|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pasta karbonara
7.11.2010 17:27:56   
Anoniman
da li pravite spagete karbonara i kako?

< Poruku je uredio Lu RR -- 8.11.2010 12:49:19 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 12:52:38   
Lu
Ja pravim makaroneuser posted image
Sitno isjeckan luk prodinstam na malo masnoće, dodam isjeckan špek i kad se uprži prelijem preko skuhanih makarona, zatim izmutim 2 jaja i njih brzo umješam na makarone, čim se zgusne sklonim sa vatre.
Obično ne solim jer je špek jako slan.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:12:55   
Anoniman
jedno glupo pitanje, ali - sta je spek?
ovde uglavom prave sa nekog glupom masno kremom, nesto tipa neslane pavlake...
ali otprilike tako kako ti kazes sam jela jedne i nasla juce jedan recept, pa cu verovatno praviti :) i javiti kako je ispalo.
znaci, po receptu se obare makarone u slanoj vodi i sa malo ulja. posebno se proprzi slaninica. makarone se procede, doda im se malo putera ili margarina, zatim se doda slaninica i posle umucena jaja.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   [Obrisana poruka]
8.11.2010 13:13:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:15:59   
Anoniman
Kseni , pa špek je slaninica , koliko ja znadem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:16:05   
Anoniman
onda spek ima dobar smek user posted image  joooj, zarazile me ove zenice stihovimauser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:17:02   
Anoniman
ja sam glupo detence, ali nisam nikad cula tu recuser posted image  hvala!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
8.11.2010 13:19:08   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:19:45   
Anoniman
Kseni , opušteno , tako se kaže na hrvatskom , čini mi se , i ja nisam znala , nego uglavnom gledam hrvatsku tv  pa naučila user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:20:23   
Anoniman
Gagi i ja - iste misli , 2 glave user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
8.11.2010 13:21:21   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:21:22   
Anoniman
deco, ja sam rodjena u hrvatskoj, ali nisam cula tu rec. u svakom slucaju, lu i recept koji sam nasla se slazu user posted image  pravicu ove nedelje. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   [Obrisana poruka]
8.11.2010 13:21:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:25:11   
Anoniman
dobro, gagi, draaaaaga deco user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 13:49:13   
Lu
Nek ste ogdonetnule šta je špekuser posted image
Još sam mislila da napišem slanina, jer i ja kažem slanina za domaću slaninu ali kad kupujem piše dimljeni špekuser posted image
Uglavnom ova karbonara je jedno od najbržih jela a super je ukusno, pravo seljačkiuser posted image
Eh da, može se dodati i vrhnje ... pavlaka, kisela ili ona neutralna, po ukusuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: pasta karbonara
8.11.2010 14:17:45   
sanji
Italijanska prava karbonara se pravi ovako:
Skuvaš špagete (tačno onoloko minuta koliko piše) i izručiš ih u cediljku (ne puštaš vodu na njih)! U šerpu u kojoj su se kuvale staviš malo ulja i malo maslaca, dodaš sitno seckani crni luk i sitno seckanu slaninu! Malo samo propržiš pa dodaš jednu slatku pavlaku! Proceđene špagete vratiš u šerpu čim pavlaka počne da se zgušnjava, promešaš pa razbiješ jedno jaje direktno u šerpu i mešaš dok ne počnu da se prave sitne grudvice od jaja! Kad sipaš u tanjire pospeš parmezanom!
Prijatno!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: pasta karbonara
24.2.2011 20:44:44   
Vika
Skuvam špagete al dente ( čim voda provri dodam špagete i kad ponovo proključa, isključim i ostavim u poklopljenom loncu). Procedim (nikako ne ispirati) i pospem narendanim kačkavaljem i razbijem žumance.
Za nadev: na puteru propržim malo sitno seckanog belog luka i slaninice, mesnatije, i dodam pavlaku (tzv.slatku, tj. neutralnu) i sveže mlevenog bibera po kome zapravo i nose ime.

Sve dobro promešati i smazati!

< Poruku je uredio Vika -- 24.2.2011 20:45:48 >

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: pasta karbonara
24.2.2011 20:47:11   
anajid

IZVORNA PORUKA: sanji

Italijanska prava karbonara se pravi ovako:
Skuvaš špagete (tačno onoloko minuta koliko piše) i izručiš ih u cediljku (ne puštaš vodu na njih)! U šerpu u kojoj su se kuvale staviš malo ulja i malo maslaca, dodaš sitno seckani crni luk i sitno seckanu slaninu! Malo samo propržiš pa dodaš jednu slatku pavlaku! Proceđene špagete vratiš u šerpu čim pavlaka počne da se zgušnjava, promešaš pa razbiješ jedno jaje direktno u šerpu i mešaš dok ne počnu da se prave sitne grudvice od jaja! Kad sipaš u tanjire pospeš parmezanom!
Prijatno!


Jel sigurno ide slatka pavlaka ili ona pavlaka za kuvanje(kao ono vrhnje za kuvanje)?

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: pasta karbonara
24.2.2011 20:50:21   
Vika
To je isto kod nas, zapravo treba obratiti paćžnju da je bez šećera ( npr. Imlekova se zove slatka, a nema šećera).

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: pasta karbonara
24.2.2011 20:55:54   
Lu
Ja mislim da ne ide slatka, mada o ukusima se ne raspravlja.user posted image
Kad sam jela u Italiji ovu pastu, nije bilo nikakvog vrhnja-pavlake, ali ako bi i stavljala onda svakako vrhnje za kuhanje ili neutralna pavlaka jer slatka pavlaka je ustvari ŠLAG...PA JEDINO AKO VOLITE PASTU SA ŠLAGOMuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: pasta karbonara
24.2.2011 20:59:30   
Vika
Tako je! Samo što npr. ova Imlekova je klasična neutralna a nazvali je "slatka" da bi se razlikovala od obične ili kisele pavlake.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: pasta karbonara
24.2.2011 21:00:53   
Anoniman
PA nije isto slatka pavlaka i neutralna pavlaka. Slatka ide za kolače, a ta neutralna ide u slana jela, od nje se prave sosevi. Slatka je, recimo, ona Halta, a neutralna ima imlekova, ima dukat i ne znam koje još.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Picoline
Ringerajin kuvar: Maraj



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here