|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Organska hrana nije vrednija od uobičajene
22.9.2009 14:08:57   
Anoniman
Organska hrana nema nutritivnih niti zdravstvenih prednosti u odnosu na onu proizvedenu na uobičajen način, objavili su danas stručnjaci londonske Škole za higijenu i tropsku medicinu.
Oni su do ovakvog zaključka došli na osnovu sistematske analize 162 naučna rada objavljena u stručnoj literaturi u poslednjih 50 godina, prenosi Rojters. "Postoji mali broj razlika u nutritivnom sadržaju između organske i konvencionalno proizvedene hrane, ali one po svemu sudeći nisu od bilo kakvog bitnog značaja za javno zdravlje", tvrdi Alan Dangur, jedan od autora studije.
Neki potrošači su, u ubeđenju da konzumiranje organskih proizvoda doprinosi boljem zdravlju, spremni da za organski proizvod plate znatno višu cenu. Ovaj segment tržišta je do skoro beležio značajan godišnji rast. Procenjuje se da je 2007. globalno tržisaste organske hrane bilo vredno 48 milijardi dolara. Finansijska kriza je, međutim, umanjila tražnju za organskim prehrambenim proizvodima na mnogim tržištima, uključujući i britansko.
U Velikoj Britaniji je rast prodaje organskih produkata u 2008. opao na samo 1,7 odsto, dok je u prethodnoj deceniji ona prosečno povećavana za 26 procenata godišnje.

Izvor: Blic, 29.7.2009.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 16:54:48   
Leki 77
Evo da aktiviram temu user posted image

Prvo jedna prepiska sa teme Šta ostavljate u zamrzivaču?


IZVORNA PORUKA: Leki 77

IZVORNA PORUKA: LillyT

Igoru kupujem to organsko povrce na Kalenicu


Da li si sigurna da je organsko? Mislim da se kod nas organska hrana ne prodaje na pijaci, a ljudi mesaju cesto pojmove organsko i sa sela. Organska prozivodnja je skupa i cesto neekoloska, jer podrazumeva odredjini kvalitet zemljista, odredjene uslove gajenja, odredjeno seme i slicno (nije sada tema).

......


Kupujem od porodice Vozar. Mislim da su oni jedan od dva sertifikovana proizvodjaca organske hrane u Srbiji. Ta hrana je svakako dosta skuplja nego neorganska, a ne slazem se da je neekoloska, naprotiv. Imaju tezgu na Kalenicu i svoje proizvode prodaju u jednoj radnjici u Hilandarskoj, a kako moji zive blizu Kalenica, mama mi tamo kupuje. Naravno da neorgansko i sa sela nemaju veze jedno sa drugim, jer prosto svo povrce i jeste sa sela. Pod neorganskim sam mislila bas na gajeno bez pesticida na zemljistu pripremljenom prirodnim djubrivima, navodnjavanom tacno odredjenom vodom i bla-bla, kao sto rece - nije tema.



IZVORNA PORUKA: LillyT

.....
A da nije org. proiz. ekoloska nije, jednostavno postoje istrazivanja i visegodisnje studije koje to potvrdjuju jer nije ekologija samo ciscenje, reciklaza, pesticidi i sl. ali kao sto rekoh, nije tema.

Nisam znala da imaju tezgu na Kalenicu, cula sam za tu familiju (pardon, za prodavnicu org. hrane)



IZVORNA PORUKA: Leki 77

Nisam ovo znala, a i prvi put cujem, a posto nije tema, ima li neka tema gde bi ovo mogla da mi objasnis, ako te ne mrzi, posto me bas zanima?


E sad....

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Organska hrana nema nutritivnih niti zdravstvenih prednosti u odnosu na onu proizvedenu na uobičajen način, objavili su danas stručnjaci londonske Škole za higijenu i tropsku medicinu.


Moje misljenje je sledece. Ja ,svakako, ne mislim da je organska hrana nutritivno bogatija od "obicne", samo sam misljenja da ima zdravstvene prednosti u Srbiji. Nekako imam fobiju od pesticida. Mislim da se nekontrolisano i bez dovoljno znanja upotrebljavaju. Npr. ako me secanje ne vara, prosecna jabuka se u Srbiji prska 25x pre nego sto dodje na nasu trpezu. Isto tako, ne mislim da ce dete umreti od te prskane jabuke, ali sve oko nas je nezdravo. To prosto nije ista planeta na kojoj smo odrastali mi, a kamoli neke starije generacije. Tako da ako mogu da filtriram stetne uticaje, to cu uciniti.

