|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Predbračni ugovor
17.6.2009 12:34:15   
Anoniman
Koliko čujem, na zapadu veoma popularna, i recimo normalna stvar.

Ne znamo šta nosi noć a šta jutro.

Šta mislite o predbračnim ugovorima?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 12:36:36   
Ana RR
Hihi, nekako sam očekivala da se pokrene i ova tema user posted image

Deluje mi kao da očekujem da će mi se brak raspasti user posted image

Ne znam, nisam o tome razmišljala..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 12:37:58   
Anoniman
S onim sa kojim moram da ga potpishem...ne bi se ni udavala.....

Imala sam jednog dechka...koji me je zaprosio....rekla sam da tju odgovoriti za par dana kad se vidimo....u medjuvremenu....on je smatrao da je odgovor da...pa mi tupio o predbrachnom ugovoru...i neznam ti ja chemu....oterala sam ga dodjavola naravno....jer ako nema poverenja u mene, i moje postupke...onda zdravo... (naravno to nije bio razlog raskida...samo zadnja kap)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 12:46:30   
Rivana
A da li kada bi vi u brak unosile vise nego sto on ima isistirale na ugovoru. Kao sto je neko vec rekao zasto bih se udavala ako nemam poverenja u njega user posted image nije mi jasno gde je tu ljubav user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 12:48:35   
Anoniman
Moje viđenje stvari:

Predbračni ugovor želi onaj koji ima šta da štiti, a ne siromah.

Ju, pokušala sam lepo da sročim ali ne ide, pa hajde da pojednostavim definisanjem osoba:
osoba A = imućnija u vezi
osoba B = manje imućna osoba u vezi

Dakle, ako se daje na pravo osobi B da se ljuti što je osoba A uopšte pomislila da bi osoba B išta htela da uzme od osobe A, onda se sme dati na pravo i osobi A da se premišlja da li osoba B ima iskrene namere u braku sa osobom A, ili se udaje/ženi samo zbog para.

Ja podržavam predbračne ugovore, iako ga mm i ja nismo potpisali.

Jednostavno, osobi A to sve nije palo sa neba. Nevezano za to da li je osoba A to zaradila, ili nasledila - to nije tu zato da bi neko (osoba B) brakom oduzeo deo (ili celo).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 12:50:37   
tomic
ma postoje ljudi koji moraju da definisu sta je cije... To je normalno.. Bolje je tako...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 12:51:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana

A da li kada bi vi u brak unosile vise nego sto on ima isistirale na ugovoru. Kao sto je neko vec rekao zasto bih se udavala ako nemam poverenja u njega user posted image nije mi jasno gde je tu ljubav user posted image


Pa ja sam ta koja bi u brak unela vishe...jer ja imam nekretninu na svom imenu...mm ima samo kola..ali nije mi na kraj pameti pala ideja da ako dodje do venchanja trazim predbrachni ugovor....user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 12:53:28   
Rivana
Ja to nikada ne bih trazila, zaboga pa zasto se udajem ako mislim da ce mi muz uzeti jednog dana imovinu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:00:43   
Anoniman
definitivno sam ZA potpisivanje takve vrste ugovora i to podrzavam i ako ga mi nismo potpisali

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 17.6.2009 13:01:03 >

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:06:16   
Anoniman
Recimo, mogao bi ti se muž (pu-pu-pu daleko bilo) ponovo zaljubiti u toku tog drugog puberteta koji ima omaju muškarci oko 40ih, i ako odluči da se preoženi, mogao bi ti pokupiti mnooooooooooogo, napraviti dete svojoj novoj ženici, i da tvoje dete ostane bez ičega!

Ne rade se takve stvari zbog nas koji smo u braku, već zbog dece!

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:08:22   
Rivana
Ma onda necu ni da se udajem kada je tako komlikovano user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:09:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Recimo, mogao bi ti se muž (pu-pu-pu daleko bilo) ponovo zaljubiti u toku tog drugog puberteta koji ima omaju muškarci oko 40ih, i ako odluči da se preoženi, mogao bi ti pokupiti mnooooooooooogo, napraviti dete svojoj novoj ženici, i da tvoje dete ostane bez ičega!

