|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
13.9.2022 15:02:46   
Please help
Imala sam ponovljeni pobačaj po drugi put u istoj 21. nedelji ( pre par dana ). Oba puta mi se grlić naglo otvorio i vodenjak je većim delom završio u vagini. Pokušali su da ga repomiraju tj vrate nazad ali nisu uspeli i indukovali su mi pobačaj oba puta bušenjem vodenjaka iglom i odmah nakon toga izvlačenjem ploda. Oba puta sam vodila trudnoću u Bolnici Dragiša Mišović. Obe trudnoće sam preležala, primala progesteron depo injekcije svaki drugi dan i pila utrogestan 200 mg tri puta dnevno,Alerakt, Nifat i Aspirin preventivno. Grlić na svakom pregledu normalne dužine i zatvoren. Od početka 2 trimestra dobijam bolove u obe trudnoce i spavam samo na desnom boku jer su bolovi stravični noću u svakom drugom položaju. Tražila sam serklaž u 2. trudnoći nisu mi radili jer su me ubedili da može dovesti do pucanja grlića u slučaju pojave kontrakcija. Spontani oba puta kreće u krevetu tokomnoći dok spavam sa osećajem pritiska kao da moram da kakim. Molim vas za pomoć bilo koje vrste 🙏🙏🙏
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
14.9.2022 18:04:44   
Nora332
Evo ja cu ti odgovoriti, jer sam imala pobacaj u 5.mesecu, isto je vodenjak prolabirao u vodenjak i to je stravicno iskustvo bilo za mene, ne smem ni da zamislim kako je da ti se to desi dva puta. Nemas pojma koliko mi je zao!!! Kao neko ko je prosao kroz pobacaj u tom periodu, sa istim simptomima maltene (grlic takodje skroz zatvoren i dug celu trudnocu, cak par dana pre pobacaja bio 40mm) ovde sam pre svega da ti pruzim podrsku i posaljem zagrljaj! 
E sada... Sta su rekli patohistoloski nalazi? To je bitno, mada u vecini slucajeva zene ne dobiju objasnjenje... Ako je samo do grlica bilo onda je ovo apsolutno njihova greska bila jer je serklaz trebalo uraditi, mada doktori su razlicitih misljenja jer serklaz iako drzi grlic zatvoren takodje privlaci bakterije i infekcije u vecoj meri nego kada ga nema. To je vec za vecanje, i znajuci da ti se to desilo i prvi put jako je neodgovorno od njih da nisu malo ozbiljnije pristupili drugoj trudnoci.
Sta si radila od analiza? Imas li ikakvih problema? Stitna, trpitanjaofilije, IR...?  Moja preporuka bi ti bila da odradis sada bukvalno sve od analiza sto postoji i nadjes DOBROG doktora koji ce ti privatno voditi sledecu trudnocu i posvetiti ti se na nacin na koji zasluzujes! 
Ja sam trenutno u postupku obavljanja analiza, na nagovor svog ginekologa koji mi je rekao da nikako ne ostajem trudna dok ne odradimo sve analize i briseve, tek s njegovim zelenim svetlom idem dalje... Danas je tacno 7 meseci od gubitka moje cerke. Rekli su mi 6 meseci ali tek sada pocinjem da planiram... I da, kod mene nije bio grlic u pitanju iako je na prvu delovalo tako, narocito zato sto sam imala operacijy grlica 4 meseca pre nego da ostanem u drugom stanju. 
Drzi se... Nema tu puno reci utehe. Samo dobar doktor, ponovljene analize i vera da ce sve biti kako treba sledeceg puta. Stojim ti na raspolaganju kao podrska i za sva pitanja (ukoliko ih imas).
P.s. meni je vodenjak ispao u bolnici na wc solji, busiki su ga posle iglom i porodili me indukcijom. Razumem tvoju bol.