Sve u svemu, ne znam mnogo o organskoj hrani, pa ako neko zna nesto vise user posted image .....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:04:19   
Anoniman
Ja sam se uzasnula kada nam je bio BUBOUBICA (ja tako zovem ciku sto vrsi dezinsekciju) i posto ga moj muz zna privatno, posavetovao ga je da voce, povrce kupujemo iskljucivo u supermarketima, jer imaju nekakve kriterijume za prskanje. Njih ladno ljudi iz okoline Bgd-a zovu da im sa onim cudom sto ubija sve zivo prskaju povce da bi im opstalo.... user posted image

Nije nutritivno bogatija, ali ima manje otrova, u tome je caka. Slucajno sam u poslu imala veze sa organskim proizovdima u prethodnoj firmi.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:10:40   
LillyT
Bravo Leki user posted image user posted image

Nazalost, kod nas je hrana potpuno stavljena u drugi plan. Ili se preteruje sa hranom ili se hranimo sa kojekavim glupostima. Organska hrana je skuplja od neorganske, zbog proizvodnje iste jer su velika ulaganja, a relativno mali prinosi (u odnosu na neorgansku). Problem je u neorganskoj jer nije dovoljno kontrolisana, pa se u prodaji moze naci svasta. Skoro su jednom poznatom "proizvodjacu" mesa i mlecnih proizvoda pronasli da je uvozio meso iz Juzne Amerike (sto nije kaznjivo (valjda), ali se ne moze prodavati kao meso sa poznate planine u Srbiji). Kontrola hrane je takodje na slabom nivou, pa se cesto i postavlja pitanje, sta zapravo jedemo i koliko je to (ne)zdravo. Logicno je da se onda ljudi okrecu organskoj hrani.
Leki, kada te ne bude mrzelo, molim te napisi neke cene voca i povrca (rekla si da kupujes za dete org) pa bas da vidimo.  Ja iskreno, nemam pojma koliko bilo sta org. kosta.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:12:29   
Anoniman
Baš sam pre neki dan gledala neku emisiju, nisam je uhvatila od početka, te ne znam ni čija je originalno, kod nas je išla titlovano na RTS, i napisah i bla bla da obratite pažnju. Uglavnom, neka profesorke (ne znam čega, jer nisam uhvatila od početka) se bavila raznoraznim proizvodima, istražujući da li bi se našli u njenoj korpi pri kupovini. Tako je recimo odlučila da ona probiotik ne bi uzimala svakodnevno, jer je vršeno istraživanje na čini mi se 50 ljudi i zaključeno je da je većina dobro reagovala na njega, međutim, veliki procenat ljudi je čak doživeo pogoršanje, te da proizvođači probiotski jogurta smeju reći da provereno poboljšava probavu kod većine ljudi, ali da je to čista igra reči. Zatim je ušla u prosečnu kuću, žive žena sa tri sina i psom, i uzela je briseve da vidi šta se sve nalazi na nekim običnim mestima, npr, neku bakteriju su našli na mišu od kompa, i onda su na tim bakterijama isprobali proizvode, one prs-prs antibakteriske. I dokazano je da deluju. Uglavnom, tako dođoše i do organske hrane, te su predstavili obe strane medalje. Oni koji gaje organsku hranu pravdaju se da u životinju ulazi samo najobičnija trava koja nije prskana (niti išta štetno ima u zemlji iz koje raste), a voće i povrće đubre isključivo stajskim đubrivom koje dobijaju od zdravo hranjenih životinja. Na to ja konstatujem - e, pa, da, super, logično je. Ali onda ide druga strana priče, koju nisam skroz propratila jer je Luka nešto tražio od mene, uglavnom, ovi što gaje povrće kažu da dodavanjem razne veštačke dohrane u đubrivo, oni tačno kontrolišu i sigurni su šta je u tom povrću, za razliku đubriva od neke tamo trave koja je kao na zdravom zemljištu. Takođe, zapamtila sam i momenat kada su prikazali svinje koje nisu bile u staji (oboru user posted image .. ja slabo stojim sa životinjama, ne znam u čemu žive svinje user posted image ), već su bile u jednoj kao hali, koja je dole imala neki plastični pod sa rupama. Vlasnik je objasnio da je to tako mnogo bolje, jer se svinje ne valjaju u svom izmetu. I eto i ta druga strana mi je takođe logična.
Na kraju je profesorica pitala zašto se ne napravi neko istraživanje da li je organska hrana zaista bolja od neorganske i završi se priča? Objašnjeno joj je da bogati, koji bi mogli finansirati takvo istraživanje, su mahom vlasnici neorganske proizvodnje (ili su pak totalno nezainteresovani za tematiku), tako da je istraživanje neisplativo izvršiti jer rezultati bi svakako bili da organska hrana nije zdravija od neorganske (to joj je naravno rekao uzgajivač organske hrane).

