|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 11:05:50   
Anoniman
Ja sam se porodila carskim, ali mislim da se ipak više žena porađa prirodno.

Čak i vi koje ste počele prirodno pa završile na CR imate šta da napišete ovde.

Zanima me koje ste simptome imale pred porođaj? Čitala sam o sluznom čepu, treba da pukne vodenjak, ili ga buše, kada poći u bolnicu...
Čak je jedna žena na drugom forumu pitala i kako će prepoznati da su baš to konrakcije?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 12:03:23   
Jeca*
Meni je, kao što sam već pisala, pukao vodenjak. I to je mnogo neobičan osećaj. Mene je probudio neki bol u stomaku i ustala sam i onda sam pomislila da sam se upiškila.....skroz neprijatan osećaj, ne možeš ga kontrolisati. Inače cele noći me je boleo stomak, kao nikada do sad, ali ja mislim da je bol bila prouzrokovana pregledom na kome sam bila prethodnog dana (čak sam izrazila sumnju da je dr uticala na to da mi pukne vodenjak, ali neću o tome u ovoj temi).
Inače, kažu da od pucanja vodenjaka najkasnije za 5h moraš biti u bolnici.
A kontrakcieje će svaka žena i te kako prepoznati verujte mi. To je bukvalno kao grč u donjem delu stomaka, jako bolan, trenutan...pa se primiri, pa opet. Mene je jako bolelo i tačno sam znala o čemu je reč iako sam se i ja pitala hoću li umeti da prepoznam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 13:18:14   
guppy RR
Ja sam imala kontrakcije, ali posve podnošljive. Recimo sa srede na četvrtak noću sam tvrdila da je nešto počelo, i doktorica je ustanovila da sam se preko noći otvorila za jedan cm. Rekla je da u četvrtak treba da se porodim, a ja sam rekla da neću, jer smo dogovoreni za petak ujutro i muž je tada rekao da poslu da će doći... i oni se meni smejali kao "ako izdržite do petka" user posted image

I izdržala sam... znači...
meni su same krenule kontrakcije, to su grčevi u gornjem i donjem delu stomaka - kad krenu ZNAŠ šta je user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 16:44:36   
MERYEN
Meni je pukao vodenjak,igrala sam igrice na racunaru,a pritom mi je muz pricao nesto da sam se ja smejala toliko da su mi suze isle,i u jednom trenutku osecam da mi ide nesto,kao da piskim ali ne mogu da kontrolisem i to staje,ja ne znam dal'sam se upiskila ili mi je pukao vodenjak,s'tim sto sam ja bila ubedjena da mi je pukao vodenjak dok mm kaze ma daj upiskila si se vidis da ti je stomak pritegao na besiku sedela si,i to je ponovo pocelo posle minut ili dva,pa ponovo prestalo nekoliko minuta i opet krenulo,e onda smo bili sigurni 100%da je vodenjak,sledilo je tusiranje i spremanje za bolnicu i za nekih sat vremena bila sam u bolnici.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 18:41:32   
saka
Joj bas sam se sad ismejala kako ste to slatko opisaleuser posted image A koliko je vremena proslo od pucanja vodenjaka do porodjaja?user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 18:54:25   
andrijana
Ja nisam osetila da me boli stomak vae donji deo ledja. U nedelju su me bolela ledja a ja mislila da sam prehladila bubrege jer sam spavala otkrivena,a u sobi,u bolnici,je bila non-stop ukljucena klima,pa sam mislila da je zbog toga. U ponedeljak nista nisam osecala iako vec nedelju dana imam kontrakcije,pokazuje CTG,a ja nista ne osecam.user posted image Otvorena jdan ili jedan i po prst,zavisi ko me pregleda i koliko su im debeli prsti.user posted image U utorak ujutru,oko pola jedan pocelo je da ponovo boli ali nisam htela da dizem frku jer sam mislila opet bubrezi. Inace ceo ponedeljak sam provela u wc-u. Oko 3 me je vec steglo i onda su mi odradili CTG opet i ustanovise da sam za izolaciju. Odradili mi klistir,uzeli podatke,obrijali,istusirala sam se i cekala. Bolovi su bili sve jaci a vodenjak su mi probusili oko 7 ujutru pa dok je prosla vizita,promena smene,onda je pocela neka sluz da curi i ugrusci krvi,zaboravila sam kako se to zove. Oko pola 9 su mi ubrizgali infuziju i indukciju. Medjutim,beba se okrenula u stranu i satima sam morala da lezim i da stojim usred onih bolova da bi se namestila kako treba. U pola 12 sam se porodila. Tek je onda bila muka...user posted image


