|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 21:26:55   
eugenija
Kakav je bio osećaj kada su vam prvi put dali bebu u naručje nakon porođaja?

Postoje li tu različta osećanja?




_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 22:41:52   
afrodita
Kada sam se prvi put porodila nisu mi odma dali bebu.
Tek kada su je okupali i umotali. Bila sam presrecna,
uzbudjena, zadovoljna i ispunjena.
Drugi put kada sam se porodila dali su mi golisavu i
krvavu bebu na grudi, NEOPISIV osecaj, ali jako godi.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 22:46:23   
Anoniman
Ja sam CR-om. Porodila sam se u 7.55h, i već u 8.30h sam bila skroz budna. Doneli su mi bebu, skroz umotanog u pelene, samo glava mu je virila, izgledao je kao ptiče u gnezdu. Taman kada su ga nagnuli nad mene, počeo je da urla. Samo sam rekla "Odvedite ga, dajte mu da jede!"... nije mi trebao u tom momentu. I ustvari, nisam imala neki poseban osećaj sve dok nismo stigli kući. U Radosnici mi piše "Majčinski instinkt mi je kasnio zbog CR". 

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 22:46:43   
Sneža
Ovo nema mnogo veze sa temom,ali moram,valjda od lude želje za bepčetom,jako često sanjam da se porađam(u mukama),i da mi stavljaju bebu na grudi,i sve muke prestaju,i počnem da plačem kao luda od sreće,i ljubim ga i liči na mm-a,i onda se probudim,bebe nema samo moj stari mm. Ali je osećaj neverovatan!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 22:49:19   
Verus
ja gledam emsiju ovde o porodjaju, i svaki put kada stave bebu na grudi ja plaaacem ko kisaa!  I nije mi jasno kako svaka mama ne place od srece kada joj daju to golizdravo pilence na grudi!!!
IZVORNA PORUKA: Sneža

Ovo nema mnogo veze sa temom,ali moram,valjda od lude želje za bepčetom,jako često sanjam da se porađam(u mukama),i da mi stavljaju bebu na grudi,i sve muke prestaju,i počnem da plačem kao luda od sreće,i ljubim ga i liči na mm-a,i onda se probudim,bebe nema samo moj stari mm. Ali je osećaj neverovatan!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 22:54:26   
Buba76
Posle carskog kada sam se probudila su mi ga doneli i plakala sam kao kisa. Toliko sam bila uzbudjena da nisam spavala svih nedelju dana koliko sam bila u bolnici.
Verus,neke zene se totalno izgube i u tom momentu kao da ne veruju da je njihovo.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 22:57:40   
Anoniman
E, ja nisam imala osećaj... a bio je isti mm... user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 22:58:09   
Anoniman
Meni su bebu stavili na grudi posto su ga okupali. Bio je golisav, rasirio je ruke i drao se iz sveg glasa. Mene je fasciniralo to sto me je gledao pravo u oci, to nisam ocekivala!
A osecaj je neverovatan, vredi svaku kontrakcijuuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 22:59:59   
Verus
Jao Bubo ja sanjam o tom  momentu, danu....sanjam kako dolazim u bolnicu, kako me sve boli, i strasno i tesko je, prizeljkujem sve to sto je inace normalno....mislim da neko kome to lako dodje mozda ne gleda tako stvari, kao mi sto mutimo pa nikako da umutimo, ili zadrzimo to malo user posted image .  Mislim da bi me zelja za bebom progurala kroz sve te muke, bar tako mislim, e sad nek samo ja dodjem do tog dana, ostalo cu pregurati...

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:00:51   
Buba76
I moj na rodjenju isti muz.Svi su rekli da je kloniran

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:02:12   
Anoniman
Doneli bebu iz porodilišta, spustili u korpu (nije imao krevet nego pletenu korpu), mm šeta... pitam ŠTA JE? kaže JBT, KAKO LIČI NA MENE! user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:02:29   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Verus

Jao Bubo ja sanjam o tom  momentu, danu....sanjam kako dolazim u bolnicu, kako me sve boli, i strasno i tesko je, prizeljkujem sve to sto je inace normalno....mislim da neko kome to lako dodje mozda ne gleda tako stvari, kao mi sto mutimo pa nikako da umutimo, ili zadrzimo to malo user posted image .  Mislim da bi me zelja za bebom progurala kroz sve te muke, bar tako mislim, e sad nek samo ja dodjem do tog dana, ostalo cu pregurati...


Istina je Verus,ti ces biti super mama. user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:04:15   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Doneli bebu iz porodilišta, spustili u korpu (nije imao krevet nego pletenu korpu), mm šeta... pitam ŠTA JE? kaže JBT, KAKO LIČI NA MENE! user posted image

user posted image user posted image user posted image ,mora da je porastao do plafona!


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:05:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sneža


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Doneli bebu iz porodilišta, spustili u korpu (nije imao krevet nego pletenu korpu), mm šeta... pitam ŠTA JE? kaže JBT, KAKO LIČI NA MENE! user posted image

user posted image user posted image user posted image ,mora da je porastao do plafona!



Ma ja kontam da je to užasan trip. Bio je baš zbunjen! user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:07:32   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Doneli bebu iz porodilišta, spustili u korpu (nije imao krevet nego pletenu korpu), mm šeta... pitam ŠTA JE? kaže JBT, KAKO LIČI NA MENE! user posted image


Aaaaaahahahahahahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Rastgoh se od smeha.... Joj, ni ne znam tvog supruga, ali ja zamišljam sve u slikama, pa sam sklopila neku scenu u glavi.. I njega i tebe i korpu i bebu i njegovu unezverenu facu i kako to izgovara.. Aaa jojjjjj!!!! user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 5.4.2009 23:10:11 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:09:04   
Anoniman
Pa jeste bilo i smešno i zbunjeno... i svašta od jednom.

Idem žene da uspavam dete, pošto stavlja tati korpu na glavu... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:14:16   
eugenija
Šalu na stranu, čula sam razna iskustva oko tih osećanja, i psiholozi naglašavaju da se ljudi varaju ako misle da je to samo ljubav. U pitanju su mnoge, mnoge konfuzne emocije koje mogu biti šarolike...
Mislim da je to baš individualno, pa čak nema veze niti sa tom velikom željom za bebom.. Emocije su zakopane mistične tajne u nama, i kada izađu na površinu u nekom trenutku i same sebe iznenadimo. Evo vidimo kako se Zille iznenadila kako ju je bebče pogledalo u okice direktno..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prvi kontakt sa bebom
5.4.2009 23:27:47   
Sneža
Ovo je istina,ja sam se uverila u to kad se moja rođena sestra porodila,imali smo neku vezu u bolnici,pa sam mogla odmah kod nje i bepčeta,ja plačem od sreće,ma neznam šta bih od osećaja,a ona kao da je pala sa Marsa,prvih šest meseci ja prosto nisam mogla da se odvojim od njega,a ona je nekako čini mi se bila mnogo ravnodušnija od mene,dok ih sada nemožeš odvojiti ni silom jedno od drugog!user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

musko ime
AnaZika

Da li vam se svidja ime Despot?

da (20%)

ne (80%)


Ukupan broj glasova: 236

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here