|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nedonoščad vole svetlo
11.3.2010 1:06:05   
Tatamata
Prevremeno rođena deca su nalik na biljke: potrebno im je prirodno smenjivanje dana i noći. To je zaključak studije koju je potpisala američki pedijatar Debra Brendon sa Univerziteta Djuk, čijim su istraživanjem obuhvaćene 62 bebe rođene pre 31. nedelje trudnoće.

Pročitajte više…
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nedonoščad vole svetlo
30.7.2010 22:27:12   
goda
Moja beba od prvog dana spava celu noć,ne budi se maltene,osim ako baš moram da je presvučem što retko radim nooću. Kada ogladni počne da stenje,posiki obe sike i ne probudi se nego mirno nastavi spavati do jutra. U toku dana mi daleko bolje spava ispod prozora gdje je jako svetlo  (još ja sklonim zavesu) nego u drugom kraju sobe gdje je tamnije.Soba je na sjevernoj strani,vrlo malo sunca ima pred veče,ostatak dana je hladovina.
U bolnici prostorije su jako svetle a kada dođe noć svetla se pogase kod beba a gore u svakoj četvrtoj sobi tako da je svetlost prigušena u ostalim sobama. user posted image user posted image


(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nedonoščad vole svetlo
30.7.2010 22:30:18   
dijana1*
Godo kada je tvoja beba rodjena? U kojoj nedelji trudnoce i koliko sada ima?

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nedonoščad vole svetlo
31.7.2010 14:43:34   
goda
Rodila se 33+5 mada je po ultrazvuku bila mlađa.Sada ima2 meseca i 15 dana.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nedonoščad vole svetlo
31.7.2010 15:16:43   
dijana1*
Godo pa oni  su tu negde, moj je rodjen 15.05., rodio se u 32+5 ali je po velicini odgovarao 36 nedelji 

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nedonoščad vole svetlo
31.7.2010 22:03:29   
goda
Nisu tu negdje user posted image user posted image user posted image nego je tvoja beba starija jedan dan od moje.Rodila se 16.05 ,bili smo na neonatologiji u BG,gdje je tvoj mali hrabri dečak bio u bolnici?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nedonoščad vole svetlo
31.7.2010 22:19:39   
dijana1*
Dva hrabra bika user posted image
Isto nenonatolgija intezivna nega ali u Banja Luci.
Kako si se porodila prirodno ili carski rez?
Ja sam prirodno, pukao vodenjak user posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nedonoščad vole svetlo
31.7.2010 22:25:34   
goda
Isto,prirodno i meni je iznenada u 5h ujutru pukao vodenjak. Takođe je plakala kad se rodila. Malo sam je videla pa je otišla za Bg,a ja sam 10 dana kasnije primljena da budem uz nju. Izmuzala sam se i sačuvala mleko pa je sada dojim. Dok je bila u bolnici nisam je dojila nego kada sam došla kući.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nedonoščad vole svetlo
28.6.2017 19:06:24   
Nina02
prirodno smenjivanje svetla i tame i puno ljubavi

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here