|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Biljna mleka
14.6.2011 17:36:52   
jovicaa
cini mi se da nema ove teme, pauser posted image
dakle zanima me da li ste, kada i zasto uvodili svojim bebama(deci) biljno mleko?


< Poruku je uredio Ana RR -- 14.6.2011 22:19:14 >


_____________________________

don't shit where you eat :))
Direktna veza do poruke: 1
   RE: biljna mleka
14.6.2011 21:34:51   
jovicaa
hey hey

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Biljna mleka
14.6.2011 21:38:42   
madre
mi ne koristimo biljna mlekauser posted image ne znam zasto, jednostavno nemamo naviku. nemamo problema sa kravljim u kasicama, a na flasicu jos uvek pijemo adaptirano, tako da... verovatno malo kasnije. mada, jako slabo znam o tome, mislim koje su prednosti i mane. valjda cu ovde nesto naucitiuser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.6.2011 22:19:55 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 9:02:43   
Anoniman
Zamena za mleko - BILJNA MLEKA na našem tržištu kao zdravi napitci user posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 9:26:55   
Anoniman
Blagodeti HELJDE
Snaga ZOBA-OVAS
Zaboravljen PROSO
Zdravi PIRINAČ
I naravno SOJA

Ima još mnogo sajtova vezano za ove žitarice (od kojih se prave i biljna mleka) pa neka svaka mama proceni sama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 10:33:43   
jovicaa
aham. a da li postoji biljno mleko koje moze u potpunosti da zameni kravlje za bebu?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 10:36:24   
Olga75
mislim da ne postoji
imas antialergijske formule


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 10:41:03   
jovicaa
olga da li umesto mleka moze da se daje jogurt?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 10:43:42   
Anoniman
Evo šta su meni rekli - mi smo jedini sisari koji nakon majčinog mleka pijemo mleko drugog sisara (kravlja-kozje i sl,)

Istina je da je to navika, ali isto tako sadržaj kravljeg mleka može da se nadomesti drugim namirnicama i to u mnogo većem procentu- zelenim povrćem, mahunarkama, jezgrastim voćem i sl. Npr. u jednom svežem brokoliju ima više kalcijuma nego u jednoj šolji pasterizovanog kravljeg mleka, jedan brazilski orah sadrži B vitamina dovoljno za ceo dan, jedna banana namiruje potrebe za magnezijumom itd. Tako da ispravnom ishranom kravlje mleko postaje manje-više nepotrebno, a biljna mleka (svako za sebe) imaju svojstva i sadržaj koji na jedan ili drugi način obogaćuju ishranu, ne sadrže laktozu (koja je teško varljiva), a mnoga ne sadrže ni gluten.
Jedino znam da se bebama i deci ne preporučuje sojino mleko, pošto je ono dosta masnije i izaziva nadutost...

Ja lično kuvam i dalje pretežno kravljim mlekom, ali svi u kući smo davno prešli na biljno (u kafi, šolja mleka uz obrok...)- to je naravno naš izbor user posted image

I da se korigujem- dok deca ne usvoje kompletnu ishranu (voće, povrće, jaja, meso) NE PREPORUČUJE se davati nijedna druga zamena osim majčinog ili ad mleka specijalno pripremljenog za bebe. Zato i lekari uvode kravlje (ili bilo koje drugo) tek nakon navršene 1. godine user posted image


< Poruku je uredio n i n a -- 15.6.2011 10:46:25 >

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 10:48:06   
jovicaa
sta znaci kuvam i dalje pretezno kravljim mlekom?user posted image
koliko sam ja skontala ako dete unosi to sto kazes mahunarke, dovoljno zitarica, meso i jaja, onda se ti proteini i masti koje ne dobije kroz mleko nadoknadjuju.
recicu mmu da pita pedijatra danas