Sve u svemu mislim da je u Srbiji jako teško naći organsku hranu.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:15:39   
minavb
Industrijalizacija proizvodnje u poljoprivredi, upotreba aditiva, pesticida, antibiotika...dovela je do nezadovoljstva potrosaca i do gubitka poverenja u institucije zaduzene za kontrolu hrane u Evropskoj uniji. U cilju poboljsanja stanja,ceo sistem kontrole proizvodnje hrane u EU je od 2000. godine izmenjen novim strozijim zakonskim propisima koji su uveli novi koncept, a to je mogucnost pracenja hranje od njive do trpeze. Po ovim principima je uzgajano svo voce i povrce koje nam stize iz EU u megamarkete, i za njega mozete biti sigurni da je bezbedno. Da bi ovi standardi bili uvedeni i u nasoj zemlji, mora mnogo vremena da prodje, obzirom da ni HACCP nismo uveli kako treba. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:19:31   
Anoniman
U principu je to uglavnom uvozna hrana! Ja recimo kupih u Rodicu (ima i u Mercatoru) 1 kg bio-sargarepe, uvoz Austrija za 94 dinara, pola kg domace je 60 din na istom mestu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:22:39   
LillyT
Leki, Tasha ti isprica deo emisije user posted image




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:26:53   
Anoniman
Malo sam smorila, i nisam čitala o čemu ste pisale, sorry, ali palo mi na pamet. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:30:43   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT
Skoro su jednom poznatom "proizvodjacu" mesa i mlecnih proizvoda pronasli da je uvozio meso iz Juzne Amerike (sto nije kaznjivo (valjda), ali se ne moze prodavati kao meso sa poznate planine u Srbiji). Kontrola hrane je takodje na slabom nivou, pa se cesto i postavlja pitanje, sta zapravo jedemo i koliko je to (ne)zdravo.

Kad vec Lilly pomenu, pre par godina je moja profesorka, baveci se ishranom dece obolele od autizma, krenula nasumicno da ispituje mesne preradjevine. Ne mozete da zamislite koliko je na trzistu proizvoda sa skrivenim glutenom, onih koje klinci najvise vole, a da pri tom nigde na ambalazi nemate to upozorenje. Nemozete ni da zamislite cime se sve sluze. E kad se vec veliki proizvodjaci sluze raznim trikovima, zamislite sta tek oni mali rade.
Jednom mi je mama kupila suve sljive na pijaci, kod seljaka. Ja se otrujem i zavrsim u bolnici sa grcevima u svim misicima. Tata ode da istrazi slucaj i skonta da su sljive, da bi dobile na masi, spricane vodom. Posto su pune vode, da ih ne bi napale plesni, covek ih je posipao nekim nedozvoljenim supstancama, ne secam se kojim. Inace, taj covek je drzao tezgu sa susenim vocem, cajevima i slicnim "prirodnim' stvarima. Pojela sam samo 4 sljive.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:33:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb


Kad vec Lilly pomenu, pre par godina je moja profesorka, baveci se ishranom dece obolele od autizma, krenula nasumicno da ispituje mesne preradjevine. Ne mozete da zamislite koliko je na trzistu proizvoda sa skrivenim glutenom, onih koje klinci najvise vole, a da pri tom nigde na ambalazi nemate to upozorenje. Nemozete ni da zamislite cime se sve sluze. E kad se vec veliki proizvodjaci sluze raznim trikovima, zamislite sta tek oni mali rade.



