja, ako se dobro sećam, tvoja beba je za samo jednu nedelju naprednija u odnosu na datum poslednje menstruacije. Zapamtila sam jer je po težini ista kao moja, a ti ideš nedelju dana za mnom. Tako da mislim da stvarno nemaš razloga za brigu što se starosti trudnoće tiče. Da si zatrudnela mesec dana ranije itekako bi se to videlo, na početku posebno, a i sada. Šaljem ti zagrljaj 🙂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 14:13:24   
Malaraja
Da, da al to je krenula naprijed negdje od 20 sedmice otp 😊 tj od 16 malo po malo hahha. Ja mislim da jesmo u 7 dana, ja sam sad 34+1. Obadvjema nam je pregled prekosutra pa taman da vidimo jesul jos buckasti 🥰 u koliko ti ides. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 15:16:19   
Milena18
Ja tek u 6 popodne idem. Očekujem da debeljko sad već ima preko 2.5 kg 😄 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
4.9.2021 15:39:02   
Malaraja
I mn je u 5 i 15 :) ne ocekujem ni ja nista manje prije 17 dana ne imao 1900, 2000 sto znaci da bi sad mogao imati oko 2,5. Ne znam jel dobijaju u zadnjem mjesecu manje, ali ovim tempom ce biti 4 kile ako doguramo do termina ☺ 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
6.9.2021 16:04:47   
Malaraja
Samo da vidim kako ste cure, Milena javi kako je prosao pregled :) mi idemo jos malo, bolovi su se opet vratili a sinoc nisam mogla spavat od okretanja u stomaku vrlo cudnog i bolnog pa me zivo zanima sta se to desava, jel se otvaranje nastavilo. Nadam se da mozemo izdrzati jos pune 2 nedelje 🥰🥰


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
6.9.2021 16:16:01   
Milena18
Malaraja, srećno! Ti ćeš završiti pre mene, pa javi prva ☺️ I naravno da ćeš izdržati još bar dve nedelje. 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
6.9.2021 19:26:53   
Milena18
Evo mene. Sve je ok, radila sam i ctg, prvi put u ovoj trudnoći izuzev onog u bolnici. Sledeće nedelje ću dobiti uput za bolnicu, pa da odem da se dogovorim oko skidanja serklaža. Kod dr koji mi ga je stavljao sam probala da zakažem i može da me primi tek 24. septembra, a to mi je već kasno. Tako da neka ga skida ko hoće, samo da završim sa tim 😁 Inače, bebac sada ima 2620 grama.
Malaraja, kako si ti prošla na pregledu? 
Leptirice, Bubice, Vera, kako ste vi? 





(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
6.9.2021 21:17:11   
Malaraja
Usla sad u kucu, kahvenisala malo. Sve je ok, moj ima oko 2400. Nasi se prate Milena taman cemo na kraju vidjet koliko su pogodili. Samo mi nije jasno ovo u cosku range sto pise, sta znaci. Prvi put to vidim na nekom uzv nalazu.  😅 

user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
6.9.2021 21:26:08   
Milena18
Super da je sve dobro, Malaraja! Vidim da je i FL sada ok, verovatno nije prošli put izmereno kako treba. A ovo range bih rekla da je neki opseg u oviru kog mogu da se jave te mere, ali mislim da to ne treba ni da gledaš jer je kod tvog bebca sve super u odnosu na gestacijsku nedelju, nema velikih odstupanja. 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here