|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mesečeva dijeta
8.2.2009 15:55:22   
Anoniman
Kada smo već krenule da nabrajamo dijete, evo još jedne koju sam našla na poslovnazena.biz:

"Mesečeva dijeta" je dobro poznati metod za koji se kaže da vrši detoksifikaciju organizma i podstiče telo na gubitak težine - čak do 3 kg dnevno!

Principi
Ova dijeta sastoji se od posta u trajanju od 24 sata u periodu kada je mlad mesec. Postoji dosta dokaza da i post na pun mesec (takođe u trajanju od 24 sata) daje određene rezultate, ali ni približne kao post za vreme mladog meseca.

Kada započeti mesečevu dijetu?
Dakle, onoga trenutka kada počinje mlad Mesec (Mesec prelazi u novu fazu) - počinje i vaša dijeta. Kada se to tačno dešava pogledajte u tabeli.

Šta je dozvoljeno jesti/piti za vreme mesečeve dijete?
Dozvoljeno je samo konzumiranje tečnosti i to najbolje obične vode ili blagog biljnog čaja (naravno bez šećera). Ukoliko vam je teško da pijete samo vodu i čaj - možete dodati i svež sok od voća ili/i povrća - naravno bez šećera i aditiva... Alkohol i mleko su striktno zabranjeni kao i sva čvrsta hrana. Količina tečnosti koju treba uneti varira od osobe do osobe i kreće se između 3 i 4 litre.

Šta u slučaju jake gladi?
Ukoliko osećate glad - popijte veliku čašu soka od povrća.

Da li je dozvoljena fizička aktivnost za vreme od 24 sata trajanja dijete?
Da, čak je i poželjna. Lagane vežbe i šetnje će pomoći i gubljenju kilograma i bržoj detoksifikaciji.

Kakve rezultate možete da očekujete?
Za 24 sata trebalo bi da izgubite do 3 kg - naravno ako poštujete gorenavedena pravila. Jednodnevni post je takođe odličan način da se telo detoksifikuje i poboljša imunitet.

Dodatne napomene
Pošto izgubite nekoliko kilograma - nastavite da se hranite lakšom hranom i prilagodite životni stil ovoj dijeti. Ako ste "borac" na duge staze - ovo je odličan način da se bez prevelikog truda za nekoliko meseci oslobodite viška kilograma.

Tabela
Mesečevu dijetu možete započeti po podacima datim u donjoj tabeli. Vreme je dato kao Univerzalno vreme (GMT) što znači da za ove naše prostore (Centralno Evropsko vreme) treba dodati 1 sat. Ukoliko ovo čitate recimo u SAD gde se koristi Istočno standardno vreme - oduzmite 5 sati (za zapadno 8 sati). Sve u svemu kao kod bilo kog podešavanja sata u odnosu na Univerzalno vreme. Ako imate bilo kakvih nejasnoća - javite nam se i potrudićemo se da pomognemo.

Mlad mesec u 2009. godini


Kalendarski mesec      dan      sat      minut
januar                          26         7         55
februar                         25         1         35
mart                             26        16         6
april                             26          3         23
maj                              24        12         11
jun                               22        19         35
jul                                22          2         35
avg                              20        10          2
sept                             18        18         34
okt                               18         5          33
nov                              16        19         14
dec                              16         12          2

< Poruku je uredio guppy RR -- 9.2.2009 9:09:29 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mesečeva dijeta
11.2.2009 13:41:52   
Samanta
ja znam jednu dijetu....
zove se ananas dijeta. Smes da jedes sve sem ananasauser posted image user posted image user posted image user posted image

mala sala...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mesečeva dijeta
15.3.2010 13:21:10   
Suncicabg
Slucajno otvorih istu temu...user posted image  Nisam videla da postoji.
Jel neko probao ovo gladovanje?

(odgovor članu Samanta)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mesečeva dijeta
15.3.2010 13:32:35   
Anoniman
Proverila sam, mlad mesec pocinje veceras u 22:01, ja cu probati, ionako sam vise gladna nego sita, u sustini, nemam sta da izgubim, osim mozda kg...mada nesto ne verujem, al probacu, pa javljam rezultateuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mesečeva dijeta
15.3.2010 13:55:57   
Suncicabg
I ja cu pokusati, ako ne umrem od gladi javicu  user posted image  Jel se vazi da se izmerim veceras?