Deca mesne prerađevine počnu da jedu sa godinu godinu dana kada već smeju da unose gluten, zar ne?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:37:00   
Verus
Zemljiste mora biti bar 3 godine slobodno (da se tako izrazim) od bilo kakvog prskanja (pesticida protiv korova, buba i sl) da bi se onda to sto se odjaja na toj zemlji moglo zvati organskim.  Znaci, ja odlucim sutra na mojoj njivi da odgajam organsku hranu, a ta njihva je prosle godine izlozena pesticidima-ta hrana nece biti u stvari, istinski organska. 

Recimo, u SAD puno toga pise 'natural' i ko sto rece Tasha, puno toga je igra reci.  Ovde savet daju, da je puno bolje kupiti nesto sto je lokalno odgajano, znaci ne organsko, ali brate mili, trcala krava po livadi, nisu joj davani antibiotici ni hormoni, i puno je zdravije meso.  Mi smo nasli farmu u Indijani, i od njih uzimamo meso, nije organsko, ali je daleko zdravije.  E sad, ne mogu se sloziti sa tim sto je navedeno u toj emisiji sto je Tasha prepricala, sto taj farmer kaze da je bolje svinji kada je zatvorena u stali i ne moze ni da se okrene.  Naravno da ce on to reci, njemu je daleko jeftinije da nabije 1000 svinja u stalu, nego da da uzgaja 500 svinja u slobodnom tovu.  Radjena su istrazivanja gde je svinjama dato da se krecu u prirodi, na otvorenom, i one su veoma brizne zivotinje i ne prljave kao sto ljudi misle. Znaci, leci ce u svoje govno kada nema mesta da ode dalje da legne na cisto.

Ja vec godinama sama uzgajam nesto od povrca, ako nista drugo UVEK paradajz, papriku, krastavce....treba malo mesta, samo vode, a kupim zemlju koja je djubrena prirodnim djubrivom.  Nista ne prskam, i nema lepseg ukusa paradajza nego tog.  Zasadim recimo, 15 biljaka i imam za nas i jos delim prijatlejima....Naravno, taj pradajz NIJE organski, ali treba mu par meseci da rodi, da sazrije pa da tek onda ga beremo i jedemo...ali je vredno cekanja-umesto one odvratne plastike od paradjza u radnjama....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:38:41   
LillyT
Tasho, nema veze, ja sam Leki tu emisiju preporucila jer mi je najiskrenija posto sagledava stvari iz oba ugla i otvoreno govori o nedoslednim i losim istrazivanjima koja daju rezultate koje zele finansijeri.

Mina, da li je tacno da deca obolela od sutizma imaju odbojnost (netoleranciju, ne znam adekvatnu rec) na gluten? Nesto sam citala o autizmu pa mi je to ostalo negde u glavi, mozda gresim?!?

A sto se tice pijace, lepo kazu, ovo nije za jelo, nego za pijacu.






_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:38:56   
minavb
Da, ali je sve vise dece sa glutenskom enteropatijom. U svakom slucaju, deklarisanje proizvoda mora biti jasno i precizno. Ja bi svakako volela da znam sta dajem svom detetu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:41:01   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Mina, da li je tacno da deca obolela od sutizma imaju odbojnost (netoleranciju, ne znam adekvatnu rec) na gluten? Nesto sam citala o autizmu pa mi je to ostalo negde u glavi, mozda gresim?!?


Tacno je. U svetu se pravilnom dijetoterapijom, mnogo postize.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:41:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Da, ali je sve vise dece sa glutenskom enteropatijom. U svakom slucaju, deklarisanje proizvoda mora biti jasno i precizno. Ja bi svakako volela da znam sta dajem svom detetu.


U potpunosti se slažem sa boldovanim!