< Poruku je uredio andrijana -- 2.12.2008 18:58:27 >


_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu saka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 19:31:40   
MERYEN
Meni je proslo 22 sata od pucanja vodenjaka do porodjaja.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 19:59:23   
guppy RR
sluz + ugrušci krvi = čep

IZVORNA PORUKA: andrijana
Otvorena jdan ili jedan i po prst,zavisi ko me pregleda i koliko su im debeli prsti.


user posted image   user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.12.2008 22:08:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: andrijana

Tek je onda bila muka...user posted image



user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.12.2008 9:23:27   
krofnica
Pa jeste guppy. Neka babica ima debele prste a neka tanke. Pred porodjaj te non stop pregledaju a to mi je najvise smetalo. Svi tiskaju ruku, samo jos je falilo Fata ( cistacica u nasoj bolnici ) da tisne ruku, fuj user posted image .Jednu babicu sam cak i otjerala i nisam joj dala da me pregleda, naljutila se i nije vise dolazila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.12.2008 13:49:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: krofnica

Jednu babicu sam cak i otjerala i nisam joj dala da me pregleda, naljutila se i nije vise dolazila.


Pa šta si onda radila? Bila sama?  user posted image

(odgovor članu krofnica)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prvi simptomi porođaja
6.12.2008 21:59:04   
Anoniman
Ja sam trebala da se porodim 9.marta, pa sam to jutro zatekla malo krvi na vesu. Otisla sam kod lekara i posle pregleda me je doktorka poslala kuci jer porodjaj jos nije krenuo. To vece oko 18h su krenuli blagi bolovi na 10 min, pa sam se setala po gradu do besvesti, kao lakse cu se poroditiuser posted image . Cele noci sam imala kontrakcije na 5-10 min., u vidu bolova u donjem stomaku i ledjima. Izmedju kontrakcija sam pokusavala da spavam, koliko je to bilo moguce. To sam sve trpela do podneva kad sam se uverila da je to bas to, da su bolovi  sve cesci i jaci. U 13 i 30 sam bila na porodjajnom stolu  i porodila se u 19 i 30, prirodno. Bolelo je da me u nekim momentima hvatala nesvestica. Vodenjak mi je doktorka probusila i nemam pojma kako izgleda sluzni cep ni plodova voda. Sve u svemu, trebalo mi je vise od 24h da se porodim od momenta kad su krenule prve kontrakcije.
Od samog porodjaja nemam nikakvu traumu, u mom slucaju je sve manje vise proteklo dobro, doktorka je bila sve vreme uz mene(privatan porodjaj, isplati se!!!), kao i bar jedna babica. Kad su krenuli trudovi pomagale su mi tri babice, doktorka i cistacica(drzala mi je kiseonik na licu), pa je meni to sve bilo smesno.
U svakom slucaju je sve bilo lepo i jedva cekam osecaj kad beba izleti iz stomaka i zaplaceuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prvi simptomi porođaja
6.12.2008 22:07:22   
andrijana
Muka u tom smislu da sam pocela da padam u nesvest,iscrpljena,mislila sam da je to normalno. Poceli su da me polivaju vodom,dizu noge,trpaju silne infuzije i inekcije. Zbog malokrvnosti nisam mogla da ustanem iz kreveta vec su me skoro nosili iz toaleta. Nisam smela da se pomerim iz kreveta iz straha da se ne srusim negde pa je uvek neko morao sa mnom do kupatila,da me drzi pod ruku. Kako sam dobila krv,onda sam se povratila malo. A da ne pricam da su mi svaki dan stizale neke lose vesti o bebi,te infekcija,te je pomodrela dok su je kupali pa je u inkubatoru... Uzas!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prvi simptomi porođaja
6.12.2008 23:26:08   
guppy RR
user posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prvi simptomi porođaja
6.12.2008 23:43:00   
Anoniman
Zille, šta znači privatan porođaj?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.12.2008 12:21:35   
Anoniman
Tasha, privatan porodjaj znaci da sam se dogovorila sa doktoricom koja mi je vodila trudnocu da dodje ona da me porodi. Naravno to sve kosta, postoji bolnicki cenovnik a mozes jednostavno da platis lekara. Ja sam platila samo lekara i to tek nakon sto sam izasla iz bolnice i uverila se da sve ide svojim tokom.