(odgovor članu Please help)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
14.9.2022 18:07:27   
Nora332
Izvinjavam se zbog gresaka u kucanju, tastatura mi je poludela. Prolabirao vodenjak u vaginu*Trombofilije*

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
23.9.2022 13:31:06   
Please help
Hvala na odgovoru i podršci.Radila sam sve moguće analize i na trombofilije i na autoimune bolesti i OGTT za insulinsku rezistenciju i Dabl test i prenatalni test najopširniji mogući. Krvna slika i urin uvek savršeni. D dimer vadila svaki put uvek odličan. Apsolutno nisam imala nikakav zdravstveni problem. Išla sam i kod hematologa i pila sam preventivno za svaki slučaj jedan aspirin dnevno iako nemam trombofiliju koja bi me ugrozila. Oba puta je plod zdrav bez vidljivih znakova anomalija i bilo kakve infekcije ili uzroka pobačaja. Briseve sam radila preventivno svakog meseca uvek su bili čisti. Preležala sam obe trudnoće i nisam imala odnose sa partnerom od samog saznanja da sam trudna. Uradili smo aspolutno sve što smo mogli, jako sam vodila računa i šta unosim od hrane da nešto ne izazove kontrakcije, šećer beli nisam unosila uopšte. Cela trudnoća je bila pod velikim nadzorom. Dali smo ogroman novac na sve moguće preglede specijalnista i na analize sve moguće. Trudnoću sam vodila privatno kod načelnice DM. Žalila sam se na bolove tokom noći par nedelja pred spontani rekla mi je da sam samo napeta i da se opustim i pojačala mi je dozu progesterona i preporučila nifelat kada me "baš zaboli". Tražila sam i serklaž rekla je da je to vrlo opasno da mi se radi ako imam kontrakcije a na izveštaju je navela da ih nemam i da ih ne vidi na UZ. U samoj bolnici na prijemu kada sam se vec otvorila isto nisu konstatovali kontrakcije iako sam bila potpuno otvorena sa do pola izašlim vodenjakom i vrištala sam od bolova koji su već bili pred napod za porodjaj. Sada sam svesna da su bolovi koje sam imala noćima i mesec dana pred spontani zaista ozbiljne kontrakcije ali mi nikako nije jasno kako i zašto ih niko ne vidi na UZ prilikom pregleda . Jako bih bila zahvalna bilo kome ko mi preporuči nekog dr za patologiju trudnoće koji će se zaista posvetiti mom slučaju.Moj ti je savet porodilište Dragiša Mišović zaobilazi u širokom luku. Oni nemaju ni uslove za održavanje u životu prevremeno rođenih beba već ih šalju u Višegradsku. Nemaju ni jednog stručnjaka za visokorizične trudnoće i čim se nešto zakomplikuje svi beže i prebaciju loptu na nekog drugog. Dotična načelnica nije smela da se pojavi kada su me primili iako je bila tada u bolnici a vodila mi je celu trudnoću od početka i uzela je gomilu novca za to. Nije se pojavila ni u viziti posle ni na otpustu iz bolnice. Nedaj Bože nikome te ustanove i takvih lekara. Napomenuću da su na samom prijemu razmatrali da me šalju u Višegradsku jer su bili prepunjeni iako trudnoću vodim kod njih i nalazim se u tom momentu u već odmaklom porodjaju i u stravičnim bolovima. Dok sam ležala na operativi tamo su bile i trudnice odvojene od beba koje ni jednom nisu podojile jer za to nije bilo uslova već su bebe bile na veštačkoj dohrani od samog rodjenja do izlaska iz bolnice a porodilje su dva/ tri dana ležale sa grudima punim mleka i sa početkom mastitisa, bebu su videle tek po izlasku iz bolnice. Sve u svemu DM je veliki raspad sistema od ustanove u od zaposlenih. Razmišljam da pokrenem i odvojenu temu o akušerskom nasilju od strane babica koje sam takođe doživela oba puta dok sam tamo ležala. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
23.9.2022 14:15:45   
Please help
Sada ogroman novac dajem na psihoterapije i odlaske kod psihijatra zbog svih trauma koje sam preživela. Pijem antidepresive i lekove za opuštanje. Život mi je izgubio svaki smisao. Imam 26 godina a ne vidim više nikakav smisao majčinstva trudnoće i bilo čega. Ogorčena sam na današnje ginekologe i na to ko sve dolazi do diploma i visokih položaja. Apsolutno ne ulazi u trudnoću dok ne nađeš pre svega čoveka i ljudinu od lekara a ne titulu, položaj i lažnu slavu. Nekoga ko će te poslušati, čuti i razumeti. Nekoga ko se ne plaši da stoji iza svoga rada. Ja sam u trudnoći morala da molim da mi se izmeri grlić svaki put i nailazila sam na razne komentare kako im se mešam u posao. Dođem sa bolovima a iz ordinacije izađem sa ubeđenjem da sam napeta i da paničim.. Angažuj po tri ginekologa istovremeno, ako osećaš da si u pravu dok ne nađeš nekoga ko će te čuti, čitaj svaki izveštaj koji ti otkucaju pre nego što izađeš iz ordinacije nakon pregleda. Ne dozvoli da te neko olako shvata i da na sve načine pere ruke od svog rada. 