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 10:49:39   
Anoniman
Pa recimo kolače, peciva, palačinke i sl. u šta ide mleko user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Biljna mleka
15.6.2011 10:52:31   
jovicaa
daaaa, okuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Biljna mleka
9.12.2013 13:17:48   
jovicaa
pitanje za torbicu, da ne bih isla off u rodjendanskim tortama.
da li sojinim mlekom potpuno zamenjujes obrok kravljeg mleka deci?
ja se nesto razmisljam da pocnem da im pravim biljno mleko, pa ne znam da li to moze skroz da zameni recimo ono kravlje pred spavanje?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Biljna mleka
9.12.2013 13:26:52   
Torbica
Apsolutno da, sva moja deca su posle dojenja dobijala sojino. Evo i ovaj malac. Ako ste uveli orasaste plodove, bademovo mleko je bomba, u svakom smislu a ukus mu je fenomenalan.. Imas na raw sajtovima i na Youtube recept. Svakako na 1 solju badema stavim 3 solje vode, izblendam, procedim, zacinim, i prste da polizes. Nikad nisam koristila ni AD ni kravlje za decu. user posted image
Da napomenem, svi su premasili godinu dana, da nisu razmislila bih dobro. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 9.12.2013 13:31:20 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Biljna mleka
9.12.2013 13:33:42   
jovicaa
ja sam bas bademovo mislila da pravim.. i hocu! ne vidim kako bi pored bademovog moglo kravlje da im nedostaje.. a kefir, jogurt i kiselo mleko cu nastaviti kao i do sad da dajem...
a sta im recimo das za veceru? mislim ne znam koliko ce to bademovo moci da ga zasitiuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 9.12.2013 13:34:01 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Biljna mleka
9.12.2013 13:39:59   
jovicaa
koliko casa dobijes od 3 case vode i jedne case badema?
mozda ubacim i malo susama.... citam da moze.
samo ja imam neki najobicniji filipsov blender ne znam da li moze sa njim?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Biljna mleka
9.12.2013 13:56:25   
Torbica
Jovice, ja uzmem najvece solje u kuci pa dobijem oko 7 dcl.
Meni susamovo nije lepo ima gorkast ukus, ali je prebogat kalcijumom i jako zdravo. Mozda to malo sto stavis nece biti gorkasto, ja sam probala od samog susama. Odradice ti i obican blender, malo duze ga blendas.
Ma zasiti ih nego sta. Svi moji spavaju celu noc. Niko nocu ne jede nista od kad smo nocne podoje izbacili.
Kod nas je vecera u 19h, standardna, integralni hleb sa raznim namazima, kajmak, sir, projice... I onda pred spavanjac samo bebac dobije mleko. Ovima sam sa oko 2 god prestala da dajem.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Biljna mleka
10.12.2013 16:57:32   
milicicak
Torbice, koje biljno mleko je najbolje za pravljenje slanih peciva? Sojino ne smemo.
Hvala puno na odgovoru :)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Biljna mleka
25.12.2013 19:40:23   
Rosita
Ja planiram da probam da napravim ovseno mleko po OVOM receptu, za sebe, a davala bih i bebcu u kashama. Torbice i ostali eksperti po pitanju biljnih mleka, da li znate koliko dugo to sme da stoji? Ako znate jos neki recept, bsa zahvalnoscu ga ocekujem.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Biljna mleka
26.12.2013 13:09:15   
jovicaa
rosita ovo deluje super... moracu i ja da probam.
kod ovsenog mleka nema bas nesto sto bi moglo da se pokvari... drzi ga u frizideru, i sigurno moze barem 2,3 dana da stoji... e sad ne znam kakvo ce biti posle 2-3 dana..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Biljna mleka
26.12.2013 14:40:57   
Rosita
evo ja cu danas da probam, posto u receptu ne pise kad se dodaje ova vanila, ja sam sa dve solje vrele vode prelila pahuljice i stavila vanilu da se natapa, pa cu izvaditi kad budem miksala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Biljna mleka
27.12.2013 11:55:08   
Rosita
Da javim, meni je ovo mleko sasvim ok ukusa, e sad, ja sam covek koji nije neki probirljivav, ali smatram da ovaj ukus ne moze da izazove neke ekstremne reakcije tipa wow ili bljak jer je blag. Ja sam ga vec jela sa keksom i po malo u kafu. Vodu za pripremu sam prokuvavala, a vanilu stavljala u pahuljice pa prelila i pre miksanja izvadila, sledeći put ću da kuvam vanilu pošto već prokuvavam vodu pošto bi mi odgovarala i jača aroma. Stavila sam jednu supenu kašiku smeđeg šećera, ne prepunu. Tako da od mene ide preporuka za ovaj recept.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Biljna mleka
27.12.2013 13:33:36   
Torbica

IZVORNA PORUKA: milicicak

Torbice, koje biljno mleko je najbolje za pravljenje slanih peciva? Sojino ne smemo.
Hvala puno na odgovoru :)

Joj draga, nisam ulazila na ovu temu, trebala si pp da mi posaljes, sorry.
Ja sam pravila sa kokosovim, jako lep smek su imale slane kiflice. I fino mi je od pirincanih pahuljica (to mi drugarica donese iz Slovenije, nema ih kod nas), lepse je od od ovsenog i razanog. http://lifepressmagazin.com/kulinarstvo-2/kuvanje-2/napraviti-kokosovo-mleko/
Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Biljna mleka
22.4.2014 14:16:51   
Rosita
Da li je neko probao http://www.avena.rs/mleko.html i kako vam se cini?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Biljna mleka
22.4.2014 19:23:54   
Trcosava
Milsim da sam ja Ani to kupovala, ali to ima negde oko 2 god od toga. Jurila jesam ovseno i mislim da sam samo to našla. Ne sećam se kakvo je bilo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here