Za vreme porodjaja je ona bila sve vreme uz mene i jos bar jedna babica(samo me je doktorka pregledala)  i ja sam bila mirna i spokojna jer sam znala da ce uvek biti pored mene nekog da mi pomogne. Posle porodjaja su me sestre posebno obilazile i pomagale mi oko dojenja, a doktorka je svaki dan dolazila da me obidje(iako je u to vreme bila na godisnjem odmoru).
Sada sam u cetvrtom mesecu trudnoce i planiram da istu stvar ponovim kada bude doslo vreme za porodjaj.

Inace sam kivna i ljuta na sve lekare u ovoj drzavi jer svoj posao obavljaju traljavo i neprofesionalno. Nisam ponosna sto moram da platim da se prema meni ophode kako zasluzujem, ali kad je u pitanju donosenje bebe na ovaj svet ja ne zelim da rizikujem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.12.2008 12:48:05   
Anoniman
Ja sam mislila da si dovela kući doktorku i babice... user posted image  Čitala sam nešto o tome nedavno na onom sajtu majkahrabrost.com, čini mi se da je Holandija u pitanju, tamo se žene masovno porađaju kod kuće, bez lekara, samo uz babice.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.12.2008 14:02:01   
Anoniman
He, he, nije losa ideja, samo sto bih onda morala da zovem jos lekara koji bi nadgledali stanje mogu muza-puza koji bi se onesvestio na svako moje uf user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.12.2008 14:23:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: Zille


Inace sam kivna i ljuta na sve lekare u ovoj drzavi jer svoj posao obavljaju traljavo i neprofesionalno. Nisam ponosna sto moram da platim da se prema meni ophode kako zasluzujem, ali kad je u pitanju donosenje bebe na ovaj svet ja ne zelim da rizikujem.


Potpuno ispravno radiš,i ja bi tako da su mi dozvolili da dovedem svoju dr. ginekologa,ali nažalost nisu pa sam im pala unemilost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prvi simptomi porođaja
11.12.2008 22:50:52   
sonja999s
dobro je ako lekar kod kog je vodjena trudnoca hoce da pristustvuje porodjaju. veliki broj njih kaze: da, slobodno me zovite kada porodjaj krene, dolazim. i naravno, ne javi se kada je trudnica zove. ali, onda se to lepo kaze da nece moci doci (jer je i ocekivano. ako dr. radi i privatno-celo popodne i pre podne u drzavnoj i onda ga neka porodilja nazove u 22i30 i kaze da se poradja, a njega, naravno bas briga)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   [Obrisana poruka]
11.12.2008 23:44:05   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prvi simptomi porođaja
12.12.2008 8:19:46   
Anoniman
Pročitala sam. user posted image  A sa drugom devojčicom?
A ako se tako lagano porodiš, zašto se bojiš? Mislim, neim izgleda lagano, ako je sve gotovo za dva sata.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prvi simptomi porođaja
12.12.2008 8:28:05   
Lu
Moja rodica je nedavno rodila treće dijete, doktor joj govorio pred porod kao lezi ti nećeš još roditi,
kaže da je jedva stigla do stola i rodila ko od šale,najbitnije je što već zna kako idu bolovi a naravno da je sve i lakše i brže treći put.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.1.2009 13:14:58   
sonja999s
jutros je vodenjak poceo da mi curka, ali nije pukao niti je isao u mlazu. otisla sam u Betaniju, medjutim, vratili su me kuci jer sam skroz zatvorena. rekli su mi da dodjem u sredu ponovo.
jao poludecu!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.1.2009 13:19:01   
Jeca*
bravo blizu si user posted image user posted image user posted image  to je to!!! Izdržite još malo i javljaj nam se user posted image user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here