A o toj glutenskoj enter.... ne smem da napišem šta mislim, poješćete me (ako je to ne tolerancija glutena). user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:42:16   
minavb
Mozda da otvoris temu o tome. Ne bi trebalo na ovoj temi da pricamo o celijakiji.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:43:44   
LillyT
Verus, to sto svinja trckara po livadi ne mora uvek da bude dobro, jer i na toj travi moze da postoji nesto sto ce doticna da pojede. Secam se da sam gledala kako te svinje ne znaju da hodaju po zemlji, jednostavno su naviknute na resetke.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:45:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Mozda da otvoris temu o tome. Ne bi trebalo na ovoj temi da pricamo o celijakiji.


Ima tema. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:46:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Verus, to sto svinja trckara po livadi ne mora uvek da bude dobro, jer i na toj travi moze da postoji nesto sto ce doticna da pojede. Secam se da sam gledala kako te svinje ne znaju da hodaju po zemlji, jednostavno su naviknute na resetke.



O tome je bilo u toj emisiji.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:52:05   
Verus
Da, ali je zivotinja koja je na vazduhu i travi (ma kakva ona bila) daleko zdravija (ako je hranjena zitom, kukuruzom, pa cak i tom travom), nego ona, zatvorena u kavezu, koja jede hranu punu antibiotika i hormona.  U Americi je tek od 1998 ukinuto davanje preradjenih, umrlih zivotinja drugim zivotinjama (kravama, svinjama, koje zive u takvim uslovima)...da ne pricamo frku koja je bila oko 'ludih' krava-a mnoge su dobile prione koje izazivaju bolest jer su hranjene preradjenim lesevima krava koje su umrle od iste bolesti. 

Strasno sam protiv takvog tretiranja zivotinja, a to je isto, druga tema.


O da, i od skoro su nasli kolike zdravstvene probleme kod ljudi izaziva to sto piju mleko puno antibiotika i hormona (logicno), da su sada ovde (SAD) odredjeni proizvodjaci poceli da stavljaju oznaku da li mleko ima ili nema hormone u sebi (ovo nije organsko mleko u pitanju), ali naravno, FDA kaze da dokaz ne postoji da je to mleko bolje od onog sa hormonima...Cena je ista-naravno da cu uvek kupiti mleko bez hormona  i antibotika, cista logika.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:57:50   
LillyT
Naravno da je meso tih zivotinja (koje su slobodne) drugacije, a sta mislis koliko treba prostora da bi sve te zivotinje bile bezbedne i koliko se ekosistema narusava zarad kvaliteta svinjskog mesa jer se mora obezbediti odgovarajuca livada?!? Sve to ima i svoju drugu stranu.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:58:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Naravno da je meso tih zivotinja (koje su slobodne) drugacije, a sta mislis koliko treba prostora da bi sve te zivotinje bile bezbedne i koliko se ekosistema narusava zarad kvaliteta svinjskog mesa jer se mora obezbediti odgovarajuca livada?!? Sve to ima i svoju drugu stranu.


user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 17:58:49   
Anoniman
Nisam ni znala da se u mleko stavljaju antibiotici? Zašto se to radi?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Organska hrana nije vrednija od uobičajene
10.2.2010 18:09:21   
Verus
Naravno, zato jedna ogromna zemlja kao SAD i ne bi mogla u praksi to da ostvari.  Fazon je u tome, sto toga ima dovoljno da zdravije jedu ljudi koji mogu da priuste free range meso-a ko jede ovo drugo?  Sirotinja.

Tasho, kravama kojima se dodaju hormoni proizvode u proseku 40 litara mleka vise na dan, nego krave kojima se hormoni ne dodaju u ishrani-opet, dobijanje na kolicini zbog potraznje, i veca zaradaza za velike proizvodjace.  Sa druge strane, te krave se puno lakse razbole, pa im se zato krkaju antibiotici....ipak, vecina farmera je ovako pocela da gubi krave, sto je na kraju, bila veca novcana steta za njih.  Shvatili su da im je ipak, profitabilnije dobijati tih 40l manje po kravi, nego gubiti zivotinje zbog bolesti.

IZVORNA PORUKA: LillyT

Naravno da je meso tih zivotinja (koje su slobodne) drugacije, a sta mislis koliko treba prostora da bi sve te zivotinje bile bezbedne i koliko se ekosistema narusava zarad kvaliteta svinjskog mesa jer se mora obezbediti odgovarajuca livada?!? Sve to ima i svoju drugu stranu.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here