(odgovor članu Please help)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
23.9.2022 15:01:11   
Please help
Volela bih da javno govorim u medijima o svim poteškoćama sa kojima se susreću žene koje žele da rode. Da mi se jave žene koje su pretrpele nasilje na ginekologiji, u porodilištu i koje imaju traume. Žene koje su žrtve lekarske greške. Da sve mlade žene budu svesne koliko je trudnoća u Srbiji skupa i koliko novca morate da izdvojite samo da bi vas neko uopšte video u sistemu. Da domovi zdravlja služe za papirologiju i administrativne poslove i da vas posmatraju kroz izveštaje. Da svaki uput za laboratoriju ili specijalistički morate da izmolite ili da preživite nervni slom da bi vas neko čuo.Da 90% trudnica u Srbiji trudnoću vodi privatno. Da je korupcija u ovoj državi najdublje zašla u porodilišta.
Kako se ova država zalaže za natalitet ? Tako što se ginekologija i porodilišta raspadaju. Tako što niče novi klinički centar u punom sjaju pored GAK-a u Višegradskoj koji nema osnovne uslove za Ustavom zagarantovan dostojanstven boravak ljudskog bića. Nadam se da će moja priča biti značajnija od ovog foruma na kome završe žene bez izlaza. Nadam se da će me neko čuti.

(odgovor članu Please help)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
24.9.2022 1:30:39   
lesli
Nifelat se ne daje samo kada oset_is bolove😬 On se pije kontinuirano. 😥 ta zena nije bas normalna 🤦‍♀️I to pocinje se sa nekom manjom dozom pa ga povecavaju. Meni su bar tako. Pritom se pacijent prati jer moze da obori pritisak (inicijalno bas tome sluzi). A i da mogu da reaguju drugacije ako ne pomaze…
A to sto nije videla kontrakcije na uz… nije ih uhvatila u trenutku kada te je gledala na uz. Ona te na uz gleda u prozoru od 5, maksimalno 10min u toku 24h. Ti si prvu narednu kontrakciju mogla da imas vec u roku od par minuta posle pregleda. I da ih imas redovno na svakih 15min naredna 4h npr. Takodje, moguce je da se javljaju samo u odredjeno doba dana ili da se javljaju cesce u odredjeno doba dana.
Meni je Nifelat pomogao sa starijom cerkom. Kada su ga iskljucili porodila sam se u roku od 7 dana. I manje - neka 3-4.Jedino sto za njega mislim da mora da se ceka odredjena gestacijska nedelja da bi mogli da ga ukljuce. Cini mi se oko 20 nedelja.Ja sam ga pila od 26+0 do sredine 37. nedelje.
Sto se vodjenja trudnoce tice, mozda da probas da dodjes do Mikovica? On je (bio) nacelnik visokorizicnih trudnoca u Frontu. Covek koji kada se jedan blizanac prevremeno rodi, drugog uspe da zadrzi jos nekoliko nedelja u materici i pruzi sansu da jos napreduje…