Ne rade se takve stvari zbog nas koji smo u braku, već zbog dece!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tasho.... znala sam da ćeš to napisati pa se ja nisam mučila user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:10:49   
Anoniman
Sasvim druga stvar je ta da to kod nas balkanu još uvek svi gledaju kao ne znam šta. A ja jednostavno mislim da ako tu zaista ima ljubavi, zaista nema skrivenih namera, bez apsolutno bilo kakvih problema supružnici mogu potpisati taj ugovor i živeti dalje srećno. user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:11:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Recimo, mogao bi ti se muž (pu-pu-pu daleko bilo) ponovo zaljubiti u toku tog drugog puberteta koji ima omaju muškarci oko 40ih, i ako odluči da se preoženi, mogao bi ti pokupiti mnooooooooooogo, napraviti dete svojoj novoj ženici, i da tvoje dete ostane bez ičega!

Ne rade se takve stvari zbog nas koji smo u braku, već zbog dece!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tasho.... znala sam da ćeš to napisati pa se ja nisam mučila user posted image user posted image



trep-trep, kako si znala?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:12:47   
Ana RR
Tasha, Tasha, ko te ne zna.... user posted image

< Poruku je uredio Ana80 -- 17.6.2009 13:13:00 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:15:21   
Anoniman
eeee.... Tasho...razbacala grah brzinski user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ama kakve veze ljubav ima sa ugovorom????????!!!!!!

ja obezbjedjujem i sebe i njega i djecu .... manje ce me voliti ako potpise ...ebe me se .... samo nek potpise ...pare su pare user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:16:28   
Ana RR
E što te volim tako ludu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:18:31   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:28:24   
prase
Predbračni ugovor je normalna stvar na Zapadu zato što su tamo ljudi drugačiji... Ne smatraju to što ga neko traži uvredom ili napadom. Drugo, kod njih se SVE deli u slučaju razvoda braka, dakle i ono što je uneto u brak - kod nas ne. Mislim da bismo svi mi potpisivali predbračne ugovore i te kako kada bi muškarci u drugom pubertetu mogli da nam uzmu dedinu kuću ili pola maminog stana i sl.

Imajući u vidu da se kod nas samo stečeno deli na pola, meni predbračni ugovor nije bio opcija, mada ja trenutno zarađujem dosta više nego mm i ja bih verovatno bila malo oštećena ako bismo posle delili sve što smo stekli...


< Poruku je uredio prase -- 17.6.2009 13:30:24 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:30:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Mislim da bismo svi mi potpisivali predbračne ugovore i te kako kada bi muškarci u drugom pubertetu mogli da nam uzmu dedinu kuću ili pola maminog stana i sl.


user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:32:07   
Modessty
Ni ja nemam predbračni ugovor.
U to vreme ni meni ni njemu to nije palo na pamet.

AKo neko to želi - što da ne.
Ko što reče Lenka - PARE SU PARE user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:33:52   
Modessty
IZVORNA PORUKA: prase

Predbračni ugovor je normalna stvar na Zapadu zato što su tamo ljudi drugačiji... Ne smatraju to što ga neko traži uvredom ili napadom. Drugo, kod njih se SVE deli u slučaju razvoda braka, dakle i ono što je uneto u brak - kod nas ne. Mislim da bismo svi mi potpisivali predbračne ugovore i te kako kada bi muškarci u drugom pubertetu mogli da nam uzmu dedinu kuću ili pola maminog stana i sl.

Imajući u vidu da se kod nas samo stečeno deli na pola, meni predbračni ugovor nije bio opcija, mada ja trenutno zarađujem dosta više nego mm i ja bih verovatno bila malo oštećena ako bismo posle delili sve što smo stekli...



Tačno tako!user posted image Kod nas se prema zakonskoj regulativi deli imovina stečena u braku, a ne i ona pre braka.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:47:00   
Anoniman
A šta to sada tačno znači pošto je stan moj od pre braka, ali živimo u njemu isto tako od pre braka?

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:47:56   
Anoniman
on je tvoj Tasho 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Predbračni ugovor
17.6.2009 13:48:43   
Anoniman
dijeli se samo imovina stečena u braku (od onog dana kada ste stupili u brak) pa do njegovog prestanka 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here