|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zatvor
3.1.2009 15:01:51   
Anoniman
Evo još nešto iz školice, za zatvor:

Zatvor
1.
- čaša mlake vode na prazan stomak
- kompot od dunja ili šljiva
 
2.
- 150gr sena čaja
- 100gr suve smokve
- 100gr suve šljive
- 1 kašika meda
Praviš kuglice, menje nego što su Rafaelo, 1 ujutru, 1 uveče (držati u frižideru)
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zatvor
3.1.2009 17:37:21   
stella
Meni je pomoglo to sto sam pojela 3 kruske i jedva sam do wc-a.user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zatvor
12.1.2009 11:09:04   
anchika
pozdrav ljudi ja sam isto u problemu sa zatvorom iako je 11 nedelja trudnoce mada mi je prijateljica rekla da ne koristim senu jer moze izazvati kontrakcije da li neko zna o tome hvalauser posted image

_____________________________

anchika

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zatvor
12.1.2009 11:18:16   
Anoniman
Ne znam zaista, možda je to nešto novo, jer ovo što sam ja gore prikačila nam je diktirano u školici za trudnice, pa kontam - ne bi nam diktirali nešto što izaziva porođaj... user posted image  (ja sam u školicu za trudnice išla maj/jun 2006)

(odgovor članu anchika)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zatvor
12.1.2009 11:20:26   
Anoniman
Dobro nam došla! user posted image

Javi se u ovoj temi da te pribeleže na spisak trudnica... user posted image  
Trudnice, gde ste??? (KLIK)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zatvor
19.2.2009 16:33:04   
eugenija
Svako jutro čaša "Donata mg" reguliše probavne smetnje.. Inače je magnezijum za te probleme blagotvoran, neke trudnice ga piju u obliku šumećih tableta...
Svi prirodni pomagači su dobrodošli.. Kompot od jabuka, suhe šljive, slatka kamilica...
No senu ne preporučujem, to je malo agresivniji čaj... mada, u kombinaciji koju navodi Tasha, moguće da to nije količina koja izaziva neke neželjene stvarčice...
Trudnicama se takođe preporučuje i biljni preparat "Laxomucil"....


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zatvor
19.2.2009 16:33:09   
eugenija
Zatvor... ko mu dade ime... He he

< Poruku je uredio eugenija -- 19.2.2009 16:34:01 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zatvor
19.2.2009 16:37:11   
andrijana
Ja popijem kafu i prodje me zatvor. user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zatvor
27.2.2009 12:16:49   
Anoniman
Turska kafa ujutru rešava i meni zatvro, samo ne mogu sve trudnice da je piju... user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zatvor
27.3.2009 3:33:23   
kumara
IZVORNA PORUKA: eugenija
Zatvor... ko mu dade ime... He he


user posted image user posted image user posted image Eugi!!!!

Ja znam da su sljive zakon za to.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zatvor
27.3.2009 10:12:50   
Anoniman
user posted image  Pa to zato što STOLICU držiš u ZATVORU! user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zatvor
9.6.2009 14:27:12   
*iva*
Ja sam imala problema, bila sam tezak slucaj user posted image i svasta nesto probala, i kao najefikasnije se pokazalo:
ujutru na prazan stomak jedna-dve case tople vode sa malo limuna, sokic od cedjene pomorandze, u toku dana po neka suva smokvica, a uvece casa jogurta sa dve kasike ovsenih mekinja!

Rezultat garantovan.user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zatvor
9.6.2009 15:12:12   
Trcosava
meni se nešto čini da nikad nisam imala redovnu stolicu
ali i očigledno mnogo dobar želudac....
sestrin rođendan (pre xy god, kraj juna) ima zelenih  šljivciga, zelenih kajsija...
i kod mene je išao red kajsija, pa kafa, pa šljivcige, torta, pivo i
NIŠTA
ni u trudnoći se nije nešto mnogo promenilo - apsolutno nemam nikakvo pravilo što se tiče redovnog odlaska u WC
mada kao kafa u kombinaciji sa cigarama i nekim doručkom - pomaže (za sada)
divim se ljudima koji mogu posle 2 gutljaja kafe da trče u wc


(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zatvor
9.6.2009 15:18:40   
Rivana
Ja imam velike probleme sa zatvorom a nikad nisam imala ni u trudnoci sve je poceloneki mesec posle porodjaja po par dana ne idem u wc dok ne popijem nesto da me protera ilistavim cepic, ne znam sta da radim sta sve nisam probala user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zatvor
17.10.2009 12:25:16   
Ana RR
Iz teme Trudnice - prvo tromesečje (1. - 18. nedelja)

IZVORNA PORUKA: sirena

IZVORNA PORUKA: Shishica

Idete li i tesko na vc? Jao ja cu poludeti..mucim se pa se mucim..
Jedem i kompot od jabuka i suve sljive i kruske i .... ali eto...
Od sutra cu moj stari metod svako jutro mlaka voda i med u njoj... ne znam sta drugo..
Znam da imamo i tu temu ali eto ... htela sam malo da se jadam...

Ja sam sva neka sugava trudnica user posted image


Shishice!
Donat voda!
S' obzirom da zivimo u istom gradu, da znas da ti je na 4tom julu u onoj velikoj prodavnici (ne znam da li smem da napisem ime)najpovoljnija, i pijes ujutu jednu vecu solju, i po pola solje u toku dana, i pred spavanje jos pola solje, budes strpljiva dan, dva i gotovo. Resen problem. Veruj mi ja sam jos kao dece isla do bolnice, jer sam imala zastoj po 7-8 dana i svasta probala i eto. I kada je prestanes piti deluje jos.
Ako imas jos problema ne tu temu samo pisi. Ja sam poslata prijatelj sa svojim lekarom i uvek mogu sve informacije da dobijem iz prve ruke.