< Poruku je uredio Suncicabg -- 15.3.2010 13:56:36 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mesečeva dijeta
15.3.2010 15:21:40   
Anoniman
Ja se merim u 22:00user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mesečeva dijeta
15.3.2010 15:35:55   
Suncicabg
I ja cu, mada ja mislim da necu izdrzati ceo dan... mislim bas nista da ne jedes user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mesečeva dijeta
15.3.2010 15:42:12   
Anoniman
Pre neki dan sam mesila kiflice skoro ceo dan, ustala sam u 7 ujutru i doruckovala u 5 popodne, jer sam zaboravila da jedem. Ni tad ne bih jela da me mm nije nakrpio sto nisam jela, tako da mislim da cu izdrzati, al ko zna...svakako cu probatiuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mesečeva dijeta
15.3.2010 20:41:37   
Anoniman
Ja sam probala jednom i nije mi bilo bas dobro, vrtelo mi se u glavi. Mogla bih ponovo da probamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mesečeva dijeta
16.3.2010 8:39:28   
Suncicabg
Ja moram da popijem kafu. Imam diet user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mesečeva dijeta
16.3.2010 9:10:07   
Anoniman
Ja mahinalno popila kafu, izem ti mlad mesecuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mesečeva dijeta
16.3.2010 11:19:27   
Anitaaa
a Sunčo šta će tebi ova dijeta ili bilo koja kad si ko ćaćaklica user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mesečeva dijeta
16.3.2010 12:06:01   
Suncicabg
Anitaaa  user posted image , malko sam se ugojila, a i tad sam imala viskic, tako da sada ukupno nekih 6-7 kg mi smetaju user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mesečeva dijeta
16.3.2010 15:11:04   
Suncicabg
Nedjo kako ide? Ja pijem i drugu diet kafu user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mesečeva dijeta
16.3.2010 16:07:19   
Anoniman
Ma ja pijem kafu sa secerom, tako da sam, cim sam jutrospopila kafu, i shvatila sta sam uradila, odustalauser posted image
Ako do sledeceg mladog meseca ne smrsam koliko sam zacrtala, probacu taduser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mesečeva dijeta
16.3.2010 16:09:10   
Suncicabg
Mislim da cu i ja nesto pojesti kad dodjem kuci, jer radim sutra hormone pa se bojim da ne utice negativno na to, mada cu videti da to bude tamo oko 9-10 pa da ne prekrsim mnogo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mesečeva dijeta
16.3.2010 23:27:12   
Suncicabg
Izdrazala!user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mesečeva dijeta
8.2.2011 20:35:07   
tijana86
Procitala sam u blic zeni ovu dijetu i nista ne razumem moze li neko da mi objasni kako se drzi


_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mesečeva dijeta
8.2.2011 20:49:19   
madre
tijana,ova dijeta sastoji se od posta u trajanju od 24 sata u periodu kada je mlad mesec. znaci, tada nista ali bas nista ne jedes, pijes vodu, cajeve bez secera i to je to... kazu da za taj jedan dan moze da se skine i do 3 kg. pogledas u crkvenom kalendaru za 2011 god kada je dan mladog meseca u februaru(ako nije prosao) i u to vreme pocnes sa postom do sledeceg dana u isto vreme. nadam se da si me razumelauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mesečeva dijeta
29.3.2011 16:30:20   
mamax3
I ja sam citala u Blic Zeni o ovoj dijeti.Samo je tamo receno da se koristi svaka promjena tj sve 4 mjene mjeseca. Ja sam sve planirala ali svaki put kad sam pogledala datum bilo je "uh to je juce".Sad u subotu 26 tog odlucim ja "e vala danas".I  jupi  user posted image skakala sam do neba cak 4 kg manje.Sad jedva cekam 3ci da ponovim. Sad ne ocekujem svaki put tako dobar rezultat ali i kg je super .Pila sam kafu,razmucivala sumece multivitamine,sok domaci od limuna i naravno vodu.Posto je pocelo u 13h imala sam prilike taj dan rucati,vecera preskocena,dorucak i onako ne koristim tako da kad je doslo vrijeme da mogu jesti ja zaboravila.Puno srece damama koje pokusavaju!user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mesečeva dijeta
30.3.2011 16:48:00   
Anoniman
I ja bih probala ovu dijetu, pa se nadam da cu se setiti kad pocne da ne jedem.user posted image

(odgovor članu mamax3)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mesečeva dijeta
30.3.2011 18:23:16   
mamax3
Drago mi je! I meni je to predstavljalo problem sada sam navila telefon da mi zvoni.Sledeca mijena je u nedelju 3ceg u 16i32 i ne jedes do ponedeljka u isto vrijeme.Srecno!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mesečeva dijeta
30.3.2011 21:16:01   
isidora88
koliko puta u mesecu bude mlad mesec?da li se te kile povrate posle par dana ili kako to ide?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mamax3)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mesečeva dijeta
31.3.2011 9:32:13   
Anoniman
Valjda cu uspeti. Jednom mesecno je mlad mesec, ako hoces samo jednom mesecno da gladujes, a inace imas 4 meseceve mene toko jednog meseca, ako ce 4dana da gladujes u mesecu (po blic zeni i sl.)user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mesečeva dijeta
2.4.2011 16:41:50   
mamax3
Zene,jeste li spremne?Sutra je taj famozni DAN D.Mlad mjesec pocinje sutra u 16 i 32.SRECNO!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here