(odgovor članu Please help)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
24.9.2022 1:38:59   
lesli
I zaboravih u prvom postu da napomenem da mi je jako zao zbog svega sto si prosla 😥Drzi se 🤗❤️

Trazi jedno, drugo… ma deset_o misljenje ako treba, dok ne nadjes nekoga kome ces moci da verujes. Nadam se da ces pronaci lekara koji ce znati sta radi i kome ces moci da verujes!!!I da postoji nacin da izguras trudnocu bar do nekih 28 nedelja kada beba ima sasvim solidne sanse da sve bude ok uz odgovarajucu negu na neonatologiji. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
24.9.2022 7:11:00   
Please help
Lesli hvala puno ! Mnogo mi znači svaki vid podrške , svaka reč i korisna informacija  🙏 Hvala od srca ❤️ 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
25.9.2022 14:21:57   
lesli
Nema na cemu. Nadam se da ce sve uskoro biti iza tebe! Sto se tice kontrakcija, mogu da i ne bole ali da otvaraju.Ja sam na dan porodjaja imala redovan ctg, na njemu pravilne kontrakcije(nedeljama pre toga su registrovane, ali nisu imale pravilan karakter). Pita me dr da li me boli, ja reko’ ne 🤷‍♀️
Pregleda me - 1 prst otvorena. Kao idi kuci, kontrola za 2 dana.
Do kraja tog dana sam se porodila. Dosla sam u porodiliste 4 prsta otvorena, sa blagim osecajem nelagode, vise kao pritiska… stalno sam imala osecaj da mi se ide u wc. Iskreno, gore bolove sam imala u toku trudnoce nego taj dan i u porodiliste smo otisli da proverimo sta se desava jer sam trebala da primim vecernju dozu fraksiparina, a znala sam da ako je beba krenula napolje, ne treba da ga primim.Znacajniji bolovi su poceli tek na 7 prstiju!
Meni se cini da su oni problem olako shvatili. Ako nisi imala kontrakcije zasto nije stavljen serklaz?Ako jesu sumnjali na kontrakcije, zasto te nisu hospitalizovali i pratili par dana - radili ctg da beleze kontrakcije. Ne mogu da zapisuju srcane tonove bebe, ali kontrakcije mislim da mogu od 18. nedelje. Tokolitike takodje mogu da daju od tog nekog perioda, koliko ja znam…
Za sledecu trudnocu, obavezno kod nekog ko se bavi visokorizicnim trudnocama! 

(odgovor članu Please help)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
25.9.2022 14:23:05   
lesli
I mozda cak i pre nego sto zatrudnis, da odes na pregled i izneses sta je problem i da cujes misljenje.Da li treba nesto pre trudnoce, sta kada zatrudnis itd.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
25.9.2022 14:43:36   
Please help
❤️❤️❤️

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pobačaj u 5. mesecu- prolaps vodenjaka
27.9.2022 8:02:36   
Peace*
Imam 26 godina a ne vidim više nikakav smisao majčinstva trudnoće i bilo čega.


user posted image Mlada si. Nemoj tako. Sve će leći na svoje mesto.
Moraš malo da odmoriš sada od tog stresa, nije dobro da na bebi radiš pod takvim stresom. Znam da je dosta žena pisalo ovde da taj grozan osećaj nestaje tek kada se dobije beba, ja ustvari nemam iskustva sa ovakvim situacijama, i ne bih da se pravim pametna. Ali takođe znam i dosta žena koje su prosto pustile celu tu priču i u psihičkom oporavku (okrećući se sebi i partneru, poslu, životu na drugi način...) nekako je sve na kraju ispalo dobro.
Budi dobro.


< Poruku je uredio Peace* -- 27.9.2022 8:03:50 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Please help)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here