IZVORNA PORUKA: sirena

I da, kompoti su dobri, ali mogu kod nekih ljudi napraviti kontra efekat, tako sto se opterecuje zeludac, ato tebi sad nikako ne treba. I da, ako ti treba pomoc za bolnicu ili nesto tome slicno, pisi... sugradjanko moja!



IZVORNA PORUKA: cicko

Ma Donat je lek za sve... Od mucnine, preko problema sa stolicom, pa do kiseline i nadutosti u stomaku! Ja sam ga isprobala na sebi, ne menjam ga ni za sta na svetu!



IZVORNA PORUKA: OTI

Meni pomaze vocni jogurt, kruska, mnogo vode. Stvarno nemam problema sa stolicom..ne znam ni kad da ocekujem te probleme...
Svaki dan idem u WC i to iz cuga...
Jogurti, ujutru kafa...ne znam sta jos.



IZVORNA PORUKA: Shishica

I da! Kupila sam u G-u Donat i jedan dan sam popila casu ali ne bas na prazan stomak i ostatak vode stoji. nisam bila kuci. Sutra cu piti.. I juce sam pojela pola male ispecene kruske i posle pola sata sam isla trk na solju



IZVORNA PORUKA: minavb

Ovsene pahuljice i vocni jogurt, svkoga jutra, dva kivija posle sat vremena i creva rade kao satic!



IZVORNA PORUKA: Markovicka

Shishice, vidim imas problem sa zatvorom. Meni donekle pomaze Laksomucil, to ti je na biljnoj bazi, seme neke indijske bokvice, a nije tako los ukus. Inace mi nista nije pomagalo, ni donat, ni sljive, mekinje, i trista drugih cuda. Jos uvek se ponekad patim.






_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zatvor
17.10.2009 12:27:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stella

Meni je pomoglo to sto sam pojela 3 kruske i jedva sam do wc-a.user posted image


user posted image

imam sličan recept: zlatni delišes . zagarantovano. user posted image

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zatvor
17.10.2009 15:19:45   
sanji
Da ne poverujete, meni pomogla trudnoća! user posted image Ja sam se patila sa tim od osnovne škole, a od kad sam trudna nema frke! Inače mi je pomagao samo neki čaj apotekarski pa sam se plašila na početku šta da radim ako nastavi! Mislim da sadrži svašta nešto što nije preporučljivo u trudnoći! Na svu sreću, kao da nikad nisam imala problem! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zatvor
17.10.2009 21:47:05   
viking
Kad sam videla temu pomislila sam da ćete pričati o zatvoru kao ustanovi zatvorenog tipa pa došla da vidim šta ima user posted image user posted image user posted image Ništa, odoh sad...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zatvor
18.10.2009 12:35:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Kad sam videla temu pomislila sam da ćete pričati o zatvoru kao ustanovi zatvorenog tipa pa došla da vidim šta ima user posted image user posted image user posted image Ništa, odoh sad...




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zatvor
12.11.2009 2:25:12   
She Ra
Meni nista nije pomoglo user posted image Nije bas smesno, ali je istinito.. Na momente mi se probava regulise, a na momente mi zablokira totalno. Probala sam i kompote i musli i mekinje i sljive i kruske i kamilicu sa medom.. Taman se ponadam da ima efekta, sledeci dan nista..

A onda sam "pozobala" neke bundevske semenke i proteralo me, ali je problem bio taj sto dva dana pre toga nisam isla u wc. Tako da sam o jednom trosku dobila i zatvor i diareju user posted image Ne mozete da zamislite na sta to lici..

Ono sto je meni najveci problem jeste sto su mi se pojavili hemoroidi i sto dolazi do njihovog pucanja, te bola i potrebe za napinjanjem (a to me jako plasi i izbegavam), pa sam pronasla resenje u vidu lubrikanta ili kreme za hemoroide - nanesem pre odlaska u wc i sjajno.. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zatvor
4.12.2009 16:03:21   
Anoniman
 a je l normalno da je meni stolica bolja sada i redovnija nego pre trudnoce?
je l normalno da cak u poslednja tri dana idem dva puta dnevno u WC a danas imam proliv pa sam isla vec 3 puta???

Mozda zbog tolike vode koju pijem, hladnih mandarina, vocnih jogurta??

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu She Ra)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zatvor
4.12.2009 16:15:37   
LillyT
Normalno je. Ja sam pre trudnoce isla 2-3 puta na WC, sada jednom, eventualno dva puta. Jedan dan nisam isla i plakalo mi se. Mada, sta si sve strpala u sebe, nije ni cudo sto kakis stalno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zatvor
4.12.2009 16:23:58   
Anoniman
lillyt, nisam ovo danas strpala nego razmisljam sta sve moze biti uzrok user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nego, ja sam se uvek patila sa zatvorom pre trudnoce...uzasno..
a sada...svaki cas idem... user posted image user posted image user posted image user posted image
o boze cime se ja hvalim

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zatvor
4.12.2009 16:27:56   
LillyT
OTI, to je jako bitna tema. Mi kad god smo negde putovali, to nam je bila glavna prica. Covece, pa kada dupe stisne, sve stane user posted image user posted image user posted image

Ja nemam tih problema, malo mi teze ide sada, ali ide. Donat Mg mi bas pomaze.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zatvor
4.12.2009 16:40:10   
Ellenica
Naravno da je normalno da se redovitost promeni, drugačija ishrana i unos tečnosti.
Ali opšte poznato,
za zatvor kompot od šljiva
Za dijareju pirinčana sluz(voda od kuvanog pirinča,koju obično prosipamo)


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here